Тьмяність шкіри – Що спричиняє тьмяність шкіри?

Зміст

Ваша шкіра виглядає млявою, млявою або плоскою? Вам може бути цікаво, що це спричиняє! Хороша новина полягає в тому, що ви можете омолодити свою тьмяну шкіру та повернути їй сяйво за допомогою простих рішень.

У цій статті ми докладніше розглянемо, на які ознаки слід звернути увагу, щоб визначити тьмяну шкіру, її причини та способи її усунення.Що каже експерт


«Вітамін С чудово освітлює шкіру. 


Він взаємодіє з тирозином, тим самим зменшуючи пігментацію».

Що таке тьмяна шкіра?

Тьмяність шкіри - Що спричиняє тьмяність шкіри?

Тьмяну на вигляд шкіру часто характеризують як шкіру, якій бракує здорового блиску та здається млявою, втомленою та грубою. Тьмяна шкіра має нерівний тон і текстуру, на відміну від сяючої шкіри.

Загальні ознаки включають:

 • Зневоднена шкіра
 • Темні під очима
 • Шкіра виглядає менш сяючою, ніж зазвичай
 • Шкіра виглядає темнішою, ніж зазвичай

Що викликає тьмяність шкіри?

Кілька факторів можуть сприяти тьмяності шкіри, починаючи від неправильного способу життя і закінчуючи накопиченням мертвих клітин шкіри. Ось детальне пояснення кожної причини:

1. Мертві клітини шкіри

З віком ваша шкіра починає виробляти менше жиру, ніж у молодості. Це може призвести до накопичення мертвих клітин шкіри на вашому обличчі, через що воно виглядає менш сяючим, сухим і тьмяним. Захворювання сухої шкіри, такі як екзема та псоріаз, також сприяють накопиченню мертвих клітин на поверхні вашої шкіри, що робить її тьмяною.

2. Зневоднена шкіра

Споживання води безпосередньо залежить від здоров’я вашої шкіри. Зневоднення зменшує циркуляцію крові до шкіри, через що вона виглядає блідою та втомленою. Отже, коли ви не п’єте достатньо води, ваша шкіра виглядає тьмяною. Ви також можете відчувати тіні навколо очей і помітні кола під очима. У деяких випадках тривале зневоднення навіть призводить до появи зморшок, тонких ліній, в’ялості шкіри тощо.

3. Дієта

Нездорова дієта може вкрасти сяйво вашої шкіри. Як правильно сказано, ти те, що ти їси. Дієта відіграє важливу роль у підтримці здоров’я шкіри. Нездорова дієта, у якій бракує вітамінів, мінералів, антиоксидантів, здорових жирів тощо, може зробити вашу шкіру тонкою, тьмяною та нерівною.

4. Відсутність або надмірне відлущування

Відлущувати шкіру один або два рази на тиждень важливо, щоб видалити мертві клітини шкіри та бруд, які накопичуються на її поверхні. Однак занадто часте чи занадто сильне відлущування може знищити захисний шар шкіри, що призведе до втрати вологи. Це також може зробити вашу шкіру тьмяною.

5. Сухість

Якщо у вас суха шкіра, вона може виглядати тьмяною та млявою. Це відбувається переважно в зимові місяці, коли повітря не має вологи або в місцях з низькою вологістю. Однак ваша шкіра також може стати сухою через неправильне харчування, старіння або невідповідні засоби догляду за шкірою.

6. Відсутність зволоження

Зволоження є ключем до яскравої, молодої та здорової шкіри. Якщо ви не будете регулярно зволожувати шкіру, ваша шкіра втратить зволоження та м’якість, що зробить її тьмяною.

7. Неправильні засоби догляду за шкірою

Якщо ваш режим догляду за шкірою не містить продуктів, які відповідають вашому типу шкіри, це може порушити ваш шкірний бар’єр. Це може бути основною причиною тьмяного вигляду шкіри. Використання жорсткого мила або продуктів, складених з невідповідними інгредієнтами, на обличчі також може призвести до втрати вологи та ефірних масел. Часто засоби по догляду за шкірою, які містять шкідливі інгредієнти, коли потрапляють на шкіру, спричиняють закупорку пір, почервоніння, свіжість, сухість шкіри тощо.

8. Недолік сну

Однією з ознак втоми тіла є тьмяна шкіра. Коли ви спите, ваша шкіра оновлюється. Якщо ви не виспалися, клітини шкіри не можуть нормально функціонувати. Після цього можуть з’явитися тіні під очима та набряки. Ваша шкіра потребує відпочинку так само, як і ваше тіло.

9. Не знімайте макіяж

Важливо очистити обличчя перед сном. Сон із макіяжем призводить до накопичення бруду та сміття на поверхні шкіри, закупорює пори та робить її тьмяною.

10. Пошкодження сонцем

Незахищене перебування на сонці може призвести до сухості, тьмяності шкіри з нерівним тоном. УФ-промені розщеплюють важливі білки у вашій шкірі, а також можуть пошкодити шкірний бар’єр. Якщо ви не використовуєте сонцезахисний крем, ваша шкіра може виглядати втомленою, темною та тьмяною. Окрім ультрафіолетових променів, ваша шкіра також щодня піддається забрудненню. Такі зовнішні агрегати також можуть призвести до тьмяності, зміни кольору тощо.

11. Вік

З віком ваша шкіра природним чином стає тоншою та поступово починає з’являтися плями, тонкі лінії та зморшки, нерівний тон тощо. Це тому, що природне випадання шкіри відбувається рідше, через що ваша шкіра виглядає тьмяною та грубою. Вироблення шкірного сала також зменшується, тому ваша шкіра також виглядає сухою.

Як запобігти тьмяності шкіри?

Тьмяність шкіри - Що спричиняє тьмяність шкіри?

1. Виберіть правильні засоби для догляду за шкірою

Виберіть для обличчя м’який миючий засіб із балансуванням pH. Рівень pH шкіри становить 4,7-5,7, що робить її слабокислою. Ми, як правило, обираємо піноутворюючі миючі засоби, припускаючи, що вони очищають краще. Але чим більше піни, тим більш лужна основа вашого миючого засобу. Запитайте свого дерматолога, який миючий засіб рекомендовано для вашого типу шкіри.

Якщо у вас суха шкіра, придбайте сильний зволожуючий крем на основі крему. Інтенсивні зволожуючі креми не подразнюють шкіру, надають їй сяйва та роблять її яскравішою, ніж зазвичай. Якщо у вас жирна шкіра, уникайте кремів і використовуйте легкий зволожуючий крем на основі лосьйону або гелю, щоб запобігти появі жиру. Зволожуйте, щойно вийдете з душу та перед тим, як лягти в ліжко.

2. Використовуйте сонцезахисний крем широкого спектру дії

Більшість сонцезахисних засобів захищають вас лише від UVB-променів. Це недостатньо добре. Придбайте сонцезахисний крем широкого спектру дії, щоб захистити шкіру від сонячних променів UVA та UVB. Щоб зберегти шкірний бар’єр і зволоженість, важливо наносити сонцезахисний крем кожного разу, коли ви виходите на вулицю вдень.

3. Залишайтеся зволоженими

Зволоження є ключовим фактором для досягнення здорової, сяючої шкіри. Таким чином, щоб ваша шкіра не виглядала тьмяною та сухою, важливо підтримувати збалансовану та зволожену шкіру. Включіть щоденне нанесення зволожуючого крему вдень і вночі у свій догляд за шкірою, а також використовуйте зволожуючу сироватку, щоб ваша шкіра залишалася гладкою, м’якою та гладкою. Обов’язково пийте достатню кількість води, щоб підвищити загальний рівень гідратації вашого тіла.

4. Зніміть макіяж перед тим, як лягти в ліжко

Кожного вечора перед сном переконайтеся, що макіяж знятий. Вашій шкірі потрібен простір для дихання, якого неможливо досягти, якщо на вас весь час макіяж. Макіяж також може закупорити пори, якщо залишати на ньому занадто довго.

5. Їжте добре

Дотримуйтеся здорового харчування, щоб ваша шкіра сяяла зсередини. Споживання продуктів, багатих водою, і сирих фруктів сприяє молодості та здоров’ю шкіри. З іншого боку, погане харчування позначається на вашій шкірі. Уникайте їсти оброблені та упаковані продукти, рафінований цукор, нездорову олію. Споживайте продукти, які підтримують здоров’я вашої шкіри, наприклад свіжі фрукти та овочі, продукти, багаті вітамінами, мінералами тощо.

6. Дотримуйтесь звичок здорового способу життя

Регулярне куріння та вживання алкоголю може призвести до зневоднення вашої шкіри, через що вона буде виглядати тьмяною та менш сяючою. Це також може спричинити зміни текстури шкіри, розміру пор і зовнішнього вигляду. Дотримання здорового способу життя, що включає регулярні фізичні вправи, вільні рухи, які прискорюють пульс, є життєво важливими для підтримки гарного здоров’я шкіри. Правильні фізичні вправи стимулюють кровообіг, життєво важливий для збереження сяючої шкіри. Правильна циркуляція крові допоможе поживним речовинам рівномірно розподілитися по всьому тілу, завдяки чому ваша шкіра стане яскравішою.

Домашні засоби для тьмяної шкіри

Тьмяність шкіри - Що спричиняє тьмяність шкіри?

1. Лимон

Лимон багатий на вітамін С і аскорбінову кислоту. Він має антиоксидантні та антипігментні властивості, що робить його хорошим рішенням для досягнення сяючої та здорової шкіри.

Як застосовувати

 • Вичавіть сік лимона в миску.
 • Змочіть ватний диск у соку та протріть ним обличчя.
 • Залиште на 15-20 хвилин і змийте.

Як часто застосовувати

Застосування соку лайма двічі на тиждень ідеально допоможе вам досягти яскравої шкіри. Однак сік лайма може викликати відчуття печіння. Якщо ви відчуваєте занадто сильне печіння, негайно змийте його.

2. Мед

Мед має зволожуючі властивості, які заспокоюють вашу шкіру та роблять її м’якою та гладкою. Це може допомогти покращити ваш нудний вигляд.

Як застосовувати

 • Пальцями обережно втирайте його в шкіру.
 • Залиште на 10-15 хвилин.
 • Змити теплою водою.
 • Ви можете додати кілька крапель лимона в медову маску для обличчя для кращих результатів.

3. Алое Віра

Цей чарівний інгредієнт має ряд цілей, щоб допомогти вам отримати здорову шкіру. Алое вера пригнічує тирозиназу, відповідальну за гіперпігментацію. Ви можете придбати будь-який гель алое вера на ринку. Однак для кращих результатів рекомендується видобувати його безпосередньо з листя.

Як застосовувати

 • Нанесіть гель безпосередньо на обличчя на 15-20 хвилин.
 • Змити водою.

4. Йогурт

Йогурт пригнічує активність тирозинази і є хорошим засобом для позбавлення від тьмяної шкіри. Він містить L-цистеїн, який ефективно зменшує появу темних плям і гіперпігментації. Він може повернути шкірі сяйво та сяйво.

Як застосовувати

 • Змішайте його з медом.
 • Нанесіть суміш на обличчя і залиште на 10-20 хвилин.
 • Змити теплою водою.

5. Огірок

Огірок є охолоджуючим агентом, наповненим вітаміном С та іншими сполуками, які можуть допомогти освітлити вашу шкіру.

Як застосовувати

 • Додайте половину огірка в блендер.
 • Додайте одну столову ложку гелю алое вера.
 • Змішайте два інгредієнти, щоб утворилася паста.
 • Нанесіть суміш на обличчя і залиште на 10-20 хвилин.
 • Змити теплою водою.

Інші способи освітлити тьмяну шкіру

1. Робіть пілінг 2-3 рази на тиждень

Зробіть пілінг шкіри, щоб позбутися мертвих клітин шкіри та відкрити нові, здорові клітини шкіри під ними. Ідеально використовувати відлущувачі з гідроксикислотами.

2. Використовуйте сироватку з вітаміном С

Сироватка з вітаміном С може творити чудеса для освітлення вашої тьмяної шкіри, якщо використовувати її регулярно.

Потужний антиоксидант, він нейтралізує вільні радикали та запобігає пошкодженню, тим самим зменшуючи шрами від прищів, зморшки тощо.

Абхісікта Хаті, старший менеджер із розробки продуктів у SkinKraft, каже: «Вітамін С — чудовий засіб для освітлення шкіри. Вітамін С при місцевому застосуванні взаємодіє з тирозиназою, основним ферментом, відповідальним за синтез меланіну, тим самим зменшуючи пігментацію».

3. Спробуйте маску для обличчя

Різні маски для обличчя служать різним цілям. Якщо вашій шкірі не вистачає зволоження, купіть собі листову маску. Вони наповнені зволоженням і сироватками для лікування конкретних проблем шкіри, залишаючи вашу шкіру сяючою та молодою. Якщо ваша тьмяна шкіра є результатом бруду, ви можете придбати глибоко очищувальну маску для обличчя, щоб позбутися небажаного сміття.

Висновок

Тьмяність вашої шкіри може бути спричинена нездоровим способом життя, неправильним харчуванням, зневодненням тощо. Однак ви можете легко омолодити шкіру, дотримуючись повноцінної дієти, вживаючи багато води, використовуючи правильні засоби догляду за шкірою та дотримуючись здорових практик. Побалуйте себе щоденними вправами, такими як ходьба, йога, щоб позбутися від стресу. Крім того, вибирайте натуральні склади, які відповідають вашому типу шкіри, щоб досягти сяючої шкіри.