Вазелін – наскільки безпечний вазелін для вашої шкіри

Вазелін є основним засобом догляду за шкірою в кожному домогосподарстві в усьому світі. Від проблем сухої шкіри до загоєння ран, вазелін був перевіреним засобом лікування протягом століть. Однак є деякі потенційні побічні ефекти вазеліну, про які кожен повинен знати.

У цій статті давайте розберемося, як вазелін корисний для вашої шкіри, як його правильно використовувати та коли його слід уникати, щоб запобігти певним побічним ефектам.

Що таке вазелін?

Вазелін - наскільки безпечний вазелін для вашої шкіри

Вазелін виготовлений із комбінації воску та мінеральних масел. Також відомий як багатовуглеводневий, білий вазелін або м’який парафін, вазелін — це напівтверда желеподібна речовина, переважно відома своїми покривними та змащувальними властивостями.

Він також є одним із найбільш використовуваних інгредієнтів у різноманітних лосьйонах для шкіри, кремах і косметиці завдяки своїм захисним і лікувальним властивостям.

Переваги вазеліну для шкіри

1. Позбавляє від сухості шкіри

Нанесення вазеліну утворює захисний шар на епідермісі та запобігає втраті вологи шкірою.

2. Допомога в загоєнні шкіри

Вазелін допомагає заклеїти рани шкіри, спричинені невеликими порізами, подряпинами. Хоча це допомагає підтримувати вологість пораненої шкіри, що важливо для швидшого загоєння, воно також запобігає свербінню та утворенню рубців.

3. Допомагає запобігти натиранню

Натирання — це тип подразнення шкіри, спричинений тертям шкірних складок (наприклад, під пахвами, внутрішньою поверхнею стегон тощо) або між шкірою та одягом, який не підходить. Найкращий спосіб запобігти натиранню — нанести на такі ділянки вазелін.

4. Лікує попрілості

Нанесення вазеліну на шкіру дитини між кожною зміною підгузника може допомогти контролювати висип протягом 4-5 днів. Проте шкіра дитини має бути максимально чистою та сухою, щоб запобігти попрілості.

5. Зволожує нігті

Регулярне нанесення вазеліну на кутикулу та нігті допомагає контролювати ламкість і відшарування нігтів. Ви повинні наносити вазелін на нігті, коли вони вологі, щоб отримати найкращі результати.

Побічні ефекти вазеліну

Ось деякі потенційні, але рідкісні побічні ефекти використання вазеліну:

Забиті пори:

У деяких людей, особливо у тих, у кого жирна шкіра, можуть з’явитися прищі через закупорку пір, спричинену надмірним нанесенням вазеліну. Щоб уникнути висипань, вам потрібно ретельно очистити шкіру перед нанесенням вазеліну і не залишати його на тривалий час.

Алергії:

Деякі люди, як правило, чутливі до продуктів, отриманих з нафти, і можуть розвинути алергію при застосуванні вазеліну.

Ризики аспірації:

У деяких людей, особливо у дітей, може розвинутися аспіраційна пневмонія, коли навколо носа наноситься вазелін.

Інфекції:

Якщо ви не очистите шкіру або не дасте їй належним чином висохнути перед нанесенням вазеліну, це може призвести до певних бактеріальних або грибкових інфекцій. Крім того, бактерії можуть поширюватися із забруднених банок з вазеліном.

Негайно зверніться за медичною допомогою, якщо ви помітили будь-які вищезазначені побічні ефекти або будь-які симптоми, такі як свербіж/набряк, висип, утруднене дихання, запаморочення тощо після використання вазеліну.

Вазелін призначений тільки для зовнішнього застосування. 


Ні в якому разі не приймайте продукт внутрішньо.

Як використовувати вазелін?

Вазелін - наскільки безпечний вазелін для вашої шкіри

 • Візьміть невелику кількість вазеліну пальцями і акуратно нанесіть його тонким шаром на чисті руки, ноги та стопи.
 • Ви також можете злегка нанести його на обличчя та шию, якщо у вас сильні сухі плями.
 • Краще наносити вазелін на злегка вологу шкіру, щоб затримати вологу.
 • Уникайте нанесення його у надмірних кількостях, оскільки він може утворити товстий шар на вашій шкірі.
 • Ви можете наносити вазелін один раз на день після купання, щоб боротися із сухістю шкіри.
 • Однак уникайте його використання для шкіри, якщо ви перебуваєте у вологому середовищі.

Рафінований вазелін Vs. Нерафінований вазелін

Різниця між очищеним і неочищеним вазеліном полягає в процесі виробництва обох. Рафінований вазелін є результатом ретельних процесів дистиляції та безпечний у використанні. З іншого боку, неочищений вазелін містить поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ), які занесені до списку канцерогенів і пов’язані з різними видами раку.

Крім того, дослідники підозрюють, що ПАУ є ендокринними руйнівниками, які маніпулюють гормональною функціональністю в організмі людини. Це може призвести до проблем із фертильністю та інших захворювань, пов’язаних із імунною системою, нирками, кров’ю, селезінкою, легенями, печінкою, розвитком плоду тощо.

Окрім ПАУ, необроблені мінеральні масла та вміст вазеліну в нерафінованому вазеліні шкідливі для здоров’я людини та входять до списку канцерогенів. Тому ні в якому разі не можна вживати вазелін в неочищеному вигляді.

Належним чином очищений вазелін часто включає процеси очищення, які усувають навіть найменші сліди ПАУ та інших канцерогенів з вазеліну. Однак для зменшення потенційних ризиків краще віддати перевагу очищеному вазеліну від перевірених брендів.


Коли не можна використовувати вазелін?

Дерматологи радять уникати використання вазеліну, якщо у вас схильна до вугрів, жирна або комбінована шкіра . Це тому, що він може закупорити пори і зробити вашу шкіру важкою та жирною. Крім того, небезпечно використовувати вазелін як негайне лікування сонячних опіків на шкірі, оскільки він може посилити симптоми, ущільнюючи тепло.Слово «вазелін» є поєднанням слів «wasser» (вода німецькою мовою) і «elaion» (оливкова олія грецькою мовою).

Як видалити вазелін зі шкіри?

Вазелін залишає на шкірі восковий наліт, який відштовхує воду. Тому використання лише води та звичайного мила може не забезпечити ефективного очищення шкіри. Крім теплої води з милом, для видалення вазеліну з шкіри рекомендується використовувати губку з конжаку або вологу тканину з мікрофібри.

Щоб видалити вазелін зі шкіри обличчя, скористайтеся очищувальним маслом, щоб розчинити продукт, бруд і шкірне сало на обличчі перед вмиванням. Крім того, після вмивання використовуйте ніжний тонік для обличчя. Міцелярна вода – один з ефективних способів видалення вазеліну з шкіри обличчя.


Альтернативи вазеліну

Деякі з природних альтернатив вазеліну включають бджолиний віск, кокосову олію, олію ши, олію авокадо, олію жожоба, масло какао, оливкову олію тощо. Усі ці альтернативні варіанти глибоко живлять і чудово підходять для вашої шкіри.

Висновок

 • Вазелін містить комбінацію восків і мінеральних масел, які мають виняткові покривні та змащувальні властивості.
 • Вазелін найкраще використовувати для лікування проблем, пов’язаних із сухою шкірою.
 • Надмірне та неправильне використання вазеліну може призвести до певних побічних ефектів, таких як закупорка пір, пневмонія, алергія та інфекції.
 • Вам слід уникати використання вазеліну, якщо у вас схильна до вугрів, жирна або комбінована шкіра.
 • Завжди вибирайте очищений вазелін, оскільки неочищена форма може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям.
 • Натуральні інгредієнти, такі як масло ши, масло какао, кокосова олія, оливкова олія тощо, які мають безліч переваг для вашої шкіри, завжди є кращою альтернативою вазеліну.