Подячні молитви за Святим Причастям: читати російською мовою

Сповідь і причастя (причастя) – найважливіші обряди християнської церкви. Завершуються вони читанням подячних молитов за Святим Причастям. Їхнє читання є підсумковим кроком, який символізує завершення обряду Причастя. Однак варто знати, що слова подяки Господу можна вимовляти не тільки після виконання якогось прохання, але й за кожен прожитий день на цій землі.

При цьому варто розуміти, що навіть якщо в житті трапляються якісь невдачі, вони надіслані, щоб зробити людину сильнішою. Тому не можна нарікати на долю, але важливо дякувати за кожну подію життя.

 1. Особливості читання
 2. Тексти подячних молитов після причастя російською мовою
 3. Молитва подяка, перша
 4. Молитва друга, св. Василя Великого
 5. Молитва третя, св. Симеона Метафрасту
 6. Молитва четверта
 7. Молитва п’ята, до Пресвятої Богородиці
 8. Трисвяте
 9. Молитва до Пресвятої Трійці
 10. Молитва Господня
 11. Тропар св. Іоанну Золотоустому, глас 8
 12. Кондак, глас 6
 13. Тропар Василію Великому, глас 1
 14. Кондак, глас 4
 15. Тропар святому Григорію Двоєслову, глас 4
 16. Кондак, глас 3
 17. Чим обґрунтовано черговість читання?

Особливості читання

Причастя походить від Таємної вечори, яка передувала страті Христа. На цій зустрічі Спасителя зі своїми учнями було сказано їм про необхідність, використовуючи хліб і вино, як тіло і кров Христа, причаститися (з’єднатися) з ним духовно і дотримуватися його заповідей.

Подячні молитви після причастя зазвичай читає батюшка у храмі, наповнюючи кожне слово щирістю та гарячою вірою. Звучать вони церковнослов’янською мовою, але вдома їх можна читати і російською для кращого розуміння.

Читання молитов вдячності після причастя наповнює душу радістю та спокоєм і дозволяє подякувати Всевишньому за всю надану допомогу. Іноді їх проголошення переноситься у домашні умови. Це можна робити, головне — ніхто не повинен заважати їхньому прочитанню. Читати молитви вдома потрібно перед образом Господа нашого у певній послідовності.

Тексти подячних молитов після причастя російською мовою

Слава Тобі, Боже! Слава Тобі, Боже! Слава Тобі, Боже!

Молитва подяка, перша

Дякую Тобі, Господи, Боже мій, що Ти не відкинув мене, грішника, але сподобився долучитися до твоїх святинь. Дякую Тобі, що Ти сподобив мене, недостойного, причаститися пречистих небесних Дарів Твоїх. Але, Владико-Чоловеколюбче, що помер за нас і воскрес і давав нам ці страшні життєдайні Таємниці в благодіяння і освячення душ і тіл наших, зроби щоб вони були і мені на зцілення душі і тіла, на відображення всякого ворога, на просвітлення очей серця мого, у мир моїх душевних сил, у віру тверду, у любов нелицемірну, на просвітлення розуму, на дотримання заповідей Твоїх, на множення божественної Твоєї благодаті та на набуття Царства Твого; щоб будучи ними в чистоті перед Тобою, я завжди згадував милість Твою і жив уже не для себе, а для Тебе, нашого Владики і Благодійника. І таким чином, вийшовши з тутешнього життя, сподіваючись на життя Вічне, я прийду в місце вічного спокою, де не замовкають голоси торжествуючих і де нескінченна радість дивляться на невимовну красу обличчя Твого. Бо Ти — справжня мета прагнення і невимовна радість тих, хто любить Тебе, Христе Боже наш, і Тебе оспівує все творіння на віки. Амінь.

Молитва друга, св. Василя Великого

Владико, Христе Боже, Цар віків і Творець усього світу! Дякую Тобі за всі блага, які Ти дав мені, і за причастя пречистих та життєдайних Твоїх Таїн. І ось я молю Тебе, милостивий і Людинолюбець: збережи мене під захистом Твоїм у тіні крил Твоїх, і дай мені з чистою совістю до останнього мого зітхання гідно причащатися Святинь Твоїх у залишення гріхів і життя вічне. Бо Ти – Хліб Життя, Джерело освячення, Подавець благ. І Тобі ми посилаємо славу, з Отцем і Святим Духом, нині і завжди і на віки віків. Амінь.

Молитва третя, св. Симеона Метафрасту

Господи, що добровільно дав мені в їжу тіло Твоє, Ти – вогонь, що спалює негідних! Не спали мене, Творець мій! Але пройди до членів тіла мого, до всіх складів, у нутрощі, у серці, і потрапили тернину всіх гріхів моїх. Душу очисти, думки освяти, зміцни мене в моїй діяльності, просвіти мої почуття, всього мене просочи страхом перед Тобою. Завжди захищай, охороняй, бережи мене, від усякої шкідливої для душі справи та слова. Очищай, омивай, влаштовуй мене; прикрашай, наставляй і просвічуй мене. Зроби мене Твоїм храмом єдиного Духа і вже не житлом гріха, щоб після прийняття Причастя всякий злодій, усяка пристрасть втекла від мене, як від дому Твого, як від вогню. Хочу за себе я представляю Тобі всіх святих, начальників безтілесних Сил, Предтечу Твого, премудрих Апостолів і, понад їх, Твою непорочну, пречисту Матір. Їхні молитви, милосердний Христе мій, прийми та зроби раба Твого сином світла. Бо Ти, Милостивий, Єдине є освячення і сяйво душ наших. І Тобі, як належить Богу і Владиці, ми всі славу посилаємо щодня.

Молитва четверта

Тіло Твоє Святе, Господи Ісусе Христе, Боже наш, нехай буде мені в життя вічне, і дорога Кров Твоя на залишення гріхів: і нехай буде мені причастя це на радість, здоров’я та веселість. У страшне й друге пришестя Твоє сподоби мене грішного стати в славі Твоєї, за молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих.

Молитва п’ята, до Пресвятої Богородиці

Пресвята Владичице Богородиці, світло похмурої душі моєї, надія, захист, притулок, втіха, радість моя! Дякую Тобі, що Ти сподобила мене, недостойного, причаститися пречистого Тіла та дорогоцінної Крові Сина Твого. Що народила істинне Світло, просвіти духовні очі мого серця. Яка народила Джерело безсмертя, оживи мене, умертвленого гріхом. Милосердного Бога милосердна Мати, помилуй мене і дай мені розчулення і скруху в серці моєму, смиренність у думках, повернення до благих помислів розуму мого, у випадках його захоплення. І сподоби мене до останнього мого зітхання, не наражаючись на осуд, приймати святиню пречистих Таїн у зцілення душі і тіла. І подай мені сльози покаяння і подяки, щоб я оспівував і прославляв Тебе всі дні життя мого, бо Ти благословенна і прославлена на віки. Амінь.

Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили мої очі спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвіту язичників і славу народу Твого, Ізраїля.

Трисвяте

Святий Боже, Святий Міцний, Святий Безсмертний, помилуй нас. (Уклін)

Святий Боже, Святий Міцний, Святий Безсмертний, помилуй нас. (Уклін)

Святий Боже, Святий Міцний, Святий Безсмертний, помилуй нас. (Уклін)

Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і завжди, і на віки віків. Амінь.

Молитва до Пресвятої Трійці

Пресвята Трійця, помилуй нас. Господи, очисти наші гріхи. Владико, пробач беззаконня наші. Святий, відвідай і зціли немочі наші, заради Ймення Твого.

Господи помилуй. (Тричі)

Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і завжди, і на віки віків. Амінь.

Молитва Господня

Отче наш, що на небесах! Нехай святиться ім’я Твоє; хай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя і на землі, як на небі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і пробач нам борги наші, як і ми прощаємо боржникам нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

І читаються тропарі та кондаки святому, по чиєму чину відбулася літургія.

Якщо відбулася літургія святого Іоанна Золотоуста, читається:

Тропар св. Іоанну Золотоустому, глас 8

З уст твоїх засяяла благодать, як світоч вогненний, просвітила всесвіт. Не скарб сріблолюбства придбала вона для світу, але показала нам висоту твого смиренномудрості. Отче Іоанне Златоусте, навчаючи нас своїми писаннями, моли Слово – Христа Бога про спасіння наших душ.

Кондак, глас 6

Слава Отцю і Сину і Святому Духу. Благочестивий, блаженний Іоанн Златоуст, ти прийняв з небес божественну благодать і вчиш своїми устами всіх поклонятися в Трійці Єдиного Бога. Достойно вихваляємо тебе, бо ти – керівник, який прояснює божественне.

І нині і завжди і на віки віків. Амінь. Надійний захист християн, незмінна Ходатайка перед Творцем, не зневажай молитовних голосів грішників, але поспіши, Милостива, на допомогу нам, з вірою вигукуючим Тобі: «Поспіши на заступ і поспіши на молитву, Богородиці, завжди захищаючи тих, хто шанує Тебе.

Якщо відбулася літургія святого Василя Великого, читається:

Тропар Василію Великому, глас 1

Голос твій наповнив усю землю, що прийняла слово твоє, яким ти гідно навчив основ божественної віри, роз’яснив природу всього існуючого, упорядкував людські вдачі. Царський священик, отче преподобне, моли Христа Бога за спасіння душ наших.

Кондак, глас 4

Слава Отцю і Сину і Святому Духу. Ти явився непохитною основою Церкви, наділяючи всіх людей невід’ємним скарбом і зображуючи його твоїм вченням, явлений з неба преподобний Василь!

І нині і завжди і на віки віків. Амінь. Надійний захист християн, незмінна клопотання перед Творцем, не зневажай молитовних голосів грішників, але поспіши, Милостива, на допомогу нам, з вірою вигукуючим Тобі: поспішай на заступ і поспіши на молитву, Богородиці, завжди захищаючи тих, хто шанує Тебе.

Якщо відбулася літургія Преждеосвячених Дарів, читається:

Тропар святому Григорію Двоєслову, глас 4

Благодать божественну здобувши, славний Григорію, від Бога, і Його силою зміцнюваний, ходити шляхом Євангельським ти захотів, – тому, всеблаженний, нагороду за труди ти прийняв від Христа, – Його молі нехай врятує душі наші.

Кондак, глас 3

Слава Отцю і Сину і Святому Духу. Наслідувачем Начальника пастирів Христа явився ти, отче Григорію, сонми ченців на подвір’я небесне спрямовуючи, тому й навчив овець Христових заповідей Його. Нині ж з ними радієш і радієш в обителях небесних.

І нині і завжди і на віки віків. Амінь. Надійний захист християн, незмінна клопотання перед Творцем, не зневажай молитовних голосів грішників, але поспіши, Милостива, на допомогу нам, з вірою вигукуючим Тобі: поспішай на заступ і поспіши на молитву, Богородиці, завжди захищаючи тих, хто шанує Тебе.

Після чого закінчення подячних молитов:

Господи помилуй. (12 разів)

Слава Отцю і Сину і Святому Духу, і нині і завжди, і на віки віків. Амінь.

Ми величаємо Тебе як істинну Богородицю, яка народила без хвороби Бога-Слова (Сина Божого), гідну більшої почесті, ніж Херувими, і незрівнянно славніша, ніж Серафими.

Після Причастя Тіла і Крові Господа нехай кожний перебуває в чистоті, помірності та небагатослів’ї, щоб гідно зберегти в собі прийнятого Христа.

Чим обґрунтовано черговість читання?

Читання молитов у певній послідовності не є випадковим. Така побудова процедури виголошення молитв подяки дозволяє очиститися від гріхів, а також дозволяє чітко і правильно сформулювати свою подяку Вищим силам.