Випадіння волосся – Як дефіцит вітаміну В12 впливає на випадіння волосся?

Вітамін В12 – водорозчинний незамінний вітамін, який допомагає підтримувати здоров’я нервів і клітин крові. Вашому тілу потрібен вітамін B12 для створення ДНК, яка є генетичним матеріалом у всіх клітинах.

Рекомендована добова норма вітаміну B12 для середньої дорослої людини становить 2,4 мікрограма. Хоча ваше тіло не може виробляти цей вітамін, воно може його засвоїти. Ви можете отримати свій щоденний запас вітаміну B12 через багаті поживними речовинами продукти, такі як молочні продукти, риба, м’ясо та птиця, серед інших природних джерел.

Якщо ви помітили, що ви втрачаєте більше волосся, ніж зазвичай, або ваше волосся просто не росте зі звичною швидкістю, можливо, у вас дефіцит вітаміну B12. У цій статті пояснюється, як вітамін В12 пов’язаний із ростом волосся, а також як можна збільшити його споживання. Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Як пов’язані вітамін В12 і ріст волосся?

Випадіння волосся - Як дефіцит вітаміну В12 впливає на випадіння волосся?

Якщо ви страждаєте від дефіциту вітаміну B12, цілком імовірно, що ви вже почали спостерігати симптоми низького рівня еритроцитів. Це одна з основних поживних речовин, необхідних для здорового волосся.

Вітамін B12 допомагає виробляти еритроцити, які переносять кисень до шкіри голови, підтримують її здоров’я та стимулюють ріст волосся.

Симптоми дефіциту вітаміну B12

Вітамін В12 важливий для створення еритроцитів, які переносять кисень до волосяних фолікулів. Коли рівень вітаміну В12 низький, ваші волосяні фолікули можуть бути не в змозі рости нове волосся так ефективно, що призводить до їх випадання. Дефіцит вітаміну B12 також може викликати симптоми анемії, яка пов’язана з низьким рівнем заліза, витонченням і випаданням волосся.

Якщо ви молоді і помітили, що ваше волосся сивіє, це може бути пов’язано з дефіцитом вітаміну В12. Згідно з дослідженнями, дефіцит вітаміну B12 може призвести до передчасного посивіння волосся.

Інші ознаки дефіциту B12 включають:

  • Слабкість і стомлюваність
  • Труднощі в когнітивному мисленні
  • Опухлий рот або язик
  • Втрата апетиту
  • Оніміння або поколювання в руках
  • Втрата ваги
  • нудота
  • дратівливість
  • Порушений зір
  • Зміни в ході

Як лікувати дефіцит вітаміну B12?

Важливо виявити ранні ознаки дефіциту вітаміну В12. Якщо його не виявити та не лікувати, його недолік може призвести до більш серйозних проблем зі здоров’ям, включаючи неврологічні розлади. Якщо у вас виникли будь-які з перерахованих вище симптомів, ми рекомендуємо вам якомога раніше поговорити зі своїм лікарем і перевірити рівень вітаміну B12.

1. Природні джерела

Найпростіший спосіб підвищити рівень B12 — це скласти план дієти з правильними продуктами. Дослідження показали, що люди, які дотримуються вегетаріанської або веганської дієти, мають підвищений ризик розвитку дефіциту B12.

Якщо ви дотримуєтеся такої дієти, рекомендується їсти харчові дріжджі, злаки та інші зерна, збагачені вітаміном B12, щоб отримати необхідні поживні речовини.

Вітамін B12 природним чином міститься в кількох продуктах тваринного походження, включаючи яйця, яловичину, печінку, молюски, сардини, лосось, тунець, форель, зварені круто яйця та шинку.

Три унції варених молюсків містять 84,1 мікрограма вітаміну B12, тоді як три унції вареного лосося містять 4,8 мікрограма, а три унції легкого тунця, консервованого у воді, містять 2,5 мікрограма.

2. Добавки

Окрім здорового харчування, деякі рекомендують пероральний прийом добавок вітаміну B12 для веганів, які не споживають м’яса чи молочних продуктів.

Згідно з деякими дослідженнями, використання добавок і споживання дієти, багатої на B12, яка включає збагачені каші та молоко, може допомогти боротися з дефіцитом вітаміну B12.

Вітамін B12 також можна вводити у вигляді ін’єкцій. Однак це лише у випадках, коли серйозний дефіцит B12 викликаний анемією.

Як зупинити втрату волосся, спричинену дефіцитом B12?

Випадання волосся може виникнути через кілька причин, таких як генетика, стрес, гормональні зміни, забруднення навколишнього середовища та надмірне термічне укладання. Перший крок — перевірити рівень B12, щоб визначити, чи справді є дефіцит вітаміну, який спричиняє випадання волосся.

Щоб підвищити рівень B12, споживайте продукти, багаті цим важливим вітаміном. Згідно з дослідженнями, вітамін B12 разом з вітаміном D і залізом є невід’ємною частиною вашого раціону і може зменшити передчасне посивіння.

В іншому дослідженні було виявлено, що учасники повідомили про значне зменшення випадання волосся при доповненні дієти B12, біотином, залізом і L-лізином. Дослідження також виявило їжу як основну причину випадіння волосся серед жінок молодше 50 років.

В одному дослідженні пероральний прийом ціанокобаламіну, виготовленої версії вітаміну B12, виявився ефективним у лікуванні дефіциту вітаміну. Масаж шкіри голови також показав, що збільшує загальну товщину волосся.

Дефіцит B12 може навіть призвести до підвищеного ризику деяких видів раку. Рання діагностика має вирішальне значення для запобігання пошкодженню.

Середньодобова рекомендована кількість вітаміну В12 залежить від вашого віку. Якщо вам 14 років і більше, вам потрібно споживати 2,4 мікрограма вітаміну B12. Вагітним жінкам і тим, хто годує грудьми, буде потрібно більше щоденного споживання 2,6 і 2,8 мікрограмів.

Хоча прийом вітаміну B12 понад рекомендовану дозу не завдає великої шкоди, були проведені дослідження, одне з яких показує, що підвищений рівень B12 у вагітних жінок призводить до більш високого ризику розладу аутистичного спектру (РАС) у дитини.

Інше дослідження, проведене в Нідерландах, показало, що люди з високим рівнем вітаміну B12 в крові мають підвищений ризик ранньої смерті.

Висновок

Оскільки різні фактори можуть спричинити випадання волосся, важливо визначити першопричину, щоб підібрати найбільш ефективне лікування. Якщо дефіцит вітаміну B12 справді спричиняє ваше випадання волосся, тест може швидко допомогти діагностувати або контролювати рівень B12.

Пам’ятайте, рання діагностика є ключовою. Тому уважно стежте за першими ознаками та симптомами. Якщо ви відчуваєте незвичайне або сильне випадання волосся, якомога раніше записайтеся на прийом до лікаря.