Випадіння волосся – Як стрес впливає на випадіння волосся?

Чи помічали ви коли-небудь зайве волосся у вашій гребінці або зливі душу під час стресового періоду? Якщо ви думали, що це просто збіг, давайте скажемо вам, що втрата волосся, пов’язана зі стресом, реальна!

Мільйони жінок щодня стикаються з випаданням волосся через стрес. Стан можна змінити, якщо впоратися з причинами стресу. У цій публікації в блозі ми проливаємо світло на симптоми, причини та методи лікування випадіння волосся, викликаного стресом.

Чи може стрес спричинити випадання волосся та як вони пов’язані?

Випадіння волосся - Як стрес впливає на випадіння волосся?

Так. Стрес може спричинити випадання волосся на шкірі голови. Фізичний або емоційний стрес, хвороба, травма та хірургічне втручання пов’язані з випаданням волосся.

Стрес може мати прямий або опосередкований вплив на ваші волосяні фолікули і призвести до втрати волосся. Іноді ви можете помітити випадання волосся через 6-12 тижнів після стресової події.

1. Телогеновий ефлювій

У телогеновому випаданні багато волосяних фолікулів переходять у фазу спокою або фазу телогену через стрес або травму. У будь-який момент часу приблизно 5-10% волосся перебувають у фазі спокою. Але при телогеновому випаданні цей відсоток перевищує і щодня втрачається понад 100 ниток.

2. Трихотілломанія

Трихотілломанія, розлад висмикування волосся, спричинений сильним стресом, тривогою, депресією, нудьгою або розчаруванням. Людина з цим захворюванням вириває волосся зі шкіри голови, брів і вій. Далі йде витончення волосся на шкірі голови.

3. Осередкова алопеція

Осередкова алопеція характеризується залисинами на шкірі голови, які можуть бути викликані стресом. Це аутоімунне захворювання, тобто імунна система організму атакує власні волосяні фолікули.

Як дізнатися, чи моє волосся випадає через стрес?

Понад 100 пасом волосся, які забивають зливну трубу душу або щітку для волосся, є вірною ознакою випадіння волосся. При телогеновому випаданні ви помітите витончення волосся на шкірі голови. При алопеції ви можете помітити залисини на шкірі голови. При трихотілломанії, яка спричиняє постійне висмикування волосся, ви можете помітити, що з часом обсяг вашого волосся зменшився.

Як контролювати випадіння волосся через стрес?

1. Місцеве лікування

Міноксидил або рогаїн є безрецептурним (OTC) препаратом, який доступний у формі спреїв, кремів або піни. Він діє, подовжуючи фазу росту вашого волосся.Примітка:


Деякі препарати для місцевого застосування міноксидилу розроблені для жінок, а деякі – для чоловіків. 


Перевірте етикетку або порадьтеся з фармацевтом, перш ніж купувати. 


Почніть з низької концентрації (2% для жінок і 5% для чоловіків) і поговоріть зі своїм лікарем щодо подальших змін, якщо це необхідно.

Місцеві кортикостероїди, як безрецептурні, так і рецептурні, також ефективні для випадіння волосся, викликаного стресом.

Рицинова олія, ефективний домашній засіб від випадіння волосся, широко використовується серед багатьох чоловіків і жінок. Однак точна функція касторової олії при випаданні волосся не має жодних наукових доказів.

2. Управління стресом

А. Техніки релаксації

Техніки релаксації, такі як йога, медитація та дихальні вправи, допомагають зменшити рівень стресу та контролювати його.

Б. Вправа

Фізичні вправи вивільняють корисні хімічні речовини в організмі, які допомагають справлятися зі стресом. Здорове тіло і спокійний розум можуть зупинити втрату волосся, спричинену стресом.

C. Позитивне мислення

Позитивний погляд на життя може допомогти ефективно справлятися зі стресом. Оточуйте себе завжди позитивними людьми та позитивними думками.

D. Зверніться до терапевта

Ви можете поговорити зі своїм терапевтом про інші ефективні методи зменшення та запобігання стресу.

3. Дієта

Коли ви перебуваєте в стані стресу, ви, як правило, пропускаєте збалансоване харчування, тим самим позбавляючи своє волосся основних поживних речовин. Дефіцит харчування може призвести до втрати волосся.

Повернення до збалансованого харчування, що містить вітаміни A, E, B, K, цинк, залізо та білок, може допомогти відновити волосся, втрачене через стрес.

4. Прийміть процедуру догляду за волоссям

Правильний догляд за волоссям може покращити ріст волосся. Ретельно вимийте волосся м’яким шампунем і кондиціонуйте, щоб додати захисний шар на кутикулу волосся. Якщо ви використовуєте інструменти для термоукладання, використовуйте термозахисний спрей, що містить зволожуючі інгредієнти, такі як масло ши або зелений чай.


Випадання волосся через стрес – чи відросте воно знову?

Випадіння волосся - Як стрес впливає на випадіння волосся?

Випадання волосся через стрес є тимчасовим. Волосся може відрости, як тільки рівень стресу нормалізується, і за допомогою правильного лікування, як зазначено вище.

Ні, втрата волосся, спричинена стресом, не є постійною. Усі перераховані вище методи лікування можуть з часом допомогти відновити ріст волосся.

Скільки часу потрібно, щоб випало волосся після стресу?

Випадання волосся через стрес зазвичай відбувається через три місяці після стресового випадку. Щоб відростити волосся після травматичної чи стресової події, може знадобитися від кількох тижнів до кількох місяців.

Чи підвищує стрес ДГТ?

Стрес викликає збільшення андрогенів (чоловічих гормонів), тим самим збільшуючи секрецію хімічної речовини, пов’язаної з випаданням волосся, яка називається ДГТ (дигідротестостерон).

Висновок

Втрата волосся, пов’язана зі стресом, зазвичай відноситься до категорій телогенового випадання, трихотилломанії та алопеції. Ліки місцевого застосування, правильна дієта, боротьба зі стресом і правильний догляд за волоссям відновлюють втрату волосся, спричинену стресом.