Випадіння волосся – Як жорстка вода впливає на випадіння волосся?

Чи помітили ви останнім часом зміну структури свого волосся? Особливо після того, як ви переїхали в нове місто/дім, стало гірше? Якщо ваше волосся здається занадто жирним навіть взимку, причиною може бути вода, яку ви використовуєте!

Жорстка вода викликає сухість, пошкодження та кучеряве волосся. Часте миття голови в жорсткій воді може навіть обважнити ваше волосся або призвести до його випадання. Давайте детально розглянемо вплив жорсткої води на ваше волосся.

Що таке жорстка вода?

Випадіння волосся - Як жорстка вода впливає на випадіння волосся?

Жорстка вода – це в основному вода з високим вмістом таких мінералів, як кальцій і магній. Надлишок мінеральних речовин відповідає за засмічення труб у вашому домі та залишає залишки мила або накип на шкірі/волоссі навіть після ополіскування. Це може призвести до певних проблем з волоссям.

Ознаки того, що ви можете використовувати жорстку воду

  • Якщо після прання на одязі з’являються плями, ймовірно, ваша вода жорстка.
  • Щоразу, коли ви миєте руки, якщо ви використовуєте жорстку воду, ви можете помітити утворення накипу. Це відбувається, коли мило реагує з кальцієм, присутнім у жорсткій воді.
  • Кальцій має властивість залишати плями на посуді. Це може бути ознакою того, що ви використовуєте жорстку воду.

Що жорстка вода робить з вашим волоссям?

Вплив жорсткої води на ваше волосся може бути досить неприємним. Ось що жорстка вода може зробити з вашим волоссям, якщо використовувати її занадто часто:

1. Робить його жирним

Жорстка вода містить мінерали, які осідають на волоссі. Ці відкладення можуть призвести до того, що ваше волосся стане липким, брудним і може навіть обтяжити його. У вас також можуть з’явитися посічені кінчики, і ваше волосся може бути більш схильним до ламкості.

2. Вицвітання кольору

Якщо ви нещодавно пофарбували волосся, ви навіть можете помітити деяке вицвітання. Велика кількість заліза діє як окислювач, внаслідок чого ваш колір зникає. Ви також можете помітити, що ваші червоні можуть перетворитися на відтінки оранжевого.

3. Некероване волосся

Постійне миття волосся шампунем може призвести до того, що воно стане сухим і позбавить його ефірних масел і вологи. Це призводить до того, що він виглядає кучерявим, тьмяним і заплутаним, що може навіть ускладнити його керування.

4. Сухе, пошкоджене волосся

Мінеральні відкладення можуть спричинити вагу та жирність волосся. Це може вимагати частого миття голови з шампунем. Шампунь має тенденцію видаляти ефірні олії та вологу з вашого волосся, через що воно стає сухим і кучерявим. Згодом це може спричинити його поломку.

5. Витончення вашого волосся

Накопичення мінералів може навіть закупорити пори шкіри голови, перешкоджаючи росту нового волосся. Після миття в жорсткій воді ваше волосся може випадати.

Як усунути вплив жорсткої води на ваше волосся?

1. Пом’якшіть воду

Зробити це можна, встановивши систему пом’якшення води. Це запобіжить проникненню мінералів та інших сполук, зробить воду м’якшою та корисною для здоров’я вашого волосся.

Ви навіть можете використовувати душовий фільтр, який економічний і простий в установці. Однак, щоб забезпечити його ефективність, ви повинні міняти його кожні 6 місяців.

2. Хелатні шампуні

Хелатний шампунь бореться зі шкідливим впливом жорсткої води та робить шкіру голови легшою, чистою та звільненою від жиру.

Вони діють, залишаючи на вашому волоссі та шкірі голови молекули, які піднімають бруд і залишки, що залишилися.

Інвестування в хелатний шампунь може допомогти усунути вплив жорсткої води на ваше волосся. Вони допомагають усунути мінеральні накопичення та залишки продукту. Вони роблять ваше волосся чистішим, світлішим і навіть звільняють від жиру.

Однак хелатні шампуні можуть бути дорогим заходом, і не кожен може собі це дозволити.

3. Демінералізуючі продукти

Демінералізуючі шампуні спеціально створені для видалення мінеральних залишків, які залишилися на волоссі після жорсткої води. Їх результати миттєві, і ви зможете помітити відмінності в блиску та м’якості вашого волосся після 2-3 миття.

Домашні засоби для усунення впливу жорсткої води на ваше волосся

1. Яблучний оцет

Додайте кілька крапель яблучного оцту в теплу воду і обполосніть волосся. Оцет видаляє мінеральні накопичення з вашого волосся і робить його м’якшим і світлішим. Це також запобігає вицвітанню кольору волосся.

2. Лимон

Лимон усуває зайві залишки волосся та освітлює їх. Це також допомагає зберегти ваше волосся легким і м’яким.

3. Дощова вода

Ви навіть можете використовувати дощову воду для миття волосся. Зазвичай він не містить мінералів і природно м’який.Примітка:


Демінералізуючі засоби можна використовувати один раз на тиждень після миття волосся шампунем. 


Рекомендується залишити продукт приблизно на 10-15 хвилин. 


Після змивання засобу ви можете продовжувати користуватися кондиціонером.

Чи може жорстка вода викликати випадання волосся?

Жорстка вода може послабити ваше волосся. Це може обмежити приплив крові до ваших фолікулів. Це може перешкоджати росту нового волосся. Жорстка вода не викликає постійного випадання волосся , і це можна виправити, змінивши систему водопостачання або використовуючи продукти, які усувають її вплив.

Висновок

Жорстка вода може спричинити накопичення мінералів на вашому волоссі, через що воно стане жирним навіть після миття. Це також може сприяти сухості, пошкодженню волосся через часте миття. Жорстку воду можна виправити, змінивши систему водопостачання у вашому будинку або приєднавши фільтр до душу. Ви навіть можете використовувати такі продукти, як хелатні шампуні та інші демінералізуючі продукти, які допомагають зменшити шкоду, завдану вашому волоссю жорсткою водою.