ᐈ Фізична активність та геморой: як спорт може впливати на стан

Вправи відіграють важливу роль у профілактиці та лікуванні геморою. Регулярні фізичні вправи при геморої допомагають зміцнити м’язи тазового дна, покращують кровообіг, сприяють нормалізації кишкової перистальтики та зменшують ймовірність виникнення геморойних вузлів.

Більшість випадків геморою пов’язані з малорухомим способом життя (1). Довге сидіння, стояння, мінімум навантажень призводять до порушення кровообігу в області тазу, тому фізична активність відіграє ключову роль у профілактиці та лікуванні геморою. Розтнемо, як фізичні вправи при геморої можуть допомогти запобігти захворюванню та навіть доповнити лікування:

  • Зміцнення м’язів прямої кишки та анусу, що допомагає запобігти та знизити ризик утворення гемороїдальних шишок;
  • Поліпшення кровообігу в області тазу, що сприяє скороченню запалення та подразнення;
  • Нормалізація роботи кишечника та покращення перистальтики, що запобігає запорам та виникненню нових гемороїдальних вузлів.

Але слід врахувати, що фізична активність повинна бути помірною, бо в деяких випадках саме перенавантаження і силові вправи можуть викликати геморой.

Які вправи корисні для профілактики геморою

Однією з найефективніших вправ для профілактики геморою є вправа “Велосипед”. Вона виконується в положенні на спині, при цьому потрібно імітувати крутіння педаль на велосипеді. Така вправа сприяє зміцненню м’язів тазового дна та поліпшенню кровообігу в ділянці малого тазу.

Ще одна корисна вправа – “Гірка”. Вона виконується в положенні, сидячи на сідницях, при цьому потрібно повільно, плавно піднімати і опускати сідниці. Ця вправа також сприяє зміцненню м’язів тазового дна та покращенню кровообігу.

Також корисними вправами для профілактики геморою є зарядки для тазових м’язів, йога, пілатес, плавання та ходьба. Вони допомагають підтримувати тіло в тонусі, покращують кровообіг, зміцнюють м’язи та сприяють нормалізації кишкової перистальтики.

Для тих, хто вже зіткнувся з гемороєм, існують спеціальні вправи, які допомагають полегшити симптоми та сприяють якнайшвидшому відновленню. У тому числі такі вправи, як «Собачка вниз головою» і «Голова до колін» з йоги, допомагають покращити кровообіг та зміцнити м’язи тазового дна.

Таким чином, регулярні фізичні вправи від геморою є важливою частиною профілактики та лікування. Вони допомагають зміцнити м’язи, покращити кровообіг, нормалізувати кишкову перистальтику та знизити ризик виникнення геморою або полегшити його симптоми. Але вони самі не можуть вилікувати захворювання чи знизити інтенсивність прояву симптомів. Вправи можуть бути частиною комплексного лікування, як і медикаментозні засоби, наприклад, Реліф.

Засоби та препарати для лікування геморою

Реліф – ефективний та перевірений препарат для лікування симптомів геморою (2). Він містить комплекс активних інгредієнтів, таких як фенілефрин (3) та натуральні олії, які полегшують запалення, свербіж та біль. Реліф доступний у різних формах (свічки, мазі), що дозволяє вибрати найбільш зручну для кожного. При виникненні симптомів геморою необхідно звернутися до лікаря для отримання точного діагнозу та визначення стадії хвороби. Лікар може призначити додаткові процедури або форму препарату Реліф для ефективнішого лікування.

Геморой – це хвороба, яка може бути викликана різними факторами, включаючи генетичну схильність та гормональні зміни. Проте, активний спосіб життя та регулярні фізичні вправи сприяють зміцненню м’язів та судин, а також покращують загальний стан організму, що допомагає запобігти та лікувати геморой.

Література

1. Lohsiriwat V. Treatment of hemorrhoids: A coloproctologist’s view. World J Gastroenterol. 2015 Aug 21;21(31):9245-52. doi: 10.3748/wjg.v21.i31.9245. PMID: 26309351; PMCID: PMC4541377.

2. Захараш М.П., Пойда 0.1. Досвід використання Реліф® та Реліф® Адванс у практиці лікування хворих колопроктологічного профілю. – 2004. – №7. – 18-21.

3. Richards E, Lopez MJ, Maani CV. Phenylephrine. 2023 Oct 30. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2023 Jan–. PMID: 30521222.