На що звернути увагу перед тим, як купити телевізор?

Дуже часто ми не задумуємось про те, як правильно вибрати телевізор, прислуховуючись до менеджерів магазинів. Проте далеко не завжди вони зацікавлені у тому, щоб запропонувати оптимальний для вас варіант, дуже часто набагато вигідніше продати дорожчі моделі чи ті, які принесуть в їхню копілку більше вигоди. Ми пропонуємо вам декілька простих порад, що допоможуть вам вигідно купити телевізор, що відповідатиме усім вашим вимогам.На що звернути увагу перед тим, як купити телевізор?

 1. Перше – бюджет

Дуже важливо перед тим, як іти в магазин, визначитись із сумою, яку ви готові витратити на дану покупку. Адже це популярна техніка і верхньої межі можна сказати немає, ви можете успішно купити модель, як за 7 тисяч гривень, так і 107 тисяч. Варто підійти з розумом до цього рішення – обирайте моделі, які вам по кишені, а не ганяйтесь за супердорогими новинками.

 1. Габарити мають значення

Сьогодні розміри телевізорів уже не такі, як кілька десятків років тому, але все ж їх варто врахувати до покупки. Адже ви захочете встановити його у себе дома, приміром на стіні чи тумбі, а якщо він туди не поміститься, то створити собі ще одну задачу.

На що звернути увагу перед тим, як купити телевізор?Якщо ж говорити про діагональ екрану, то є простий спосіб підрахунку. Відстань для перегляду повинна дорівнювати 4 діагоналям телевізора. Приміром, модель з 40-дюймовим екраном необхідно встановлювати мінімум за три метри від глядача. Але ці параметри досить умовні, все ще залежить від ваших власних вподобань.

 1. Оптимальне розширення екрану

На що звернути увагу перед тим, як купити телевізор?Для початку нагадаємо, що розширення – це кількість пікселів, з яких складається екран. Сьогодні найпопулярнішими є моделі із Full HD розширенням, де 1920х1080 пікселів. Хоча є і більш сучасні телевізори з розширенням 4К (3840х2160), але їх ціна також вища в декілька разів. І зверніть увагу на те, що отримати 4К зображення, не достатньо лише телевізора, потрібен такий же високоякісний контент. Крім того людське око на відстані просто не здатне відрізнити ці зображення.

 1. Частота

Частота зображення – це кількість оновлення картинки на екрані за 1 секунду. Вона вимірюється в Гц. Приміром, частота 60 Гц означає, що картинка може змінитись 60 разів за секунду. Є припущення, що людина не може помітити частоти, що вище 60 Гц. Але якщо ви захочете дивитись трьохвимірне відео, то варто купити телевізор з частотою у 120 Гц, так як кадри будуть по черзі демонструватись для лівого і правого ока.

Якщо маркетологи розповідають про частоту від 240 Гц та вище – це чергова «лапша» для вигідних продажів.

 1. Тип матриці

На сьогодні екрани телевізорів плюс-мінус однакові – на ринку матриць виграє LED-технологія. Хоча є і більш рекламована AMOLED, яка коштує в рази дорожче. Проте по рівні сприйняття технологія AMOLED виграє лише в одному питання – демонстрація істино чорного кольору.

 1. Діапазон кольорів

На що звернути увагу перед тим, як купити телевізор?Це параметр, на який справді не варто зважати. Практично в усіх телевізорах покривається весь діапазон кольорів. Також для особливих естетів є ручне налаштування, а всім іншим вистачає автоматичних режимів. Якщо менеджери з продажу починають розказувати складні назви і терміни – то це черговий маркетинговий хід.

 1. Smart TV чи звичайне телебачення

Для початку розкажемо, що таке Smart TV? Це вбудовані в програмну оболонку додатки для трансляції різного контенту з Інтернету. Це зручно, проте ви так само успішно можете зробити будь-який телевізор «розумним» завдяки приставкам, які докупляють пізніше, тому надто переплачувати не радимо.

 1. Звук

Сучасні телевізори досить компактні та максимально спрощені у розмірах, а хороша акустична система повинна бути габаритною. Тому, якщо ви очікуєте надзвичайно якісного та потужного звуку, то варто подумати над покупкою додаткової акустики. Хоча є і сучасні моделі з хорошим звучанням, але і їх ціна значно вища, за аналогічні моделі без такого звучання.

Ми перерахували основні моменти, на які слід звернути увагу при виборі телевізора. Надіємось, завдяки цьому списку ви зможете самостійно обрати оптимальну модель та не переплачувати за маркетингові ходи.

 • На що звернути увагу перед тим, як купити телевізор?

  Завдяки співпраці з різноплановими компаніями, маю досвід написання статей на різноманітну тематику. Хобі — кухня та все, що пов’язано з домашніми солодощами. Все це дозволяє мені створювати якісний контент для читачів блогу.

  View all posts