Як розпізнати у чоловікові тирана та що з цим робити?

Насильство у сім’ї – це проблема, котра здатна зіпсувати життя, і її вирішення ніколи не дається просто. Груба маніпуляція, домінування та бажання використовувати партнера, у якості «ляльки» – це далеко не усе, чим може завершитись сутичка із чоловіком тираном. Часто вони використовують неприкриту агресію, грубу форму психологічного та, навіть, фізичного, насильства. При цьому почуття жертви повністю ігноруються і вона вимушена поступати виключно так, як вигідно агресору.

Ознаки тирана: на що звернути увагу у стосунках, щоб відразу розпізнати деспота?

Як розпізнати у чоловікові тирана та що з цим робити?Психологи працюють над цим питанням не один десяток років, складаючи психологічні портрети людини, котра імовірно виявиться тираном. Ми пропонуємо вам переглянути кілька основних ознак, щоб вберегти себе від страшної помилки.

Докори та постійна критика

Звісно, партнери не можуть постійно лише хвалити один одного та усе, що вони роблять. Проте слід розрізняти поняття конструктивної критики та ганебного критиканства. Чоловік тиран завжди усім не задоволений і постійно виставляє претензії, інколи на пустому місці. Дружини сказала лишнє, не так склала речі у шафі чи просто прийшла з роботи пізніше – і це вже буде достатньою причиною для суперечок. При цьому сімейний тиран уміє перекручувати усе на свій лад, тобто від того, що ви будете щось пояснювати чи виправдовуватись, у нього з’являтиметься ще більше причин придертись.

Такі чоловіки не помічають та не цінують достоїнств дружини, проте усі її недоліки вони не просто бачать, а ще й значно перебільшують.

Він викликає почуття провини у жертви

Психологія чоловіків тиранів така: жінка винна не лише у всіх своїх та сімейних проблемах, а й у його проблемах. Кожного разу такі деспоти намагаються перекласти провину за усі невдачі, скандали та навіть побиття на дружину. Вони роблять це не просто так, а для того аби жінку постійно мучили докори сумління, щоб вона не могла адекватно оцінити стосунки, а просто шукала ці проблеми у собі. Це веде й до того, що у жінки не виникає навіть найменшої думки, як піти від чоловіка тирана, навпаки вона прагне виправитись і залишитись разом.

Ігнор усіх бажань та цілей

Розуміти, підтримувати та співчувати – це ті риси, які абсолютно не зрозумілі тиранам. Якщо жінка плаче, то це викликає лише агресію, адже тоді у неї жахливий характер і вона псує йому життя своїм ниттям.

Якщо у дружини є хобі, які вона хоче перетворити на роботу чи просто бажання змінити кар’єру, то він ніколи її не підтримає. Адже він не хоче, щоб вона добивалась вершин та робила щось приємне для себе.

Приниження та фізична агресія, як покарання за погану поведінку

Яка б не виникала ситуація – жінка повинна бути вдячна чоловіку, любити та слухати його. Якщо ж вона чого просить (це трактується, як вимагання) чи робить щось попри його волю, то вона повинна бути покарана. Часто такі чоловіки «простягають руки» та наказують жінок не тільки фізично, а й морально.

Ревність, яка лякає

Звісно, ревнощі присутні практично в усіх стосунках, адже всі ми люди, і коли любиш когось дуже сильно, то ревність все одно рано чи пізно проявиться. Проте усьому є своя межа. Тиран може ревнувати до співробітників, друзів та навіть до красивого одягу. І всі ці сцени завершуються криками та насиллям.

Впевненість у власній правоті

Сімейний тиран завжди правий. Не має жодних аргументі, які він здатен почути і тим паче прийняти.  Можливо саме тому таким людям не можливо догодити, адже вони впевнені, що саме їхня думка – єдина правильна.

Надія та інші подарунки

Жінки дуже часто знають, що чоловік тиран, але що тепер робити, адже ти любиш його і він не завжди такий. Це чи не найчастіша помилка – думати, що все зміниться, та продовжувати бігти, як білка у колесі, без можливості вийти з цього замкненого кола. Дорогі подарунки та знаки уваги у «хороші» дні не є причиною терпіти побиття та психологічне насилля.

Як розпізнати у чоловікові тирана та що з цим робити?Як піти від чоловіка тирана?

Жодні розумні поради не зможуть вказати вам вірний шлях, адже всі стосунки різні та ситуації різні, тому треба виходити з того, що ви маєте. Проте зберігати сім’ю, в котрій панує лише емоційне та фізичне насилля, не слід. Зберіть свою волю в кулак, поділіться проблемою з близькими вам людьми та спробуйте вибратись із ситуації якнайшвидше.

  • Як розпізнати у чоловікові тирана та що з цим робити?

    Завдяки співпраці з різноплановими компаніями, маю досвід написання статей на різноманітну тематику. Хобі — кухня та все, що пов’язано з домашніми солодощами. Все це дозволяє мені створювати якісний контент для читачів блогу.

    View all posts