3 прості способи підключити телефон до телевізора

Сьогодні техніка розвивається практично зі швидкістю світла. Якщо ще кілька десятків років тому ми не могли обирати, що переглянути на телевізорі, тому що вибір був не надто великий, то сьогодні ми можемо навіть підключати до нього телефон та використовувати весь його функціонал на великому і зручному екрані. Ваш смартфон може стати проектором, який передаватиме зображення з мобільного пристрою на телевізор, якщо бути точнішими, то ви зможете:

 • дивитися відеозаписи, як власні, так і з мережі;
 • переглядати фотографії та будь-які інші медіа файли з телефону;
 • запускати додатки та ігри;
 • спокійно «сидіти» в Інтернеті;
 • влаштовувати презентації і не тільки.

Плюс – ви можете з допомогою Bluetooth підключити клавіатуру, мишку та навіть джойстики. Якщо на вашому телевізорі вбудований модуль Wi-Fi, то після підключення смартфона, ви отримуєте повноцінний пульт дистанційного керування.3 прості способи підключити телефон до телевізора

Перший спосіб, як підключити телефон до телевізора – HDMI роз’єм

Це перший та найпростіший спосіб. На смартфоні або планшеті повинен бути спеціальний mini HDMI роз’єм для прямого під’єднання до телевізора, проте він є не у всіх моделей сучасних смартфонів. Якщо його немає, то можна скористатися спеціальним перехідником з microUSB на HDMI або адаптером. Такі перехідники коштують недорого і купити їх можна практично у кожному магазині техніки. Далі запустіть телевізор, в меню вибору джерела сигналу (там де AV, USB, PC і т.д.) вкажіть HDMI.  Після цього підключіть за допомогою HDMI кабелю або адаптера (mini USB – HDMI) смарфтон і розпочнеться автоматичне налаштування зображення під розширення екрану (для повноцінного відображення картинки). Якщо цього не відбулося, то зайдіть в меню телефону і вкажіть необхідні параметри самостійно (частота зображення, дозвіл).

Такий спосіб має свої переваги:

 • у вільний USB роз’єм можна під’єднати зарядку, забезпечуючи безперервну роботу пристрою;
 • додатково можна підключити мишку, клавіатуру, геймпад, флешку;
 • телевізор виконує функцію монітора.

Проте, як і в інших варіантах, є недоліки:

 • не усі смартфони підтримують такий спосіб підключення;
 • у багатьох випадках потрібно купувати адаптер, а це додаткові витрати фінансові та часові.

3 прості способи підключити телефон до телевізораДругий спосіб, як можна підключити телефон до телевізора, через USB

При підключенні телефону до телевізора з допомогою USB інтерфейсу, смартфон буде використовуватися лише, як флеш накопичувач. Тобто на дисплеї не будуть дублюватися всі виконувані на смартфоні дії, що ви отримували у способі під номером один. Але можна буде запускати і програвати окремі мультимедійні дані.

Підключити дуже просто – USB кабель і підключіть один його кінець до телефону, а інший вставте в USB роз’єм на телевізорі; відкрийте у меню телевізора «Джерело сигналу» (Source) і виберіть USB. Ті ж дії виконайте на мобільному. Після цього на екрані запуститься інтерфейс, де можна буде переміщатися між системними папками на телефоні (по типу провідника на ПК) за допомогою клавіш на пульті дистанційного керування. На деяких моделях телевізор може автоматично перевірити пристрій на наявність медіафайлів, після чого запропонує їх відтворити.

Переваги:

 • підходить для усіх телефонів;
 • не потрібно купувати ніяких адаптерів;
 • смартфон одразу заряджається, тому може працювати у такому режимі постійно.

Недоліки:

 • відтворити можна не усі файли, а виключно ті, які підтримує телевізор;
 • ігри та додатки запустити не вийде;
 • немає доступу в Інтернет.

Третій і найкращий спосіб підключити телефон до телевізора – Wi-Fi з’єднання

Цей спосіб найзручніший та найпростіший, проте він підійде лише для сучасних моделей телевізорів, які мають вбудований Wi-Fi модуль, а також для смартфонів на базі Андроїду не старшого, ніж четвертого покоління.

3 прості способи підключити телефон до телевізораПідключитись можна так: на телефоні перейдіть в меню «Налаштування» – «Бездротові мережі» – «Wi-Fi». Коли відкриється список доступних мереж, виберіть «Wi-Fi Direct» (якщо її немає, то «Додаткові настройки»). Розпочнеться пошук доступних мереж для підключення по Wi-Fi Direct. Далі відкрийте меню на телевізорі і знайдіть підпункт «Мережа» (зазвичай для нього є окрема кнопка на дистанційному пульті). Тут з’явиться список доступних способів підключення. Аналогічно телефону, вибираємо Wi-Fi Direct. Розпочнеться пошук доступних для підключення пристроїв. У ньому виберіть зі списку модель свого телефону. На нього прийде запит на підключення, який слід підтвердити. Усе.

Думаємо, що переваги відсутності дротів та перехідників, а також можливість робити на телевізорі абсолютно усі операції, як і на смартфоні, зрозумілі усім. Щодо недоліків, то це швидка втрата рівня зарядки та потреба у сучасній техніці.

Обирайте варіант, який найзручніший для вас та використовуйте свою техніку максимально правильно та ефективно.

 • 3 прості способи підключити телефон до телевізора

  Завдяки співпраці з різноплановими компаніями, маю досвід написання статей на різноманітну тематику. Хобі — кухня та все, що пов’язано з домашніми солодощами. Все це дозволяє мені створювати якісний контент для читачів блогу.

  View all posts