Шкіра – Що викликає червоні плями на шкірі?

Як часто ви помічали червоні плями на шкірі? Що ж, не лякайтеся, якщо вони повторяться. Найрозумніше – відвідати свого лікаря. Це пояснюється тим, що за ними може бути багато причин – від алергічних реакцій до інших шкірних захворювань. Основну причину важко визначити без медичного обстеження.

У цій статті ми перелічимо всі можливі причини червоних плям і способи їх лікування.ЩО КАЖЕ ЕКСПЕРТ


«Червоні плями, які з’являються на вашій шкірі, можуть бути викликані багатьма різними факторами, включаючи інфекцію, захворювання, подразнення шкіри або алергію. Деякі червоні плями зникають самі по собі, але іншим може знадобитися лікування або ліки, щоб повністю усунути їх» .

Причини червоних плям на шкірі

Шкіра - Що викликає червоні плями на шкірі?

Поява червоних плям на шкірі може насторожити. Причин появи червоних плям на шкірі може бути багато. У більшості випадків основну причину визначити важко.

За словами головного дерматолога SkinKraft Laboratories доктора Харіша Кутама, «червоні плями, які з’являються на вашій шкірі, можуть бути викликані багатьма різними факторами, включаючи інфекцію, захворювання, подразнення шкіри або алергію. Деякі червоні точки зникають самі по собі, але іншим може знадобитися лікування або ліки, щоб повністю усунути їх. Червоні плями також можуть виникати через контактний дерматит, пурпуру, петехії, вишневі ангіоми, медикаментозний висип, плоский лишай тощо».

Щоб визначити точну причину, можливо, знадобиться консультація лікаря. Ми наводимо кілька поширених факторів, які призводять до появи червоних плям на шкірі. Поглянь!

1. Pityriasis Rosea

Pityriasis rosea – це запальний стан, який часто порівнюють із пониклим деревом через те, як воно виглядає. Зазвичай він спочатку проявляється як велика овальна пляма на шкірі, яка пізніше супроводжується меншими червоними плямами на грудях, тулубі, спині та животі. Плями можуть свербіти або лущитися.

Дослідники не впевнені щодо точної причини цього стану шкіри. Однак деякі дані вказують на його зв’язок з вірусною інфекцією. Згідно з дослідженням білої пітниці, проведеним Національною організацією з рідкісних захворювань (NORD), цей стан може вражати будь-яку вікову групу. Однак зазвичай він розвивається у людей у ​​віці від 10 до 35 років.

Симптоми

 • Головний біль, нудота і втома перед появою пластиру
 • Маленькі червоні плями на спині, грудях або животі
 • Свербляча висипка
 • Лускаті червоні плями, часто з підвищеною облямівкою

Лікування

Pityriasis rosea зазвичай зникає самостійно протягом 8-10 тижнів. Щоб прискорити процес загоєння та позбавити вас від симптомів, ваш дерматолог може призначити безрецептурні засоби для місцевого застосування, такі як каламіновий лосьйон або оксид цинку. Антигістамінні препарати також можуть бути рекомендовані для зменшення почервоніння та свербіння. Продукти, що містять вівсянку, також можуть допомогти полегшити вашу шкіру від симптомів. Ви також можете прийняти теплий душ, щоб отримати полегшення.

У деяких випадках ваш лікар може порекомендувати приймати ліки, що відпускаються за рецептом, наприклад кортикостероїди, щоб зменшити свербіж і набряк, або противірусні препарати, щоб усунути симптоми. Вас також можуть попросити отримати природне або штучне сонячне світло, оскільки воно зменшує тривалість висипань. Однак це також може мати побічні ефекти.

2. Акне

Прищі можуть бути однією з основних причин появи червоних плям на шкірі. Зазвичай воно вражає обличчя, спину, шию, груди та лобкову область.

Прищі виникають, коли крихітні пори на шкірі забиваються брудом і бактеріями. Це може призвести до появи крихітних червоних горбків на поверхні шкіри. Ці шишки можуть мати або не мати головки і зазвичай наповнені гноєм.

Симптоми

 • Маленькі червоні горбки на обличчі, шиї, спині або грудях
 • Хворобливі червоні шишки/кісти
 • Червоні плями, схожі на прищі
 • Зазвичай мають білу голову

Лікування

Лікування зазвичай залежить від тяжкості та типу акне. Якщо у вас висипання виникають щомісяця, ваш лікар може порекомендувати місцеве лікування, наприклад перекис бензоїлу, місцеві ретиноїди або саліцилову кислоту. У разі серйозних кістозних вугрів ваш дерматолог може порекомендувати місцеве лікування в поєднанні з пероральними препаратами, такими як ізотретиноїн або антибіотики.

Лазерне лікування є ще одним найпопулярнішим методом видалення червоних слідів, залишених після прищів. Це передбачає видалення самого верхнього шару вашої шкіри, зменшуючи появу цих слідів. Цей процес використовує сфокусовану світлотерапію та не містить хімікатів.

Хімічний пілінг — це процес видалення відмерлих клітин шкіри та самого верхнього шару шкіри. Хімічний пілінг працює як відлущувач і буває трьох різних типів — поверхневий, середній і глибокий. Залежно від тяжкості ваших слідів ваш дерматолог може порекомендувати хімічний пілінг як варіант лікування.

3. Тепловий висип

Подібно до вугрів, висипання від тепла виникають, коли пори вашої шкіри забиваються потом, особливо після постійного перебування на сонці в дуже вологу погоду. Під час руху по поверхні вашої шкіри піт іноді може блокуватися, викликаючи появу крихітних червоних горбків. Інтенсивні фізичні вправи, важка робота або будь-яка фізична активність, яка викликає у вас сильне потовиділення, може призвести до висипу від тепла. Це також може статися з тими, хто тривалий час прикутий до ліжка, особливо якщо у них лихоманка.

Висипання від жару виглядають як почервоніла шкіра з крихітними пухирцями і найчастіше з’являються в місцях, де ви найбільше потієте, і там, де ваша шкіра, ймовірно, об щось треться. Ці зони включають лобок, пахви, декольте та інші ділянки, схильні до потовиділення.

Симптоми

 • Червоні горбки на поверхні шкіри
 • Сверблячі та болючі шишки
 • Має тенденцію до зменшення, коли шкіра охолоджується

Лікування

Висипання від жару зазвичай зникають, коли ваше тіло охолоджується. Ви повинні переконатися, що уражена ділянка прохолодна, суха і без роздратування. Приймайте прохолодні ванни або ванни з вівсянки, застосовуйте холодні компреси, носіть вільний одяг і уникайте густих зволожуючих засобів.

Такі висипання зазвичай не завдають шкоди і проходять самостійно. Однак нехтування ними може призвести до вторинного інфікування. Щоб заспокоїти роздратовану шкіру, ваш лікар може порекомендувати вам використовувати каламіновий лосьйон або будь-який інший місцевий крем. Якщо ви помітили будь-які ознаки інфекції разом із висипом або гноєм, що сочиться з нього, негайно зверніться до лікаря.

4. Алергія

Алергічні реакції виникають через реакції імунної системи ( 9 ). Це трапляється, коли ваше тіло або шкіра стикаються з чимось, що вони вважають чужорідним. Шкірні алергічні реакції можуть бути викликані повітряними алергенами, певними харчовими продуктами, такими як яйця, арахіс, укусами комах, ліками, зокрема пеніциліном, тощо.

Якщо у вас чутлива шкіра, ви час від часу помічаєте червоні висипання на шкірі. Алергічні реакції також можуть спричинити появу червоних плям або червоних плям на поверхні шкіри.

Симптоми

 • Червоні плями на шкірі
 • Сверблячі та болючі ділянки або плями
 • Виникає при контакті з речовиною
 • Засідає протягом кількох днів

Лікування

Ваш лікар може порекомендувати місцевий крем або лосьйон, щоб заспокоїти симптоми алергічної реакції, наприклад свербіж шкіри.

Крім того, намагайтеся уникати продуктів або ліків, які можуть викликати алергічні реакції на вашій шкірі.Якщо у вас серйозна алергія, у вас високий ризик анафілаксії, небезпечної для життя невідкладної медичної допомоги. 


Уникайте певних продуктів, таких як яйця, молоко, арахіс, ліки та укуси комах, оскільки вони є найпоширенішими тригерами анафілаксії.

5. Медикаментозна висипка

Висипання, викликані наркотиками, виглядають як підняті червоні шишки, плоский червоний висип або луската шкіра. Деякі ліки можуть бути причиною появи червоних висипань або плям на шкірі. Будь-які препарати/ліки можуть викликати висипання. Однак найбільш поширені з них виникають через прийом антибіотиків або протисудомних препаратів.

Медикаментозні висипання можуть виникати у людей будь-якого віку та обох статей. Висипання, викликані наркотиками, можуть призвести до стану під назвою DRESS. Цей стан може викликати високу температуру, грипоподібні симптоми, печіння шкіри та пошкодження органів. DRESS вимагає негайної медичної допомоги.

Симптоми

 • Пухирі
 • Червоні шишки
 • Сверблячий
 • Лущення шкіри
 • Хворобливі шишки

Лікування

Ці висипання, як правило, зникають, коли ви припиняєте прийом ліків, які їх викликали. Для зменшення запалення та інших симптомів можуть бути рекомендовані антигістамінні препарати.

6. Контактний дерматит

Контактний дерматит виникає, коли ваша шкіра реагує на те, з чим вона контактує. Це стан сухої шкіри. Жорсткі засоби по догляду за шкірою зазвичай викликають контактний дерматит, якщо у вас дуже суха шкіра. У дослідженні стверджується, що приблизно 15–20% населення в цілому страждає від контактної алергії.

Симптоми

 • Червоні плями
 • кропив’янка
 • Набряк шкіри
 • Сверблячі та болючі шишки/висипання
 • Лускаті ділянки шкіри

Лікування

Креми проти свербіння використовуються для полегшення симптомів контактного дерматиту. Вологі компреси також можуть допомогти зменшити свербіж. Примітка:


Розчісування ураженої ділянки може призвести до циклу свербіння та подряпин.

7. Пелюшковий дерматит

Як випливає з назви, пелюшковий висип виникає навколо лобка або «вкритої пелюшками» частини тіла. Пелюшковий висип зазвичай викликаний бактеріальними або дріжджовими інфекціями. Контактний дерматит також може сприяти розвитку висипу навколо цієї області. 

Цей стан може вплинути на будь-кого, хто носить підгузки, включаючи дорослих, немовлят і малюків. Виглядає як висип від рожевого до червоного кольору або шкіра, яка виглядає як лущення чи подразнення.

Симптоми

 • Червона ніжна на вигляд шкіра
 • Зустрічається на сідницях, стегнах і статевих органах

Лікування

У цьому випадку менше означає більше. Тримайте висип подалі від ароматизаторів і агресивних засобів догляду за шкірою. Рекомендується очистити висипання теплою водою з наступним нанесенням вазеліну.

8. Псоріаз

Псоріаз є аутоімунним захворюванням. Зазвичай це вражає дорослих. Однак деякі діти теж можуть стати жертвами. Дослідники не впевнені, які можуть бути точні причини псоріазу, але вони припускають, що це поєднання генетичних факторів і факторів навколишнього середовища.

Коли організм запускає реакцію імунної системи на боротьбу з бактеріями та іншими сторонніми речовинами, він іноді може надмірно реагувати, спричиняючи розвиток червоних плям і горбків на шкірі ліктів, колін, шкіри голови тощо. Вони супроводжуються лущенням, свербінням і болем червоні ділянки шкіри ( 13 ) ( 14 ).

Симптоми

 • Лускаті, сверблячі плями на тілі
 • Викликає свербіж і печіння

Лікування

Псоріаз може бути різних типів, і кожен з них проявляється по-різному. Ваш лікар може допомогти діагностувати це за зовнішнім виглядом і лікувати відповідно. У рідкісних випадках лікар може провести біопсію шкіри. Для полегшення симптомів доступні різні місцеві та пероральні методи лікування. Місцеві препарати включають місцеві кортикостероїди, антралін, місцеві ретиноїди, саліцилову кислоту та зволожуючі засоби.

Фототерапія також використовується в деяких випадках для лікування псоріазу. У деяких випадках також можуть бути корисні вівсяні ванни і холодні компреси.

9. Плоский лишай

У дослідників мало або зовсім немає доказів того, що викликає плоский лишай. Цей стан являє собою розвиток піднятих, червоних або рожевих шишок, як правило, навколо рани. У роті, на зап’ястях, щиколотках і спині можуть з’явитися червоні лускаті плями або висипання. Ваша шкіра стає грубою та лускатою, де плями продовжують з’являтися знову. Ці плями можуть свербіти.Ти знав?


Плоский лишай зазвичай виникає у людей віком до 30-60 років. 


Однак це може вражати як молодих людей, так і людей похилого віку.

Симптоми

 • Червоні, лускаті горбки або плями
 • Хворобливі або сверблячі висипання з різкими межами
 • Виразки на шкірі
 • Плями можуть темніти

Лікування

Захворювання не є заразним, але його не можна вилікувати. Зазвичай воно проходить самостійно протягом кількох місяців, якщо воно не є хронічним. Ваш лікар може порекомендувати антигістамінні препарати, щоб зменшити такі симптоми, як свербіж.

Фототерапія ультрафіолетовим світлом також може зменшити симптоми, тоді як стероїдні креми або мазі можуть бути ефективними для зменшення запалення та почервоніння. Такими кремами слід наносити сверблячі плями і, як тільки плями змінять колір з коричневого на сірий, слід припинити лікування. Особи з важкими симптомами можуть приймати пероральні таблетки тільки під наглядом лікаря.

Місцеві кортикостероїди також можна використовувати для лікування плоского плоского лишаю ротової порожнини.

10. Сверблячка плавця

Цей висип виникає, якщо ваше тіло піддається впливу води, ураженої паразитами. Це зазвичай відбувається в стоячих водоймах, таких як ставки та озера. Океани також іноді можуть бути заражені паразитами. Коли равлики заражаються цим паразитом, вони прагнуть поширити його в цих водоймах.

Симптоми

 • Червоні висипання, що сверблять
 • Червоні шишки або плями

Лікування

Ваш лікар може порекомендувати вам антигістамінні препарати, щоб полегшити симптоми. Теплі ванни та креми проти свербіння можуть допомогти заспокоїти висип.Застереження:


Хоча антигістамінні препарати використовуються для заспокоєння симптомів, вони можуть викликати алергічні реакції. 


Поговоріть зі своїм дерматологом перед використанням антигістамінних препаратів для лікування червоних плям або висипань. 


Альтернативою застосуванню антигістамінних препаратів є місцеве застосування гідрокортизонового крему. 


Вони ефективні при використанні в концентраціях 1 відсоток.

11. Петехії

Ці маленькі червоні плями нагадують висип і в основному виникають через розрив дрібних кровоносних судин (капілярів) під шкірою. Точкові червоні крапки у групі можуть з’являтися на ваших руках, ногах, сідницях і животі. Зазвичай вони не сверблять, однак можуть поширюватися на інші частини тіла, утворюючи великі плями. Вони можуть виникати при скарлатині, сепсисі, лейкемії, дефіциті вітамінів С і К тощо

У більшості випадків петехії, викликані бактеріальною або вірусною інфекцією, починають покращуватися, як тільки інфекція починає заживати. З іншого боку, петехії, спричинені прийомом ліків, починають покращуватися, коли ви припиняєте прийом ліків.

Лікування петехій буде залежати від причини та тяжкості стану. Ваш лікар може призначити вам такі ліки, як антибіотики для лікування інфекції, кортикостероїди для заспокоєння запалення, такі ліки, як азатіоприн, метотрексат для пригнічення імунної системи. Безрецептурні знеболюючі, такі як ібупрофен, ацетамінофен, також можуть полегшити симптоми.

12. Прищі

Прищі — це червоні плями, які з’являються на шкірі, грудях і верхній частині спини. Вони виникають, коли пори вашої шкіри забиті жиром, брудом і мертвими клітинами шкіри. У суміші з бактеріями вони викликають роздратовані, запалені червоні плями.

Зазвичай ви можете лікувати легкі прищі вдома за допомогою безрецептурних засобів від прищів. Однак тяжкість може призвести до вугрів або кістозних вугрів, які потребують медичної допомоги для лікування.

Варіанти лікування включають продукти місцевого застосування, пероральні антибіотики, ін’єкції кортикостероїдів та хімічний пілінг тощо.

Прищі під пахвами також є поширеним явищем. Вони з’являються у вигляді дрібних червоних болючих червоних точок. Зазвичай їх можна лікувати за допомогою домашніх засобів, однак ви можете проконсультуватися з лікарем, щоб визначити точну причину та усунути їх.

Як прибрати червоні плями на шкірі за допомогою домашніх засобів?

Є прості, але ефективні засоби, які ви можете спробувати вдома, використовуючи натуральні інгредієнти для боротьби з червоними плямами на шкірі.

1. Кокосова олія

Чудовий інгредієнт у догляді за шкірою, кокосова олія допомагає впоратися з багатьма проблемами шкіри, включаючи червоні плями. Це допомагає заспокоїти свербіж, зменшити почервоніння та, зрештою, видалити червоні плями при регулярному використанні.

Ви можете змішати кокосове масло з іншими інгредієнтами, щоб зробити маску для обличчя. Крім того, ви можете нанести кокосову олію першого віджиму або органічну на злегка вологу шкіру і деякий час помасажувати її круговими рухами, поки вона не вбереться. Нанесіть це на уражені ділянки шкіри на ніч і змийте наступного ранку.

2. Алое Віра

Природний цілитель, алое віра також є чудовим зволожувачем. Гель алое вера може заспокоїти роздратовану шкіру та недуги, а його антибактеріальні та протизапальні властивості можуть утримувати інфекції. Цілющі сполуки алое вера можуть зменшити червоні плями та зробити вашу шкіру сяючою та здоровою.

Ви можете просто зачерпнути гель зі свіжого листя алое та масажувати ним уражені ділянки шкіри. Залиште на 20 хвилин, а потім змийте водою. Ви також можете використовувати маску для обличчя зі свіжовичавленим гелем і огірковим соком, щоб заспокоїти запалення та впоратися з почервонінням.

3. Лимонний сік

Лимоний сік ефективно зменшує почервоніння та плями. Завдяки відбілюючим властивостям. Він містить лимонну кислоту, яка звязує і допомагає підтримувати PH шкіри .

Ви можете вичавити лимон, змочити в ньому ватний тампон і акуратно протерти плями. Залиште його висохнути перед тим, як змити його холодною водою. Після цього скористайтеся зволожуючим кремом, щоб запобігти висиханню шкіри.

4. Яблучний оцет

Яблучний оцет може творити чудеса, лікуючи сонячні опіки, сліди від прищів, зменшуючи почервоніння та заспокоюючи сверблячу та подразнену шкіру. Завдяки терпким властивостям.

Візьміть половину чайної ложки яблучного оцту і розведіть його двома столовими ложками води. Додайте кілька крапель ефірної олії на ваш вибір, добре перемішайте та нанесіть на червоні плями. Крім того, ви також можете використовувати ватний диск, змочити його в суміші, нанести на червоні плями та залишити на деякий час, щоб висохнути. Пізніше можна змити прохолодною водою. Ви можете практикувати це двічі на день.

Чи виникають червоні плями на шкірі під час вагітності?

Свербіжні уртикарні папули та бляшки вагітності (PUPPP) — це стан, який призводить до появи сверблячих ділянок, у тому числі невеликих червоних крапок або горбків на шкірі. Цей стан зазвичай розвивається в третьому триместрі. Згідно з дослідженням 1 із 130 до 300 людей розвивається PUPPP. Спочатку він проявляється у вигляді сверблячих червоних плям на животі та поширюється на руки, ноги та сідниці.

PUPPP частіше зустрічається у жінок з першою вагітністю. Це також можна помітити серед багатоплідних вагітних. Однак після пологів воно зникає. У більшості випадків для лікування цього стану призначають місцеві кортикостероїди, пероральні антигістамінні препарати та пероральний преднізон.

Коли звернутися до лікаря?

Щоб визначити червоні плями на шкірі, ви можете відвідати свого дерматолога, який вилікує їх залежно від їх зовнішнього вигляду, тяжкості, вашої історії хвороби або будь-якого основного захворювання. Крім того, якщо ви помітили будь-які симптоми, пов’язані з червоними плямами, такі як лихоманка, набряк або виділення гною з висипу, негайно зверніться до лікаря.

Висновок

Червоні плями, які з’являються на шкірі, як правило, нешкідливі, не є постійними та в основному викликані інфекціями, алергічними реакціями або захворюваннями. Ви можете вдатися до домашніх засобів або застосувати безрецептурні креми або прийняти ліки, щоб усунути симптоми. Однак у разі тяжкості негайно зверніться до лікаря для встановлення правильного діагнозу та лікування.