Ретинол, ретин А , ретиноїди – у чому різниця між ними?

Вітамін А та його похідні, такі як ретиноїди, ретинол і ретин-А, мають безліч переваг для шкіри. Не дивно, що вони вже давно присутні в індустрії догляду за шкірою. Але, вибираючи засіб для догляду за шкірою, ви коли-небудь замислювалися, ретиноїди, ретинол і ретин-А – це одне й те саме чи різне?

Ця стаття має на меті відповісти на це запитання та деякі інші про ці похідні вітаміну А, щоб ви могли зробити правильний вибір для ваших конкретних проблем шкіри.

Що таке ретиноїди?

Ретинол, ретин А , ретиноїди - у чому різниця між ними?

Ретиноїди є похідними вітаміну А. Вони широко використовуються в догляді за шкірою, особливо для запобігання передчасним ознакам старіння. Ретиноїди борються з вільними радикалами, які є одними з основних причин пошкодження шкіри. Він також прискорює вироблення колагену у вашій шкірі, роблячи її більш пружною, запобігаючи появі тонких ліній і зморшок.

Ретиноїди також певною мірою ефективні для запобігання фотоушкодження шкіри внаслідок впливу УФ-променів. Крім того, деякі клінічні дослідження показали, що ці похідні вітаміну А зміцнюють імунну систему вашої шкіри та підтримують дружні мікроби на вашій шкірі мікробіом. Таким чином, місцеве застосування ретиноїдів може допомогти боротися з певними типами акне.


Що таке ретинол?

Ретинол, ретин А , ретиноїди - у чому різниця між ними?

Вітамін А в натуральній формі відомий як ретинол. Він присутній у помаранчевих фруктах і овочах, таких як морква. Ретинол прискорює обмін клітин шкіри, що призводить до утворення нових клітин у шкірі. Таким чином, це переважний інгредієнт у догляді за шкірою проти старіння.

Однак потрібен деякий час, перш ніж ви побачите будь-які видимі ефекти від використання ретинолу. Причина цього в тому, що ретинол у косметичних продуктах використовується у формах, які не можуть безпосередньо впливати на шкіру. Він повинен бути ферментативно розщеплений у вашому тілі до ретиноєвої кислоти. Саме ретиноєва кислота вирівнює тон шкіри, освітлює колір обличчя та робить шкіру більш гладкою.

Що таке Retin-A?

Retin-A, також відомий як третиноїн, є синтетичною або створеною людиною версією вітаміну A. Retin-A — це ліки, які може призначати лише лікар. Retin-A, будучи ліками, що відпускаються за рецептом, є більш потужним, ніж продукти з ретинолом, тому дає швидше результати.

Retin-A ефективно зменшує лінії та зморшки, гіперпігментацію та робить вашу шкіру свіжішою та здоровішою. Окрім покращення вашої краси, Retin-A також можна використовувати для лікування певних захворювань шкіри, таких як акне, актинічний кератоз тощо.

Що краще: ретинол, ретин-А чи ретиноїди?

Відповідь на це запитання залежить від вашого типу шкіри, а також від причини використання цих продуктів. Ретиноли зазвичай м’якше діють на шкіру. Отже, якщо ви використовуєте продукти з вітаміном А вперше, це може бути хорошим вибором для вас, оскільки у вас менше шансів отримати серйозні побічні ефекти.

Те саме стосується ретиноїдів, які здебільшого продаються без рецепта або використовуються в косметичних продуктах. Оскільки ретиноїди повинні бути перетворені, перш ніж вони зможуть діяти на вашій шкірі, вони будуть повільнішими та матимуть менший вплив на вашу шкіру.

З іншого боку, Retin A є дуже потужним ліками, яке, хоча, дає вам швидші результати. Але з іншого боку, якщо ви чутливі до продуктів з вітаміном А, у вас можуть виникнути загострення або реакції, такі як почервоніння, висипання або деяке лущення шкіри.

Різниця між ретинолом, ретином-А та ретиноїдами?

Усі три з них є вітаміном А або його похідними, але різниця полягає в силі продукту. Міцність визначається як концентрацією цих інгредієнтів, присутніх у складі, так і їх доступністю на момент використання.

Відсоток ретинолу, який зазвичай використовується в косметичних продуктах, не підлягає суворому контролю. Однак, оскільки Retin-A є рецептурним препаратом, точний склад і силу якого точно вказує виробник.

Крім того, ретин-А у своїй нативній формі можна використовувати безпосередньо, тоді як ретинол і ретиноїд потрібно перетворити в активну форму, перш ніж вони зможуть працювати на шкірі. Але функціонально всі вони більш-менш виконують однакову роботу.

Що найкраще підходить для кожного типу шкіри?

Як уже обговорювалося, Retin-A є найсильнішим інгредієнтом серед трьох. Отже, якщо у вас чутлива шкіра або ви вперше користуєтеся доглядом за шкірою з вітаміном А, найкраще почати з ретиноїду або продукту, що містить ретинол.

Якщо у вас світліший колір обличчя, експерти запропонують вам використовувати ретиноїд один раз на три дні, щоб перевірити толерантність вашої шкіри до продукту. Якщо у вас темний колір обличчя, використовуйте ретиноїди лише раз на тиждень, щоб перевірити, наскільки ваша шкіра їх сприймає.

Коли і як використовувати ретинол, ретин-А та ретиноїди?

  • Ніколи не застосовуйте продукти з вітаміном А вдень, оскільки це може негативно вплинути на шкіру. Використовуйте його ввечері або безпосередньо перед сном.
  • Очистіть обличчя перед використанням засобу. Спочатку використовуйте лише кількість продукту розміром з горошину та за потреби збільшуйте її. Не перестарайтеся, тому що це може негативно вплинути на вашу шкіру, спричинивши надзвичайну сухість, подразнення або лущення.
  • Уникайте використання продуктів з вітаміном А занадто близько до очей. Негайно зверніться до лікаря, якщо продукт випадково потрапив в очі.
  • Також не забудьте нанести м’який зволожуючий крем, оскільки продукти з вітаміном А можуть зробити вашу шкіру сухою та викликати спрагу.
  • Нарешті, не забувайте наносити на шкіру щедру кількість сонцезахисного крему з високим SPF щоранку, якщо ви використовували ці продукти напередодні ввечері. Продукти з вітаміном А можуть зробити вашу шкіру більш чутливою до світла, викликаючи фотопошкодження шкіри.

Кому не можна використовувати ретинол, ретин-А та ретиноїди?

  • Не використовуйте ретин-А, якщо ви вже використовуєте препарати для лікування акне, що містять пероксид бензоїлу.
  • Оскільки вплив продуктів вітаміну А під час вагітності невідомий, краще уникати їх під час вагітності або годування груддю.
  • Якщо у вас надзвичайно чутлива шкіра, яка легко висипається, ці продукти можуть посилити ваші проблеми.
  • Також уникайте продуктів з вітаміном А, якщо ви використовуєте сильний ексфоліант, оскільки ці продукти також мають ефект відлущування.

Висновок

Ретинол, ретин-А та ретиноїди пов’язані з вітаміном А, тому їх можна використовувати в догляді за шкірою. Ці інгредієнти можуть збільшити оборот клітин вашої шкіри, посилити вироблення колагену та інших корисних білків у вашій шкірі, таких як еластин.

Таким чином, вони є ефективними засобами проти старіння, які зменшують лінії та зморшки, роблять вашу шкіру пружною та рівномірною. Крім того, вони також відлущують шкіру, зменшують гіперпігментацію та допомагають боротися з акне.

Але ви повинні зрозуміти, які з цих продуктів найкраще підходять для вашої шкіри, перш ніж почати ними користуватися. Ви завжди можете зв’язатися зі своїм дерматологом, щоб вирішити, який із ретинолу, ретину-А чи ретиноїдів задовольнить ваші цілі щодо догляду за шкірою та допоможе вам отримати чисту, сяючу та здорову шкіру.