Шкіра – Як видалити мертву шкіру з обличчя?

Нікому з нас не подобається вигляд мертвої шкіри, що лущиться! Хоча це несерйозний стан, декого з вас це може викликати занепокоєння. Ключ до позбавлення від сухості та плямистої шкіри – регулярне відлущування. Прокрутіть вниз, щоб дізнатися більше.

1. Що таке відлущування?

Шкіра - Як видалити мертву шкіру з обличчя?

Приблизно кожні 30 днів верхній шар (епідерміс) вашої шкіри відшаровується природним шляхом. Цей процес відкриває нову, здорову та омолоджену шкіру під нею. Однак інколи відмерлі клітини шкіри не відпадають повністю, що призводить до появи сухих ділянок і лущення шкіри.

Відлущування видаляє найстаріші мертві клітини шкіри з зовнішнього шару шкіри. Цей процес приносить нові здорові клітини на поверхню шкіри.

Відлущувачі випускаються у вигляді скрабів, кремів, що продаються без рецепта, і різних інших речовин і засобів. Процес може проводитися вдома або в офісі вашим дерматологом.

2. Визначте свій тип шкіри

Перш ніж вибрати засіб для пілінгу, важливо визначити свій тип шкіри. Ви ж не хочете зривати природні жири зі шкіри чи знищувати шкірний бар’єр.

A. Суха шкіра

Цей тип шкіри виглядає тьмяним і лущиться. Суха шкіра- це не що інше, як зневоднена шкіра. На ньому може бути багато сухих плям і свербіж.

B. Жирна шкіра

Цей тип шкіри характеризується жирним, блискучим виглядом. Наша шкіра наповнена крихітними порами, під якими розташовані сальні залози. Шкірне сало (масло), що виробляється цими залозами, відіграє важливу роль у підтримці вашої шкіри здоровою.

Однак надмірне виділення шкірного сала може закупорити пори, що призведе до жирності та розвитку прищів.

C. Нормальна шкіра

Нормальна шкіра не є ні надто жирною, ні надто сухою. Рівень pH цього типу шкіри добре збалансований (4-7).

D. Чутлива шкіра

Якщо ваша шкіра негативно реагує майже на будь-який засіб для догляду за шкірою на ринку, швидше за все, у вас чутлива шкіра. Він також може почервоніти при зміні температури або після вживання гострої їжі.

3. Хімічний пілінг

Хімічні відлущувачі глибоко проникають крізь шкіру та збільшують коефіцієнт оновленості клітин. Цей метод пілінгу корисний для вашої шкіри, оскільки має пролонгований і прогресуючий ефект.

Деякі хімічні відлущувачі також допомагають зміцнити шкірний бар’єр. Однак вони можуть дратувати шкіру. Проведіть патч-тест, перш ніж наносити на обличчя хімічний пілінг, і використовуйте його лише два-три рази на тиждень.Примітка:Слід пам’ятати, що щойно відлущена шкіра може легко обпектися. 


Тож користуйтеся сонцезахисним кремом щоразу, коли виходите на вулицю вдень!

A. Хімічні пілінги

Хімічне відлущування або хімічний пілінг націлено на певні шари вашої шкіри, щоб остаточно покращити її зовнішній вигляд. Це неінвазивна процедура, яка зазвичай використовується для відлущування або видалення верхнього шару шкіри.

Широко використовуваний дерматологами в усьому світі хімічний пілінг використовується для лікування вугрів, шрамів від вугрів, зморшок, тонких ліній і гіперпігментації. Ці пілінги також покращують загальний тонус і текстуру шкіри.

Хімічні пілінги класифікуються в залежності від глибини проникнення. Поверхневий пілінг націлений на верхній шар шкіри. Середні пілінги виходять за межі верхнього шару і використовуються для лікування захворювань шкіри, таких як мелазма та поверхневі шрами від вугрів. Глибокі пілінги спрямовані на нижній шар і використовуються для лікування більш серйозних розладів.

Ваш дерматолог може порекомендувати хімічний пілінг на основі вашої історії хвороби. Для видалення відмерлих клітин шкіри зазвичай рекомендуються поверхневі або середньої глибини пілінги.

B. Гідроксикислоти (AHA та BHA)

Гідроксикислоти популярні в індустрії догляду за шкірою і вже багато років використовуються в дерматології. Вони використовуються для прискорення обміну клітин і вирівнювання текстури вашої шкіри. Кислоти походять від рослин і тварин і їх можна знайти в природі.

Вони випускаються у формі сироваток, кремів і лосьйонів і бувають двох типів – альфа-гідроксикислота (AHA) і бета-гідроксикислота (BHA). У той час як перший є водорозчинним, другий розчиняється в олії, що робить BHA ідеальним для жирної шкіри.

AHA

Ефективність AHA залежить від рівня їх концентрації та часу впливу. У концентрації 10 відсотків або менше вони зазвичай безпечні для нанесення на шкіру. Однак альфа-гідроксикислоти можуть мати побічні ефекти, такі як подразнення, почервоніння та печіння.

Зазвичай використовувані AHA включають:

 • Гліколева кислота – отримують з цукрової тростини
 • Молочна кислота – отримують з кислого молока
 • Лимонна і яблучна кислота – отримують з фруктів
 • Гідроксикаприлова кислота – отримують з тварин

BHA

Бета-гідроксикислоти допомагають у видаленні мертвих клітин шкіри з глибоких шарів шкіри. Вони також допомагають зменшити кількість вугрів і рубців. Ці кислоти також використовуються в багатьох продуктах по догляду за шкірою для боротьби з гіперпігментацією.

Серед широко використовуваних BHA:

 • Саліцилова кислота – отримують з рослин

C. Ферменти

Зазвичай ензими використовуються для чутливої ​​шкіри. Отримані з фруктів, вони видаляють мертві клітини шкіри з вашого обличчя та надзвичайно корисні для покращення властивостей поверхні. Однак вони не оголюють новий шар шкіри і не впливають на обмін клітин. Це робить їх безпечним варіантом для чутливої ​​шкіри.

4. Ручний/фізичний пілінг

Шкіра - Як видалити мертву шкіру з обличчя?

Можливо, ви вже володієте одним із них. Цей тип відлущування передбачає використання намистин, щітки чи інших інструментів для фізичного видалення мертвих клітин шкіри з вашого обличчя, окрім бруду та пилу. Ось кілька способів:

A. Відлущувальні пудри

Вони стали популярними в недавньому минулому. Відлущувальні пудри поглинають жир і видаляють мертві клітини шкіри. Ці порошки також прискорюють оновлення клітин, що робить їх зручним і простим у використанні варіантом для позбавлення від мертвої та лущиться шкіри.

Візьміть кілька крапель води і добре змішайте з однією ложкою порошку до утворення пасти. Акуратно розподіліть пасту по обличчю. Для кращих результатів рекомендується робити густу пасту.

B. Суха щітка

Цей метод передбачає використання щітки з крихітною м’якою щетиною, щоб позбутися впертих мертвих клітин шкіри на обличчі.

Перед використанням сухої щітки переконайтеся, що ваша шкіра трохи волога, щоб легко видалити омертвілі клітини шкіри. Обережно прибирайте шкіру, що лущиться, невеликими колами протягом приблизно 30 секунд. Якщо на шкірі є невеликі рани або порізи, уникайте використання цієї техніки.

C. Мочалка

Якщо у вас зазвичай нормальна шкіра, чиста мочалка допоможе вам. Обов’язково змочіть шкіру та обережно потріть мочалкою уражену ділянку колами.

D. Мікродермабразія

Мікродермабразія вперше була представлена ​​в 1980-х роках і з тих пір залишається популярним методом омолодження шкіри.

Це мінімально інвазивна процедура, яку можна виконати в офісі або вдома. У процесі використовується невеликий ручний пристрій для обережного видалення верхнього шару шкіри.

Якщо у вас чутлива шкіра, мікродермабразія може бути не найкращим варіантом для вас. Ця техніка видалення мертвої шкіри може становити небезпеку для вашої шкіри, спричиняючи її почервоніння та подразнення. Це також може призвести до гіперпігментації. Зверніться до свого дерматолога для кращого керівництва.

E. Видалення волосся

Воскова епіляція є важливою частиною життя любителя краси. Якщо ви жінка, ви знаєте, наскільки важлива епіляція воском для всіх нас. Але чи знаєте ви, що воскова епіляція також є чудовим способом відлущування шкіри?

Епіляція воском в основному проводиться з метою вищипування волосяних фолікулів. Але він також може працювати як механічний ексфоліант. Це допомагає видалити мертві клітини шкіри та частинки бруду, що прилипли до вашої шкіри. Ідеально робити це кожні 2-8 тижнів.

Тепер ви знаєте, чому ваша шкіра виглядає такою свіжою та сяючою після кожного сеансу депіляції!

5. Ексфоліанти, які надто жорсткі для вашої шкіри

Незалежно від вашого типу шкіри, ви повинні бути обережними з використанням пілінгів, які можуть пошкодити вашу шкіру. Жорсткі пілінги з великими частинками можуть позбавити вашу шкіру ефірних масел і пошкодити ваш бар’єр.

Не використовуйте пілінги, які містять:

 • цукор
 • Харчова сода
 • Крупна сіль
 • мікроби
 • Бісер

Використання будь-якого з них може пошкодити вашу шкіру, зробивши її схильною до запалень та інфекцій.


6. Запобіжні заходи, яких слід вжити перед відлущуванням шкіри

Шкіра - Як видалити мертву шкіру з обличчя?

 • Завжди рекомендується проконсультуватися з дерматологом перед використанням речовини або засобу для відлущування шкіри. Тип вашої шкіри також визначає ефективність засобу, який ви використовуєте.
 • Якщо ви вирішите скористатися скрабом або кислотною речовиною, спершу проведіть патч-тест. Якщо ваша шкіра не реагує на це негативно, ви можете почати робити пілінг два-три рази на тиждень.
 • Іди повільно. Ваша шкіра ніжна, і різке або занадто швидке чищення може спричинити мікророзриви та пошкодити її.
 • Якщо ви вирішите використовувати хімічні відлущувачі, переконайтеся, що ви використовуєте їх у концентраціях, рекомендованих вашим лікарем.

7. Чому важливо відлущувати шкіру?

Утворення мертвої шкіри на обличчі може зробити його сухим і тьмяним. Відмерлі клітини шкіри також можуть закупорювати пори та перешкоджати проникненню зволожуючих засобів глибоко в шкіру.

Рекомендується робити пілінг один-два рази на тиждень, щоб ваша шкіра виглядала свіжою та здоровою. Процес оголює здорові клітини, дозволяючи зволожувачам глибоко проникати крізь шкіру.

Щоденне відлущування шкіри може бути не найкращим варіантом для вашої шкіри. Занадто часте виконання може призвести до мікророзривів на шкірі та зруйнувати шкірний бар’єр. Це може призвести до багатьох інших захворювань шкіри, таких як сухі плями та прищі. Тому дотримуйтесь усіх порад щодо догляду за шкірою з обережністю!