pH волосся – Як збалансувати pH вашого волосся природним шляхом?

Можливо, ви зустрічали продукти для волосся, зокрема шампуні, які позначені як pH-збалансовані. Ви коли-небудь замислювалися, що це означає? Що ж, здоровий рівень рН може визначити зовнішній вигляд вашого волосся.

Окрім вашої дієти та режиму догляду за волоссям, рівень рН вашого волосся також визначає його силу та здоров’я. Тому важливо підтримувати його баланс, щоб отримати максимальну користь і запобігти тому, щоб він став сухим, тьмяним і пошкодженим. Цікаво як?

У цій статті ми розповімо вам, чому рівень рН вашого волосся має значення та як ви можете збалансувати його природним шляхом, щоб отримати здоровіше волосся, яке виглядає повнішим.

Що таке рН волосся та шкіри голови?

pH волосся - Як збалансувати pH вашого волосся природним шляхом?

Природний рН вашого волосся та шкіри голови знаходиться на кислій стороні, між 4 і 5,5, що можна порівняти з вашою шкірою.

Простими словами, рН – це міра, яка дає змогу визначити, наскільки кисла чи лужна певна речовина, і зазвичай вимірюється за шкалою від 0 до 14. [ 2 ] Рівень рН чистої води дорівнює 7, що є нейтральним. Будь-який продукт вважається кислим, якщо його pH менше 7, тоді як продукти з pH вище 7 називаються лужними. Чим нижчий рН, тим кисліший продукт, а чим вищий рН, тим вища його лужність.

Як ви підтримуєте рН свого волосся?

Важливо підтримувати pH-баланс вашого волосся та шкіри голови, щоб мати здорове волосся без пошкоджень. Ви можете зробити наступне, щоб переконатися, що ваше волосся має здоровий pH.

1. Знай своє волосся

Перш, ніж вносити якісь зміни по догляду за волоссям, ви повинні враховувати поточний стан свого волосся . Наступні поради можуть стати в нагоді, намагаючись підтримувати pH-баланс своїх пасм:

1. Якщо у вас свербить шкіра голови, що супроводжується сухістю та ламкістю волосся, швидше за все, ваше волосся та шкіра голови стали занадто лужними. Це також загострює екзему та підвищує ймовірність інфекцій. Шампунь з помірною кислотністю допоможе позбутися від проблем із волоссям. Низький рН шампуню запечатає кутикули вашого волосся, а також допоможе боротися з бактеріями, що викликають інфекцію.

2. Якщо у вас від природи кучеряве волосся, кутикули вашого волосся, як правило, вже трохи відкриті, через що ваше волосся виглядає сухим або кучерявим. Використання помірно кислого шампуню допоможе закрити кутикули, змусивши їх лежати рівно на стрижні волосся. Це зробить ваше волосся більш гладким.

3. Якщо ви нещодавно пофарбували волосся або зробили хімічне випрямлення, можливо, ваше волосся зазнає невеликого стресу від повторних лужних і кислотних процедур. Знову ж таки, злегка кислий засіб для догляду за волоссям буде вашим найкращим вибором, щоб зберегти кутикули волосся рівними та запобігти подальшому пошкодженню вашої дорогоцінної гриви.

4. Якщо у вас від природи пряме волосся без будь-яких ознак пошкодження, шампунь із збалансованим рН має бути корисним для підтримки здоров’я вашого волосся. Шкірне сало, яке виділяє ваше волосся, допомагає підтримувати здоровий pH. Тому уникайте занадто частого миття, щоб запобігти втраті природного рН або висиханню волосся.

2. Перевірте рН ваших засобів для догляду за волоссям

Уважно читайте етикетки, перш ніж купувати будь-який засіб для догляду за волоссям. Оскільки ваше волосся таке ж унікальне, як і ви, вам слід обрати продукт із pH, який найкраще підходить вашому волоссю. Якщо на флаконі вашого улюбленого шампуню не вказано рН, ви можете перевірити це самостійно, щоб переконатися, що ви використовуєте правильний продукт для свого волосся. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як перевірити pH продукту вдома.

3. Будьте природними

Ви можете спробувати наступні природні засоби, щоб відновити pH вашого волосся.

A. Яблучний оцет

Яблучний оцет має кислий рН близько 3. Розведіть яблучний оцет у воді до рН 4. Нанесення цього засобу на волосся один або два рази на тиждень може допомогти контролювати завивання та сухість.

B. Гель алое вера

Ви можете безпосередньо нанести гель алое вера на волосся та шкіру голови, щоб відновити природний pH вашого волосся. Крім того, ви можете зробити маску для волосся, використовуючи 1 склянку соку цілого листя алое вера, 1 чайну ложку меду та 2 чайні ложки яблучного оцту в достатній кількості води. Нанесіть цю маску і залиште на 20 хвилин, потім шампунь і кондиціонер.

4. Спробуйте домашній кондиціонер

Ви можете зробити домашній незмивний кондиціонер, щоб відновити рН-баланс вашого волосся. Візьміть 2 столові ложки кондиціонера без силікону, 2 столові ложки соку алое вера і 2 чайні ложки олії жожоба. Добре перемішайте і перевірте, щоб pH був не менше 4,5. Нанести на вимите і вологе волосся. Дайте йому висохнути і виконайте свою звичайну укладку.


Як перевірити рівень рН продуктів для волосся?

pH волосся - Як збалансувати pH вашого волосся природним шляхом?

На ринку є індикатори рН, які можуть допомогти вам визначити рН ваших засобів для догляду за волоссям. Індикатори pH змінюють свої кольори під впливом певного pH або діапазону pH.

Найбільш часто використовуваними індикаторами pH є смужки лакмусового паперу, які постачаються разом зі шкалою pH, подібною до тієї, що показана на зображенні вище. Ви можете занурити pH-смужку у свій продукт на кілька хвилин і спостерігати за зміною кольору. Тепер зіставте тестовий папір зі шкалою рН, що постачається разом із смужками. Вуаля! Тепер ви знаєте pH вашого улюбленого продукту та чи потрібно його змінити.

Інший і більш точний показник рН можна визначити за допомогою рН-метра. Це пристрій, який використовують дослідники та інші лабораторні фахівці для дуже точного визначення рН розчину.

Як значення рН продуктів впливає на ваше волосся?

Значення рН ваших продуктів може погіршити або зламати ваше волосся. Ось кілька причин чому:

1. Здоровий рН необхідний для здоров’я вашого волосся

Ваше волосся має високий вміст протеїну, кератину. Лужний продукт із високим pH пошкоджує кератин, роблячи ваше волосся більш схильним до ламкості. Він також відкриває кутикули, роблячи волосся більш пористим і дозволяючи проникати хімікатам і забруднювачам у ваше волосся. Продукт із рН вище 3,67 збільшить шанси того, що ваше волосся сплутається та стане кучерявим.

2. Оптимальний pH допомагає утримувати вологу у вашому волоссі

Продукт із збалансованим рН запобігає надмірній втраті вологи з вашого волосся, не залишаючи відкладень або накопичень на шкірі голови. Шкірне сало, що виділяється з вашої шкіри голови, має природний низький pH, який може бути порушений продуктами з високим pH. Шкірне сало містить природні масла, які зберігають вашу гриву захищеною та сяючою.

3. Захищає від небажаних мікробів

Бактерії та гриби можуть рости лише в певному діапазоні рН. Підтримуючи здоровий рН вашого волосся та шкіри голови, ви гарантуєте, що ваша голова не стане домом для бактерій і грибків, що викликають інфекції. Крім того, здоровий рН допоможе підтримувати нормальну мікрофлору шкіри (дружні бактерії та грибки, які природно присутні на шкірі та волоссі), що, у свою чергу, запобігає хвороботворним мікробам.

Висновок

Природний pH вашого волосся та шкіри голови є важливим компонентом для підтримки хорошого здоров’я вашого волосся. Ви повинні знати поточний рН свого волосся, перш ніж вибрати засіб для догляду за волоссям, і переконатися, що вибраний продукт діє на користь стану вашого волосся. Якщо у вас уже є певні пошкодження вашого волосся через дисбаланс рН, спробуйте пр