Навіщо новонародженим білий шум і де його взяти

Ці звуки заспокоюють немовлят за 5 хвилин. Але є і побічні ефекти.

Що таке білий шум

Білий шум для немовлят – це рівномірний фоновий звук, який містить в собі частоти всього звукового діапазону, від 20 до 20 000 гц. Назва даного явища отримало за аналогією з білим кольором, що об’єднує всі існуючі кольору (звичайно, мова про електромагнітні хвилі всіх частот видимого спектру, але можна не вдаватися в несуттєві в даному випадку подробиці).Оскільки в цьому рівномірному гулі немає ні біта важливої ​​інформації, наш мозок дуже швидко перестає його помічати. Так ми не реагуємо на звучання пральної машини, або звичні шуми від дороги за вікном, або шелест листя.

Як працює білий шум

Він заглушає сторонні звуки. Щоб уявити це, уявіть, що недалеко від вас розмовляють двоє людей. Поки їх стільки, ви чітко чуєте кожен голос. Але ось в бесіду вступив третій. Ви все ще можете розрізняти тони, однак уже плутаєтеся, хто саме вимовляє слова. Якщо розмовляє тисяча чоловік, мозок не здатний виділити якийсь конкретний голос – дзвінкий або глухий, гучний або тихий, різкий або м’який. Всі вони зіллються в один невиразний і неінформативний білий шум.

Нашому мозку дуже подобається цей стан, він здається йому безпечним. Тому багато хто любить, наприклад, шум дощу чи грухотіння водоспаду.

Навіщо новонародженим білий шум і де його взяти

Чим білий шум допомагає новонародженим

Білий шум використовують, щоб допомогти малюкам заснути. І він дійсно допомагає. Так, в невеликому дослідженні за участю 40 немовлят вчені розділили малюків на дві групи. Першій включали білий шум. Другій намагалися вкласти спати традиційними методами – укачуванням на руках або залишаючи в ліжечку.

Передбачається, що у такого снодійного ефекту дві причини.

1. Білий шум маскує сторонні звуки

Це важливо для чутливих малюків або тих, хто живе в сім’ях з двома і більше дітьми. Таким немовлятам часто складно заснути через нехай неголосних, але все-таки виділяючому на загальному тлі звукам: випадковим грюкання дверима, сигналу проїжджаючого повз автомобіля, голосів братів або сестер.

Навіщо новонародженим білий шум і де його взятиБілий шум заглушає, робить невиразними для мозку ці сторонні звуки. А значить, дитина засинає і спить спокійніше.

2. Білий шум заспокоює

Монотонний глухий гул нагадує дитині звуки, які він чув, перебуваючи в утробі матері. Як і все, що походить на той щасливий час (наприклад похитування, приглушене світло), білий шум заспокоює малюка в перші місяці життя.

Кому підходить білий шум

Відразу скажемо: не всім. Більшість дітей (як і дорослих) люблять неінформативний глухий гул. Але є і такі, кому він неприємний.

Якщо немовля легко засинає в колясці на галасливій вулиці або під звук працюючого телевізора, вентилятора, пральної машини, води, що ллється, швидше за все, білий шум в якості «снодійного» йому теж підійде. Але точно з’ясувати, як відреагує на мультичастотні звуки конкретно ваш малюк, можна тільки експериментально.

Коли білий шум може бути шкідливий

Він здається приємним і безпечним, але вчені все-таки виявляють обережність і попереджають про можливі побічні ефекти.

1. Порушення слуху

У 2014 році Американська академія педіатрії провела випробування 14 популярних приладів, що генерують білий шум. З’ясувалося, що всі вони перевищують рекомендований рівень шуму для немовлят – 50 децибел. Оскільки генератори часто працюють всю ніч (а турботливі батьки ще й включають їх голосніше, щоб заглушити всі можливі сторонні звуки), це може призвести до погіршення слуху у дитини.

2. Затримка мовного розвитку

Про цей ризик попереджає все те ж згадане вище дослідження. Якщо у малюка буде порушений слух, то і слова дорослих він стане сприймати не так ясно, як в нормі. А це позначиться на його мовному розвитку.

3. Звикання

Діти, які добре реагують на білий шум, дійсно краще сплять. Але вони звикають до такої звукової підтримки. Якщо з якоїсь причини малюк змушений засипати без генератора білого шуму, висока ймовірність проблем зі сном.

Де взяти білий шум для новонароджених

1. Створіть самостійно

Увімкніть вентилятор, кондиціонер, зволожувач повітря на час передбачуваного сну: ці девайси виробляють звуки, дуже схожі на білий шум.

2. Купіть м’яку іграшку з вбудованим генератором білого шуму

Такі іграшки відтворюють звуки, що ідеально підходять для дитячого сну. Вони нагадують материнське серцебиття, шум дощу, водоспаду, вітру. Як правило, можна вибрати з десяток варіантів білого шуму і знайти серед них саме той, на який дитина відреагує найкраще.Також подібні гаджети доступні в вигляді дитячих каганців або окремих пристроїв.

Навіщо новонародженим білий шум і де його взяти

Музична м’яка іграшка Баранчик Liz з білим шумом ТМ ZAZU – спеціально створена для самих маленьких. Іграшка заколисує і заспокоює , імітуючи серцебиття мами і білий шум.

Навіщо новонародженим білий шум і де його взяти

Музична м’яка іграшка Коала Coco з білим шумом ТМ ZAZU – спеціально створена для найменших.

3. Включайте білий шум онлайн

У мережі вистачає ресурсів, що пропонують скачати або слухати білий шум онлайн. Причому він доступний в різних варіантах: можна вибрати білий шум зі звуками крапель дощу або шипінням телевізора.

4. Скачайте мобільний додаток – генератор білого шуму

Їх багато, вибирайте на свій смак.

  • Навіщо новонародженим білий шум і де його взяти

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts