Компютер для дитини – Як вибрати компютер для дитини?

Зміст

Компютери стали невід’ємною частиною нашого життя, вони використовуються для роботи чи розваги, але вони також можуть бути неоціненною допомогою під час навчання, виконання домашніх завдань та розширення інтересів. Якщо ваша дитина вже вчиться в школі, то однозначно варто подумати про придбання такого обладнання. Який настільний компютер краще для дитини? У нашому посібнику ви знайдете детальну інформацію про вибір правильного ПК, захист системи від шкідливого контенту, а також список рекомендованих комплектів різних цінових діапазонів.

Рейтинг ТОП 5 комп’ютерів для студентів

Дешевий комп’ютер для дистанційного навчання: Asus ExpertCenter D500TC-3101051880

Пропонована модель настільного комп’ютера Asus коштує недорого. Компоненти, використані для його складання, дозволять комфортно навчатися, у тому числі дистанційно, працювати та переглядати улюблені фільми чи серіали. Він оснащений процесором Intel Core i3 10-го покоління, 8 ГБ оперативної пам’яті та SSD накопичувачем на 256 ГБ. Варто додати, що на ньому не встановлено операційну систему, але в рамках передбачуваного бюджету можна купити нову версію Windows. Не забуваємо також про можливість безкоштовного встановлення Linux.

Комп’ютер для дитини для навчання: Dell Vostro 3910 MT

Компютер для дитини - Як вибрати компютер для дитини?

Комп’ютер для учнів 1-3 класів. Він оснащений ефективним процесором Intel Core i5 12-го покоління, 8 ГБ оперативної пам’яті та швидким SSD-накопичувачем на 512 ГБ. Ця специфікація дозволить вам використовувати трохи більш просунуті програми, ніж модель, описана вище. Це правда, що це не комп’ютер, призначений для ігор. Графічна система цього процесора може впоратися з простими навчальними іграми для дітей, але у випадку з більш просунутими іграми може виникнути проблема. Важливо, що в комплект входить Windows 11 Pro.

Настільний комп’ютер для студента: Komputronik Pro R540

Компютер для дитини - Як вибрати компютер для дитини?

Ще одна модель, яка може похвалитися ефективністю, яка забезпечує комфортне навчання та роботу. Через відсутність виділеної відеокарти він не є пристроєм для складних ігор, але він точно впорається із завданнями, для яких він був призначений. Його плата містить, серед іншого, процесор AMD Ryzen 5 4600G, SSD-накопичувач на 500 ГБ і 16 ГБ оперативної пам’яті. Заощаджені кошти можна витратити на монітор, необхідний для роботи настільного комп’ютера.

Ігровий комп’ютер для дитини: Komputronik Infinity X510

Компютер для дитини - Як вибрати компютер для дитини?

Комп’ютер Infinity X510 насправді є ігровим комп’ютером. Ми купуємо набір із привабливими специфікаціями, який може працювати з новими назвами на середніх налаштуваннях. З навчанням і виконанням домашніх завдань проблем не буде. Привабливий корпус із підсвічуванням оснащено процесором Intel Core i5 10-го покоління, 16 ГБ оперативної пам’яті та відеокартою GeForce GTX 1650. Комп’ютер продається зі швидкісним накопичувачем NVMe SSD на 1000 ГБ і попередньо встановленою Windows 11 Home.

Ігровий комп’ютер: Komputronik Infinity X510

Компютер для дитини - Як вибрати компютер для дитини?

Машина, якою пишатиметься навіть більш просунутий гравець. 10-ядерний процесор Intel Core i5 13-го покоління, 16 ГБ оперативної пам’яті та SSD-накопичувач на 512 ГБ. Але найголовніше – виділена відеокарта GeForce RTX 3060, яка підтримує технології DLSS і трасування променів, завдяки чому ігровий досвід виходить на абсолютно новий рівень. Також варто відзначити візуально привабливий корпус з чотирма вентиляторами, RGB підсвічуванням і скляними панелями, які дозволяють спостерігати за роботою компонентів.

Комп’ютер AiO для студентів: ASUS All in One V241EAK-WA072W

Комп’ютер AiO, тобто «все-в-одному», — це зовсім інша історія, ніж звичайний настільний комп’ютер. Це машина у вигляді монітора, яка, крім екрана, має всі інші компоненти, необхідні для роботи комп’ютера. Пропонована модель ASUS ідеально підходить для навчання та роботи. Він навіть має вбудований мікрофон і веб-камеру, тому він також ідеальний для дистанційного навчання. Він оснащений процесором Intel Core i5 11-го покоління, 8 ГБ оперативної пам’яті та SSD накопичувачем на 512 ГБ.

Як вибрати настільний комп’ютер для дитини?

Який комп’ютер вибрати для дитини, на що звернути увагу при покупці? Перш за все, для правильного виконання. Комп’ютер для дитини повинен бути придатним для різноманітних завдань, хоча це не обов’язково повинен бути комплект найвищого класу. Нижче ви знайдете відповіді на питання, як вибрати:

 • Перший компютер для дитини
 • Компютер для учні початкової школи
 • Ігровий компютер для дитини
 • Компютер для старшокласника

Перший комп’ютер для дитини

Найнижчі вимоги пред’являються до комплектів для дітей молодшого віку з перших класів початкової школи. Перший комп’ютер для дитини буде використовуватися для навчання і виконання домашніх завдань, а у вільний час, можливо, ще й для перегляду улюблених мультфільмів або для розвиваючих ігор. Це не особливо вимогливі додатки, тому тут підійдуть навіть дешеві домашні конфігурації – наприклад, процесор Intel Pentium або AMD Athlon, 8 ГБ оперативної пам’яті, звичайний SSD-накопичувач і відеокарта, вбудована в процесор.

Комп’ютером слід користуватися під наглядом дорослого, який контролюватиме перегляд вмісту.

Комп’ютер для учня початкової школи

Якщо ви думаєте, який комп’ютер купити для початкової школи, ось кілька порад. Він, звичайно, має бути трохи ефективнішим, ніж описаний вище перший комп’ютер дитини.

У цьому випадку добре підійде процесор Intel Core i3 або i5 десятого або новішого покоління, або AMD Ryzen 3 або, можливо, AMD Ryzen 5. Оперативна пам’ять, тобто RAM, не повинна бути менше 8 Гб. Стане в нагоді і SSD об’ємом не менше 256 Гб. Якщо батьки не хочуть, щоб їхня дитина грала в складніші ігри, вони можуть заощадити, вибравши інтегровану, а не виділену відеокарту.

Компютер для дитини - Як вибрати компютер для дитини?

Ігровий комп’ютер для дитини

Більші вимоги можуть виникнути лише у старших дітей, починаючи з наступних класів початкової школи, які проводять свій вільний час в Інтернеті, спілкуючись з друзями та граючи в комп’ютерні ігри. А ігри, як відомо, особливо вимогливі. Розваги в останніх іграх вимагають кращих конфігурацій, тому варто вибрати недорогий ігровий набір – наприклад, процесор Core i3 або Ryzen 3, 8 ГБ оперативної пам’яті та відеокарту GeForce GTX.

Також варто переконатися, що система захищена від шкідливого для дітей контенту.

Комп’ютер для старшокласника

Вимоги підвищуються до підлітків, які вступають до старшої школи. У технікумах також є професійні предмети, на яких учні можуть використовувати професійне, вимогливе програмне забезпечення. Тому буде необхідна більш ефективна апаратна конфігурація. Комп’ютер буде використовуватися не лише для навчання, а й для розваг та гри в новітні комп’ютерні ігри. Це може бути комплект, що складається з хорошого процесора Intel Core i5 або AMD Ryzen 5, 8 ГБ оперативної пам’яті та відеокарти GeForce GTX.

Комп’ютер для дитини – які параметри?

Однозначної відповіді на це питання немає. Головне, щоб параметри відповідали потребам користувача. Комп’ютер для першого класу матиме іншу специфікацію, комп’ютер для середньої школи – інший, а ігровий комп’ютер для семирічної дитини – інший. Про те, які параметри повинен мати комп’ютер для конкретних цільових груп, ми писали вище, але варто додати, що існують певні мінімальні рекомендовані характеристики, які забезпечать безперебійну роботу комп’ютера і, як наслідок, комфортне навчання.

У наш час не варто купувати комп’ютер, який має менше 8 ГБ оперативної пам’яті, тобто так званої RAM. Швидкий SSD накопичувач – це майже необхідність у сучасному комп’ютері. Якщо ваш бюджет обмежений, ви можете вибрати ємність 256 ГБ або навіть 128 ГБ. Це небагато, але у випадку з настільним комп’ютером ви можете легко встановити традиційний жорсткий диск HDD, який однозначно дешевший за тієї ж ємності. У цій конфігурації операційна система та найважливіші програми встановлюються на швидший диск, а дані, наприклад фотографії чи відео, зберігаються на жорсткому диску.

Компютер для дитини - Як вибрати компютер для дитини?

Найважливішим елементом залишається процесор. Абсолютним мінімумом є Intel Pentium або AMD Athlon, але однозначно краще використовувати чіпи Intel Core i3 або AMD Ryzen 3 або їх більш ефективні еквіваленти. Відеокарта буде важливою, лише якщо ви хочете грати у складніші ігри. Для дітей молодшого віку, які грають у прості навчальні ігри, буде достатньо вбудованої відеокарти, яка є частиною кращих процесорів.

Чи варто купувати комп’ютер для школи? Звичайно. Немає потреби про це думати. Як ми вже зазначали, який комп’ютер купити для школи, залежить в першу чергу від потреб користувача, які випливають, в тому числі, з завдань, які будуть виконуватися на цьому комп’ютері.

За допомогою комп’ютера діти молодшого віку можуть у привабливій формі вивчати рахунок, читання, письмо (включаючи правопис) та іноземні мови. На ринку доступно багато освітніх програм, які зроблять навчання легшим, ефективнішим і привабливішим. Є також ігри, які навчають через гру. Діти старшого віку використовуватимуть комп’ютер у багато інших способів. Може статися, що в деяких школах це буде навіть обов’язково, адже інколи потрібно підготувати мультимедійну презентацію чи написати твір до уроку, а доступ до Інтернету в цьому обов’язково допоможе.

Однак слід пам’ятати про те, як дитина користується комп’ютером, і обмежувати час, проведений перед монітором.

Що купити дитині на комп’ютер?

Купуючи комп’ютер, варто подбати і про відповідні аксесуари. Основи: монітор, комп’ютерна миша та клавіатура .

Особливо тут варто звернути увагу на монітор. Він повинен пропонувати функції, які допоможуть вам піклуватися про здоров’я вашої дитини навіть при тривалому використанні ПК:

 • Технології, що захищають зір користувача – зменшення синього світла та мерехтіння зображення
 • Ергономічна основа – дозволяє регулювати положення екрану

Якщо в моніторі немає вбудованих динаміків, то неодмінно стануть в нагоді зовнішні, невеликі колонки для столу, наприклад комплект 2.0, і колонки 2.1 для дитини постарше. За бажанням замість колонок це можуть бути навушники. При вивченні іноземних мов також знадобиться зовнішній мікрофон або навушники з вбудованим мікрофоном.

 • колонки 2.0
 • динаміки 2.1
 • Навушники
 • Гарнітура
 • Мікрофони для компютера

Також важливі аксесуари та периферія, тобто ергономічна зручна мишка (бажано бездротова), адаптована до розміру руки дитини, клавіатура з відповідними програмними клавішами. Для старших дітей, які цікавляться комп’ютерними іграми, було б гарною ідеєю вибрати аксесуари, розроблені для геймерів. Вони зроблять проведення вільного часу привабливішим завдяки електронним розвагам. Однак це не обов’язкові доповнення.

Веб-камера

Веб-камера також є важливим елементом робочого місця учня. Пристрій дозволить комфортно брати участь у дистанційних уроках і полегшить спілкування з друзями у вільний час. Перш за все, варто звернути увагу на якість відео. Найбільш підходящою моделлю буде та, яка записує зображення в роздільній здатності FullHD (1080p) і 30 кадрів в секунду. Також важливим параметром є пропускна здатність інтернет-з’єднання.

Антивірусне програмне забезпечення

Також варто пам’ятати про антивірусне програмне забезпечення, яке захистить ваш комп’ютер від наслідків шкідливих програм або атак кіберзлочинців. Windows 10 має вбудовану антивірусну програму, але фахівці рекомендують додатковий надійний антивірус для забезпечення більшої безпеки .

Батьківський контроль для вашого комп’ютера

Неодмінним доповненням до дитячого комп’ютера є програма з функцією батьківського контролю. Це програмне забезпечення дозволяє блокувати доступ до небезпечного контенту в Інтернеті та визначати список заборонених сайтів. Вибрані пакети також дозволяють встановлювати часові обмеження для використання дитиною комп’ютера.

Батьківський контроль Windows 10 – як увімкнути?

Модуль батьківського контролю вже вбудований в Windows 10, і його налаштування не повинно викликати проблем навіть у менш досвідчених користувачів:

 • Створюємо новий обліковий запис для батьків (обов’язково з паролем доступу)
 • Створюємо новий обліковий запис для дитини (додавши нового члена сім’ї)
 • Увійдіть в панель керування сімейним обліковим записом
 • У вкладці «Інтернет-перегляд» можна заблокувати доступ до невідповідного контенту
 • У вкладці «Програми, ігри та мультимедіа» ви можете заблокувати доступ до певних ігор та програм
 • У вкладці «Години використання пристрою» ви можете встановити часові обмеження для використання комп’ютера
 • У вкладці «Покупки та витрати» можна заблокувати платіжні функції в системі, іграх і додатках

Батьківський контроль Windows 10 — це простий і ефективний спосіб захистити дитину від шкідливого вмісту та встановити обмеження на використання комп’ютера. Додатковою перевагою є те, що ця функція вбудована в операційну систему, тому не потребує додаткових витрат.

Компютер для дитини - Як вибрати компютер для дитини?

Комп’ютер чи ноутбук для дитини – що вибрати?

При покупці відповідного комп’ютера для дитини часто виникає питання – краще буде комп’ютер або ноутбук, а може комп’ютер AiO? Тому варто проаналізувати переваги та недоліки кожного рішення.

Коли вибрати ноутбук для дитини?

Ноутбук – це мобільний пристрій, тому його можна брати з собою, наприклад, до школи чи до друга. Однак варто пам’ятати, що ноутбуки зазвичай пропонують дещо нижчу продуктивність (при аналогічній ціні), ніж настільні комп’ютери, а моделі, придатні для ігор, явно дорожчі за ПК. Залежно від моделі придбаного ноутбука модернізація може бути неможлива взагалі, тільки в комп’ютерному сервісному центрі, або можливо тільки розширення оперативної пам’яті.

Коли вибрати комп’ютер для дитини?

Настільний комп’ютер можна використовувати вдома на стаціонарній робочій станції. Головною перевагою є більш висока ефективність і легка можливість подальшої модернізації комплекту. Особливо це рішення повинні оцінити діти, які через кілька років можуть проводити свій вільний час за комп’ютерними іграми (в цьому випадку просто додайте ефективну відеокарту і все). Також варто звернути увагу на можливість адаптації периферії, в тому числі: клавіатури, і коли вони зношуються або ламаються, їх можна легко замінити новими.

Коли вибрати комп’ютер AIO для школи?

Задаючись питанням: комп’ютер або ноутбук для студента, більшість з нас має на увазі традиційний настільний комп’ютер. Не можна забувати і про третій тип, тобто моноблоки.

Можна сказати, що це комп’ютер, інтегрований з монітором. Ця модель підійде, наприклад, в меншій кімнаті або просто на меншому столі, тому що весь набір має форму монітора і для його використання потрібні лише миша та клавіатура.

Компютер для дитини - Як вибрати компютер для дитини?

Чи варто вибирати комп’ютер для дитини?

У сучасних реаліях цифрового покоління відповідь здається простою: з першого класу початкової школи. Комп’ютер – це не тільки пристрій для розваг та ігор, але й хороша інвестиція в майбутнє, яка сприятиме навчанню дитини та розвитку її інтересів. Історія знає випадки, коли подарований на 7 років комп’ютер розвивав у дитини інтерес і навички програмування. У 13 років він уже був чудовим програмістом (наприклад, Аарон Шварц).

Однак варто пам’ятати про те, щоб контролювати те, як ваша дитина використовує комп’ютер, надихати та спрямовувати її інтереси та належним чином захищати систему. Це стосується не лише доступу до шкідливого контенту, а й забезпечення обмежень за часом використання пристрою.