Грошове дерево: залучаємо успіх і багатство

Толстянка або грошове дерево відрізняється різноманіттям видів, багато з яких знайшли широке застосування в кімнатному квітникарстві. Існує цікаве повір’я, що толстянка якимось таємничим чином може залучати в будинок гроші і, відповідно, покращувати матеріальний добробут. Тому товстянку називають в народі грошовим деревом.

Переважна більшість видів цієї рослини виростає в Південній Америці. Деякі обжили тропічні райони Африки, Мадагаскар і Аравійський півострів. У жарких кліматичних зонах толстянка відчуває себе досить комфортно, оскільки відносяться до сукулентів (так називають представників земної флори, що володіють здатністю запасати в своїх тканинах вологу).

Різноманіття товстянки

Незважаючи на видове різноманіття і різноманітність за зовнішнім виглядом, сорти об’єднує ряд спільних рис. Товстянки в більшості своїй схожі на невеликі деревця, листя яких позбавлені живців і мають характерні закруглення на кінці. Та й в цілому листя овальної форми, схожі на монетки, що, мабуть, теж зумовило народне найменування рослини. Класичне грошове дерево в своєму початковому вигляді може досягти у висоту 1 метра.

Листя мають темно-зелений відтінок, покриті опушкою. Природа прикрасила їх по краю симпатичним і досить впізнаваним червоним обрамленням. Їх довжина зазвичай не перевищує 5 см, а ширина – 2,5 см. Рослина утворює додаткові корені, їх ще називають повітряними, які, перебуваючи не в землі, а над нею, поглинають вологу безпосередньо з атмосфери. Коріння-придатки спочатку білуваті, а потім стають бурими. Квітки товстянки невеликі, білого або рожевого відтінку (іноді червоного, рідше блакитного).

Сорти грошового дерева об’єднує невибагливість. Перебувати можуть в будь-якому приміщенні і в будь-якій його частині. Хіба що ряболисті представники толстянок люблять місця, де більше світла.

Грошове дерево: залучаємо успіх і багатство

Особливості вирощування та догляду

Толстянка відрізняється вираженими репродуктивними можливостями. Нова повноцінна рослина можна вирости навіть з одного листочка. Якогось особливого догляду, підвищеної уваги до себе грошове дерево не вимагає. Тому його називають кімнатною рослиною “для ледарів”. Правда, багато видів не дуже вітають високу температуру влітку. Взимку йому буде комфортно, навіть якщо температура в приміщенні не буде перевищувати 13-16 градусів.

Підгодовувати товстянку необхідно в період з весни до осені. Досить один раз в два тижні. Поливати ж її потрібно двічі на тиждень. Не допускаючи при цьому, щоб грунт між поливами залишалася вологим – вона повинна до наступного “підживлення” просохнути. У зимовий період поливати можна рідше, 2-3 рази на місяць. Толстянка добре буде рости в широкому горщику, можна навіть не дуже глибокому.

Деякі господарі думають, що через свою невибагливість рослина мало не все стерпить. Тому можуть полити чимось непотрібним: наприклад, залишками чаю з лимоном. Але це загрожує загибеллю товстянки, що не любить кисле середовище. З цієї причини удобрювальні суміші з торфом для її підживлення зазвичай не використовуються. Краще давати їй лугову суміш, звичайний перегній або додавати просту землю з грядки. Непогано б домішувати і пісок.

Обрізка грошового дерева. Як правильно?

Грошове дерево популярно і любимо в народі. Легко приживається і не “вередує”. Але це не привід залишати його зовсім без турботи. Зокрема, його потрібно своєчасно обрізати, щоб сформувалася гарна округла крона, і стимулювалося зростання молодих пагонів. Для цього вам знадобляться садовий секатор і добре наточеними ніж. Важливо робити обрізку правильно, в потрібний час, щоб не пошкодити квітки, і дотримуючись технології.

Для обрізки дорослої товстянки вам знадобиться звичайний садовий секатор або добре наточеними сталевий ніж. Перед тим, як приступити, уважно огляньте рослину, подумки уявивши його майбутню форму. Тільки потім починайте обрізати “зайві” гілки, особливо з боків, і верхні пагони. Роблячи це акуратно і неквапливо, ви додасте кроні грошового дерева практично форму кулі. Обов’язково намагайтеся, щоб місце зрізу було вище “сплячої” бруньки сантиметра на півтора-два. Тим самим ви простімулюйте подальше зростання рослини, він стане активніше.

Молоде грошове деревце підрізання не потребує. Його досить общіпати, тим самим припинивши вже дуже бурхливе зростання у висоту і одночасно простимулювавши розвиток бічних пагонів. Але спочатку на верхівці стовбура основного пагона знайдете невелику бруньку (т.зв. точку росту), з якої виростають молоді листочки. Її потрібно відщипнути, не зачепивши при цьому сусідні листя. Це можна зробити нігтями, взявшись ними за бруньку і відщипуючи її круговим рухом. Або використовуйте звичайні манікюрні ножиці.

Грошове дерево і фен-шуй

Хто хоч трохи знайомий з древнім китайським вченням фен-шуй, той знає, що воно здатне внести в життя людей спокій, гармонію і навіть залучити багатство. Для цього серед безлічі методів вчення використовує також кімнатні рослини. Але не всі, а тільки ті, які мають м’ясисті листя округленої форми. Толстянка, або грошове дерево, як раз є такою рослиною, яка здатна залучити в будинок багатство. Щоб воно проявило себе саме з цього боку, достатньо, правильно встановити товстянку в приміщенні. Саме в “зоні багатства”, під якою мається на увазі південно-східна його частина.

Грошове дерево: залучаємо успіх і багатство

Толстянка, як ми сказали, вважається невибагливою рослиною. Але якщо ви хочете, щоб воно привернуло гроші, то по фен-шую повинні оточити його любов’ю, турботою, належним доглядом. Важливо, щоб грошове дерево було посаджено особисто вами. Тільки спочатку корінці трохи підсушіть, і зарийте в земляну суміш кілька монет, не забувши покласти на дно горщика дренаж. Потім, коли деревце підросте, підв’яжіть його стовбур червоною стрічкою, що має посприяти поліпшенню матеріального добробуту. Тут треба ще одну умову виконати: корінці для посадки повинні бути … вкрадені. Тому для посадки візьміть листочки, непомітно відщипнуті у сусідів або колег на роботі. Можна навіть у родичів, друзів. Головне, що цей вид “злодійства” не є кримінально караним. Але зате, як вчить повір’я, гарантує залучення в вашу сім’ю грошових коштів. В крайньому випадку, купите саджанці товстянки в спеціалізованому магазині.

Якщо все зробите правильно, то будете помічати, наскільки чуйно толстянка реагує на зміни вашого фінансового становища. Наприклад, доходи почали зростати – деревце буде розростатися. Купили непотрібну річ, тобто даремно витратили гроші? Деревце почне поступово чахнути, у нього будуть опадати листя. Німий докір вашого необдуманого марнотратства.

Раніше ми писали як привильно доглядати за орхідеєю та рослини які зможуть захистити ваш будинок від проблем та бідності.

  • Грошове дерево: залучаємо успіх і багатство

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts