Брусниця – які секрети краси брусниці

Якщо ви коли-небудь були в скандинавських країнах Швеції чи Фінляндії в теплу пору року, ви напевно зустрічали яскраво-червоні ягоди, які рясно ростуть у дикій природі. Це брусниця, яка зазвичай зустрічається в більш холодному кліматі північної півкулі.

Ці злегка солодкуваті гострі ягоди не тільки дуже поживні, але й надзвичайно корисні для вашої шкіри. Цікаво дізнатися як? Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися все про дивовижні переваги брусниці та про те, як її використовувати, щоб отримати м’яку та гладку шкіру.

Брусниця - які секрети краси брусниці

Щоб захистити себе від надзвичайно холодного клімату поблизу арктичних регіонів, де вони ростуть, брусниця еволюціонувала та містить безліч біологічно активних фітохімічних речовин. Брусниця має найвищу антиоксидантну активність порівняно з іншими своїми родичами, такими як чорниця, журавлина або чорниця.

Антоціани, присутні в брусниці, які надають їй характерного червоного кольору, є не тільки потужними антиоксидантами, але й ефективними протизапальними засобами. Таким чином, брусниця не тільки захищає шкіру від пошкоджень, але й має заспокійливу дію на шкіру.  Ці ягоди також мають інші фітохімічні речовини, такі як токотрієноли, флавоноїди та фенольні кислоти, які ще більше посилюють їхні антиоксидантні властивості.

Брусниця є багатим джерелом омега-жирних кислот, особливо GLA (гамма-лінолевої кислоти), яка допомагає зберегти гідратацію та підтримувати здоровий шкірний барьєр. Ці ягоди також містять корисні для шкіри вітаміни, такі як A, C, E тощо, а також мінерали, такі як кальцій, фосфор, магній, калій тощо, що робить їх суперпродуктом для вашої шкіри.


Яку користь брусниця приносить вашій шкірі?

Брусниця - які секрети краси брусниці

Ось деякі способи, за допомогою яких брусниця приносить користь вашій шкірі, коли її додають у ваш режим догляду за шкірою.

1. Фіксує зволоження та живлення

Олія насіння брусниці багата омега-3 і омега-6 жирними кислотами, які допомагають зберегти зволоження вашої шкіри. Фітонутрієнти в цих ягодах також допомагають підтримувати здоровий шкірний бар’єр.

Здоровий шкірний бар’єр захищає вашу шкіру від зовнішнього середовища, а також запобігає втраті води та поживних речовин з поверхні шкіри. Таким чином, додавання брусниці в догляд за шкірою робить вашу шкіру свіжою, м’якою та еластичною.

2. Потужний інгредієнт проти старіння

Брусниця може запобігти та повернути назад різні ознаки старіння, такі як втрата еластичності шкіри, тонкі лінії та зморшки тощо. Дослідження показали, що брусниця значно покращує еластичність вашої шкіри. Екстракт брусниці також регулює виробництво позаклітинного матриксу. (ECM) білки інтегрин і колаген в шкірі. Це допомагає зберегти шкіру пружною та запобігає її в’ялості.

Брусниця має одні з найпотужніших антиоксидантів, які захищають вашу шкіру від пошкоджень, спричинених сонцем, токсинами та забруднювачами. Дослідження , опубліковане в Journal of Agricultural and Food Chemistry, показало, що екстракт брусниці може захистити вашу шкіру від шкідливого впливу УФ-променів, які можуть спричинити фотопошкодження шкіри.

3. Надає вам рівний тон шкіри

Меланін — природний пігмент, присутній у вашій шкірі, надмірне вироблення якого може призвести до гіперпігментації або нерівного тону шкіри. Арбутин, присутній в брусниці, пригнічує дію тирозинази, ферменту, необхідного для синтезу меланіну.

Ці ягоди також мають високий вміст вітаміну Е, який ще більше підсилює їх ефект освітлення шкіри.[6] Таким чином, брусниця запобігає гіперпігментації, а також допомагає освітлити темні плями та шрами на шкірі, надаючи вам рівний колір обличчя.

4. Може дати вам здоровий кишечник

Споживання брусниці може сприяти виживанню здорових кишкових мікробів, які, у свою чергу, захищають вас від незначного запалення. Ці дружні мікроби, присутні у вашому кишечнику, захищають вас від шкідливих патогенів, які можуть спричинити інфекції.

Здорова кишкова мікробіота не тільки захищає вас від шкірних інфекцій, але й регулює підвищену імунну відповідь. Якщо баланс кишкової мікробіоми порушується, це може призвести до запальних або аутоімунних захворювань таких як акне, екзема або псоріаз.

5. Допомагає підтримувати рівень цукру в крові

Фітохімічні речовини, такі як проантоціанідини, флавоноїди, ресвератрол та інші поліфеноли, присутні в брусниці, допомагають підтримувати здоровий рівень цукру в організмі.

При споживанні з іншими продуктами з високим вмістом цукру ці ягоди можуть збільшити поглинання глюкози клітинами печінки та запобігати викиду глюкози в кров, таким чином підтримуючи рівень цукру в крові під контролем.

Високий рівень цукру в крові може зробити вас більш схильним до інфекцій, призвести до сильного висихання шкіри, поганого кровообігу та сверблячих висипань.

Як використовувати брусницю для здорової шкіри?

Можна використовувати свіжу брусницю, коли вона є в сезоні. Крім того, ви можете використовувати ліофілізований або ліофілізований порошок брусниці протягом року. Екстракт брусниці, отриманий зі свіжих плодів, зберігає всі корисні для шкіри поживні речовини і може використовуватися в різних продуктах по догляду за шкірою.

Олія, отримана з насіння брусниці, має всі переваги ягід, а також багата омега-3 жирними кислотами та вітаміном Е. Ця олія легка, нежирна і легко вбирається шкірою. Олію насіння лінгону можуть використовувати навіть люди з чутливою шкірою, щоб отримати гладку, оксамитову шкіру без будь-яких подразнень.

Ви також можете включити цілі ягоди або ліофілізований порошок ягід у свій раціон, щоб отримати сяючу шкіру зсередини. Соуси або джеми, приготовані з цих ягід, можна їсти з хлібом, млинцями тощо. Ягідний порошок можна додавати в смузі або тарілки для сніданку як для смаку, так і для здоров’я.

Брусниця те саме, що журавлина?

Хоча вони дуже схожі одна на одну, брусниця не те саме, що журавлина. Але вони тісно пов’язані між собою і належать до однієї сімейства ягід, Vaccinium, разом з чорницею та черковою ягодою. І брусниця, і журавлина мають трохи солодкий і гострий смак, але журавлина зазвичай більш терпка.

У той час як брусниця походить з Північної Європи і також називається арктичною брусницею, дика журавлина найчастіше зустрічається в більш прохолодному кліматі Північної Америки. Наукова назва брусниці — Vaccinium vitis-idaea, а північноамериканської — Vaccinium macrocarpon.

Висновок

Брусниця наповнена антиоксидантами та іншими корисними для шкіри інгредієнтами, які не тільки освітлюють шкіру, але й захищають її від пошкоджень. Ви можете або включити ці ягоди у свій раціон, або включити їх у свій режим догляду за шкірою, щоб отримати м’яку, еластичну та здорову шкіру без плям.