13 порад, які допоможуть вам довше не п’яніти

Використовуйте психологічні та біологічні хитрощі, щоб залишитися на ногах, коли всі інші відключаться.

Що робити до прийому алкоголю

1. Розім’ятися

Доведено, що регулярні фізичні вправи допомагають боротися з негативними наслідками прийому алкоголя. Але якщо зі щоденною фізичною активністю щось не склалося, варто приділити час вправ хоча б в ранок перед наміченим застіллям.

2. «Розігріти» печінку

Починати готуватися до застілля потрібно приблизно за годину. Випийте чарку горілки або склянку пива. Це змусить печінку виробляти ферменти, що розщеплюють алкоголь. Коли прийде час справжніх веселощів, вона буде вже озброєна і готова до бою. Алкоголь в крові буде швидко перероблений, і сп’яніння надовго не затримається.

3. Добре підкріпитися

Упор варто зробити на жирну їжу – сало, хліб з маслом, горіхи – або на вівсянку. Ці продукти обволікають стінки шлунка і заважають всмоктуванню алкоголю.

Правда, плівка ця недовговічна. Тому у цій хитрості є й зворотний бік: як тільки захисний шар в шлунку зникне, випите раніше вдарить в голову моментально і несподівано.

4. З’їсти ложку сухих дріжджів

Для зручності їх можна додати в йогурт або сир. Завдяки спеціальному ферменту дріжджі будуть працювати в парі з печінкою і допоможуть якомога швидше розщепити алкоголь, причому ще до його потрапляння в кровоносні судини.

Але не варто сильно покладатися на цю хитрість. Якщо до дріжджів додати цукор, вони займуться виробництвом алкоголю, а не його розщепленням. Так що не налягайте на солодке.

5. Випити кілька таблеток активованого вугілля

Він вбере частину спирту і шкідливих речовин, що містяться в алкоголі.

Що робити під час застілля

1. Не забувати про активоване вугілля і жирну їжу

Якщо заздалегідь підготуватися не вдалося, активоване вугілля і жирна їжа все одно спрацюють. Спиртне потрібно рясно закушувати, при цьому не переїдайте, щоб не збільшувати навантаження на шлунок і печінку.

2. Не змішувати напої і не знижувати градус

Найкраще вибрати один знайомий напій, який ви будете пити протягом всього вечора. Екзотичні поєднання міцних рідин, може, і розбурхують фантазію, але при цьому мають непередбачуваними ефектами.

Вибирайте той тип спиртного, який ви вже пробували і добре переносите. Якщо все ж хочеться продегустувати щось ще, воно повинно бути міцніше, ніж попередній напій.

3. Не пити газованих рідин

Бульбашки прискорюють доставку алкоголю в мозок. Тому варто уникати пива, шампанського та солодкої газованої води і тим більше не змішувати їх з більш міцними побратимами.

4. Розбавляти алкоголь

Цей спосіб відомий ще з часів стародавніх греків, які любили вино, але не поважали тих, хто швидко п’янів. Розведений водою або соком лонг-дрінк можна потягувати мало не весь вечір і при цьому залишатися при здоровому глузді.

5. Запивати спиртне водою

На вечірках алкоголь найчастіше п’ють просто для втамування спраги. Щоб цього не відбувалося, пийте воду перед тим, як кинути чергову чарку, і після цього. Адже вода втамовує спрагу краще соків і солодких напоїв.

6. Розтягувати задоволення

Пийте по одній порції алкоголю на годину. Не важливо, що це: чарка горілки або келих вина. Щоб сп’яніння не нагрянули раптово, прийом міцних напоїв варто розтягнути в часі.

7. Більше рухатися

Фізична активність допоможе швидше впоратися з сп’янінням. Крім того, вона дозволить тверезо оцінити свій стан: якщо ноги заплітаються, значить, пора зробити паузу між тостами.

Можна потанцювати або вийти прогулятися на свіжому повітрі – все це тільки посприяє проясненню в голові. Однак важливо не перестаратися, адже алкоголь збільшує навантаження на серце.

8. Навчитися говорити «ні»

Найпростіший і водночас найскладніший спосіб – відмовитися від зайвої порції спиртного, навіть якщо вас просять неодмінно випити ще по одній. Можна заздалегідь придумати відповідь на сакральне питання «Ти мене не поважаєш?», А можна просто весь вечір не розлучатися з келихом або склянкою. І не важливо, що в ньому буде: сік або невинна газована. Їм із задоволенням можна буде чокатися при кожному зручному випадку і уникати за допомогою нього пропозицій випити щось міцніше.

  • 13 порад, які допоможуть вам довше не п’яніти

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts