Як виправити помилку виключення машинної перевірки

Estimated read time 1 min read

Зміст

Помилка виключення перевірки машини — це критична системна помилка, яка може призвести до зависання, збою або навіть вимкнення комп’ютера. Ця помилка зазвичай спричинена апаратними проблемами, такими як несправна пам’ять, перегрів або перепади напруги. Якщо ви зіткнулися з цією помилкою, не панікуйте — є кілька кроків, які ви можете зробити, щоб її виправити.

У цьому посібнику ми проведемо вас через кроки для діагностики та виправлення помилки виключення машинної перевірки. Ми охопимо все: від перевірки обладнання до оновлення драйверів і скидання BIOS. За допомогою наших покрокових інструкцій, навіть якщо ви не є технічно підкованою людиною, ви зможете легко усунути помилку і повернути комп’ютер до оптимальної продуктивності.

Якщо ви готові дізнатися, як виправити помилку виключення машинної перевірки, тоді давайте зануримося!

Розуміння помилки виключення машинної перевірки

Виняток машинної перевірки (MCE) — це тип системної помилки, яка зазвичай виникає, коли центральний процесор виявляє апаратну проблему під час своєї роботи. Ця помилка генерується процесором і зазвичай повідомляється операційній системі або системному адміністратору через журнал або сповіщення.

Помилка MCE може бути спричинена різними апаратними проблемами, такими як неправильні таймінги пам’яті, перегрів процесора, дефектна оперативна пам’ять або процесор, або несправні апаратні компоненти. Помилка зазвичай проявляється у вигляді синього екрану або аварійного завершення роботи системи і може спричинити значну втрату даних та нестабільність системи.

Щоб діагностувати та виправити помилку MCE, важливо зрозуміти першопричину збою системи. Можливо, вам знадобиться виконати діагностичний тест обладнання або перевірити файли системних журналів, щоб виявити конкретну проблему і вирішити її. Найкращий спосіб запобігти виникненню помилок MCE — це регулярне обслуговування системного обладнання, оновлення операційної системи та драйверів, а також забезпечення належної вентиляції та охолодження системи.

 • Підсумовуючи, розуміння помилки «Виняток перевірки машини» має вирішальне значення для підтримання стабільності системи та запобігання втраті даних.
 • Ця помилка зазвичай спричинена апаратними проблемами і може проявлятися у вигляді збоїв у роботі системи або синіх екранів.
 • Щоб діагностувати та виправити помилку, вам потрібно виконати діагностику системи, перевірити системні журнали та регулярно обслуговувати системне обладнання.
 • Профілактичні заходи, такі як оновлення драйверів і забезпечення належної вентиляції, також можуть допомогти запобігти виникненню помилок MCE.

Що таке помилка виключення перевірки машини?

Помилка виключення машинної перевірки (MCE) — це тип помилки, яка виникає, коли центральний процесор (ЦП) комп’ютера виявляє апаратну проблему. Коли процесор виявляє проблему, він надсилає сигнал MCE до операційної системи, яка потім реєструє повідомлення про помилку у вікні перегляду подій.

Існує два типи помилок MCE — поправні і фатальні. Помилки MCE, які можна виправити, виникають, коли процесор виявляє проблему, але може виправити її без втручання користувача. З іншого боку, фатальні помилки MCE виникають, коли процесор виявляє критичну проблему, яку неможливо вирішити, що призводить до аварійного завершення роботи системи.

Помилки MCE можуть бути спричинені різними апаратними проблемами, зокрема пошкодженням пам’яті, перегрівом, збоєм живлення та несправністю апаратних компонентів. Ці помилки можуть призвести до втрати даних і збоїв у роботі системи, що може розчарувати користувачів. Дуже важливо діагностувати та виправити ці помилки якомога швидше, щоб запобігти подальшому пошкодженню системи.

Що спричиняє помилку виключення машинної перевірки?

Помилка виключення машинної перевірки — це апаратна помилка, яка може виникнути в комп’ютерній системі. Ці помилки можуть варіюватися від незначних збоїв до серйозних проблем, які можуть спричинити збій системи та втрату даних. Існує кілька факторів, які можуть сприяти виникненню помилки винятку машинної перевірки, зокрема

 • Апаратні збої: Це найпоширеніші причини виникнення помилок винятків машинної перевірки. Несправні апаратні компоненти, такі як модулі пам’яті, жорсткі диски та процесори, можуть спричинити ці помилки.
 • Перегрівання: Перегрівання системи може спричинити несправність апаратних компонентів і призвести до виникнення помилки винятків машинного контролю. Це може статися через несправні механізми охолодження або неналежну вентиляцію.
 • Проблеми з електроживленням: Проблеми з електроживленням, такі як коливання напруги та перебої в подачі електроенергії, можуть призвести до несправності апаратних компонентів і викликати помилку виключення машинної перевірки.
 • Проблеми з програмним забезпеченням: Проблеми з програмним забезпеченням, такі як несправні драйвери або застарілі системні компоненти, також можуть спричинити помилки винятків машинної перевірки. Це також може статися через конфлікти між різними програмними компонентами.

Для того, щоб виправити помилку винятку машинної перевірки, важливо визначити основну причину проблеми. У більшості випадків виправлення апаратних проблем і оновлення програмних компонентів може допомогти вирішити проблему. Однак, якщо помилка не зникає, це може вказувати на більш серйозну проблему, яка потребує професійної допомоги.

Діагностика для виявлення проблеми

Помилки виключення машинної перевірки (MCE) можуть бути спричинені різними причинами, зокрема апаратними проблемами, конфліктами програмного забезпечення або проблемами з драйверами. Першим кроком у діагностиці проблеми є перевірка повідомлення про помилку. Повідомлення про помилку зазвичай містить певний код помилки, який може допомогти визначити першопричину проблеми.

Якщо повідомлення про помилку не містить достатньо інформації, ви можете запустити діагностичні тести, які допоможуть виявити проблему. Одним з корисних інструментів є засіб діагностики пам’яті Windows, який може допомогти виявити проблеми з пам’яттю вашого комп’ютера. Ви можете отримати доступ до цього інструменту, перейшовши до меню «Пуск» і знайшовши «Діагностика пам’яті Windows».

Якщо інструмент діагностики пам’яті не виявив проблему, можливо, вам знадобиться запустити більш складні тести. Популярним варіантом є використання діагностичного програмного забезпечення, такого як AIDA64 або MemTest86, для виявлення будь-яких апаратних проблем. Ці інструменти можуть допомогти виявити проблеми з процесором, материнською платою або іншими апаратними компонентами.

У деяких випадках проблема може бути пов’язана з конфліктами програмного забезпечення або проблемами з драйверами. Ви можете скористатися засобом перегляду подій Windows, щоб виявити будь-які повідомлення про помилки, пов’язані з програмним забезпеченням або драйверами. Щоб отримати доступ до засобу перегляду подій, перейдіть до меню «Пуск» і знайдіть «Перегляд подій». Знайдіть будь-які повідомлення про помилки, пов’язані з помилкою «Виняток перевірки машини».

Визначивши першопричину помилки «Виняток перевірки машини», ви можете вжити заходів для її усунення. Це може бути оновлення драйверів, заміна апаратних компонентів або внесення змін до налаштувань програмного забезпечення. У деяких випадках для вирішення проблеми може знадобитися професійна допомога.

Перевірка системних журналів і повідомлень

Перше, що слід зробити при виникненні помилки винятку машинної перевірки, це перевірити системні журнали і повідомлення. Ці журнали можуть надати вам цінну інформацію про помилку, в тому числі про те, що її спричинило і які компоненти системи постраждали.

Щоб отримати доступ до системних журналів, перейдіть до засобу перегляду подій, який знаходиться в Панелі керування в розділі Адміністрування. У вікні перегляду подій знайдіть будь-які помилки або попередження, пов’язані з виключенням машинної перевірки. Зверніть увагу на джерело помилки і конкретне повідомлення, пов’язане з нею.

Якщо ви не впевнені у значенні певного повідомлення, пошукайте його в Інтернеті або проконсультуйтеся з комп’ютерним фахівцем. Можливо, він зможе надати вам додаткову інформацію і допоможе визначити основну проблему, що стоїть за помилкою винятку машинної перевірки.

На додаток до перевірки системних журналів, також рекомендується запустити діагностичний інструмент для перевірки апаратних компонентів. Це допоможе вам виявити будь-які проблеми у вашій системі та визначити, чи потрібно замінити якісь компоненти.

 • Перевірка системних журналів і повідомлень у засобі перегляду подій
 • Шукайте помилки або попередження, пов’язані з виключенням перевірки машини
 • Зверніть увагу на джерело помилки та конкретне повідомлення
 • Виконайте пошук в Інтернеті або проконсультуйтеся з фахівцем, якщо це необхідно
 • Запустіть діагностичний інструмент для перевірки апаратних компонентів

Використання сторонніх засобів діагностики

Якщо ви зіткнулися з помилкою «Виняток перевірки машини» і спробували всі основні кроки з усунення несправностей, можливо, настав час звернутися до сторонніх засобів діагностики.

Ці інструменти спеціально розроблені для виявлення та виправлення помилок у вашій системі. Вони можуть не тільки допомогти вам діагностувати першопричину помилки «Виняток перевірки машини», але й усунути її. Ось деякі популярні сторонні діагностичні інструменти:

 • Memtest86+: Цей інструмент використовується для перевірки пам’яті вашого комп’ютера на наявність помилок. Він виконує серію тестів на оперативній пам’яті і повідомляє про всі знайдені помилки.
 • CrystalDiskInfo: Цей інструмент відстежує стан вашого жорсткого диска і повідомляє про будь-які помилки або попередження. Він також може допомогти вам оптимізувати продуктивність жорсткого диска.
 • HWiNFO : Цей інструмент надає детальну інформацію про апаратні компоненти вашого комп’ютера, такі як процесор, графічний процесор, оперативна пам’ять, материнська плата тощо. Він може допомогти вам виявити будь-які проблеми, пов’язані з апаратним забезпеченням.
 • Prime95 : Цей інструмент використовується для стрес-тестування апаратних компонентів вашого комп’ютера. Він виконує складні обчислення для перевірки стабільності роботи процесора і оперативної пам’яті.

Використання сторонніх діагностичних інструментів може заощадити вам багато часу і зусиль при усуненні помилки «Виняток перевірки машини». Однак переконайтеся, що ви завантажуєте ці інструменти з надійних джерел і правильно дотримуєтеся інструкцій, щоб уникнути подальших проблем.

Запуск тестів обладнання

Якщо ви зіткнулися з помилкою виключення перевірки машини, можливо, ваше обладнання вийшло з ладу. Щоб перевірити це, ви можете запустити тести обладнання для діагностики проблеми.

Залежно від виробника вашого комп’ютера доступні різні тести обладнання. Більшість виробників включають вбудовані засоби діагностики, до яких можна отримати доступ, натиснувши певну клавішу під час запуску.

Наприклад, якщо у вас комп’ютер Dell, ви можете натиснути F12 під час запуску і вибрати «Діагностика», щоб запустити діагностику обладнання. Якщо у вас комп’ютер Lenovo, ви можете натиснути F10 під час запуску і вибрати «Діагностика», щоб запустити Lenovo Solution Center.

Якщо ваш комп’ютер не має вбудованих засобів діагностики, ви можете завантажити та запустити стороннє програмне забезпечення. Деякі популярні програми для запуску апаратних тестів включають MemTest86 для тестування оперативної пам’яті, CrystalDiskInfo для тестування жорсткого диска і Prime95 для тестування процесора.

Під час виконання апаратних тестів важливо розуміти результати і те, що вони означають. Перевірка температури, напруги і тактової частоти апаратних компонентів за результатами тесту часто допомагає виявити проблему.

Таким чином, запуск апаратних тестів є ефективним способом діагностики помилок виключення машинної перевірки. Використання вбудованих інструментів діагностики або завантаження стороннього програмного забезпечення може допомогти визначити, які компоненти несправні і потребують заміни.

Усунення помилки виключення перевірки машини

Виключення машинної перевірки (MCE) — це тип апаратної помилки, яка виникає, коли центральний процесор виявляє проблему з апаратним забезпеченням системи. Це серйозна помилка, яка може спричинити збій системи та втрату даних. Якщо ви зіткнулися з помилкою MCE, ось кілька кроків, які ви можете виконати, щоб вирішити проблему:

 • Перевірте наявність перегріву: Перегрів є поширеною причиною виникнення помилок MCE. Перевірте, чи не перегрівається ваш процесор або графічний процесор, і переконайтеся, що система охолодження працює належним чином.
 • Оновлення BIOS: Оновлення BIOS може допомогти усунути помилки MCE. Перевірте на веб-сайті виробника останню версію BIOS і дотримуйтесь інструкцій для її оновлення.
 • Перевірте апаратні компоненти: Перевірте кожен апаратний компонент на наявність пошкоджень або ослаблених з’єднань. Переконайтеся, що всі компоненти правильно встановлені та підключені.
 • Перевірте пам’ять: Помилки пам’яті також можуть спричиняти помилки MCE. Для перевірки пам’яті на наявність помилок використовуйте інструмент діагностики пам’яті, наприклад, Memtest86+.
 • Замініть несправне обладнання: Якщо ви виявили несправний апаратний компонент, замініть його на новий. Це може включати заміну процесора, графічного процесора, материнської плати або оперативної пам’яті.

Важливо підтримувати апаратне забезпечення системи в належному стані, щоб запобігти виникненню помилок MCE. Регулярне обслуговування та оновлення допоможуть забезпечити довговічність і оптимальну продуктивність вашої системи.

[…]

У деяких випадках помилка виключення перевірки машини може бути спричинена застарілими або несумісними драйверами та мікропрограмами. Щоб виправити цю проблему, важливо оновити ці компоненти.

Спочатку відвідайте веб-сайт виробника вашого комп’ютера або пристрою, щоб дізнатися, чи доступні оновлені драйвери або мікропрограми. Якщо вони є, завантажте та встановіть їх відповідно до наданих інструкцій.

Якщо на веб-сайті виробника немає оновлень, спробуйте скористатися стороннім інструментом для оновлення драйверів. Ці програми сканують ваш комп’ютер на наявність застарілих драйверів і надають список доступних оновлень. Переконайтеся, що ви завантажуєте та встановлюєте оновлення лише з перевірених джерел, щоб уникнути потенційного шкідливого програмного забезпечення.

Важливо зазначити, що оновлення драйверів і мікропрограм може бути складним процесом, особливо якщо ви не знайомі з ним. Уважно дотримуйтесь усіх інструкцій і зробіть необхідні резервні копії перед тим, як вносити будь-які зміни.

 • Порада: Деякі комп’ютери та пристрої можуть мати спеціальні інструкції для оновлення драйверів і мікропрограм, наприклад, вхід у певний режим або використання спеціальної програми. Уважно дотримуйтесь цих інструкцій, щоб уникнути будь-яких проблем.

Перевірка перегріву та покращення охолодження

Однією з причин виникнення помилки виключення перевірки машини є перегрів. Це може статися, якщо ваш комп’ютер не вентилюється належним чином або якщо система охолодження несправна. Перевірити наявність перегріву можна так:

 • Переконайтеся, що комп’ютер не захаращений і має достатньо місця для належного потоку повітря.
 • Почистіть вентилятор і радіатори, щоб видалити пил і сміття, які можуть перешкоджати потоку повітря.
 • Перевірте роботу вентилятора. Якщо він не обертається, можливо, його потрібно замінити.
 • Відстежуйте температуру за допомогою таких програм, як SpeedFan або HWMonitor. Якщо температура постійно висока, можливо, потрібно покращити охолодження.

Покращити охолодження можна так:

 • Встановити додаткові вентилятори для покращення потоку повітря.
 • Розглянути можливість водяного охолодження для більш ефективного охолодження.
 • Використовуйте охолоджувальну підставку для ноутбука, якщо у вас виникли проблеми з перегрівом ноутбука.
 • Переконайтеся, що комп’ютер не перебуває під прямими сонячними променями або в гарячому середовищі.

Перевіряючи наявність перегріву та покращуючи охолодження, ви можете запобігти повторному виникненню помилки виключення перевірки машини.

Заміна несправного обладнання

Якщо ви визначили, що причиною помилки «Виняток перевірки машини» є один з апаратних компонентів, вам потрібно буде замінити його, щоб вирішити проблему. Для цього може знадобитися придбати новий компонент або знайти заміну, якщо він перебуває на гарантії.

Перед заміною будь-якого обладнання переконайтеся, що ви вимкнули комп’ютер і відключили його від мережі, щоб запобігти пошкодженню або травмуванню електричним струмом. Після цього можна починати процес заміни несправного компонента.

Якщо ви не знаєте, як замінити апаратне забезпечення, зверніться до документації виробника або знайдіть в Інтернеті інструкції для конкретного компонента. Важливо дотримуватися рекомендованих кроків, щоб уникнути пошкодження інших компонентів або виникнення подальших проблем.

Після успішної заміни обладнання ви можете знову увімкнути комп’ютер і перевірити, чи помилку «Виняток перевірки машини» усунуто. Якщо проблема не зникає, можливо, необхідно звернутися за додатковою підтримкою або замінити інші компоненти.

Важливо зазначити, що якщо ви не впевнені в тому, що зможете самостійно замінити апаратне забезпечення, краще звернутися за допомогою до професіонала або віднести комп’ютер до ремонтної майстерні.

Профілактичні заходи для уникнення помилки виключення перевірки машини

Щоб уникнути помилки винятку перевірки машини, ось кілька профілактичних заходів, яких слід дотримуватися:

Встановіть надійне антивірусне програмне забезпечення

Встановлення надійного антивірусного програмного забезпечення дозволить вам виявити і видалити будь-яке шкідливе програмне забезпечення, шпигунські програми або віруси, які присутні на вашому комп’ютері. Наявність цих шкідливих програм може пошкодити апаратне забезпечення вашого комп’ютера і спричинити помилку MCE.

Підтримуйте систему в актуальному стані

Важливо постійно оновлювати операційну систему, драйвери та мікропрограму, щоб уникнути проблем сумісності або конфліктів, які можуть призвести до виникнення помилки MCE. Забезпечте регулярне оновлення всіх необхідних програм, щоб уникнути будь-яких збоїв або проблем.

Належне охолодження та живлення

Переконайтеся, що ви встановили достатню кількість охолоджувальних пристроїв для вашого пристрою, щоб запобігти перегріванню та пошкодженню обладнання. Для безперебійної роботи системи та запобігання перепадам напруги, які можуть спричинити появу помилки MCE, необхідно також забезпечити належне електроживлення.

Регулярно чистіть пристрій

Забезпечте часте очищення апаратних компонентів вашого комп’ютера, щоб запобігти накопиченню частинок пилу, які можуть призвести до перегріву системи та пошкодження апаратних компонентів пристрою.

Не розганяйте систему

Розгін може здатися швидким способом підвищення продуктивності, але він може призвести до перегріву та пошкодження апаратних компонентів. Розгін є основною причиною помилки MCE.

Виконуйте регулярне технічне обслуговування

Регулярне технічне обслуговування кваліфікованими фахівцями допоможе виявити потенційні проблеми і виправити їх до того, як вони стануть серйозними проблемами, які можуть спричинити помилку MCE.

Підтримка оптимальної продуктивності системи за допомогою регулярних оновлень

Регулярні оновлення мають вирішальне значення для підтримки оптимальної продуктивності вашої комп’ютерної системи. Оновлення зазвичай містять важливі виправлення помилок, патчі безпеки та покращення продуктивності, які допомагають вашій системі працювати більш плавно та ефективно. Відсутність оновлень може призвести до нестабільної роботи системи, зниження продуктивності та навіть вразливостей у системі безпеки.

Існує кілька типів оновлень, які слід регулярно виконувати:

 • Оновлення операційної системи: Ці оновлення включають виправлення помилок і патчі безпеки, які підвищують стабільність і безпеку вашої операційної системи.
 • Оновлення драйверів: Оновлення драйверів може значно підвищити продуктивність і стабільність роботи ваших апаратних компонентів.
 • Оновлення програмного забезпечення: Оновлення програмних додатків може виправити помилки, підвищити продуктивність і сумісність.

Зазвичай ви можете налаштувати систему на автоматичне завантаження та встановлення оновлень, коли вони стають доступними. Однак важливо періодично перевіряти наявність оновлень вручну, щоб переконатися, що важливі оновлення не пропущені.

Регулярне оновлення в поєднанні з належними практиками обслуговування, такими як регулярне очищення системи від тимчасових файлів і запуск антивірусного програмного забезпечення, є ключем до підтримання максимальної продуктивності вашої системи.

Обмеження розгону та покращення охолодження системи

Однією з основних причин виникнення помилок винятків машинної перевірки є те, що система працює на рівні, з яким вона не може впоратися. Поширеним способом отримати більшу продуктивність від системи є розгін. Розгін — це процес примушення системи працювати з більшою швидкістю, ніж передбачалося. Однак, якщо система не розрахована на додаткове виділення тепла та енергії, яке генерує розгін, це може призвести до нестабільної роботи системи і навіть фізичного пошкодження компонентів.

Якщо у вас виникають помилки винятків машинної перевірки, одним з рішень може бути обмеження або повна зупинка розгону вашої системи. Це можна зробити за допомогою налаштувань BIOS вашої материнської плати або за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. Обмеживши розгін, ви зможете підтримувати роботу системи на більш стабільній швидкості, з якою вона може впоратися, і зменшити ризик виникнення помилок.

Ще один спосіб зменшити ризик виникнення помилок винятків машинної перевірки — це посилити охолодження системи. Коли комп’ютер розігнаний або працює з підвищеним навантаженням, він виробляє більше тепла, ніж зазвичай. З часом це тепло може погіршити роботу компонентів системи і збільшити ймовірність виникнення помилок. Одне з рішень — додати більше вентиляторів або встановити на комп’ютер систему рідинного охолодження. Це допоможе розсіювати тепло, що генерується системою, і підтримувати її роботу при більш стабільній температурі.

Загалом, обмеження розгону та покращення охолодження системи — це два ефективні способи зменшити ризик виникнення помилок винятків машинної перевірки. Здійснивши ці кроки, ви допоможете запобігти системним збоям і продовжити термін служби вашого комп’ютера.

Інвестування в надійне та якісне обладнання

Помилки винятків машинної перевірки часто можуть бути пов’язані з апаратними проблемами, тому важливо інвестувати в надійне та якісне обладнання. Сюди входять такі компоненти, як процесори, пам’ять, материнські плати та блоки живлення. Інвестиції в якісне обладнання гарантують безперебійну роботу системи та зменшують ймовірність помилок і збоїв.

При виборі правильного апаратного забезпечення слід також враховувати робоче навантаження, з яким буде працювати система. Наприклад, система, що використовується для потужних ігор, потребує інших компонентів, ніж система, що використовується для графічного дизайну або офісної роботи. Важливо враховувати призначення системи, щоб переконатися, що компоненти можуть впоратися з робочим навантаженням.

Регулярне технічне обслуговування, наприклад, чистка обладнання та захист від пилу і сміття, також може допомогти продовжити термін його служби. Купуючи обладнання, зверніть увагу на гарантії та пакети підтримки, оскільки деякі виробники пропонують покриття на певний період або навіть на весь термін служби обладнання.

Зрештою, інвестиції в надійне та якісне обладнання — це інвестиції в довговічність та продуктивність системи. Витративши час на пошук і вибір правильних компонентів, ви можете заощадити час і гроші в довгостроковій перспективі і зменшити кількість помилок виключення машинної перевірки.

Питання-відповідь:

Що таке помилка виключення машинної перевірки?

Помилка виключення машинної перевірки — це тип системної помилки, яка виникає, коли центральний процесор комп’ютера виявляє апаратну помилку, яку неможливо виправити. Це може бути спричинено багатьма факторами, зокрема перегріванням, несправністю обладнання та програмними проблемами.

Як виправити помилку виключення перевірки машини?

Існує кілька кроків, які можна зробити для виправлення помилки «Виняток перевірки машини», зокрема перевірка апаратних проблем, оновлення драйверів, запуск тесту пам’яті та виконання відновлення системи. Конкретні кроки, які вам потрібно зробити, залежать від основної причини помилки.

Чому мій комп’ютер постійно отримує помилку «Виняток перевірки машини»?

Існує кілька можливих причин, чому ваш комп’ютер може продовжувати отримувати помилку «Виняток перевірки машини». Це може бути пов’язано з апаратною проблемою, наприклад, несправністю жорсткого диска або перегріванням процесора, або з програмною проблемою, наприклад, застарілими драйверами або несумісними програмами. Важливо визначити основну причину помилки, щоб знайти рішення.

Чи може помилка «Виняток перевірки машини» спричинити втрату даних?

Так, помилка виключення машинної перевірки може призвести до втрати даних, якщо вона виникає під час критично важливого системного процесу або під час роботи з документом чи файлом. Важливо регулярно зберігати свою роботу та створювати резервні копії важливих файлів, щоб запобігти втраті даних у разі системної помилки.

Чи потрібно замінювати апаратні компоненти, якщо я отримую помилку «Виняток перевірки машини»?

Не обов’язково. Хоча апаратний компонент може бути основною причиною помилки, це не завжди так. Перш ніж замінювати будь-які апаратні компоненти, важливо усунути несправності та визначити першопричину проблеми. Це може включати запуск діагностичних тестів, перевірку системних журналів, оновлення програмного забезпечення та драйверів.