Зевс: головний бог Олімпу у мистецтві та міфах – Q&A – “У вас питання? – У нас відповідь!”

У стародавніх греків був цілий пантеон богів. Найголовнішим серед них був Zeus. Його імя пишоро використовують й сьогодні, про це – на сайті https://whoiszeus.com.ua/. Давайте поговоримо про нього докладніше.

Атрибутика Зевса

Що стосується атрибутів Зевса, вони такі:

  • Блискавки – їх він використовував для того, щоб карати непокірних.
  • Щит – за легендою Зевс боявся, що недоброзичливці можуть використати проти нього холодну зброю.
  • Скіпетр – стародавні греки вважали його символом влади.
  • Егіда – це міфічна накидка, виготовлена з козячої шкури. За легендою вона мала чарівні властивості, а виготовлена була зі шкури кози Амалфеї. А також існує легенда, що Зевс подарував егіду своїй коханій доньці Афіні – богині мудрості та справедливої війни.

Ще одним важливим атрибутом Зевса вважалася подвійна сокира – це культова зброя. У мінойській релігії вважалося, що вона тісно пов’язана з циклами творення Всесвіту. Леза, з яких складалася ця зброя, вважалися символами протиборчих сил – творення і руйнування. А також цікавим є той факт, що жителі острова Крит шанували Зевса Лабріса в образі бика. Між рогами цієї тварини була розміщена подвійна сокира. А також існує версія, згідно з якою легендарний Мінотавр – зооморфне втілення владики Олімпу. В античній міфології таку сокиру використовували для того, щоб насилати негоду.

Зевс у мистецтві

Зевс у мистецтві часто зображувався як підступний спокусник жінок. Багато богинь Олімпу народили від нього талановитих і сильних героїв. Крім того, серед дітей Зевса було багато царів. Наприклад, цар Фів Амфріон. Його народила коханка Зевса Антіопа. Знайомство верховного бога Олімпу з нею закарбовано на картині Шарля Ванлоо “Юпітер і Антилопа”.

Сюжет ще однієї картини, пов’язаний із Зевсом і його коханками, “Юпітер і Іо” присвячений ще одній його коханій. Це була Іо – дочка бога річок Інаха. Закоханий у вродливу дівчину Zeus постав перед нею у вигляді блакитної хмари. А також варто сказати, що існує легенда, згідно з якою Зевс закохався в Іо, випивши любовний напій, приготований дівчиною, яку звали Йінкс. Коли Гера дізналася про це, вона перетворила дівчину на вертишейку.

Варто згадати і про картину, пов’язану не з самим Зевсом, а зі святилищем, яке було зведено на його честь. Йдеться про палац Діоклетіана. Автор присвяченої йому картини – художник Шарль-Луї Клеріссо. За легендою сам Зевс часто спускався на землю і відвідував цей палац у великі свята, щоб поспілкуватися з жителями Стародавньої Греції, які прийшли до нього в гості.

Zeus – культовий давньогрецький бог, якого зображували в мистецтві як спокусника жінок. Однак велелюбність не заважала бути йому суворим, але справедливим богом, якого шанували стародавні греки.