Здоров’я жінки: гінекологічний огляд як ключ до профілактики захворювань

Завдання кожної жінки — приділити достатньо уваги здоров’ю репродуктивної системи. Зазвичай на ранніх етапах розвитку гінекологічні хвороби протікають безсимптомно, виявляються тільки при профілактичному огляді. У цей час можна провести ефективне лікування з мінімальним для жінки дискомфортом. Тому не варто відкладати візит до лікаря на потім. Якщо потрібен гінеколог на Позняках, звертайтеся в приватний медичний центр «Візіум». Ця клініка славиться своїм професійним підходом у лікуванні пацієнтів і кваліфікованими фахівцями.

Розповідаємо, чому важливо проходити профілактичні огляди та які симптоми не варто ігнорувати.

Важливість відвідування гінеколога

Кожній жінці потрібно проходити огляд у гінеколога хоча б раз на рік, якщо не рекомендовано іншого. Це дозволяє виявити такі проблеми:

  1. Передракові захворювання та рак шийки матки. Одне з головних завдань профілактичних оглядів — виявлення дисплазії (передракового стану шийки матки). Ця патологія зазвичай протікає безсимптомно. Якщо вона не виявлена та не лікується вчасно, то може перерости в злоякісну пухлину. На ранніх стадіях рак шийки матки повністю виліковний і дозволяє жінкам зберегти можливість материнства після лікування.
  2. Доброякісні гінекологічні хвороби. Йдеться зокрема про такі захворювання, як міома матки чи кіста яєчника. Чим раніше ці патології будуть виявлені, тим ефективнішим може бути лікування.
  3. Злоякісні пухлини та інші аномалії. Профілактичні огляди важливі для виявлення різних новоутворень в органах жіночої репродуктивної системи, зокрема в яєчниках і молочних залозах.
  4. Запальні захворювання. Деякі з таких патологій можуть бути безсимптомними або мати легкі симптоми. Вчасне їх виявлення та лікування може запобігти неплідності або позаматковій вагітності.

Профілактичні огляди дозволяють визначити фактори ризику для різних захворювань та надають можливість отримати консультацію щодо їх запобігання. Лікар також допоможе вибрати оптимальний у конкретному випадку метод контрацепції. Жінкам, які планують вагітність, варто відвідати гінеколога, щоб оцінити стан здоров’я перед періодом виношування дитини та отримати поради щодо підготовки до нього. Не менш важливий аспект профілактичних оглядів — це питання гігієни та здорового способу життя, які допомагають зберігати жіноче здоров’я. Лікарю під час огляду можна ставити будь-які питання.

Підготовка до огляду в гінеколога: що передбачає

Найкраще відвідати жіночого лікаря в перші два тижні після менструації. Якщо є історія гінекологічних проблем або попередні відвідування лікаря, треба взяти з собою всі необхідні медичні записи та результати обстежень. Важливо утриматися від статевих відносин перед оглядом, оскільки це може вплинути на результати деяких тестів чи обстежень. Також не варто використовувати вагінальні свічки та тампони, робити спринцювання.

Як проходить профілактичний огляд у гінеколога

Розповідаємо про особливості проведення огляду на конкретному прикладі. Вищезгаданий медичний центр у Києві «Візіум» пропонує своїм пацієнткам такі послуги:

  • огляд у гінекологічному кріслі — передбачає візуальне обстеження зовнішніх та внутрішніх статевих органів;
  • взяття цитологічного мазка (ПАП-тест) — проводиться кожні три роки з 21-річного віку з метою виявлення змін у клітинах шийки матки;
  • тестування на онкогенні типи папіломавірусу — рекомендується з 30 років;
  • клінічне обстеження молочних залоз — проводиться лікарем для виявлення можливих аномалій, ущільнень чи болючих ділянок, котрі можуть вказувати на проблеми з грудьми;
  • мамографія — рентгенівське дослідження молочних залоз рекомендується проводити з 40 років та старше.

Залежно від результатів огляду та факторів ризику лікар у разі потреби призначає додаткові обстеження. Може проводитись УЗД органів малого таза, кольпоскопія, мазок на флору.

Источник: visium-clinic.com.ua