Як сон поруч з людиною, яка хропить шкодить вашому здоров’ю?

Спати в одній кімнаті або навіть в одному ліжку з людиною, яка хропить – справжнє випробування. Але чи знали ви, що хропіння позначається на здоров’я не тільки того, кого він турбує, але і тих, хто знаходиться поруч?

З якими проблемами зі здоров’ям можна зіткнутися, якщо жити з хропуном. А в кінці не пропустите поради для тих, хто хоче перестати хропіти ночами!

1.Поганий сон

Перше і найочевидніше – ви перестаєте якісно висипатися, а це, в свою чергу, призводить до вже більш серйозних проблем зі здоров’ям. Обидва, і той хропе і той, хто спить з ним поруч, втрачає кілька годин сну, життєво необхідних для того, щоб організм повністю відновлювався.

Справа навіть не в кількості, а в тривалості сну. Прокидаючись по кілька разів за ніч від хропіння, ви перериваєте його фази, не даючи їм завершитися. В результаті страждають когнітивні функції, пам’ять і порушується метаболізм. Крім того, сповільнюється мислення, знижується продуктивність і збільшується ризик зробити більше помилок.

І все це не кажучи вже про те, що ви стаєте дратівливими, що позначається на ваших відносинах з партнером. Вчені також довели, що недолік сну приводить до депресії і викликає тривогу. Крім психологічних проблем, ви ризикуєте набрати зайву вагу і навіть заробити інсульт!

2. Проблеми в стосунках

Той факт, що ваш чоловік або коханий хропе ночами, може поступово зруйнувати ваші з ним відносини. Важко кожен раз лежати поруч і не спати через шум. Зрештою, ви почнете будити партнера, щоб хропіння припинилося, а той, у свою чергу, тільки засмутиться, що хропе і заважає вам. Доходить до того, що чоловік і жінка починають спати в різних кімнатах або навіть розлучаються, тому що беруші і медикаменти вже не допомагають.

Храпящий стає причиною вашого поганого настрою і першим, на кого ви зриваєте свою злість. А така напружена обстановка в будинку провокує проблеми зі здоров’ям, зокрема, стрес, відсутність апетиту і запальні процеси в організмі. Постійні скандали негативно позначаються і на імунній системі.

Як сон поруч з людиною, яка хропить шкодить вашому здоров’ю?

3. Втрата слуху

Канадські вчені з Королівського університету в Онтаріо провели дослідження, в ході якого з’ясували, як хропіння впливає на слух тих, хто хропить і їх партнерів. Для експерименту вони відібрали 4 пари у віці від 35 до 55 років, в кожній з яких один з подружжя страждав від хропіння.

З’ясувалося, що на їх слух шум практично не мав ніякого впливу. Це пов’язано з тим, що мозок людей, яка хропить приглушує розлад дихання під час сну. Чого не скажеш про тих, хто спав з ними поруч. Наслідки для подружжя хропунів виявилися більш серйозними. За ефектом шум від хропіння для слуху можна було порівняти з перебуванням поруч з промисловим обладнанням протягом 15 років. Особливо страждала вухо, повернене до людини, яка хропить.

4. Підвищений тиск

Дослідники з Імперського коледжу Лондона прийшли до висновку, що гучний шум впливає не тільки на слух, але і на тиск, провокуючи його підвищення до критичних позначок. Чим голосніше звук, тим більша ймовірність, що ви заробите собі гіпертензію. Вчені обстежили людей, що живуть неподалік від великих європейських аеропортів, і зробили висновок, що їх організм однаково реагує на шум, незалежно від того, розбудив він їх чи ні.

Крім того, було встановлено, що для стрибка тиску досить 35 децибел. З огляду на, що хропіння може досягати позначки в 80 децибел, не дивно, що у вас можуть з’явитися проблеми з тиском, якщо ваш благовірний не дає вам ночами спати. У свою чергу, гіпертензія є причиною серцево-судинних захворювань, хвороб нирок і старечого недоумства.

Що ж робити?

Якщо беруші допомагають слабо, а спати в різних кімнатах для вас не варіант, можна постаратися вилікувати храпуна. Доведено, що причиною хропіння може бути зайва вагу. Якщо у того, хто хропе є з ним проблеми, йому пора зайнятися приведенням себе в форму. Щоб не дихати вночі ротом і не провокувати хропіння, перед тим як лягти спати, потрібно скористатися краплями або спреєм для носа.

Алергія також може стати причиною хропіння. Щоб знизити її прояви, необхідно ретельно прибирати в квартирі і особливо в спальні, позбавляючись від пилу і бруду. М’ятний чай перед сном теж допоможе зняти симптоми. Боротися з хропінням допомагає і відвар кропиви. Для цього чашку висушеного листя заливають двома чашками окропу і настоюють 15 хвилин.

Іншими факторами є алкоголь і важка їжа, з’їдена на ніч. Міцні напої розслаблюють м’язи гортані, провокуючи і посилюючи хропіння. Якщо ви перепробували всі способи, а проблема не зникає, треба звернутися до лікаря. У людини, яка хропить можуть виявити викривлену перегородку носа, хронічний риніт або синусит. Тому потрібно консультація фахівця з метою позбавлення від хропіння раз і назавжди.

  • Як сон поруч з людиною, яка хропить шкодить вашому здоров’ю?

    Пишу про речі, які допомагають жити простіше, краще і веселіше, мотивації, відносини, соціальні проблеми і пастки мислення. І, звичайно, перевіряю поради на собі. Вибираю для статей перевірені джерела інформації.

    View all posts