Як правильно сповідатися?

Для кожного християнина відома сила Святого Причастя та значення сповіді. Саме цей процес дає людині ключ до Царства Небесного та відкриває праведний шлях до життя вічного. Проте дуже часто ми сприймаємо сповідь, як певну формальність, забуваючи її істинне значення. Завдяки частій сповіді ми впускаємо у свою душу Боже милосердя та черпаємо силу для боротьби проти злого духа. Саме процес сповіді повинен допомогти людині зрозуміти усю сутність гріха, його злобу та додати огиди до його скоєння, як до джерела всього злого.

Добра сповідь веде до Божого життя, коли ми знову стаємо перед Ним дітьми. Через гідну сповідь Господь Бог повертає нам також усі наші заслуги і скарби на небі (Мт. 6, 19-21), які ми постійно втрачаємо, роблячи смертні гріхи.Як правильно сповідатися?

Проте, що саме означає добра сповідь і як потрібно сповідатися?

Перше, про що слід пам’ятати – перед сповіддю потрібно з усіма помиритися, пробачити провини та попросити пробачення за те, чим ви могли образити інших. Адже Господь каже нам: «Якщо не будете прощати людям гріха їхнього, то й Отець ваш не простить вам гріхів ваших» (Мф. 6:15).

Правильні приготування до сповіді

  • Зробити іспит совісті;
  • Збудити в собі жаль за гріхи;
  • Постановити виправитися;
  • Визнати гріхи перед священиком у сповіді;
  • Відбути покуту, яку завдав сповідник.

Що таке іспит совісті і як його чинити?

Для початку слід промовити молитву до Святого Духа «Царю Небесний», в якій попросити доброго проведення іспиту совісті і ласки доброї сповіді. Далі пригадайте останню сповідь, чи не затаїли ви під час неї гріха та чи виконали справно покуту.

Після цього слід пройти по черзі усі Заповіді Божі та різні гріхи, роздумуючи, чи не скоїли ми їх словом, ділом чи думкою. Якщо гріхи важкі, то слід пригадати їх число, якщо ж ви скоїли їх дуже часто, то принаймні визначте скільки разів на день чи тиждень ви зчиняєте цей гріх. Також слід добре роздумати над обставинами, місцем, часом та середовищем, серед якого ви чинили гріх, тому що бувають обставини, що змінюють рід гріха, він може з легкого перетворитись на тяжкий і навпаки.

Після того, як вам вдалось пригадати всі гріхи, ви повинні пробудити у себе в душі щирий жаль і вирішити чітко, що готові це виправити, тільки тоді можна приступати до сповіді. Лише при щирому каятті ви зможете правильно посповідатись.

Зверніть увагу, що добрий християнин повинен робити подібний іспит совісті не лише перед Таїнством Сповіді, але й кожного вечора, по завершенню дня. Адже ми повинні бути готовими до смерті в кожну хвилину.Як правильно сповідатися?

Що означає пожаліти за гріхи?

Важливо не просто казати словами, що ви жалієте про скоєні гріхи, а збудити в душі біль, що ви зневажили Бога та відчути істинну огиду до своїх гріхів. Такий жаль може бути лише від щирої любові до Бога та Ісуса, якого ми розпинаємо своїми гріхами. Якщо ви далієте тільки тому, що втратили дорого до Раю, а не образили Творця, то цей жаль вважається недосконалим.

Чи дійсна сповідь, коли ви затаюєте тяжкий гріх?

Така сповідь не просто не є правдивою, вона ще й веде до скоєння нового тяжкого гріха: святотатства.

Якщо ж ви просто забули визнати тяжкий гріх, то сповідь є дійсною, і вам не потрібно повторювати її. Вистачає того, що ви визнали цей гріх, готуючись до сповіді та визнаєте у наступній своїй сповіді.

Усі молитви, котрі ви повинні промовити до та після сповіді можна знайти у молитовнику, а про отриману покуту вам розповість сповідник.  

  • Як правильно сповідатися?

    Завдяки співпраці з різноплановими компаніями, маю досвід написання статей на різноманітну тематику. Хобі — кухня та все, що пов’язано з домашніми солодощами. Все це дозволяє мені створювати якісний контент для читачів блогу.

    View all posts