Висипання – Як позбутися висипання після епіляції воском?

Чи часто епіляція воском призводить до появи висипу на шкірі, окрім того, що вас тягне, що змушує вас йти ой?

І все-таки ви потрапляєте в салон кожного разу, коли волосся на вашому тілі відростає, чи не так?

Справедливо, для більшості жінок воскова епіляція є найкращим способом усунення небажаного волосся. Отже, ви відчуєте полегшення, якщо ми скажемо вам, що існують способи запобігання та лікування висипу? Ми розуміємо, тому вирішили обговорити цю проблему.

Продовжуйте читати, щоб зрозуміти, чому це відбувається та як ви можете отримати гладку шкіру без горбків після сеансу епіляції.

«Висипання після епіляції воском зазвичай викликані запаленням. Воно проходить самостійно без лікування. Білі або рідкі горбки, які тривають більше кількох днів, можуть виникнути через фолікуліт. Доведено, що ефірна олія герані ефективна при висипаннях після депіляції, оскільки вона має протизапальні властивості».

Що викликає висипання на шкірі після депіляції?

Висипання - Як позбутися висипання після епіляції воском?

Воскова епіляція – це процес, при якому волосся видаляється силою за допомогою липкої речовини, а саме воску, залишаючи у деяких людей висип. Деякі з причин цього висипу:

1. Фолікуліт

Поширеною реакцією на воскову епіляцію, яка виникає після видалення волосся, є фолікуліт. Якщо волосяний фолікул поранений або пошкоджений під час епіляції, він стає вразливим до бактерій, таких як бактерії стафілокока. Бактерії вражають волосяні фолікули і призводять до фолікуліту. Зовнішній вигляд схожий на висипання, схожі на прищики і злегка горбисті. Це викликано запаленням, яке зазвичай зникає самостійно через кілька днів.

2. Вросле волосся

Іншою причиною висипань після депіляції може бути вросле волосся. Вросле волосся росте назад у шкіру, а не назовні, і це також є різновидом фолікуліту. Вросле волосся виглядає як прищі. Вони виглядають як невеликі шишки або гнійники, теплі на дотик.

Іноді під шкірою видно волосся. Якщо у вас грубе або кучеряве волосся, ви можете бути більш схильні до вростання волосся. Вони з’являються як шишки, які з’являються через кілька днів після епіляції.

Якщо у вас є інфекція фолікуліту, симптомами є білі шишки, наповнені гноєм, або кіста через вросле волосся. Інфекція може виникнути через те, що волосяний фолікул, який може бути пошкоджений через воскову епіляцію, заражається бактеріями стафілокока, які зазвичай присутні на шкірі.

3. Контактний дерматит

Якщо у вас чутлива шкіра, використовуваний віск або навіть хімічні речовини, які можуть бути в ньому, можуть спричинити висипання після депіляції воском, що є результатом контактного дерматиту. Ароматизатори, що містяться в милі, яким ви користуєтеся, або в пральних засобах, якими ви перете одяг, також можуть бути сприяючим фактором.

Якщо висип виникає через контактний дерматит, він може сильно свербіти та супроводжуватися такими симптомами, як набряк, біль при дотику та навіть відчуття печіння або поколювання на шкірі.

Як позбутися висипу після депіляції?

Є кілька запобіжних заходів, які ви можете вжити, щоб позбутися висипу, викликаного епіляцією воском. За словами Микити Колхе, керівника відділу розробки продуктів, «висипання після епіляції зазвичай спричинені запаленням. Воно проходить самостійно без лікування. Білі або рідкі горбки, які тривають більше кількох днів, можуть виникнути через фолікуліт. Доведено, що ефірна олія герані ефективна при висипаннях після депіляції, оскільки вона має протизапальні властивості». Тут ми перерахували всі можливі способи усунення висипань після депіляції.

1. Прохолодний компрес

Якщо прикласти до хворого місця міхур з льодом або чисту серветку, змочену холодною водою, можна істотно зменшити прояв висипу. Робіть це від 15 хвилин до півгодини на всій ділянці, яку ви обробили воском.

2. Вільний одяг

Носіння вільного одягу може допомогти зменшити будь-яке подразнення шкіри, викликане депіляцією та її наслідками. Тісний одяг може ще більше дратувати шкіру та викликати свербіж, особливо влітку.

3. Креми та гелі для шкіри

Після депіляції воском нанесіть лосьйон для тіла або зволожуючий крем, який є гіпоалергенним і не має сильних ароматів. Це може заспокоїти вашу шкіру та зменшити висипання. Ви навіть можете використовувати крем на основі кортизону, щоб зменшити набряк, якщо він є, і запалення шкіри.

5. Цукровий скраб

Цукровий скраб – один із найкращих способів відлущити шкіру. Візьміть чайну ложку цукру та змішайте її з будь-якою олією-носієм на ваш вибір, наприклад кокосовою або оливковою. Потім відлущуйте шкіру після депіляції, щоб запобігти вростанню волосся. Це зробить вашу шкіру гладкою та зменшить ймовірність появи висипу після депіляції.

4. Алое Віра

Гель алое вера ідеально підходить для застосування після епіляції воском, оскільки він має заспокійливі та зволожуючі властивості, які можуть мінімізувати висипання, запалення (якщо є) та свербіж.

5. Ефірні олії

Залежно від тяжкості висипу, ви можете використовувати ефірну олію, змішану з носієм, щоб заспокоїти шкіру та зменшити запалення. Ось кілька варіантів:

A. Ефірна олія лаванди

Можна змішати 15-20 крапель ефірної олії лаванди з 100 мл олії календули. Нанесіть на уражену ділянку, і це зніме висип і будь-яке почервоніння, спричинене депіляцією воском.

B. Ефірна олія перцевої м’яти

Візьміть безспиртовий гель алое вера або крем на основі алое (100 г) і змішайте з 20 краплями олії перцевої м’яти. Нанесіть на уражену ділянку для швидкого полегшення.

C. Ефірна олія герані

Візьміть 100 мл олії солодкого мигдалю і змішайте її з 20 краплями ефірних олій герані та м’яти перцевої. Олія солодкого мигдалю зволожує шкіру, а олія герані зменшує вростання волосся. Олія м’яти перцевої заспокоює шкіру та зменшує подразнення.Примітка


Використовуйте ці масла тільки в тому випадку, якщо у вас немає на них алергії.

6. Теплий компрес

Можна навіть зробити теплий компрес з серветки, змоченою в гарячій воді, і прикласти її до хворого місця на кілька хвилин. Це може відкрити пори, і вросле волосся може вийти самостійно.

7. Очищення та відлущування

Після депіляції воском очистіть це місце м’яким милом і теплою водою. Висушіть шкіру, щоб зменшити ймовірність подразнення. Ви навіть можете зробити пілінг наступного дня, обережно потерши пемзою область із врослим волоссям.

Поради щодо профілактики – ЧОГО НЕОБХІДНО та ЧОГО НЕ можна робити

  • Якщо ви колупаєте нерівності, спричинені депіляцією воском, ви, швидше за все, заразите їх.
  • Протирання місця депіляції кубиками льоду до і після депіляції може мінімізувати ймовірність появи висипу.
  • Перед депіляцією рук, ніг і зони бікіні скористайтеся ніжним відлущувальним скрабом напередодні. Таким чином ви позбудетеся мертвих клітин шкіри та отримаєте кращий результат від депіляції.
  • Якщо ви користуєтеся кремом на основі ретинолу від прищів або як засіб для запобігання старінню, уникайте його використання протягом принаймні п’яти-шести днів перед епіляцією волосся на обличчі, щоб зменшити ймовірність пошкодження шкіри чи інфекції.
  • Не використовуйте макіяж під час депіляції в салоні, а також уникайте його решту дня, після того, як ви очистили волосся воском. Це запобіжить закупорці пор.
  • Дослідження показало, що у всіх жінок, які брали участь у дослідженні, розвинувся фолікуліт після депіляції рук.

Як довго триває воскова висипка?

Восковий висип зазвичай зникає сам по собі через кілька днів. Однак, якщо ви бачите утворення гною або інфікування врослого волосся, що може статися навіть через тиждень після воскової епіляції, вам слід звернутися до дерматолога. Те саме стосується, якщо ви бачите висип, який повторюється щоразу, коли ви депілюєтеся.

Висновок

Розвиток висипу після депіляції воском досить поширене явище. Важливо те, як ви його лікуєте, особливо якщо воно не зникає саме по собі. Якщо ви вживаєте зазначених вище профілактичних заходів, висип більше ніколи не буде проблемою.