Висип – Які причини висипу від стресу?

Чи помічали ви свербіж, плями на шкірі, коли відчуваєте стрес? Тоді у вас може виникнути «стресовий висип». Хоча стрес зазвичай пов’язаний з психологією та психічним благополуччям, він також може вплинути на ваше фізичне здоров’я.

Стрес може спровокувати різні реакції у вашому організмі, найчастіше на шкірі. Чому це відбувається і що можна зробити, щоб лікувати стресовий висип? Читайте далі, щоб дізнатися про це все.

Що таке стресовий висип?

Висип - Які причини висипу від стресу?

Стресовий висип — це червона, запалена ділянка шкіри, яка свербить, яка з’являється після того, як хтось переживає стресову або емоційно виснажливу подію. Хоча це трапляється не з усіма, стресові висипання не є рідкістю і зазвичай не є основною причиною занепокоєння.

Висип дуже схожий на звичайні висипання або може мати форму кропив’янки. Хоча на тілі немає конкретної ділянки, де це відбувається, уражені висипом ділянки, як правило, червоні, підняті та сверблять. Вулики можуть бути дуже великими або малими. Зазвичай вони збільшуються в розмірі, коли вони з’єднуються один з одним, утворюючи єдиний рант.

Що викликає стресовий висип?

Стресовий висип спричинений емоційним стресом або травматичним досвідом, який переживає ваше тіло. Стрес має тенденцію вивільняти певні хімічні речовини в організмі, такі як нейропептиди або нейротрансмітери, які можуть сприяти зміні того, як ваше тіло реагує на інші його функції. Це викликає запалення, почервоніння або набряк, які можуть впливати на шкіру.

Висипання також пов’язані з факторами навколишнього середовища, які сприяють розвитку кропив’янки на шкірі. Наявність емоційного стресу також може спровокувати загострення інших шкірних захворювань, таких як псоріаз або екзема.

Реакція організму на алергени, зміни погоди, пилок, шерсть домашніх тварин, певні ліки, хвороба або харчова алергія також можуть сприяти розвитку кропив’янки. Кілька продуктів, які діють як алергени, включають горіхи, арахіс, коров’яче молоко, сою, пшеницю, яйця та морепродукти.

Які наслідки стресу?

Запалені та червоні ділянки шкіри не є рідкістю, коли ваше тіло зазнає емоційного стресу. Це може призвести до таких наслідків, як підкреслені нижче.

1. Кропив’янка

Висип - Які причини висипу від стресу?

Кропив’янка – це набряклі, запалені червоні ділянки шкіри різного розміру. Вони можуть виникати в будь-якому місці шкіри. Симптоми включають набряк, відчуття печіння, почервоніння та свербіж. Кропив’янка, як правило, виникає через алергени, які потрапляють в організм і викликають хімічну реакцію. Інші фактори включають вплив екстремальних температур, інфекції або певні ліки.

Стрес сприяє хімічним реакціям в організмі, які можуть спровокувати розвиток кропив’янки. Це відбувається в результаті змін, які зазнає ваше тіло, що викликає розширення кровоносних судин і, зрештою, витік. Це викликає червоні плями шкіри, які з’являються у вигляді висипу.

2. Погіршення наявних захворювань шкіри

Якщо у вас екзема або псоріаз, стрес може спровокувати загострення.

3. Інфекції

Подряпини стресової висипки можуть призвести до подряпин на шкірі. Це, у свою чергу, може спричинити проникнення бактерій у вашу шкіру та спричинити шкірну інфекцію.Хоча висипання, викликані стресом, зазвичай нешкідливі, негайно зверніться до лікаря, якщо ваші висипання викликають набряк горла та ускладнюють дихання.


Як можна лікувати висип від стресу

Висипання, викликані стресом, зазвичай проходять самі по собі. Ви можете лікувати їх за допомогою безрецептурних ліків або природних домашніх засобів. Ви навіть можете відвідати свого дерматолога, якщо ви не помітите покращення навіть після того, як спробували домашнє лікування.

1. Безрецептурні ліки

A. Антигістамінні засоби

Гістаміни викликають відповіді вашої імунної системи, що може сприяти розвитку стресового висипу. Антигістамінні препарати – це ліки, які допомагають зменшити біль і запалення, пов’язані зі стресовою висипкою.

Ви можете шукати дифенгідрамін (бенадрил) або фексофенадин (аллегра) без рецепта або проконсультуватися з лікарем. Лоратадин (Кларитин), Тиметон або Зиртек можуть бути призначені лікарем для зменшення болю, свербіння та запалення.Benadryl може викликати у вас відчуття сонливості.

B. Місцеві стероїди

Місцеві стероїди – це креми, лосьйони або гелі, які наносяться на шкіру для зменшення запалення, почервоніння та набряку, пов’язаного з різними захворюваннями шкіри. Вони імітують кортикостероїдні гормони, які виробляються в організмі вашими наднирковими залозами. Це допомагає позбавити шкіру від симптомів, які також пов’язані зі стресовим висипом.

Ви можете шукати гідрокортизоновий крем для лікування стресового висипу. Він поставляється в 1% концентрації без рецепта.

C. Регулярний прийом ліків

Якщо ви вже маєте справу з іншими захворюваннями шкіри, такими як псоріаз, екзема або розацеа, стрес може сприяти загостренню. У такому випадку продовжуйте приймати ліки, призначені лікарем, щоб зменшити симптоми захворювання шкіри.

D. Лікування хронічної кропив’янки

Хронічна кропив’янка, як правило, триває довше кількох тижнів і може не зникати протягом року. У такому випадку проконсультуйтеся з лікарем. Ваш лікар може порекомендувати антигістамінні препарати, що відпускаються за рецептом, кортикостероїди, як-от преднізон (Deltasone), антибіотики, як-от дапсон (Aczone), або ін’єкції, як-от омалізумаб (Xolair). Також можуть бути рекомендовані будь-які інші ліки, які допомагають позбавити шкіру від почервоніння та інших симптомів.

2. Природні засоби

Нижче наведено кілька природних засобів, які можуть заспокоїти та полегшити стресовий висип.

A. Прохолодний компрес

Це чудовий спосіб позбавити шкіру від запалень і набряків. Оскільки холод перешкоджає циркуляції крові в організмі, він допомагає приглушити біль. Це також допомагає зменшити запалення.

B. Олія чайного дерева

Ефірні олії, такі як олія чайного дерева, мають протизапальні властивості, які можуть допомогти зменшити почервоніння та запалення, пов’язані зі стресовим висипом. Переконайтеся, що ви розбавили свою ефірну олію за допомогою олії-носія, наприклад кокосової олії або олії жожоба, оскільки чиста олія чайного дерева може дратувати вашу шкіру.

Як використовувати :

 • Змішайте невелику кількість ефірної олії з олією-носієм. Кілька крапель вашої ефірної олії підійде.
 • Нанесіть суміш на уражену ділянку.
 • Залишити на 15-20 хвилин.
 • Змити холодною водою.

C. Яблучний оцет

Яблучний оцет ефективно знімає запалення та свербіж шкіри. Однак його слід розвести у воді, перш ніж наносити на шкіру, оскільки він сильний і може подразнювати шкіру.

Як використовувати :

 • Розведіть трохи яблучного оцту у воді.
 • Нанесіть на шкіру, обережно втираючи в уражену ділянку.
 • Ви також можете використовувати ватну кульку, щоб нанести її.
 • Повторіть ще раз на ніч.

D. Кокосова олія

Це масло-носій, але воно може бути дуже ефективним для заспокоєння роздратованої шкіри. Кокосова олія є природним помякшувальним засобом і може бути використана для зменшення симптомів, пов’язаних зі стресовим висипом.

Як використовувати :

 • Обережно нанесіть масло на уражену ділянку.
 • Втирайте приблизно 3-4 хвилини.
 • Змийте холодною водою приблизно через 1 годину.

E. Алое Віра

Цей дивовижний інгредієнт багато хто використовує для вирішення багатьох проблем, пов’язаних зі шкірою. Володіє протизапальними та антибактеріальними властивостями. Протизапальні властивості алое вера можуть допомогти зменшити набряк і почервоніння, пов’язані з кропив’янкою.

Як використовувати :

 • Вийміть гель з листя алое вера.
 • Нанесіть на уражену ділянку.
 • Змити холодною водою через 30 хвилин.

Як довго тривають висипання від стресу?

Висипання після стресу у вигляді кропив’янки зазвичай тривають до 6 тижнів. Один вулик може тривати приблизно кілька годин, але ви можете помітити постійний розвиток інших до 6 тижнів. Якщо після цього воно не зменшиться, ви можете відвідати свого дерматолога, оскільки причиною цього може бути щось інше.

Як запобігти стресовому висипу?

Завжди рекомендується усунути основну причину для занепокоєння, щоб лікувати стресовий висип. Для цього спробуйте зрозуміти причини свого стресу та знайти шляхи вирішення проблеми. Однак постійно уникати стресової ситуації непросто.

Дотримуючись здорового способу життя та заняттям для зняття стресу, наприклад медитацією, можна покращити якість життя та зменшити стрес. Культивуйте здорове харчування та розслаблююче хобі, таке як читання або прослуховування музики.

Однак, якщо стресова висипка все ж виникає, ви повинні прийняти необхідні ліки для її лікування.

Висновок

Висипання внаслідок стресу є результатом хімічних реакцій в організмі, коли він зазнає емоційного стресу. Зазвичай вони не є серйозними або постійними. Однак вони можуть дратувати та викликати дискомфорт. Висипання після стресу зазвичай проявляються у вигляді кропив’янки. Їх можна лікувати вдома за допомогою натуральних інгредієнтів або ліків, що відпускаються за рецептом.

Запобігти стресовому висипу може бути не дуже легко через психологічні тригери. Однак заняття здоровою діяльністю, як-от медитація та здорове харчування, можуть допомогти.