Випадання волосся – Які причини та лікування випадання волосся?

Зміст

Втрата кількох пасом протягом дня під час розчісування – це нормально. Але коли ви починаєте помічати волосся скрізь у вашому домі, це вас шокує? Ми точно знаємо, як ви ставитеся до проблеми випадіння волосся.

Ось чому ми поговорили з експертами з догляду за волоссям у SkinKraft, щоб допомогти вам. Це ваш путівник щодо різних причин випадіння волосся, лікування та профілактичних заходів.

Ознаки та симптоми випадіння волосся

Випадання волосся - Які причини та лікування випадання волосся?

Випадання волосся може відбуватися раптово або поступово. Хоча деякі види випадіння волосся є тимчасовими, деякі є постійними. Найпоширенішими симптомами випадіння волосся є:

 • Поступове витончення на лобі або спад волосся
 • Кругоподібні нерівні залисини або алопеція
 • Розпушення волосся
 • Плями лущення через інфекцію
 • Випадання волосся на всьому тілі внаслідок медикаментозного лікування, наприклад хіміотерапії

Що викликає випадіння волосся?

1. Спадковість

Випадання волосся, викликане генетичним складом, є природним станом. Це називається андрогенетична алопеція і поширена у чоловіків. Його також називають облисінням за чоловічим типом або спадковим облисінням.

2. Гормональні зміни

Жінки відчувають гормональні зміни під час вагітності, пологів, менопаузи або під час зміни контрацептивів. Гормональні зміни впливають на цикл росту волосся і призводять до посиленого випадання волосся.

Пологи передбачають надзвичайний стрес для організму і можуть підштовхнути багато волосяних фолікулів до фази спокою або фази телогену. Телогеновий випадіння — це термін, який використовується для опису цього виду випадіння волосся зі шкіри голови. Але не переживайте, цей стан повністю оборотний.

3. Медикаменти та променева терапія

Такі ліки, як хіміотерапевтичні препарати, антидепресанти, ліки від артриту та високого кров’яного тиску, можуть призвести до втрати волосся. Променева терапія використовується для лікування раку, і вона може призвести до втрати волосся.

4. Стрес

Незалежно від того, чи нервуєте ви через роботу чи особисті проблеми, або через випадіння волосся, зупиніться! Стрес може позбавити ваше волосся основних поживних речовин, роблячи його слабкішим. Дослідження показують, що у деяких людей алопеція може розвинутися під час тривалих періодів стресу або емоційної травми. Засіб? Йога, медитація або тренування для здорового духу та тіла.

5. Надмірне укладання волосся

Ніхто не любить повторювати зачіски, вірно? Намагаючись виглядати шикарно та модно, ми піддаємо наше волосся термічній укладці та іншим шкідливим технікам укладання. Такі процедури, як освітлення, хімічна завивка, завивка та випрямлення, можуть призвести до ламкості волосся.

6. Засоби по догляду за волоссям

Агресивні хімікати в засобах для догляду за волоссям, як-от шампуні, можуть призвести до випадання волосся. Важливо вибрати ніжний шампунь, який створений для вас. Ознайомтеся зі своїм волоссям, перш ніж вибирати шампуні та кондиціонери.

7. Інфекції

Грибкові та бактеріальні інфекції шкіри можуть зменшити кількість волосся на шкірі голови, викликаючи облисіння або витончення волосся. Лікування таких захворювань, як сифіліс, може відновити ріст волосся.

8. Авітаміноз

Ваше волосся складається з білка, амінокислот і пептидних зв’язків. Щоб живити ці структури, важливо збалансовано харчуватися. Недолік у вашому раціоні білків (тваринного чи рослинного походження), заліза, цинку, вітамінів С і групи В може спричинити випадання волосся.

9. Забруднення

Дослідження показало, що частинки пилу та палива з повітря можуть впливати на шкіру голови та впливати на білки волосся. Забруднене повітря є однією з причин передчасного випадіння та посивіння волосся. 

10. Звички способу життя

Звички способу життя, такі як недостатній сон, робота на відкритому повітрі на сонці та куріння, можуть спричинити випадання волосся. Все це порушує механізми в організмі, які роблять волосся здоровим.


Як зупинити та контролювати випадіння волосся?

Випадання волосся - Які причини та лікування випадання волосся?

1. Медикаменти

Якщо ви пробували ліки для відновлення росту волосся, ви повинні добре знати міноксидил. Міноксидил — безрецептурний препарат, який, як вважають, сприяє росту волосся. Будьте обережні з концентраціями, оскільки високі дози можуть призвести до подразнення шкіри голови та акне.

Фенілефрин – ще один препарат, який допомагає волосяним фолікулам скорочуватися, запобігаючи таким чином ламкості волосся під час висмикування.

Фінастерид також є ліками, які доступні за рецептом і допомагають росту волосся.Слово застереження:


Якщо ви плануєте вагітність, уникайте фінастериду.

2. Варіанти лікування в офісі

A. Трансплантація волосся

Трансплантація волосся передбачає хірургічне видалення волосяних фолікулів із донорської ділянки вашого тіла до ділянок облисіння. Це мінімально інвазивна процедура, яка зазвичай виконується для облисіння у чоловіків.

B. Зменшення шкіри голови

Зменшення шкіри голови, як випливає з назви, — це процедура, яка передбачає хірургічне видалення ділянок шкіри голови, уражених облисінням. Це схоже на підтяжку шкіри голови і виконується як у чоловіків, так і у жінок.

C. Лазерна терапія

Люди з генетичним випаданням волосся або хіміотерапією можуть отримати користь від лазерів низького рівня. Терапія червоним світлом діє шляхом стимуляції стовбурових клітин епідермісу.

D. Збагачена тромбоцитами плазма

Ваша кров пропускається через центрифугу, щоб відокремити тромбоцити. Ця багата тромбоцитами плазма потім індукується в шкірі голови для росту волосся.

3. Нетрадиційна медицина

Здавна люди використовували природні методи, щоб запобігти випадінню волосся, хоча наукових доказів цьому немає. Сік цибулі, листя гібіскуса, масаж з ефірними оліями, кокосова олія, зелений чай і алое віра є поширеними природними засобами для росту волосся.

4. Дієта

Дотримуйтесь білкової дієти. Включіть амлу у свій раціон, оскільки вона запобігає випадінню волосся та посивінню. Доктор Зіл, наш штатний лікар, рекомендує вам зменшити споживання солі та спецій.

Вона каже: «Кокос і місячні боби надзвичайно корисні для запобігання випадінню волосся. Надмірне споживання солі є однозначною причиною раннього посивіння та випадіння волосся». Регулярне споживання сирого соку листя алое допоможе збалансувати гормони та запобігти випаданню волосся, пов’язаному з гормонами.

Поради щодо запобігання випадінню волосся

 • Перейдіть на збалансоване харчування.
 • Висипайтеся достатньо.
 • Уникайте тугих зачісок.
 • Випийте таблетку полівітамінів.
 • Накривайте волосся шарфом, коли ви знаходитесь на вулиці в умовах забруднення.
 • Тримайтеся якомога далі від методів укладання волосся.
 • Регулярні масляні масажі заспокоять душу, знімуть стрес і зміцнять коріння.
 • Миття голови гарячою водою може спричинити випадання волосся. Для миття волосся завжди рекомендується використовувати прохолодну воду.Порада професіонала:

Зведіть до мінімуму нанесення шампуню на волосся. 


Для змивання забруднень з шкіри голови можна використовувати шампунь. 


Наносьте кондиціонер не на шкіру голови, а на довжину волосся, починаючи від вух. 


Кондиціонери можуть утворювати захисний шар від забруднення.


Діагностика випадіння волосся

1. Тест на тягу

Це ручне обстеження, під час якого ваш лікар висмикує кілька десятків волосся, щоб побачити, скільки їх вилізе.

2. Аналіз крові

Аналіз крові може допомогти визначити основне захворювання, пов’язане з випаданням волосся.

3. Біопсія шкіри голови

Шкіру голови зішкрібають або вищипують волосся, щоб дослідити волосяні фолікули.

Чи відрізняється випадання волосся у жінок від чоловіків?

Андрогенетична алопеція (генетична втрата волосся) вражає чоловіків через високий рівень чоловічих гормонів (андрогенів). Це також впливає на меншість жінок через високий рівень андрогенів у крові. У жінок інші фактори, такі як гормональний дисбаланс під час вагітності, можуть спричинити випадання волосся.

Коли звернутися до лікаря?

Якщо ви помітили раптову та незвичну втрату волосся, зверніться до лікаря. Раптова втрата волосся може бути ознакою основного захворювання. Ви також можете звернутися до лікаря, якщо вас турбує тривале випадання волосся і ви хочете пройти лікування.

Скільки часу потрібно, щоб волосся відростало після випадіння?

Чи відросте волосся знову, залежить від виду випадіння волосся. У таких випадках, як телогенове випадання, волосся відростає протягом 3-6 місяців. Проконсультуйтеся зі своїм лікарем, щоб зрозуміти, який час відростання волосся залежить від лікування в офісі, яке ви обираєте.

Висновок

Ми сподіваємося, що всі зазначені вище профілактичні заходи та своєчасне лікування допоможуть вам більше не бачити, як волосся забиває ваш душ. Поговоріть зі своїм лікарем, перш ніж приймати будь-які методи лікування випадіння волосся. Крім того, пам’ятайте, що випадіння волосся має фази, і деякі пасма волосся, які випадають, уже деякий час перебувають у телогені, тобто фазі випадання. Отже, різницю у зменшенні випадання волосся ніколи не можна помітити відразу. Наберіться терпіння, щоб побачити результати.