Волосся – Чому твоє волосся пахне?

Дні поганого волосся – ми всі через це проходимо. Але як щодо днів зі смердючим волоссям? Ми всі теж були там і думали, чи відштовхнемо всіх навколо запахом волосся.

Ви все робите правильно, але волосся все ще виділяє запах? Тоді настав час переглянути свій догляд за волоссям, щоб уникнути неприємного запаху волосся, який є однією з найнеприємніших проблем волосся. Давайте подивимося, що ви можете зробити.

Чим насправді пахне волосся?

Волосся - Чому твоє волосся пахне?

Зазвичай ваше волосся або не має запаху, або пахне ароматами ваших засобів по догляду за волоссям, як-от шампунь чи кондиціонер, які ви щойно використали. Кілька разів проведіть пальцями по шкірі голови, а потім понюхайте кінчики пальців. Якщо ви помітили будь-який незвичайний, неприємний або різкий запах, у вас смердить шкіра голови та волосся.

Чому моє волосся пахне?

Основними причинами неприємного запаху шкіри голови та волосся є надлишок жиру (шкірного сала), дріжджі та мертві клітини шкіри голови. Нижче наведено всі причини, які призводять до такого роду накопичень на шкірі голови:

1. Недостатнє прання

Недостатня кількість шампуню може накопичувати жир (шкірне сало) на шкірі голови та викликати неприємний запах. Якщо у вас жирна шкіра голови або дуже тонке волосся, мийте голову м’яким шампунем кожні два дні, щоб підтримувати рівень шкірного сала.Занадто багато всього погано. 


Надмірне миття волосся може призвести до видалення натуральних жирів зі шкіри голови через хімічні речовини у вашому шампуні. 


Тож мийтеся також акуратно.

2. Спітніле волосся

Піт є поширеною причиною неприємного запаху волосся. Якщо ви багато тренуєтесь і не миєте волосся регулярно, на шкірі голови може утворюватися піт.

3. Забруднення

Забруднюючі речовини в повітрі можуть осідати на шкірі голови та викликати неприємний запах. Вони змішуються з жирами та шкірним салом на шкірі голови, створюючи різкий запах.

4. Гормональний дисбаланс і стрес

Стрес може порушити нормальні гормональні функції та призвести до надмірного вироблення жиру та подразнення шкіри голови.

5. Дієта

Шкіра на голові також реагує на продукти, що містять різкі запахи. Такі продукти, як цибуля та часник, містять олії, які можуть виводитися через шкіру голови.

6. Занадто довго носіть капелюхи/шарфи

Це складно. Хоча важливо покривати волосся капелюхом або шарфом, коли ви перебуваєте на сонці та в забрудненому середовищі, це також може бути погано, якщо ви використовуєте його протягом дуже тривалого часу. Якщо капелюх залишати на волоссі протягом тривалого часу, це може призвести до збільшення поту на шкірі голови та волоссі, що призведе до появи неприємного запаху.

7. Маски для волосся

Ми любимо час від часу балувати своє волосся масками для волосся. чи не ми? Але маски для волосся, що містять такі інгредієнти, як цибуля або яйце, можуть залишати неприємний запах навіть після миття голови.

8. Захворювання шкіри

Шкірні захворювання, як-от лупа, іноді можуть призвести до неприємного запаху шкіри голови та волосся. Лупа виникає через накопичення мертвих клітин шкіри, які відпадають у вигляді білих пластівців. Роздратована через лупа шкіра голови є живильним середовищем для бактерій і, отже, запаху.

9. Миття волосся дуже гарячою водою

Гаряча вода видаляє природні жири з вашого волосся та порушує жировий баланс. Після того, як масло видалено, це сигналізує шкірі, що необхідно виробити більше жиру. А більше масла означає смердючу шкіру голови.

10. Хімічні засоби для волосся

Залишки хімічних засобів для догляду за волоссям порушують жировий баланс у шкірі голови та призводять до появи неприємного запаху. Вибирайте шампуні, кондиціонери, сироватки та маски, які містять щадні компоненти.

Як позбутися неприємного запаху волосся?

Волосся - Чому твоє волосся пахне?

1. Догляд за волоссям

Зрозумійте своє волосся, щоб використовувати засоби догляду за волоссям, які відповідають вашому типу волосся. Вимийте, кондиціонуйте, розплутайте, захистіть і укладіть волосся. Виберіть інгредієнти для догляду за волоссям, які вирішують ваші індивідуальні проблеми з волоссям, якщо такі є. Встановіть графік миття волосся, дізнавшись свій тип волосся та тип шкіри голови.

2. Лікувальні шампуні/прописані засоби для волосся

Якщо дріжджі або бактерії викликають неприємний запах шкіри голови або волосся, вам слід звернутися до протигрибкових засобів для догляду за волоссям. Поговоріть зі своїм лікарем про такі продукти та включіть їх у свій звичайний догляд за волоссям. У вас є шампуні для знежирення, шампуні для видалення залишків і шампуні з вмістом сірки або сульфіду селену від лупи.

3. Природні методи

Домашні засоби від неприємного запаху волосся не мають наукового підтвердження, але люди вважають їх ефективними. Ось деякі з ваших варіантів:

A. Лимонний сік

Слова лимон і фреш зазвичай йдуть рука об руку. Лимон має антимікробну дію та залишає на шкірі голови свіжий цитрусовий запах. Змішайте 2 чайні ложки лимонного соку зі склянкою теплої води. Після миття волосся нанесіть цю суміш на шкіру голови та волосся. Через кілька хвилин добре промийте холодною водою.

B. Ефірні олії

Змішайте кілька крапель ефірної олії, як-от олії чайного дерева, з олією-носієм, як-от мигдальне або жожоба, і нанесіть на шкіру голови та волосся. Залиште на 30 хвилин і змийте м’яким шампунем. Олія чайного дерева має антимікробну дію і залишає приємний запах на шкірі голови. Ви можете спробувати той самий метод з олією німу – ще однією чудовою ефірною олією.

C. Яблучний оцет

Змішайте 2-3 столові ложки яблучного оцту з 2 склянками води. Після ретельного миття голови обполосніть волосся цією сумішшю оцту. Він не тільки бореться з бактеріями на шкірі голови, але й надає волоссю блиск.


Поради, як уникнути запаху волосся та шкіри голови

Волосся - Чому твоє волосся пахне?

  • Алкоголь
  • Використовуйте безсульфатні шампуні. Сульфати використовуються для спінювання в шампунях, але можуть викликати подразнення шкіри.
  • Вилікуйте лупу за допомогою шампуню проти лупи.
  • Носіть капелюх або шарф, щоб захистити волосся від сонячних променів і забруднення.
  • Стримуйте опір бажанню почухати шкіру голови, оскільки це лише призводить до збільшення вироблення жиру.
  • Дотримуйтеся правильної дієти та уникайте у своєму раціоні їжі з різким запахом.
  • Керуйте стресом за допомогою медитації, йоги або будь-яких інших заспокійливих тренувань.

Чому моє волосся неприємно пахне навіть після миття?

Якщо ваше волосся неприємно пахне протягом кількох годин після ретельного миття, можливо, у вас «синдром смердючого волосся». Це стан, який залишає жахливий запах від шкіри голови. Запах настільки сильний, що ви не можете не помітити. Лікувальні шампуні та протигрибкові засоби для догляду за волоссям можуть допомогти. Проконсультуйтеся з лікарем щодо кращих методів лікування.

Висновок

Тепер ви знаєте, що часте миття волосся та уникнення накопичення поту на шкірі голови можуть у більшості випадків боротися з запахом шкіри голови. Якщо запах повторюється або стає хронічним, незважаючи на всі ваші зусилля по догляду за волоссям, знайдіть час і відвідайте кабінет дерматолога.