Тракційна алопеція – Як вилікувати тракційну алопецію?

Чи знаєте ви, що регулярне збирання волосся в тугі хвости або пучки може спричинити захворювання, яке називається тракційною алопецією?

Тракційна алопеція – це форма випадіння волосся, яка виникає через повторне висмикування волосся. Хоча зав’язування волосся може здатися зручним, щоб зберегти його на місці, нерозуміння його наслідків може довго вплинути на ваше волосся.

У цій статті ми обговоримо ефективні способи профілактики та лікування тракційної алопеції. Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Що таке тракційна алопеція?

Тракційна алопеція - Як вилікувати тракційну алопецію?

Тракційна алопеція пов’язана з випаданням волосся. Ви можете відчувати випадіння волосся через неодноразове висмикування волосся з тугих хвостів, пучків і кісок. Ще одним фактором є зав’язування волосся відразу після використання хімічних засобів для укладання.

Доброю новиною є те, що тракційну алопецію можна легко запобігти та лікувати. Якщо ви перестанете стягувати волосся занадто туго, ви можете врятувати їх від цієї форми випадіння.

На ранній стадії тракційної алопеції ви можете помітити невеликі горбки на шкірі голови. Якщо стан погіршиться, ви також побачите зламане волосся. Спершу, швидше за все, уражаються передня та бічні частини шкіри голови. Однак на інших ділянках шкіри голови волосся може випадати так само, залежно від вашої звичайної зачіски.

Як визначити, чи є у вас тракційна алопеція?

Тракційна алопеція, включаючи випадання волосся, також може проявлятися такими симптомами, як:

 • Почервоніння шкіри голови
 • Пухирі
 • Шишки
 • Масштабування
 • Хворобливість шкіри голови
 • Фолікуліт
 • свербіж

Що викликає тракційну алопецію?

У вас може розвинутися тракційна алопеція, якщо ви часто носите волосся в тугих зачісках. Повторне висмикування волосся може пошкодити волосяні фолікули шкіри голови. Деякі інші фактори, що сприяють тракційній алопеції, включають:

 • Носіння тугих дредів, плетінь і волосок
 • Використання нарощеного волосся
 • Використання хімічних релаксаторів і роликів

Якщо у вас довге волосся, у вас може розвинутися тракційна алопеція через те, що вага волосся тягне шкіру голови. У чоловіків також може виникати такий стан у бороді, якщо вони її надто сильно скручують.

Незважаючи на те, що тракційна алопеція може виникнути у людей будь-якої етнічної приналежності, вона поширена серед афроамериканських жінок. Це також часто спостерігається у людей, яким доводиться збирати волосся в тугий пучок через професійні причини, наприклад у балерин і гімнасток.

Вік також може бути фактором, що сприяє виникненню тракційної алопеції. Коли ви старієте, ваше волосся стає схильним до пошкодження, що збільшує ймовірність тракційної алопеції.

Тракційна алопеція - Як вилікувати тракційну алопецію?

Як лікувати тракційну алопецію?

1. Змініть зачіску

Ніколи не вибирайте тугу зачіску, якщо у вас є якісь симптоми тракційної алопеції. Якщо вам потрібно зав’язати волосся, подбайте про те, щоб воно було якомога розпущене. Дозвольте своєму волоссю якомога більше відпочити, уникаючи затискачів, клатчів або гумок. Крім того, по можливості змінюйте зачіску кожні кілька днів. Це дозволить уникнути навантаження на певну ділянку шкіри голови.

2. Обмежте використання хімікатів

Зведіть до мінімуму використання хімікатів для пошкодженого волосся , оскільки це може тільки погіршити стан. Замість цього віддайте перевагу рослинній косметиці чи лікувальним засобам. Це не тільки дасть вам видимі результати, але й захистить ваше волосся від шкідливих хімічних речовин.

3. Продукти для росту волосся

Продукти для росту волосся можуть допомогти вам у цій ситуації. Дослідження показує, що майже 40% людей використовують міноксидил для відновлення волосся. Ви можете спробувати це для лікування тракційної алопеції шкіри голови після консультації з лікарем.

4. Використовуйте протизапальні засоби

Тракційна алопеція викликає набряк шкіри голови, який може бути болючим. Набряк може супроводжуватися почервонінням і подразненням. Протизапальний крем може допомогти зменшити біль і набряк. Однак перед використанням будь-яких ліків проконсультуйтеся з лікарем.

5. Зверніться за медичною допомогою

Якщо після кількох місяців профілактичних заходів ви не бачите нового росту волосся, пора звернутися до лікаря. Ваші фолікули, ймовірно, пошкоджені, і якщо є якісь рубці, ваше волосся може не відрости.

Негайно зверніться до свого лікаря, щоб підібрати правильний препарат для себе. У важких випадках тракційної алопеції може знадобитися пересадка волосся.

Домашні засоби від тракційної алопеції

1. Додайте білок до свого раціону

Ваше тіло потребує білка для росту волосся. Деякі здорові дієтичні джерела білка включають яйця, рибу, горіхи, боби, нежирне м’ясо та насіння.

Не всім потрібна однакова кількість білка, оскільки його потреба залежить від вашої м’язової маси та фізичної активності.

2. Збільште споживання заліза

Залізо — це ще одна життєво важлива поживна речовина, необхідна організму для росту нового волосся. Якщо ви зіткнулися з випаданням волосся, ваш раціон повинен містити такі продукти, як сочевиця, тофу, насіння, гарбуз, шпинат і біла квасоля.

Багато компаній збагачують свою їжу вітамінами та залізом, наприклад, сухі сніданки, щоб запобігти дефіциту заліза.

3. Ароматерапія

Ароматерапія може допомогти стимулювати ріст волосся. Ефірні олії, такі як кедр, чебрець, лаванда, тулсі та розмарин, можуть допомогти в лікуванні тракційної алопеції.

Коли ви використовуєте ефірні олії для шкіри голови, додайте лише кілька крапель до базової олії, наприклад кокосової.Мало хто може мати алергічну реакцію на ефірні масла. 


Таким чином, необхідно провести патч-тест за 24 години до нанесення суміші на шкіру голови.

4. Помасажуйте шкіру голови

Масаж шкіри голови з маслом може допомогти стимулювати приплив крові до фолікулів, стимулюючи ріст волосся.

Дослідження показало, що чотири хвилини масажу шкіри голови на день можуть призвести до густішого волосся через шість місяців. Ви можете використовувати кінчики пальців, щоб масажувати шкіру голови  круговими рухами, або придбати масажний пристрій для виконання цієї роботи.

5. Олія насіння гарбуза

Експерти припускають, що гарбузова олія добре впливає на ріст волосся. Дослідження, проведене на групі чоловіків, показує, що ті, хто приймав 400 мг гарбузової олії на день, помітили збільшення кількості волосся на 40% за шість місяців.

Як запобігти тракційної алопеції?

Розпущене волосся — найкращий спосіб запобігти тракційній алопеції. Якщо необхідно зав’язати волосся, укладіть їх у розпущену зачіску.

Ось кілька інших речей, які ви можете зробити, щоб запобігти цьому стану:

 • По можливості змінюйте зачіску щотижня. Ви можете чергувати коси або хвостики.
 • Уникайте зав’язування волосся, поки воно мокре.
 • Уникайте використання резинок або гумок для фіксації волосся. Вони висмикують багато волосся під час розкручування.
 • Уникайте хімічної обробки волосся, особливо якщо ви носите плетіння або коси. Хімічні речовини можуть пошкодити ваше волосся, роблячи його слабким.
 • Не зберігайте свої переплетення або розширення занадто довго.
 • Намагайтеся якомога більше уникати засобів для розслаблення волосся.
 • Якщо ви використовуєте фен, встановіть його на низьку температуру.
 • Не спіть з бігудками.

Чи є тракційна алопеція постійною?

Тракційна алопеція може бути постійною, якщо не втрутитися на ранній стадії. Кілька попереджувальних ознак можуть вказувати на те, що тракційна алопеція погіршується.

Ознаки постійної тракційної алопеції

Типовими ознаками постійної тракційної алопеції є надмірне випадання волосся та болючість шкіри голови. Ви можете особливо відчувати біль після того, як відпустите волосся з тугого пучка або хвоста.

Коли стан погіршується, ознаки тракційної алопеції можуть ставати більш помітними та серйозними. Ви можете помітити свербіж, стягнутість і набряк шкіри голови. Також буде видно зламане волосся та залисини. Рубці можуть виникнути, якщо ви нічого не зробите, щоб запобігти цьому.

Якщо ви зіткнулися з серйозними ознаками тракційної алопеції, вам необхідно негайно звернутися до лікаря. Шрами не можна вилікувати жодним місцевим кремом, і ваше волосся може бути пошкоджено назавжди.

Ваш лікар проведе біопсію, щоб перевірити стан вашого волосся та запропонувати правильне лікування.

Чи може волосся відрости після тракційної алопеції?

Як згадувалося вище, якщо тракційну алопецію виявити рано, вона повністю оборотна, і ваше волосся може відрости. Пам’ятайте, що для запобігання тракційної алопеції важливо дотримуватися належних заходів безпеки для свого волосся.

Висновок

Ваше волосся, швидше за все, буде у вразливому стані, навіть якщо ви одужаєте від тракційної алопеції. Допомогло б, якби ви правильно доглядали за своїм волоссям після відновлення.

Використовуйте щадні методи догляду за волоссям, дотримуйтеся здорового харчування та контролюйте стрес.