Том Соєр – Яка характеристика Тома Соєра?

Том Сойєр, головний герой роману Марка Твена, залишився сиротою . Після смерті матері він і його молодший зведений брат Сід пішли жити до тітки Поллі , яка піклувалася про нього.

 Йому близько десяти років, стрункий, рухливий, має темне кучеряве волосся, якого він соромиться, вважаючи його надто дівчачим. Він щодня ходить босоніж, одягнений у латані штани та піджак, а по неділях змушений носити блузку з матроським коміром, туфлі та плямистий солом’яний капелюх, який надягає на голову.

Том Соєр - Яка характеристика Тома Соєра?

Том, безсумнівно, не є зразком ввічливого та добре вихованого хлопчика . Він постійно турбує свою тітку. Він не любить ходити в школу, неохоче навчається і має репутацію не дуже талановитого учня.

 Відсутність успіхів у навчанні пояснюється більше його лінощами і небажанням займатися будь-якою роботою, адже насправді він надзвичайно розумний, кмітливий. Він завжди може обдурити тітку, і завдяки своїй розсудливості виходить з будь-якої ситуації неушкодженим. Том дуже імпульсивний характером, завжди готовий до боротьби і найчастіше діє під впливом емоцій. 

Він завжди намагається бути в центрі уваги, мріє прославити своє ім’я. Він дуже гостро переживає всі невдачі, але так само швидко забуває про них, зосереджуючись на задоволеннях. 

У нього жвава уява , і найчастіше йому приходять в голову божевільні ідеї, в яких він легко переконує друзів. Він надзвичайно винахідливий, хоча часто бреше, щоб отримати те, що хоче. За характером він чуйний і добрий, щиро любить свою тітку.

Том Соєр - Яка характеристика Тома Соєра?

Том може бути благородним і сміливим – хоч і боїться помсти індіанця, але дає свідчення і сприяє виправданню Мафф Поттер. Він також звинувачує Беккі, заслуживши її обожнювання та вдячність.

 Він схильний впадати в меланхолію , і тоді відчуває себе нелюбимим і непотрібним. Він влюбливий і любить фліртувати з дівчатами. Він також дещо наївний і забобоннийвірить у забобони. Веселий, винахідливий, товариський і азартний хлопець. Понад усе він цінує почуття власної свободи, і будь-який примус стає причиною його страждань. Він лояльний, відданий і шанує своїх друзів. Характер Тома Сойєра найкраще відображено в словах тітоньки Поллі, яка вважає, що він не злий і має золоте серце, хоча він пустотливий, легковажний і їжак.

Том Сойєр – позитивний персонаж , викликає симпатію. Він не зразок для наслідування, але його пригоди можуть викликати заздрість.