Сиве волосся – Як підвищити рівень меланіну у волоссі?

Шукаєте спосіб запобігти передчасному посивінню волосся? Меланін міг утримувати розчин. Посивіння волосся — це природний процес, через який ми всі проходимо з віком. Але з певних причин може статися і передчасне посивіння волосся.

Хоча ви можете піти на фарбу для волосся, щоб приховати сиве волосся, існують природні рішення для цієї проблеми. Оскільки меланін є причиною пігментації волосся, посилення його виробництва може допомогти вирішити проблему посивіння волосся. Читайте далі, щоб дізнатися, як підвищити рівень меланіну у волоссі та впоратися з передчасною сивиною природними способами!

Що таке меланін і як він впливає на ваше волосся?

Сиве волосся - Як підвищити рівень меланіну у волоссі?

Меланін складається з великої групи взаємопов’язаних молекул, які відповідають за біологічні функції багатьох організмів. В організмі людини він контролює пігментацію шкіри, волосся та очей. У нашому організмі є три типи меланіну. Це еумеланін, феомеланін і нейромеланін.

Еумеланін відповідає за темну пігментацію, наприклад чорну та темно-коричневу, тоді як феомеланін дає світлішу пігментацію, яка включає губи (рожеві/червоні тони), руде волосся тощо. Нейромеланін має ще темнішу пігментацію. Зазвичай нейромеланін не присутній з народження, а розвивається протягом життя.

Меланін контролює колір вашого волосся. Відтінок кольору вашого волосся залежить від типу (типів) меланіну у вашому волоссі та його кількості. Якщо у вас чорне волосся, очевидно, що ваше волосся складається з великої кількості еумеланіну.

Середня кількість еумеланіну зробить ваше волосся коричневим. Якщо у вас світле волосся, то це означає, що у вас дуже мало еумеланіну. Руде або рожево-русяве волосся буває, коли ваше волосся містить значну кількість феомеланіну та трохи еумеланіну.

Меланін також відіграє роль захисника для вашого волосся. Він захищає вас від шкідливих УФ-променів. Чим темніше ваше волосся, тим більше ви захищаєтеся від сонячних променів.

Що спричиняє втрату меланіну у вашому волоссі?

1. Вік

Ваш колір волосся не залишається незмінним назавжди. Він змінюється протягом вашого життя. Від дитини до підлітка колір волосся стає темнішим. Але з часом вироблення меланіну сповільнюється, коли ви починаєте старіти. Звіти показують, що у більшості людей сиве волосся починає з’являтися близько 50 років.

2. Генетика

Генетика відіграє важливу роль у виробленні меланіну в організмі. У багатьох людей передчасна сивина з’являється як сімейний спадок. Можливо, ви також помітили, що деякі племена мають надзвичайно чорне жорстке волосся. Відбувається це через їх генетичної спадковості.

3. Пошкодження сонця

Хоча сонячне світло надзвичайно важливе для нашого організму, екстремальний рівень впливу сонця може пошкодити вироблення меланіну у вашому волоссі. УФ-промені можуть позбавити волосся природного відтінку, руйнуючи меланін. Ваше волосся стає світлішим.

Сиве волосся - Як підвищити рівень меланіну у волоссі?

4. Стрес

Стрес ніколи не йде на користь організму. Хронічний стрес може спричинити багато проблем зі здоров’ям, у тому числі передчасне посивіння волосся. Якщо у вас безсонні ночі, тривога, втрата апетиту та високий кров’яний тиск, можливо, ви переживаєте сильний стрес. Дослідження показує, що існує зв’язок між стресом і стовбуровими клітинами у волосяних фолікулах.

5. Дефіцит вітаміну B12

Червоні кров’яні тільця у вашому тілі переносять кисень до інших клітин вашого тіла, включаючи клітини вашого волосся. Ці еритроцити потребують вітаміну B12 для підтримки. Якщо вам не вистачає вітаміну B12, ваше волосся зупиниться, а колір волосся зникне.

6. Паління

Звичка палити може стати причиною ранньої сивини. Куріння створює застій у кровоносних судинах і обмежує приплив крові до волосяних фолікулів. Це може призвести до різних проблем з волоссям таких як випадання волосся і, звичайно, передчасне посивіння. Дані досліджень показали, що куріння має значний зв’язок із втратою меланіну у вашому волоссі та передчасним посивінням волосся.

7. Аутоімунне захворювання

Аутоімунне захворювання також може призвести до втрати меланіну у вашому волоссі. При аутоімунному захворюванні ваша власна імунна система починає атакувати здорові клітини. Алопеція та вітіліго — це захворювання, при яких ваша імунна система починає атакувати клітини волосся та порушує вироблення меланіну.

8. Використання хімічних продуктів

Багато продуктів для догляду за волоссям, які регулярно використовуються, містять шкідливі хімічні інгредієнти, такі як парабени, сульфати, кремній тощо. Ці продукти можуть виглядати химерно, але руйнують здоров’я вашого волосся. Згодом це може призвести до передчасного посивіння волосся.

Як підвищити рівень меланіну у волоссі?

1. Вітаміни

Дефіцит меланіну пов’язаний з дефіцитом вітамінів. Ось чому вам потрібно збільшити споживання вітамінів через їжу або вітамінні добавки. Вітамін A, C і B12 є найбільш необхідними вітамінами для збільшення виробництва меланіну у вашому волоссі. Додайте до свого раціону такі цитрусові, як апельсини, виноград, ананас і диня. Також їжте овочі, такі як картопля, морква, квасоля тощо. Не вегетаріанці можуть спробувати додати до свого раціону червоне м’ясо, курячу печінку, рибу та яйця.

2. Корисні копалини

Так само, як і вітаміни, мінерали однаково важливі. Якщо у вас передчасне посивіння волосся, вам потрібно перевірити споживання заліза та міді. Обидва мінерали довели свою ефективність у збільшенні меланіну у вашому волоссі. Темно-зелені овочі, мигдаль, арахіс, чорний шоколад і сочевиця є багатими джерелами заліза та мінералів.

3. Антиоксиданти

Антиоксиданти захищають клітини вашого тіла та захищають їх від впливу вільних радикалів. Це також збільшує вироблення меланіну у вашому волоссі. Чорний шоколад, квасоля, листові зелені овочі, брокколі, морква та гарбуз можуть додати антиоксидантів у ваш раціон.

4. Біотин

Біотин – ще один водорозчинний вітамін, який сприяє росту волосся та підтримує його здоров’я. Дефіцит біотину часто пов’язаний з передчасним посивінням волосся. Отже, додавання достатньої кількості біотину до вашого раціону або прийом біотинових добавок може збільшити вироблення меланіну.

5. Природні засоби

Окрім покращення дієти, ви також можете збільшити вироблення меланіну, використовуючи кілька натуральних інгредієнтів. Bhringraj, Triphala, Vibhitaka тощо відомі своїми властивостями запобігати передчасній сивині. Нанесіть зазначені інгредієнти на шкіру голови та спостерігайте, як ваше волосся одужає від передчасного посивіння.

6. Інгредієнти, багаті меланіном

На ринку є широкий асортимент засобів для догляду за волоссям, які обіцяють зупинити передчасну сивину. Але не кожен продукт підійде вам. Шукайте продукти, які відповідають вашому типу волосся, а також містять інгредієнти, багаті меланіном. Ці інгредієнти включають лютеїн, пробіотики, астаксантин тощо.

Висновок

Передчасне сиве волосся є загальновизнаною проблемою. Багато досліджували та аналізували причини та шляхи вирішення цієї проблеми, що швидко зростає. Оскільки втрата меланіну є основною причиною, єдиний спосіб позбутися передчасної сивини – збільшити вироблення меланіну.

Ви можете збільшити вироблення меланіну за допомогою регулярного споживання їжі, використовуючи натуральні інгредієнти для волосся або додаючи добавки. Зверніть увагу, що перед прийомом будь-яких добавок проконсультуйтеся з лікарем. Крім того, якщо у вас з’явилося сиве волосся в дуже ранньому віці, пройдіть перевірку на наявність основних захворювань.