Сухість шкіри – Як лікувати сухість шкіри навколо рота?

У вас надмірно суха, свербить і лущиться шкіра навколо рота? Ми розуміємо, що це викликає у вас дискомфорт. Однак зазвичай це несерйозний стан і піддається лікуванню. Прокрутіть униз, щоб дізнатися, як.

Причини сухості шкіри навколо рота

Сухість шкіри - Як лікувати сухість шкіри навколо рота?

Шкіра на обличчі чутлива і постійно піддається впливу агресорів зовнішнього середовища. Регулярне використання косметики та косметичних засобів також сприяє зміні типу шкіри, роблячи її чутливою. Ось деякі з основних факторів, відповідальних за стан:

1. Періоральний дерматит

Захворювання шкіри, яке зазвичай виникає у молодих дорослих жінок, періоральний дерматит може викликати сухі лускаті плями навколо рота. Він також може поширюватися на ніс і під очима.

Сухість шкіри - Як лікувати сухість шкіри навколо рота?

Інші симптоми періорального дерматиту включають:

  • Червоні висипання
  • Запальні пустули і папули
  • Лускаті плями

Періоральний дерматит зазвичай виникає через тривале використання місцевих стероїдних кремів або інгаляторів. Шкірні захворювання, такі як розацеа, також можуть сприяти періоральному дерматиту. Зазвичай, коли ви припиняєте використовувати місцеві стероїдні креми, висип посилюється перед загоєнням. Використовуйте м’які миючі та зволожуючі засоби, щоб уникнути роздратування та запобігти посиленню висипу.

2. Відсутність шкірного сала

Шкірне сало — це жир, який виробляють сальні залози, розташовані під порами. Це важлива олія, необхідна для підтримки здоров’я шкіри. Нестача шкірного сала може сприяти сухості шкіри. Шкіра навколо рота й очей тонша й чутливіша порівняно з рештою обличчя. Це робить її більш схильною до подразнення шкіри та зневоднення.

3. Алергія

Вплив агресивних косметичних засобів на шкіру може пошкодити її бар’єр, сприяючи алергії та сухості шкіри навколо рота. Порушений шкірний бар’єр не може захистити вашу шкіру від агресорів навколишнього середовища, що полегшує цим продуктам витягувати ефірні олії з вашої шкіри, викликаючи алергію.

4. Клімат

Холодний сухий клімат може сприяти сухості та лущенню шкіри. Шкіра навколо рота тонка, що робить її більш схильною до симптомів при зниженні рівня вологості.

5. Надмірне перебування на сонці

Сухість шкіри - Як лікувати сухість шкіри навколо рота?

УФ-промені можуть зруйнувати захисний бар’єр шкіри та зневоднити шкіру. Це може призвести до сухості шкіри навколо рота.

6. Екзема та псоріаз

Інші захворювання, такі як екзема та псоріаз, можуть призвести до порушення шкірного бар’єру. Ваша шкіра має тенденцію втрачати воду, якщо вона не має захисного бар’єру для утримання вологи. Це може призвести до лущення шкіри та висипань навколо рота та очей.

7. Постійне облизування губ

Постійне облизування губ, щоб змочити їх, може позбавити їх ефірних масел і вологи. Використовуйте зволожуючий бальзам для губ, щоб заспокоїти губи, що кровоточать, особливо в сухому кліматі.

Засоби для лікування сухої шкіри навколо рота

Для початку потрібно зрозуміти причину сухості шкіри навколо рота. Якщо ви помітили прищі, запалення або сильне почервоніння і біль, слід звернутися до дерматолога. Якщо ви помітите лущення шкіри та сухі плями, ймовірність алергічної реакції може бути вищою.

Ось як ви можете позбутися сухості шкіри навколо рота:

1. Використовуйте м’які засоби для догляду за шкірою

Більшість готових миючих засобів мають лужну основу. Придбайте собі миючий засіб, який не містить шкідливих хімікатів чи ароматизаторів. Переконайтеся, що рівень pH вашого миючого засобу становить 4,7-5,7 (слабокислий). Уникайте використання миючих засобів, які містять спирт, ароматизатори та штучні барвники, оскільки вони можуть викликати алергічні реакції та подразнювати чутлива шкіра.

Зволожуючі засоби заспокоюють шкіру, а також допомагають підтримувати її зволоженість. Обережно зволожуйте область навколо рота два рази на день. Придбайте собі зволожуючий крем, який допоможе відновити пошкоджений шкірний бар’єр. Шукайте такі інгредієнти, як кераміди, гіалуронова кислота і колоїдна вівсянка.

2. Носіть сонцезахисний крем

Одна-дві краплі сонцезахисного крему можуть позбавити вас від безлічі проблем зі шкірою. Обов’язково нанесіть сонцезахисний крем широкого спектру дії за 30 хвилин до виходу з дому протягом дня. Уникайте виходу з 10:00 до 14:00, якщо ви залишаєтеся в Індії. У ці години пік сонце найсильніше.

3. Зробіть пілінг

Мертві клітини шкіри можуть прилипати до поверхні вашої шкіри, що призводить до закупорювання пор і тьмяності. Відлущування шкіри може допомогти вам позбутися сухих плям навколо рота, виявивши нові здорові клітини шкіри.

Відлущування можна проводити хімічним способом або вручну. Хімічні відлущувачі прискорюють обмін клітин і сприяють покращенню здоров’я шкіри. Фізичні відлущувачі допомагають видалити сухі плями з поверхні шкіри. Шукайте відлущувачі, які містять гідроксикислоти. Вони можуть допомогти усунути сухість навколо рота.

4. Використовуйте зволожувач повітря взимку

Зволожувачі зволожують ваше оточення та є хорошим варіантом, щоб допомогти вашій шкірі зберегти вміст води. Купівля зволожувача допоможе позбавити вас від сухості шкіри.

5. Звички способу життя

Здорове харчування та зволоження є важливими для підтримки здоров’я шкіри. Перейдіть на дієту з низьким вмістом вуглеводів, багату фруктами та овочами. Звички способу життя, такі як куріння та вживання алкоголю, також можуть сприяти зневодненню, яке може бути причиною лущення шкіри навколо рота.

6. Використовуйте бальзам для губ

Використання бальзаму для губ так само важливо, як і зволоження шкіри. Ваші губи повинні бути зволоженими так само, як і ваша шкіра. Нанесіть бальзам для губ, щоб губи були м’якими та еластичними. Це також завадить вам постійно облизувати губи, щоб зберегти їх зволоженими.

Домашні засоби для лікування сухості шкіри навколо рота

1. Мед

Мед не тільки позбавляє вашу шкіру від сухості, але також є насолодою для ваших смакових рецепторів! Мед має зволожуючі властивості, які допомагають заспокоїти суху шкіру. Візьміть чайну ложку меду, додайте до нього щіпку цукру і обережно протріть губи, щоб видалити мертву шкіру.

Кокосова олія H3 Кокосова олія може допомогти заспокоїти суху шкіру та зволожити уражену ділянку. Це також покращує функції шкірного барьєру, які можуть допомогти вашій шкірі утримувати вологу та залишатися зволоженою.

2. Гель алое вера

Цей інгредієнт може творити чудеса в лікуванні багатьох проблем шкіри. Гель алое вера ефективний у зменшенні симптомів сухості шкіри.