Шкіра – Яка різниця між чоловічою та жіночою шкірою?

Шкіра є найбільшим органом тіла і виконує багато функцій. Незалежно від вашої статі, шкіра потребує догляду та уваги, щоб бути здоровою.

Чи знаєте ви, що чоловіча шкіра вимагає іншого підходу до догляду, ніж жіноча? Чоловіча і жіноча шкіра відрізняються не тільки зовнішнім виглядом, але і характеристиками. Отже, засоби по догляду за шкірою, які використовуються для жінок, можуть бути не ідеальними для чоловіків.

У цій статті ми обговорюємо відмінності між чоловічою та жіночою шкірою та надаємо корисні поради щодо догляду за здоровою шкірою. Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Розуміння вашої шкіри

Шкіра - Яка різниця між чоловічою та жіночою шкірою?

Знати свій тип шкіри необхідно представникам будь-якої статі. Якщо ви хочете, щоб ваша шкіра виглядала та почувалася здоровою, вам потрібно вирішити такі проблеми зі шкірою, як чутливість, акне, старіння, темні плями тощо.

Чоловіча шкіра має певні особливості, які відрізняються від жіночої. Він часто грубий за текстурою і вимагає індивідуального підходу, який підходить лише для чоловічої шкіри.

Які основні відмінності між чоловічою та жіночою шкірою?

Тестостерон відповідає за розвиток чоловічих рис у чоловіків. Подібним чином у жінок естроген відіграє певну роль у розвитку жіночих рис.

Нижче наведено деякі істотні відмінності між чоловічою та жіночою шкірою:

1. Товщина шкіри

Дерматологи встановили, що чоловіча шкіра приблизно на 25% товщі жіночої. Хоча відсоток різний від людини до людини, загальний показник залишається незмінним. Тому зморшки у чоловіків і жінок виникають по-різному.

Чоловіки зазвичай мають менше зморшок, ніж жінки. Однак чоловіки, як правило, більш схильні до глибоких зморшок через повторювану міміку.

Колаген у чоловічій шкірі зменшується зі стабільною швидкістю, тоді як жіноча шкіра страждає, особливо після менопаузи.

2. Шкірне сало

Маленькі отвори у вашій шкірі називаються порами. Пори мають вирішальне значення, оскільки вони дозволяють тілу виділяти піт, жир і токсини через шкіру.

Завдяки активній роботі сальних залоз у чоловіків пори більші та помітніші, ніж у жінок. Таким чином, вироблення шкірного сала (сала) у чоловіків майже вдвічі більше, ніж у жінок.

Якщо уважно помітити, чоловіча шкіра виглядає жирнішою та сяючою, ніж жіноча. Вироблення шкірного сала залишається незмінним у чоловіків протягом усього життя, тоді як вироблення сала у жінок зменшується з віком.

3. Старіння

У чоловіків щільність колагену вища, незалежно від віку. Колаген відіграє ключову роль у визначенні товщини шкіри у чоловіків і жінок.

Дослідники вважають, що щільність колагену відповідає за те, що ознаки старіння у жінок розвиваються швидше, ніж у чоловіків того ж віку.

Ознаки старіння у чоловіків з’являються пізно, але як тільки починаються, то швидше. Чоловіків часто бачать із в’ялою шкірою, опухлими очима та темними колами, через що вони виглядають втомленими та нездоровими.

Вплив сонця є критичним фактором старіння шкіри, і дуже рідко ми бачимо, як чоловіки вживають запобіжних заходів, наприклад, носять сонцезахисний крем або захисні рукавички. УФ-випромінювання додає чоловічій шкірі ще кілька років.

4. Волосся на обличчі

Значною відмінністю між зовнішністю чоловіків і жінок є волосся на обличчі. Майже кожен дорослий чоловік має волосся на обличчі завдяки тестостерону. Гоління може сприяти як позитивним, так і негативним результатам для чоловічої шкіри. Це може викликати подразнення або запалення шкіри.

Іноді засіб після гоління може викликати почервоніння, сухість і навіть гіперчутливість. Гоління знімає верхній шкірний барьер і залишає шкіру незахищеною. Тому будь-який засіб легко вбирається вашою шкірою.

Вітамін А допомагає створити захисний бар’єр над шкірою та прискорює оновлення клітин шкіри. Регулярне вживання вітаміну А може допомогти зберегти природний захист вашої шкіри з часом.

5. Зволоження

Чоловіки мають більшу кількість молочної кислоти в поті, ніж жінки. Молочна кислота є природним зволожувачем для шкіри, відома своєю здатністю утримувати вологу.

Таким чином, чоловіча шкіра часто виглядає більш зволоженою, ніж жіноча. Дивно, але у чоловіків рівень pH нижчий, ніж у жінок, і вони потіють вдвічі більше.

6. Пігментація

Дослідники помітили, що дорослі жінки мають стабільно світлішу пігментацію шкіри, ніж чоловіки тієї ж популяції.

Різниця в пігментації полягає в тому, що жінки в основному потребують великої кількості кальцію під час вагітності та лактації.

Природний відбір міг вказати на те, що жінки мають світлішу шкіру, ніж чоловіки в деяких популяціях, тому що жінкам необхідно отримувати достатню кількість вітаміну D і кальцію для плоду під час вагітності.

7. pH шкіри

Дослідження показало, що рН шкіри нижчий і більш кислий у чоловіків, ніж у жінок. Але дослідження Злотогорського (1987) показали, що pH шкіри не має нічого спільного зі статтю.

РН шкіри найвищий на щоках для обох статей. Жіноче чоло і чоловічі руки мають найнижчу кількість pH. Значення pH у чоловіків підвищується з віком.

8. Текстура шкіри

Жінки мають більш м’яку та гладку шкіру порівняно з чоловіками. Волосся на обличчі та щотижневе гоління можуть зробити чоловічу шкіру грубою та сухою.

Як згадувалося вище, чоловіча шкіра товщі, ніж жіноча, що надає їй іншу текстуру. Тестостерон робить чоловічу шкіру ще жорсткішою, що є ознакою мужності.

Крім того, лише деякі чоловіки дотримуються належного догляду за шкірою , щоб підтримувати здоров’я своєї шкіри.

Шкіра - Яка різниця між чоловічою та жіночою шкірою?

Догляд за шкірою для чоловіків проти догляду за шкірою для жінок

Догляд за шкірою призначений не лише для жінок. Чоловікам також необхідно боротися з прищами та контролювати жирність. Ваш догляд за шкірою не повинен бути складним. Проста і послідовна процедура може зберегти вашу шкіру свіжою та молодою.

Поради по догляду за шкірою для чоловіків

1. Використовуйте якісні продукти для гладкого та безпечного гоління. Переконайтеся, що продукт підходить вашому типу шкіри, щоб отримати заспокійливий досвід.

2. Використовуйте антибактеріальний миючий засіб щоразу під час гоління.

3. Завжди голіться чистою гострою бритвою, щоб уникнути опіків і ударів.

4. Включіть очищення та зволоження в свій догляд за шкірою.

5. Подумайте про застосування сонцезахисного крему, коли виходите на вулицю.

6. Пийте достатньо води.

7. Уникайте вживання алкоголю та кидайте палити, щоб отримати найкращу версію вашої шкіри.

8. Інвестуйте в засоби по догляду за шкірою, які відповідають вашому типу шкіри та відповідають вашим потребам.

Поради по догляду за шкірою для жінок

1. Завжди знімайте макіяж перед сном.

2. Вимийте обличчя м’яким миючим засобом і нанесіть тонік.

3. Вітамін С може вирішити половину ваших проблем зі шкірою, спробуйте сироватку, збагачену ним.

4. Ніколи не забувайте наносити сонцезахисний крем на обличчя, руки та шию, щоб уникнути пошкодження сонцем

5. Нанесення зволожуючого крему є обов’язковим, незалежно від типу вашої шкіри.

6. Уникайте куріння та вживання алкоголю для здорової шкіри.

7. Їжте поживну їжу та пийте багато води.

Висновок

Чоловіки мають більш товсту, жирнішу та щільнішу шкіру, ніж жінки. Враховуючи анатомічні відмінності між чоловіками та жінками, засоби по догляду за шкірою для чоловіків в ідеалі повинні бути створені спеціально для задоволення потреб їх шкіри.