Шкіра – Як покращити пружність шкіри?

Зміст

Старіння неминуче, якщо ви не вживали якийсь чарівний еліксир молодості. Хоча в’ялості неможливо повністю уникнути, процес старіння вашої шкіри точно можна уповільнити. Так, ви правильно почули!

Як частина вашого природного процесу старіння, шкіра має тенденцію обвисати, коли еластин (білок у вашій шкірі) руйнується. На щастя, ми зібрали способи контролювати еластичність вашої шкіри за допомогою нашого головного дерматолога доктора Харіша Кутама, акредитованого члена Індійської асоціації дерматологів, венерологів і лепрологів (IADVL) і косметичних хірургів Індії. Продовжуйте прокручувати.

Що таке пружність шкіри та чому це важливо?

Шкіра - Як покращити пружність шкіри?

Пружність шкіри — це властивість вашої шкіри, яка дозволяє їй повертатися назад, коли її розтягують. Подумайте про це як про гумку, яка розтягується, але повертається у вихідне положення. Еластин, волокнистий білок, що міститься в дермальному шарі шкіри, відповідає за еластичність вашої шкіри. Це те, що зберігає вашу шкіру пружною, гладкою та молодою. Виснаження еластину призводить до ознак старіння, таких як в’ялість, тонкі лінії та зморшки.

Який шар шкіри відповідає за еластичність?

Дермальний шар вашої шкіри далі поділяється на папілярну дерму та ретикулярну дерму. Ретикулярна дерма містить щільні волокна колагену та еластину. Цей шар відповідає за збереження еластичності шкіри. Крім цих волокнистих білків, цей шар також складається з потових залоз, сальних залоз і волосяних фолікулів. 

Що спричиняє втрату пружності шкіри?

Втрата еластичності шкіри називається еластозом. Деякі фактори, що призводять до еластозу:

  • Вплив сонця
  • Старіння
  • забруднення
  • Неправильне харчування
  • куріння

Як підвищити пружність шкіри

1. Ретинол і ретиноїди

Ретинол і ретиноїди є похідними вітаміну А та важливими інгредієнтами в догляді за шкірою проти старіння. Зазвичай вони доступні в продуктах для місцевого догляду за шкірою, таких як сироватки та креми. Це пояснюється тим, що вони підвищують рівень колагену та еластину у вашій шкірі, а також сприяють оновленню клітин шкіри.

2. Гіалуронова кислота

Гіалуронова кислота природним чином міститься в шкірі та має здатність утримувати воду. Але з віком він виснажується. Це призводить до сухості, старіння та в’ялості шкіри. Ось чому вам потрібна оральна або місцева гіалуронова кислота, щоб допомогти відновити еластичність вашої шкіри.

3. Лазерне лікування

Лазерна терапія передбачає використання світла для лікування багатьох дерматологічних захворювань. Дослідження показали, що комбінація неабляційного фракційного лазера (NAFL) та інтенсивної імпульсної світлотерапії (IPL) допомогла покращити еластичність у групи людей.

4. Хімічні пілінги

Хімічний пілінг – це кабінетна процедура, яка використовує такі хімічні речовини, як гліколева або молочна кислота для відновлення шкіри. Ця процедура ефективна для підвищення еластичності шкіри і вироблення колагену. Вони також ефективні проти фотостаріння.

5. Контурна хірургія

Коли ваше тіло набирає вагу і з часом втрачає її, ваша шкіра може бути не такою еластичною, як раніше. Ось чому кілька людей вибирають операцію з корекції контурів тіла. Це передбачає видалення шкіри хірургічним шляхом на певних ділянках тіла, наприклад на руках, животі та стегнах, щоб повернути поверхню здоровішої шкіри.

6. Вітаміни для пружності шкіри

Хоча зовнішні фактори, безумовно, допомагають, вони можуть не дати вам довгострокових результатів без щоденної дози вітаміну А, вітаміну С і вітаміну Е. Відомо, що ці вітаміни, присутні в кількох продуктах, покращують еластичність шкіри. Якщо ви плануєте використовувати вітамінні добавки, проконсультуйтеся з лікарем. 

7. Добавки для пружності шкіри

Колаген, цинк, коензим Q10 і пептиди – це деякі з добавок, які ви можете розглянути для еластичності шкіри. Ваше тіло не в змозі виробляти всі ці необхідні поживні речовини та мікроелементи з віком. Отже, вони вам потрібні у вигляді добавок. 

8. Харчування для пружності шкіри

Вживання таких продуктів, як зелень, жирна риба, цитрусові, брокколі, мигдаль і волоські горіхи, може відновити еластин у вашій шкірі. Відомо, що ці продукти працюють зсередини, покращуючи здоров’я вашої шкіри. 

9. Трави для пружності шкіри

Такі трави, як алое вера, огірок, зелений чай, амла, женьшень і кориця, допомагають підвищити еластин шкіри. Також вважається, що пальма горіха арека має чудову антиеластазну дію (ензим підшлункової залози, який розщеплює еластин).

10. Вправи для пружності шкіри

Фізичні вправи покращують метаболізм клітин вашої шкіри і роблять вас молодшими. Це покращує кровообіг і допомагає підтримувати шкіру пружною. Незалежно від того, любите ви ходити, їздити на велосипеді, бігати чи плавати, приділіть кілька хвилин на день для здорової шкіри та здорового тіла. 

11. Желатин / Колаген

Колаген — ще один волокнистий білок, що міститься в шкірі, який підтримує еластичність вашої шкіри. На ринку доступні колагенові добавки та колагенові напої, які можуть відновити еластичність шкіри. Желатин є дієтичним джерелом колагену. Однак недостатньо доказів, які підтверджують здатність колагену відновлювати еластичність шкіри.


Як запобігти втраті шкірою еластичності?

Шкіра - Як покращити пружність шкіри?

1. Сонцезахисний крем

Ультрафіолетові промені сонця руйнують еластин у дермі шкіри, викликаючи зморшки, в’ялість і тонкі лінії. Важливо використовувати сонцезахисний крем широкого спектру дії, щоб захистити шкіру від фотопошкоджень. Ви можете вибрати з широкого асортименту фізичних або хімічних сонцезахисних засобів, доступних сьогодні на ринку.

2. Кинути палити

Куріння викликає вільні радикали у вашому тілі, прискорюючи старіння та еластоз. Вільні радикали – це атоми або молекули, які містять неспарені електрони. У пошуках електрона вони часто пошкоджують ваші клітини. Киньте палити і подивіться, як ваша шкіра зміниться на краще.

3. Догляд за шкірою

Можливо, ви відкидаєте такі основи догляду за шкірою, як очищення та зволоження. Але майте на увазі, що ці основи можуть значно допомогти зберегти молодість і пружність шкіри. Ніколи не пропускайте очищення, зволоження та сонцезахисний крем, вирішуючи проблеми зі шкірою.

4. Достатній сон

Саме під час сну ваше тіло та шкіра відновлюються. Уві сні прискорюється вироблення білків шкіри, таких як колаген та еластин. Нестача сну може вплинути на цей процес і рівень гідратації вашої шкіри. Переконайтеся, що ви спите 6-8 годин щоночі.

Як дізнатися, що у вас хороша еластичність шкіри?

Еластичність шкіри можна перевірити за допомогою простого обстеження під назвою Snap Test. Вказівним і великим пальцями затисніть шкіру під очима. Якщо він швидко повертається назад, це свідчить про хорошу еластичність. Якщо для повернення в початкове положення потрібен час, це свідчить про низьку еластичність шкіри.

У якому віці ваша шкіра втрачає пружність?

Ваша шкіра починає втрачати еластичність, коли вам досягає 30-40 років. Тонкі зморшки є першими ознаками старіння. Вони з’являються навколо очей і рота, оскільки шкіра тут ніжна порівняно зі шкірою на інших частинах тіла.

Як підвищити пружність шкіри після вагітності?

Вагітність може спричинити в’ялість шкіри через накопичення надлишку шкіри. Ось п’ять порад щодо зміцнення в’ялої шкіри після вагітності:

  • Їжте дієту, багату білками.
  • Почніть кардіо вправи.
  • Пийте багато води.
  • Помасажуйте шкіру ефірними маслами.
  • Зверніться до засобів, що зміцнюють шкіру.

Як підвищити пружність шкіри після менопаузи?

Менопауза викликає гормональні зміни в організмі та може вплинути на еластичність шкіри. Ви можете покращити його та уповільнити процес старіння шкіри після менопаузи, дотримуючись правильної дієти, регулярно займаючись фізичними вправами та вживаючи добавки з вітаміном Е.

Як підвищити пружність шкіри після схуднення/ліпосакції?

Процедури схуднення залишають на вашому тілі багато зайвих мертвих клітин шкіри. Збільшення споживання води може допомогти, оскільки вода полегшує здоровій шкірі повертатися на поверхню. Вправи також можуть прискорити вироблення еластину та допомогти пружній шкірі відновитися.

Скільки часу потрібно, щоб шкіра відновила втрачену пружність?

Шкіра може повернутися до початкового стану еластичності приблизно через два роки. Але всі перераховані вище дії можуть прискорити цей процес. Якщо ви намагаєтеся схуднути, робіть це повільно. Худніть здоровими темпами, тож вам ніколи не доведеться турбуватися про нееластичність шкіри.

Висновок

Ми сподіваємося, що ці 11 способів увійдуть у ваш список справ по догляду за шкірою. Виконання цих кроків разом із підтриманням здорового способу життя допоможе вам боротися з ознаками старіння та зробити шкіру більш пружною.