Шкіра – Чому шкіра свербить вночі?

Коли настає ніч, і ви лягаєте в ліжко, щоб добре виспатися, ваша шкіра починає свербіти? Якщо ви відчуваєте бажання почухати руки чи ноги, особливо вночі, не варто просто ігнорувати це.

Чи знаєте ви, що навіть від простирадл і подушок, на яких ви спите, ваша шкіра може свербіти? Бажання почухати будь-яку частину тіла вночі відоме як нічний свербіж. Хоча це має багато основних причин, його можна лікувати медикаментозно або природними засобами. Ми надаємо вам усі подробиці про стан та способи його контролю.

Чому я сверблю по всьому тілу?

Шкіра - Чому шкіра свербить вночі?

Сверблячка по всьому тілу може бути викликана кількома причинами — бактеріальними та грибковими інфекціями, екземою, захворюваннями печінки та нирок тощо. Сверблячка може супроводжуватися висипом, лущенням і тріщинами шкіра, лущення шкіри голови, плями або нерівності на шкірі та почервоніння. Не всі види свербіння можна вилікувати домашніми засобами. Залежно від причини необхідно вживати лікування.

Ось деякі з найпоширеніших причин:

1. Суха шкіра

Однією з найпоширеніших причин свербіння на тілі є потріскані, сухі та лущаться плями на певних ділянках тіла, наприклад на передпліччях або спині. Це також одне з найпростіших захворювань для лікування: пити достатню кількість води, залишатися гідратованим і використовувати помякшувальний зволожуючий крем.

Сухість шкіри також іноді є побічним ефектом ліків; або можуть бути викликані захворюваннями шкіри. Тому зверніться до дерматолога, якщо свербіж не зникає надто довго.

2. Шкірна алергічна реакція

Деякі харчові продукти, такі як арахіс, морепродукти, яйця, соя та пшениця, викликають алергічну реакцію в організмі деяких людей. Однією з таких реакцій може бути свербіж по всьому тілу. Це може виникнути вночі, особливо якщо ви їсте страви, що містять ці інгредієнти, на вечерю.

3. Вік

Сухість шкіри, яка викликає свербіж, однаково зустрічається у чоловіків і жінок. Але люди похилого віку більш схильні до свербіння по всьому тілу, оскільки вироблення шкірою колагену та натуральних олій з віком зменшується, через що шкіра стає сухою та лущиться.

4. Менопауза і вагітність

Через усі гормональні зміни під час вагітності у деяких вагітних жінок, як відомо, свербіж по всьому тілу. Це може бути наслідком висипу або більш серйозного основного захворювання, такого як акне або псоріаз. Здебільшого після пологів стає краще.

Під час менопаузи і перименопаузи шкіра може зазнавати змін у деяких жінок. Це викликає свербіж шкіри, який може виникнути на обличчі, руках, ногах, грудях, спині та шиї. У деяких випадках шкіра може свербіти в Т-зоні обличчя та ліктях.

Це відбувається через гормональні зміни в організмі під час менопаузи. Відбувається втрата гормону естрогену, який пов’язаний з виробленням колагену та природних жирів, яких потребує шкіра. Вироблення колагену сповільнюється, що призводить до свербіння шкіри.

5. Хімічні продукти в догляді за шкірою

Деякі косметичні засоби містять певні хімічні інгредієнти, які викликають свербіж або алергічну реакцію. Креми від комарів, дезодоранти та інші миючі засоби або мило містять хімічні речовини, які можуть викликати свербіж.

6. Ліки

Деякі ліки іноді можуть викликати свербіж по всьому тілу. Вони можуть включати безрецептурні знеболюючі, включаючи опіоїди, препарати, що використовуються для лікування високого кров’яного тиску, естроген і діуретики, які зменшують газоутворення та здуття живота, а також інші захворювання, такі як високий рівень холестерину.

7. Питання здоров’я

Відомо, що захворювання печінки і нирок викликають висип по всьому тілу. Такі захворювання шкіри, як псоріаз, також спричиняють свербіж тіла вночі. Відомо, що гіпотиреоз, стрес і тривога також викликають свербіж у тілі.

8. Інфекції

Екзема, дерматит, вітряна віспа та грибкові інфекції в області промежини (tinea cruris) і мікози стоп є інфекціями, які викликають свербіж по всьому тілу. Захворювання, що передаються статевим шляхом, геморой і в рідкісних випадках захворювання печінки та нирок на останній стадії також можуть бути причиною свербіння вночі.

9. Контактний дерматит

Цей свербіж викликаний токсинами в таких рослинах, як отруйний плющ, сумах або отруйний дуб, а також у деяких сортах трави. Сверблячка виникає, коли шкіра контактує з ними, а токсини, присутні в цих рослинах, дратують шкіру.

10. Укуси клопів

Свербіж на тілі, який іноді супроводжується висипом, може бути викликаний укусами комарів та інших паразитів, таких як кліщі, блохи, клопи, воші тощо. Сверблячка може бути зосереджена в місці укусу або поширюватися по всьому тілу.

Чому свербіж посилюється вночі?

Шкіра - Чому шкіра свербить вночі?

Існує багато причин, чому свербіж посилюється вночі. Відомо, що природні ритми нашого тіла впливають навіть на такі функції шкіри, як утримання рідини, кровообіг і температура. Вночі приплив крові та підвищення температури роблять вашу шкіру теплішою. Це може викликати у вас бажання почухатися.

Взимку шкіра більш суха, тому свербіж може посилюватися. Це також відбувається тому, що шкіра втрачає вологу вночі, що робить її сухою.

Вночі також сповільнюється вироблення організмом кортикостероїдів, які зменшують запалення. Він вивільняє більше цитокінів вночі, що посилює запалення. Поєднання цих двох факторів може посилити нічний свербіж.

Ваш розум також відіграє певну роль. Протягом дня, навіть якщо у вас свербіж на тілі, ви зайняті іншими справами, які вас відволікають. Вночі ваша активність обмежується сном. З меншою кількістю відволікаючих факторів відчуття свербіння стає сильнішим.

Іноді ваша постільна білизна також може викликати алергію, або носіння одягу з синтетичної тканини, як-от нейлон або поліестер, може викликати свербіж по всьому тілу.

Лікування свербіння шкіри вночі

A. Медичні засоби

Крем з гідрокортизоном може допомогти вам, оскільки він зупиняє вивільнення хімічних речовин, які викликають запалення та свербіж на тілі. Змащувальні креми та лосьйони з протизапальними компонентами можуть зменшити бажання свербіти.

Антигістамінні препарати, які блокують вивільнення гістаміну, можуть заспокоїти шкіру, що, у свою чергу, запобігає свербінню. Деякі антигістамінні препарати можуть викликати сонливість; але також доступні варіанти без сонливості. Добавка мелатоніну, яка допомагає вам спати, також може допомогти.Слово застереження:


Ліки для зменшення свербіння слід приймати тільки за призначенням кваліфікованого фахівця. 


Залежно від вашого стану дерматолог може призначити кортикостероїдний крем або сильний антигістамінний препарат.

B. Природні методи лікування

1. Зволожуючий крем

Ви можете застосувати лосьйон для тіла або зволожуючий крем, який є гіпоалергенним і не містить ароматизаторів, щоб контролювати сухість шкіри. Це затримає вологу у вашій шкірі, яка інакше втрачається вночі. Можуть допомогти масла для тіла та пом’якшувальні креми.

2. Ванна з вівсянки

Вівсянка має заспокійливі властивості. Тому прийняття душу з миючим засобом, що містить вівсянку, перед нічним сном може допомогти зменшити свербіж.

3. Харчова сода

Ви можете змішати це з водою для ванни і купатися з нею двічі або тричі на тиждень, щоб зменшити свербіж тіла. Переконайтеся, що вода не надто гаряча, коли ви використовуєте харчову соду.

4. Прохолодний компрес

Ви можете використовувати прохолодний компрес для частини тіла, яка свербить найбільше, щоб заспокоїти її. Потім повторіть на інших ділянках, які сверблять. У наші дні можна навіть отримати прохолодні компреси для різних частин тіла.

5. Зволожувачі повітря

Зволожувачі виділяють вологу в повітря. Тож використання такого у вашій спальні може запобігти сухості шкіри та контролювати клімат. Якщо вам важко заснути через свербіж, ви можете вибрати той, який має механізм виділення ароматичного масла (може допомогти ефірне масло лаванди).

6. Розслаблюючі техніки

Сверблячка по всьому тілу може викликати стрес. Тож масаж ніг або волосся, пиття трав’яного чаю, як-от ромашки, або рясне змащування сверблячих частин шкіри може допомогти зменшити свербіж.


Поради щодо запобігання свербіжу шкіри вночі

Шкіра - Чому шкіра свербить вночі?

Ви можете запобігти свербінню на тілі, вживаючи певних заходів, щоб уникнути подразників і створити атмосферу, сприятливу для вашої шкіри.

1. Органічна бавовна/натуральні тканини

Використання постільної білизни з органічної бавовни або натуральних тканин, виготовлених без хімічних процесів, може допомогти запобігти свербінню тіла.

2. Рівномірна температура

Якщо у вашій кімнаті занадто жарко, це може посилити свербіж шкіри. Якщо у вас є кондиціонер або охолоджувач, знизьте температуру в кімнаті, щоб охолодити кімнату та шкіру. Це допомагає уникнути свербіння.

3. Уникайте подразників шкіри

Якщо ви використовуєте продукти з сильними штучними ароматизаторами, вони можуть посилити свербіж. Використовуйте якомога більше продуктів без ароматизаторів.

4. Коротко підстрижіть нігті

Якщо ви будете тримати нігті короткими, ви не зможете сильно подряпати себе і запобігти подальшим інфекціям і ускладненням.

5. Залишайтеся зволоженими

Найкращий і найефективніший спосіб запобігти та контролювати свербіж на тілі, особливо якщо він спричинений сухою шкірою, — це пити достатню кількість води протягом дня. Якщо у вас немає проблем із сечовим міхуром, перед сном також рекомендується випити склянку води.

6. Короткі зливи

Скоротіть час, який ви проводите під душем перед сном. Це запобіжить сухості шкіри та зменшить свербіж.


Коли звернутися до лікаря?

Шкіра - Чому шкіра свербить вночі?

Якщо ви їсте щось, що викликає харчову алергію, необхідно звернутися до лікаря. Симптоми можуть бути легкими, як-от свербіж шкіри чи очей, або сильними, як-от судоми, нудота, діарея та набряки.

Якщо свербіж постійний і не зменшується навіть після застосування місцевих кремів, безрецептурних ліків або природних засобів, зверніться до дерматолога.

Якщо у вас є таке поширене захворювання шкіри , як екзема, і ви відчуваєте свербіж, проконсультуйтеся з лікарем щодо ліків, які допоможуть вам полегшити стан.

Що ще може викликати свербіж шкіри вночі?

Стрес і хвилювання можуть викликати у вас бажання почухатися, хоча за цим може не бути жодної причини. Деякі нервові розлади також викликають відчуття свербіння шкіри. Сверблячка нервового розладу може свідчити про інші захворювання, такі як розсіяний склероз, діабет або оперізувальний лишай.

У рідкісних випадках свербіж, який не зникає після будь-якого іншого лікування, може бути раннім симптомом раку. Але це вірно, лише якщо воно супроводжується іншими симптомами, такими як субфебрильна температура, раптова втрата ваги та нічна пітливість.

Висновок

Хоча свербіж шкіри по всьому тілу вночі виникає переважно через сухість шкіри, існують інші причини та захворювання, які можуть спричинити це. Профілактичні заходи найкраще допомагають уникнути свербіння шкіри. Однак є кілька домашніх засобів і місцевих кремів, які можна застосовувати, якщо ваша шкіра починає свербіти щовечора. Не забудьте проконсультуватися з лікарем, якщо проблема не зникає занадто довго.Ти знав?


Люди з екземою частіше страждають від цього захворювання.


Якщо у вас гіпотиреоз, у вас може бути суха шкіра, що призводить до свербіння по всьому тілу.


З віком шкіра стає сухішою, тому літні люди більш схильні до свербіння по всьому тілу.


Люди, які живуть у більш холодному та сухому кліматі, мають суху шкіру, яка є причиною свербіння.