Псоріаз шкіри голови – Які симптоми та лікування псоріазу шкіри голови?

Зміст

Ось трохи суворої правди: майже половина населення світу, яке страждало на такий тип псоріазу шкіри, який називається бляшковим псоріазом, також розвинуло його на шкірі голови! Ці цифри опублікувала Американська академія дерматології (AAD).

Тепер ось трохи полегшення: псоріаз шкіри голови можна лікувати за допомогою правильного діагнозу, запобіжних заходів і рішень. Але спочатку вам потрібно зрозуміти його симптоми та чому саме воно виникає, перш ніж переходити до лікування. Отже, почнемо.

Що таке псоріаз шкіри голови?

Псоріаз шкіри голови - Які симптоми та лікування псоріазу шкіри голови?

Псоріаз шкіри голови – це аутоімунне захворювання, яке викликає почервоніння, лущення, лущення та підняті ділянки шкіри на шкірі голови. Цей стан може поширитися на задню частину шиї, вуха та лоб.

Як виглядає псоріаз шкіри голови?

Псоріаз шкіри голови характеризується червоними піднятими ділянками шкіри на шкірі голови. Ось кілька фотографій псоріазу шкіри голови, які допоможуть вам зрозуміти, як саме він виглядає:

Що викликає псоріаз шкіри голови?

Точна причина псоріазу шкіри голови невідома. Однак лікарі пов’язують цей стан із реакцією імунної системи, яка змушує клітини шкіри швидко рости, що призводить до появи таких плям. Людина, ймовірно, розвине стан, якщо у них є сімейний анамнез.

Наскільки важким може бути псоріаз шкіри голови?

Псоріаз шкіри голови може бути легким, середнім або важким. Легкий псоріаз практично непомітний. Однак важкий псоріаз шкіри голови може викликати сильний свербіж і лущення шкіри. Подряпини цих ділянок можуть навіть призвести до втрати волосся.

Симптоми псоріазу шкіри голови

Симптоми легкого псоріазу шкіри голови включають деяке лущення. Однак помірний або важкий псоріаз шкіри голови може мати більш несприятливі симптоми. До них належать:

 • Лускаті, червоні та горбисті плями
 • Біла, луската текстура
 • Лущиться/свербить шкіра голови

 • Тонка шкіра
 • Суха шкіра голови
 • Опіки шкіри голови

Чи може псоріаз шкіри голови викликати випадання волосся?

Сам по собі цей стан не призводить до втрати волосся. Однак якщо свербіж занадто сильний, то постійне розчісування шкіри голови може призвести до втрати волосся.

Жорстке лікування також може призвести до випадання волосся. Однак зазвичай це тимчасовий симптом. Ваше волосся, швидше за все, відросте, коли ваша шкіра очиститься.

Місцеве лікування псоріазу шкіри голови

Місцеве лікування може бути рекомендовано вашим лікарем спочатку, щоб запобігти лущенню та свербінню. Якщо це не спрацює, лікування може перейти до інших форм ліків. Ось деякі з ваших варіантів лікування:

1. Шампуні

Ваш лікар може призначити шампуні, що містять саліцилову кислоту, дьоготь або шампуні з селеном, щоб зменшити симптоми псоріазу шкіри голови. Якщо накип занадто товстий, можна рекомендувати практикувати це два рази на день. Важливо обережно зтирати лусочки, щоб не травмувати шкіру.

Які інгредієнти слід шукати?

A. Саліцилова кислота

Він м’яко допомагає зовнішньому шару шкіри відшаровуватися. Саліцилова кислота може подразнювати шкіру та викликати її сухість. Це також може послабити волосяні фолікули, спричинивши їх випадання.

B. Клобетазолу пропіонат

Цей інгредієнт вважається відносно безпечним і дуже ефективним у зменшенні симптомів псоріазу шкіри голови, якщо використовувати його в концентраціях 0,05%.

C. Tar

Шампуні, що містять дьоготь, можуть бути рекомендовані в концентраціях від 2 до 10 відсотків. Відомо, що дьоготь уповільнює ріст клітин шкіри, а також зменшує запалення.Застереження:


Дьоготь, який використовується у високих концентраціях або дозах, може призвести до раку. 


Використовуйте цей інгредієнт відповідно до вказівок лікаря.

2. Зволожуючі засоби

Важкі густі зволожуючі засоби можуть заспокоїти вашу шкіру, оскільки вони утримують вологу. Вони також можуть допомогти запобігти спалахам.

3. Місцеві кортикостероїди

Це одні з найпоширеніших місцевих препаратів, які призначають при псоріазі шкіри голови. Місцеві кортикостероїди сповільнюють ріст клітин. Вони також ефективні для зменшення запалення.

Місцеві кортикостероїди мають різну силу для впливу на різні ділянки шкіри. Поговоріть зі своїм лікарем про те, які з них вам рекомендовані.

Побічні ефекти місцевих кортикостероїдів:

 • Зміни кольору вашої шкіри/ тонка шкіра
 • Синці
 • Розтяжки
 • Розбиті кровоносні судини

Якщо ви відчуваєте щось із цього після початку лікування, зверніться до лікаря.

4. Саліцилова кислота

Крім шампунів, засоби для лікування саліцилової кислоти також доступні в інших актуальних формах, таких як лосьйони, креми, тканинні подушечки, пластирі та гелі. Їх можна використовувати для зменшення симптомів псоріазу шкіри голови.

5. Вітамін D

Препарати на основі вітаміну D можуть уповільнити темпи росту клітин шкіри. Вони також допомагають у видаленні лусочок і пластівців і часто використовуються в поєднанні з кортикостероїдами.

6. Похідні вітаміну А

Похідні вітаміну А, такі як Тазорек, можуть бути рекомендовані для уповільнення росту клітин. Вони випускаються у вигляді кремів і гелів. Однак вони можуть викликати почервоніння до того, як ділянка шкіри заживе.

Пероральні засоби для лікування псоріазу шкіри голови

Пероральні методи лікування можуть бути рекомендовані людям з помірним або важким псоріазом шкіри голови. Їх також можна порекомендувати приймати в поєднанні з місцевими кремами або лосьйонами:

1. Метотрексат

Уповільнює фермент, який сприяє росту клітин шкіри.

2. Пероральні ретиноїди

Вони також контролюють ріст клітин шкіри.

3. Циклоспорин

Знижує функції імунної системи, які викликають спалахи та запалення.

4. Біопрепарати

Вони спрямовані на гіперактивні частини імунної системи, щоб запобігти спалахам. Ліки, такі як Brodalumab, нещодавно були схвалені FDA для використання для лікування псоріазу.Примітка:


Ці препарати можуть зробити людину більш схильною до інфекцій. 


Якщо у вас є будь-які інші захворювання/інфекції, поговоріть зі своїм лікарем, перш ніж споживати ці.


Світлотерапія для псоріазу шкіри голови

Ультрафіолетове світло можна використовувати для зменшення симптомів псоріазу шкіри голови. Цей процес використовує ультрафіолетове світло, якому час від часу піддається шкіра голови. Це необхідно робити під наглядом лікаря, щоб уникнути опіків.

Примітка:

Не відвідуйте солярій, оскільки УФ-промені можуть завдати значної шкоди вашій шкірі.

Трав’яні/природні методи лікування псоріазу шкіри голови

За даними Національного фонду псоріазу, ці рослинні та природні засоби можна використовувати для зменшення симптомів псоріазу.

1. Алое Віра

Креми, що містять 0,5% гелю алое, можна наносити на шкіру, щоб полегшити симптоми. Дослідження показують, що гель алое вера може зменшити свербіж і лущення. Ви також можете наносити гель з рослини алое безпосередньо на шкіру 3 рази на день.

2. Яблучний оцет

Яблучний оцет допомагає зняти свербіж, пов’язаний з псоріазом. Ви можете використовувати органічний яблучний оцет і навіть розвести його у воді, щоб запобігти опіку.

Примітка:

Уникайте нанесення інгредієнта на місця з відкритими ранами.

3. Куркума

Куркума може допомогти зменшити симптоми, пов’язані з псоріазом. Він має протизапальні властивості і може прийматися у вигляді добавок. Дослідження показують, що куркума може допомогти змінити експресію генів, що зменшує симптоми псоріазу.

4. Олія чайного дерева

Масло чайного дерева має антисептичні властивості, які можуть допомогти позбутися від симптомів псоріазу шкіри голови. Кілька крапель також можна додати в шампунь.Примітка:


Немає досліджень, які підтверджують ефективність олії чайного дерева при лікуванні псоріазу. 


Деякі люди мають алергію на масло чайного дерева. 


Рекомендується провести патч-тест перед його використанням.

5. Капсаїцин

Це може допомогти зменшити свербіж, але може навіть викликати відчуття печіння. Необхідно провести широкі дослідження щодо його безпеки та ефективності.

Поради щодо лікування симптомів псоріазу шкіри голови

Псоріаз шкіри голови - Які симптоми та лікування псоріазу шкіри голови?

1. Щовечора приймайте душ з теплою водою

Щовечора приймайте душ теплою водою, щоб зберегти шкіру голови вологою. Обережно втирайте трохи м’якого шампуню. Залиште на 5 хвилин і змийте.

2. Тримайте шкіру голови вологою

Після душу обережно втирайте безрецептурний або будь-який інший місцевий препарат, який вам призначили. Накрийте шкіру голови шапочкою для душу перед тим, як лягти в ліжко, щоб зберегти вологу область.

3. Відвідайте свого лікаря

Псоріаз може бути досить незручним. Можливо, ви захочете відвідати свого лікаря, щоб краще зрозуміти, які ліки підходять вам найкраще. Це допоможе позбутися від симптомів.

4. Контролюйте стрес

Стрес може спровокувати спалахи. Ви навіть можете практикувати глибоке дихання та інші способи керування стресом.

5. Часто мийте руки

Регулярно мийте руки, щоб запобігти ангіні та іншим захворюванням.

6. Уникайте ультрафіолетового випромінювання

Піддавання шкіри голови ультрафіолетовим променям може погіршити ситуацію. Одягайте головний убір і використовуйте сонцезахисний крем, коли виходите на вулицю вдень.

Що трапиться, якщо не лікувати псоріаз шкіри голови?

Лікування псоріазу та спостереження у лікаря є важливими для запобігання спалахів та інших ускладнень, пов’язаних із псоріазом.

Якщо не лікувати псоріаз, він може:

 • Викликають постійне випадання волосся через постійне розчісування.
 • Ви можете втратити нігті і навіть помітити на них зміни.
 • Ви можете відчувати біль і скутість суглобів, якщо у вас артрит. Це може навіть призвести до постійного пошкодження суглобів.
 • У вас може розвинутися еритродермічний псоріаз, який виникає у тих, хто припиняє прийом ліків занадто рано або без консультації з лікарем. Він характеризується висипом, схожим на сонячний опік, який може бути широко поширеним і призводити до лущення шкіри.
 • Постійні спалахи можуть бути незручними та розчаровуючими.
 • Ви можете стати схильними до інших запальних захворювань, таких як хвороби серця, запальні захворювання кишечника та інші.
 • Симптоми можуть спричинити депресію та вплинути на ваше психічне здоров’я.
 • Якість вашого життя може погіршитися через сильний свербіж.

Як довго триває псоріаз шкіри голови?

У деяких людей псоріаз може зайняти кілька місяців або років, щоб повністю очиститися. Деякі інші можуть відчувати циклічні спалахи. Наприклад, деякі люди можуть відчувати спалахи взимку, ніж влітку.

Чи погіршує псоріаз шкіри голови?

Постійне перебирання терезів може погіршити ситуацію. Це не заразно, але може призвести до циклу сверблячки-подряпин, що травмує вашу шкіру.

Чи заразний псоріаз шкіри голови?

Псоріаз шкіри голови є аутоімунним захворюванням, яке не передається при фізичному контакті. Це не заразне захворювання.

Висновок

Тепер ви знаєте, що це аутоімунне захворювання викликає червоні лускаті плями шкіри на шкірі голови, а іноді й на ділянках навколо неї. Безрецептурні та місцеві засоби можуть допомогти зменшити легкі симптоми псоріазу. Однак при середньому та важкому псоріазі шкіри голови ваш лікар може призначити пероральні ліки або світлотерапію. Щоб уникнути ускладнень, важливо дотримуватися вказівок лікаря, щоб контролювати та зменшувати спалахи.