Прищі – Що відбувається коли ви видавюєте прищі?

Завжди важко встояти перед бажанням вискочити прищ. чи не так? Як правило, ви повинні намагатися тримати руки подалі від цих дратівливих маленьких горбків на обличчі. Але нещасні випадки трапляються, чи не так? Не хвилюйтеся, ми допоможемо вам, якщо у вас був такий!

Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися все про те, що можна і чого не можна робити, коли з’являється прищ на обличчі, і що потрібно робити, щоб запобігти подальшому пошкодженню шкіри.

Що робити після того, як вискочив прищ і він кровоточить?

Прищі - Що відбувається коли ви видавюєте прищі?

Вискочив прищ може викликати сильний біль або навіть кровотечу. У разі сильної кровотечі притисніть уражену ділянку чистою тканиною, доки кровотеча не припиниться. Прикладання льоду також може допомогти зупинити кровотечу. Ось кілька речей, які ви можете зробити, щоб прискорити процес загоєння.

1. Тримайте територію в чистоті

Вискочив прищ – це відкрита рана, в яку легко може потрапити інфекція. Тому перше, що потрібно зробити, це очистити місце м’яким миючим засобом. Не торкайтеся ураженої ділянки, щоб запобігти поширенню мікробів.

2. Використовуйте антибіотик

Після того, як ви очистили і висушили рану, нанесіть мазь з антибіотиком просто на місце прища. Ви також можете накрити область невеликою пов’язкою, щоб запобігти інфекції та сприяти загоєнню.

3. Візьміть пакет з льодом

Якщо уражена ділянка виглядає червоною або опухлою, прикладіть лід, щоб полегшити самопочуття. Загорніть кубик льоду в чисту тканину і потріть нею кілька хвилин на місці. Це заспокоїть роздратування та зменшить набряк і запалення.

4. Тримайте його накритим

Для покриття ураженої ділянки можна використовувати гідроколоїдну пов’язку або невеликий шматочок кремнію. Крім того, ви можете нанести на рану достатню кількість м’якого зволожуючого крему, щоб зберегти її. Ви можете використовувати сироватку з гіалуроновою кислотою, яка збереже шкіру зволоженою, не забиваючи пори.

5. Дозвольте йому зажити

Це найголовніше, про що слід пам’ятати, коли ви вже розкрили прищ. Наскільки це можливо, уникайте торкання плями та не тягніть струп, якщо він є на ураженій ділянці. Видалення струпа сповільнить процес загоєння, а також може призвести до рубця, який може стати постійним.

Крім того, уникайте будь-яких агресивних хімікатів, ексфоліантів або важкої масляної косметики, поки пляма заживає. Це не тільки сповільнить загоєння, але й може призвести до появи свіжих прищів на обличчі.

Небезпека вискакування прищів

Прищі є одним із різноманітних симптомів захворювання шкіри, яке називається акне, яке спричинене закупоркою пор вашої шкіри брудом, жиром або мертвими клітинами шкіри. Прищі часто наповнені гноєм і можуть супроводжуватися бактеріальною інфекцією. Отже, намагатися самостійно видалити прищ може бути дещо ризикованою роботою. Ось деякі з ризиків, до яких це може призвести:

1. Інфекція

Вискочити прищ вдома може призвести до інфікування ураженої ділянки. Особливо слід уникати «трикутника смерті» на обличчі, тобто області навколо перенісся та рота.

Хоча це нечасто, повідомлялося про смертельний випадок інфекції пазухи (яка знаходиться безпосередньо під трикутником) через інфікований прищ у трикутнику. Негайно зверніться за медичною допомогою, якщо ви сумніваєтеся в наявності інфекції після розтину прища.

2. Вперті шрами від прищів

Виколупання прища або струпа може бути надійним способом отримати глибокий слід від прищів, який не зникне легко. Це особливо вірно, якщо ви неодноразово порушуєте правила і продовжуєте колупатися в тому самому місці.

3. Більш агресивні акне

Намагаючись видавити прищ, ви можете виштовхнути частину гною та бактерій у глибші шари шкіри. Це може не тільки викликати запалення, біль і набряк, але також може призвести до більш серйозного прориву. Ваші прищі можуть стати більш болісними та помітними.

4. Постзапальна гіперпігментація

У вас може розвинутися певна форма зміни кольору на ураженій ділянці через запалення, спричинене під час вибирання прищика. У вас можуть з’явитися темні плями через постзапальну гіперпігментацію або навіть червоні, знебарвлені плями на ураженій ділянці.


Прищі - Що відбувається коли ви видавюєте прищі?

Альтернативи видаленню прищів

Найкраща альтернатива видаленню прища? Ви напевно це вже знаєте, лікуйте прищі! Ви можете зробити наступні кроки, щоб запобігти появі прищів або вилікувати їх, якщо вони вже є.

1. Очищаючі засоби

Оскільки надлишок жиру та забиті пори є головними лиходіями шкіри, схильної до вугрів, першим кроком, щоб запобігти висипанням, є підтримання шкіри чистою. Миючий засіб, що містить саліцилову кислоту, може дуже допомогти.

Окрім того, що саліцилова кислота є чудовим ексфоліантом, вона також має подвійну дію на прищі. Це не тільки зменшує запалення, але й очищає пори, таким чином запобігаючи появі прищів.

2. Продукт для лікування плям

Тримайте під рукою засіб для лікування плям, якщо у вас шкіра, схильна до вугрів. Ви можете вибрати пластирі від прищів з пероксидом бензоїлу або ретиноїдами. Це запобіжить бактеріальному зараженню, а також прискорить зменшення наявних прищів.

3. Трав’яні засоби

Щоб позбутися від прищів, ви можете вибрати з цілого ряду трав’яних препаратів, таких як олія чайного дерева, гамамеліс, гель алое вера, паста з піщаної вовни тощо. Але важко точно оцінити ефективність цих натуральних продуктів, і може пройти деякий час, перш ніж ви побачите будь-які видимі ознаки покращення.

Як безпечно вискочити прищ?

Не можна не підкреслити, що тільки кваліфікований експерт повинен дренувати ваш прищ, якщо це абсолютно необхідно. Однак, якщо ви все ще не можете протистояти бажанню вискочити прищ, ви повинні вжити таких запобіжних заходів, роблячи це:

1. Прищ повинен бути твердим, а гній майже ближчим до поверхні, коли ви збираєтеся його дренувати. Не тикайте його інакше.

2. Дуже ретельно вимийте руки з дезінфікуючим милом і бажано обробіть їх дезінфікуючим засобом, наприклад 70% спиртом.

3. Стерилізуйте голку або ланцет, потримавши їх прямо у відкритому вогні протягом кількох секунд або доки кінчик не розжариться. Остудіть і знову стерилізуйте спиртом.

4. Тепер очистіть прищик спиртом. Висушіть його. Перед початком обмотайте пальці чистою серветкою або марлевим бинтом.

5. Обережно проткніть голкою верхівку прища та злегка натисніть на область навколо нього, щоб витік гній. Якщо прищ не стікає після невеликого натискання один або два рази, залиште його так, оскільки він ще не готовий до видалення.

6. Тримайте під рукою трохи стерилізованої вати, щоб очистити гній і сміття, що сочиться з прища.

7. Ретельно очистіть пляму і нанесіть антибактеріальну мазь. Ви також можете промокнути трохи льоду, щоб полегшити біль або почервоніння.

8. І останнє, але не менш важливе, ретельно доглядайте за плямою, промиваючи, зволожуючи та захищаючи її до повного загоєння.

Прищі - Що відбувається коли ви видавюєте прищі?

Як довго тривають прищі після вискоку?

Як правило, прищ зникає через кілька днів або тиждень. Зазвичай вискочив прищ заживає довше. Коли ви розкриваєте прищ, нижні шари клітин шкіри також пошкоджуються, що подовжує процес загоєння. Крім того, існує ймовірність інфікування, що ще більше затримує одужання.

Якщо ви виштовхнули багато гною та сміття назад у шкіру, у вас можуть з’явитися більш серйозні та болючі прищі в результаті запалення. Таким чином, вискочив прищ може зайняти тижні, щоб зажити і залишити глибокі сліди.

Коли звертатися до дерматолога?

Якщо у вас з’явилися прищі, які не зникають або постійно з’являються, незважаючи на ретельний догляд за шкірою, вам обов’язково потрібно негайно звернутися до дерматолога. Дерматолог найкраще зможе діагностувати основну причину ваших прищів і запропонувати найкраще підходящу процедуру лікування.

У деяких випадках ваші прищі можуть спалахнути, стати наповненими кров’ю та надзвичайно болючими. Ваш лікар може призначити місцеві або пероральні антибіотики, рецептурні ретиноїди тощо, щоб полегшити симптоми акне. Крім того, раннє лікування гнійних кістозних вугрів може запобігти утворенню рубців на обличчі.

Якщо після вискоку прища у вас піднялася температура або ви сумніваєтеся в будь-якій формі інфекції, вам слід негайно звернутися до лікаря.

Висновок

У кожного з нас хоча б раз протягом життя з’являються прищі, і вони, безумовно, дратують. Але виколупувати прищі, щоб швидше від них позбутися, непродуктивно. Видалення прища може подовжити процес загоєння, збільшити ймовірність інфікування, а також залишити постійні рубці на вашому обличчі. Якщо вам потрібно дренувати прищ, найкраще, щоб це зробив фахівець, щоб звести до мінімуму небажані побічні ефекти.