Прищі під шкірою – Як вилікувати прищі під шкірою?

Зміст

1. Що таке сліпий прищ?

Прищі під шкірою - Як вилікувати прищі під шкірою?

Сліпий прищ – це вугровий висип, який розвивається під поверхнею шкіри. Здалеку вони зазвичай непомітні. Але їх можна відчути, якщо провести пальцями по поверхні шкіри.

У сліпих прищів немає головки. Оскільки вони знаходяться під поверхнею шкіри, їх не видно здалеку. Однак вони можуть бути болючими на дотик і можуть зникнути самі по собі. Прокрутіть униз, щоб дізнатися про них більше.

2. Білі вугри та сліпі прищі

Закритий комедон, який розвивається під поверхнею шкіри, є сліпим прищем. Згодом це може проявитися як те, що ми називаємо «білим вухом».

3. Що таке сліпий прищ?

Бруд, жир і бактерії мають тенденцію накопичуватися всередині сліпого прища. Компоненти сліпого прища нічим не відрізняються від інших форм акне. Сліпий прищ може бути або не бути наповненим гноєм.

4. Що викликає сліпі прищі?

Подібно до типових прищів, сліпі прищі викликаються брудом, бактеріями та маслом.

Поверхня вашої шкіри складається з крихітних пор, під якими знаходяться сальні залози. Ці залози виробляють шкірне сало, олію, життєво важливу для підтримки зволоження шкіри та її здоров’я. Іноді ці пори можуть закупорюватися маслом, брудом і бактеріями.

Коли мертві клітини накопичуються на поверхні шкіри, вони не дозволяють прищу досягти верхівки. Це може призвести до появи прищів під поверхнею шкіри.

Бактерія під назвою P. acnes мешкає на поверхні шкіри. Коли вони накопичуються всередині закупореної пори, вони виділяють певні хімічні речовини та ферменти, які приваблюють лейкоцити. Це також може призвести до запалення.

5. На яких ділянках зазвичай з’являються сліпі прищі?

Сліпі прищі, як правило, розвиваються в місцях, які виділяють більше жиру. Ці області зазвичай включають обличчя, груди, шию та спину.

6. Як виглядає сліпий прищ?

Сліпий прищ виглядає як шишка на шкірі. Це може виглядати як біла або червона пляма на шкірі, до якої зазвичай боляче торкатися.

7. Як можна позбутися сліпого прища?

A. Накладіть теплий компрес

Якщо ваш сліпий прищ наповнений гноєм, теплий компрес може допомогти вивільнити гній і вилікувати ваш прищ. Теплі компреси також допомагають відкрити пори, що може дозволити вашому прищу нарешті піднятися на поверхню шкіри.

Як використовувати:

Ви можете зробити його самостійно, використовуючи чисту ганчірку та теплу воду. Прикладайте теплий компрес на 10-15 хвилин 4-5 разів на день. Теплі компреси в мікрохвильовій печі також доступні на ринку.

B. Використовуйте пакетики теплого зеленого чаю

Теплий пакетик зеленого чаю може допомогти позбавити ваш сліпий прищ від болю та запалення.

C. Прикладіть холодний компрес

Холодний компрес може позбавити ваш прищ від набряку та болю. Холодні компреси доступні на ринку, але ви можете зробити їх і вдома.

Як використовувати:

Візьміть чисту мочалку і пару кубиків льоду. Оберніть мочалку навколо кубиків льоду та обережно притисніть її до прища.

D. Пластирі від прищів (наклейки від прищів)

Як би дивно не звучала назва, наклейки від прищів служать багатьом цілям. Пластирі від прищів містять інгредієнти, які борються з акне, наприклад саліцилову кислоту. Вони допомагають видалити бруд, бактерії та закрити пори. Вони також працюють, витягуючи надлишок шкірного сала, одного з головних факторів появи прищів.

Ці наклейки невеликі за розміром і призначені для наклеювання на прищ.

Де їх знайти?

Ви можете знайти наклейки від прищів у місцевій аптеці. Ці наклейки ледве помітні, їх можна носити протягом дня. Однак обов’язково змінюйте їх регулярно відповідно до рекомендацій лікаря або інструкцій на коробці.

E. Місцеве лікування

В аптеках можна придбати місцеві креми, гелі та лосьйони для лікування різних типів прищів.

1. Бензоїл пероксид

Перекис бензоїлу висушує надлишок шкірного сала, а також може вбити бактерії P. acnes, які викликають прищі. Це може бути корисно для лікування сліпих прищів.

2. Саліцилова кислота

Саліцилова кислота широко використовується в ряді кремів, шампунів і косметики. Він корисний для очищення пір і працює як відлущувальний засіб, видаляючи мертві клітини шкіри. Це може допомогти вашому прищу досягти поверхні шкіри та висушити сліпі прищі.

3. Альфа-гідроксикислоти

AHA працюють як відлущувачі та видаляють мертві клітини шкіри. Ця дія очищає пори, відкриваючи сліпий прищ.

4. Топічні ретиноїди

Це похідні вітаміну А і широко використовуються в дерматології. Вони випускаються у вигляді кремів, лосьйонів і гелів. Місцеві ретиноїди очищають пори та видаляють мертві клітини шкіри. Це може допомогти виявити ваш сліпий прищ.

5. Місцеві антибіотики

Антибіотики вбивають бактерії, що викликають акне, які сприяють сліпому появі прищів. Місцеві антибіотики можуть виявитися ефективними для зменшення та запобігання сліпих прищів. Вони продаються в аптеках у формі гелю.

Найбільш часто використовуваними є кліндаміцин та еритроміцин. Якщо у вас чутлива шкіра, проведіть патч-тест перед використанням. Рекомендується використовувати місцеві антибіотики два рази на день для швидшого результату. Зазвичай вони використовуються в поєднанні з іншими протизапальними гелями та гелями проти прищів, такими як пероксид бензоїлу.

Більшість із перерахованих вище інгредієнтів не потребують рецепта. Однак, якщо вам потрібен крем для місцевого застосування з більшою концентрацією цих компонентів, зверніться до дерматолога.

6. Олія чайного дерева

Дослідження показують, що 5-відсоткова олія чайного дерева для місцевого застосування може зменшити симптоми легких та помірних акне. Олія чайного дерева має антибактеріальні властивості, які вбивають бактерії, що викликають прищі. Це може допомогти зменшити набряк і запобігти майбутнім проривам.

Прищі під шкірою - Як вилікувати прищі під шкірою?

8. Що робити і чого не робити при сліпих прищах

дос

А. Мийте обличчя два рази на день

Очищення обличчя є життєво важливим, щоб запобігти накопиченню бруду, мертвих клітин шкіри та бактерій на шкірі. Щоб уникнути висипань, очищайте обличчя двічі на день.

B. Регулярно періть подушки

Ваші наволочки можуть перенести існуючий бруд і бактерії на вашу шкіру. Мийте їх регулярно, щоб уникнути появи прищів.

C. Щодня знімайте макіяж

Сон із макіяжем може закупорити пори та призвести до накопичення сміття на шкірі. Обов’язково знімайте макіяж щодня перед сном, щоб ваша шкіра могла дихати.

D. Пийте більше води

Ваша шкіра може виробляти занадто багато шкірного сала, коли їй не вистачає води. Він робить це, щоб підтримувати себе вологим, що життєво важливо для здорової шкіри. Однак занадто багато шкірного сала може закупорити пори. Важливо підтримувати шкіру зволоженою, регулярно зволожуючи її та випиваючи щонайменше 2 літри води щодня.

Не варто

A. Не поп

Якщо ви намагаєтесь вискочити сліпий прищ, ви пошкоджуєте свої тканини. Це може сприяти запаленню і, зрештою, утворенню рубців. Вискакування сліпого прища також може сприяти посиленню болю та інфекції під поверхнею шкіри. Видавлювання також може проштовхнути вміст прища глибше в шкіру, сприяючи появі висипань.

B. Не тріть надто сильно

Скрабування обличчя може посилити висипання та сприяти запаленню.

9. Скільки часу потрібно, щоб зажити сліпий прищ?

Сліпі прищі – це не звичайні поверхневі прищі. Вони впливають на глибші шари шкіри, роблячи їх більш схильними до інфекцій і запалень. Вони заживають довше, ніж звичайні прищі.

Сліпі прищі зазвичай зникають самі по собі через кілька тижнів. Щоб вони зникли, може знадобитися навіть кілька місяців. Під час лікування сліпий прищ може зайняти кілька днів і до тижнів, щоб зажити.

10. Що станеться, якщо вискочити сліпий прищ?

Оскільки сліпі прищі виникають у глибших шарах пор вашої шкіри, їх вискакування може спричинити інфекцію та запалення. Спроба видавити їх також може призвести до пошкодження тканин і рубців.

Будь то сліпий прищ або поверхневий прищ, усі форми акне можуть емоційно виснажувати. Однак правильне лікування може запобігти появі рубців і висипань. Дотримання належного режиму догляду за шкірою та використання правильних продуктів зменшить шанси появи сліпих прищів.