Прищі – Чому зявляються прищі під час місячних?

Що гірше менструальних судом? Прищі приносять із собою! Окрім прищів, зміна рівня гормонів також сприяє вашому примхливому настрою, болю в грудях та іншим симптомам, пов’язаним із ПМС.

Давайте докладніше поговоримо про менструальні прищі в цій статті, в тому числі про способи їх лікування.

Що таке менструальні прищі?

Прищі - Чому зявляються прищі під час місячних?

Під час менструального циклу рівень гормонів коливається. Це може призвести до появи прищів під час менструації.

Безпосередньо перед менструацією вироблення прогестерону падає, а рівень естрогену (жіночих статевих гормонів) підвищується. Це може призвести до збільшення вироблення жиру у вашому тілі. Надлишок шкірного сала може закупорити пори, спричинивши появу прищів.

Чому гормони коливаються під час місячних?

Що ж, відповідь полягає в тому, що вони відповідають за весь процес періоду. Гормональні коливання також можуть сприяти запаленню шкіри, що призводить до появи прищів.

Хоча рівні естрогену та прогестерону коливаються, чоловічий гормон тестостерон може викликати активність сальних залоз. Це може посилити симптоми акне.

Що відбувається з нашими гормонами під час менструації?

Процес менструації починається в період статевого дозрівання. Він передбачає відшарування слизової оболонки всередині матки. Ця оболонка розвивається приблизно кожні 28-30 днів, щоб підготуватися до заплідненої яйцеклітини, якщо жінка завагітніє. Якщо запліднення не відбувається, організм вивільняє цю оболонку через піхву. Саме тоді виникає кровотеча.

Прогестерон – жіночий гормон, який відповідає за потовщення слизової оболонки матки. Ця підкладка підтримує дитину в утробі матері. Коли запліднення не відбувається, рівень прогестерону та естрогену знижується. Це викликає відшарування стінки матки. Рівень андрогенів також може коливатися протягом менструального циклу.

Ці гормональні коливання стимулюють сальні залози виробляти занадто багато шкірного сала, що призводить до появи прищів.

Прищі - Чому зявляються прищі під час місячних?

Де з’являються прищі під час місячних?

Менструальні прищі зазвичай з’являються вздовж щелепи та навколо підборіддя. Ви можете помітити крихітні (або великі) кісти, що з’являються протягом вашого місяця. Ці кісти можуть навіть бути болючими та призводити до нових проривів та інфекції, якщо ви намагаєтеся їх вискочити. Вискакування та здавлювання можуть залишити шрами.

Актуальні засоби для лікування місячних прищів

Менструальні прищі можуть посилити біль разом із судомами. Ось кілька порад, щоб заспокоїти та зменшити менструальні прищі:

1. Бензоїл пероксид

Актуальний пероксид бензоїлу випускається у формі кремів і гелів. Перекис бензоїлу має протизапальні та антибактеріальні властивості, які зменшують набряк і почервоніння.

Побічні ефекти

 • Сухість
 • поколювання
 • горіння
 • Чутливість до сонця

2. Саліцилова кислота

Саліцилова кислота є пілінговим засобом і має протизапальні властивості. Він знімає верхній шар вашої шкіри та допомагає зменшити симптоми акне.

3. Топічні ретиноїди

Ці похідні вітаміну А широко використовуються для лікування легких та помірних акне. Вони мають протизапальні властивості, які допомагають підтримувати чисту шкіру.

Побічні ефекти

 • Почервоніння
 • Сверблячий
 • горіння
 • Сухість

Пероральні ліки від менструальних прищів

1. Протизаплідні таблетки

Деякі протизаплідні таблетки ефективні в лікуванні гормональних акне.

2. Антиандрогени

Антиандрогенні ліки, такі як флутамид, спіронолактон і ципротерон, регулюють і знижують рівень андрогенів в організмі. Високий рівень андрогенів може сприяти надмірному виробленню жиру. Це може спричинити появу прищів.

Примітка: проконсультуйтеся з дерматологом щодо пероральних препаратів.

Домашні засоби для лікування місячних прищів

1. Олія чайного дерева

Масло чайного дерева ефективно зменшує запалення. Він також має антимікробні властивості, які допомагають зменшити симптоми акне, такі як почервоніння та набряк.

2. Куркума

Куркума традиційно використовується роками як засіб для лікування багатьох проблем зі шкірою. Його протизапальні властивості можуть полегшити симптоми акне, такі як почервоніння, набряк і біль.

3. Мед

Мед є терапевтичним засобом, який використовується в ряді аюрведичних продуктів для вирішення різних проблем шкіри. Крім зволоження, мед має антимікробні властивості, які можуть вбивати бактерії, що викликають прищі.

Прищі - Чому зявляються прищі під час місячних?

4. Теплий компрес

Теплий компрес допоможе відійти гній і зменшить набряк. Накладайте його на прищ на 10-15 хвилин щодня.

5. Пакетик теплого зеленого чаю

Теплий пакетик зеленого чаю зменшить запалення. Зелений чай має протизапальні властивості, які можуть бути ефективними для зменшення болю та набряку прищів.

6. Холодний компрес

Зняти біль і набряк допоможе холодний компрес. Притискайте його до прища протягом 5-10 хвилин щодня.

Що робити, якщо ви помічаєте прищі, навіть коли у вас немає місячних?

Якщо у вас шкіра, схильна до вугрів, ймовірно, час від часу на шкірі з’являться прищі, незалежно від дати менструації. Відвідайте свого дерматолога, щоб лікувати регулярні висипання вугрів. Ваш дерматолог може призначити пероральні ліки в поєднанні з місцевими кремами, щоб зменшити симптоми акне.

1. Ізотретиноїн

Ізотретиноїн ефективний у лікуванні важких кістозних прищів. Це похідне вітаміну А, яке має протизапальні та антимікробні властивості. Ізотретиноїн є сильним лікарським засобом і не рекомендований лише для лікування менструальних прищів.

2. Пероральні антибіотики

Пероральні антибіотики можуть вбивати бактерії, що викликають акне, і ефективні при лікуванні легких та помірних акне. Однак пероральні антибіотики втрачають свою ефективність, якщо їх приймати протягом тривалого періоду часу.

Ваші прищі потребують медичної допомоги?

Якщо ви помітили нерегулярні менструації, це може бути ознакою синдрому полікістозних яєчників. У цей час слід відвідати лікаря. СПКЯ може спричинити:

 • Нерегулярні місячні
 • Збільшення або втрата ваги
 • Надлишок волосся на обличчі і тілі
 • Витончення волосся і його випадання
 • Темні плями на шиї та спині

СПКЯ — це нечуване явище, і його можна контролювати за допомогою правильних ліків.

Проблеми з місячними – це справжня річ, але зазвичай не серйозна. Регулярні фізичні вправи, дотримання здорового режиму догляду за шкірою та дотримання здорової дієти можуть зменшити стрес, який приносить менструація.