Пропандіол – Яку роль відіграє пропандіол в догляді за шкірою?

Поговоримо сьогодні про багатофункціональний косметичний інгредієнт – пропандіол.

Універсальний інгредієнт пропонує безліч переваг для шкіри, включаючи зволоження, ефективне очищення та безпеку для чутливої шкіри. Таким чином, ви знайдете його на етикетках широкого асортименту засобів по догляду за шкірою.

Отже, ви готові дізнатися, що пропандіол може зробити для вашої шкіри? Прокрутіть вниз, щоб прочитати!

Що таке пропандіол і що він робить?

Пропандіол - Яку роль відіграє пропандіол в догляді за шкірою?

Пропандіол відноситься до безбарвного рідкого гліколю з трьох вуглеців-діолів, екстрагованого з кукурудзяного цукру. Можна з упевненістю сказати, що це натуральний і безпечніший замінник популярного пропіленгліколю, який, як відомо, викликає подразнення шкіри.

Пропандіол діє як зволожувач (зберігає вологу), розчинник (здатність розчинятися) і помякшувач (пом’якшувач) у продуктах по догляду за шкірою. Він використовується в різних якостях, таких як зволожувачі, сироватки, креми, лосьйони, миючі засоби, тоніки, тіні для повік, антиперспіранти, фарби для волосся, підводки для очей, основи тощо.

Переваги пропандіолу для шкіри

1. Діє як розчинник

Пропандіол є чудовим розчинником для інгредієнтів, які важко розчиняються, таких як ферулова кислота та саліцилова кислота. Він може ефективно розчиняти майже всі інгредієнти, що важливо для оптимального застосування. Він виявився дуже корисним для покращення складу різних формул продуктів.

2. Блокування вологи

У багатьох продуктах по догляду за шкірою пропандіол виконує функцію зволожувача. При використанні в будь-яких продуктах по догляду за шкірою, він має тенденцію витягувати вологу з повітря навколо вас і затримувати її на вашій шкірі. Це робить вашу шкіру гладкою та здоровою.

3. Пом’якшує шкіру

Пропандіол має пом’якшувальні властивості. Це запобігає пошкодженню шкіри, зменшуючи втрату води. Це допоможе вам отримати м’яку та гладку шкіру. Інгредієнт є благом для людей із сухою шкірою.

Пропандіол - Яку роль відіграє пропандіол в догляді за шкірою?

4. Добре підходить для шкіри, схильної до вугрів

Пропандіол має глибокі очищаючі властивості, які допомагають видалити бруд і жир із серцевини шкіри. Це гарантує, що на вашій шкірі немає забитих пор, що робить його ідеальним для людей із схильною до вугрів і чутливою шкірою. Він також очищає, не порушуючи природний рН вашої шкіри.

5. Зменшує в’язкість

Пропандіол зменшує в’язкість косметичних засобів, таких як миючі засоби, кондиціонери, шампуні, лаки для волосся, туші для вій, тональні основи та засоби для миття тіла. Це допомагає формулам добре розтікатися та передає всі їхні переваги на вашу шкіру.

6. Консервант-бустер

Пропандіол також працює як підсилювач консервантів у багатьох косметичних продуктах. Він використовується для підвищення ефективності консервантів, завдяки чому якість продукту залишається незмінною.

7. Робить продукт легким

Пропандіол надає продуктам по догляду за шкірою легку текстуру та нежирне відчуття. Це сприяє легкому нанесенню та швидкому вбиранню продуктів у вашу шкіру.

Як використовувати пропандіол?

Оскільки пропандіол використовується в різних типах формул для догляду за шкірою, він не має певного способу застосування. Спосіб застосування пропандіолу залежить від продукту, який ви використовуєте. Наприклад, якщо ви використовуєте миючий засіб з пропандіолом, природно, що ви змиєте його через хвилину. Так само зволожуючі засоби можна залишити на шкірі на ніч.

Дотримуйтесь інструкцій, наданих на конкретному продукті, або виконуйте вказівки вашого дерматолога. Більшість досліджень свідчать про те, що пропандіол безпечно включати у ваш щоденний режим догляду за шкірою, якщо у вас не дуже чутлива шкіра.

Пропандіол проти пропіленгліколю

Пропіленгліколь і пропандіол часто помилково вважають одним і тим же інгредієнтом. Однак пропіленгліколь є синтетичним замінником пропандіолу. Вони не тільки різні за будовою, але й контрастують за походженням.

Пропандіол отримують із кукурудзи, а пропіленгліколь – із продуктів нафтохімії. Незважаючи на те, що пропіленгліколь вважається безпечним у більшості косметичних продуктів, пропандіол широко використовується як альтернатива пропіленгліколю, особливо для тих, хто хоче продукти без гліколю.

Багато досліджень показали, що пропандіол є більш безпечним варіантом, ніж пропіленгліколь. Не так багато людей скаржилися на подразнення та чутливість шкіри після застосування пропандіолу.

Побічні ефекти пропандіолу

Пропандіол безпечний у більшості випадків, але він може викликати чутливість шкіри у невеликої частини людей. Дослідження, проведене в 2010 році щодо побічних ефектів пропандіолу, показало, що можливість подразнення шкіри мінімальна. Загальний фактор ризику шкірної реакції на пропандіол низький.

Управління з контролю за продуктами й ліками США (FDA) сертифікувало пропандіол як безпечний як для косметики, так і для харчових продуктів. Пропандіол також пройшов перевірку та отримав схвалення від Асоціації природних продуктів.

Кому слід уникати використання пропандіолу?

Вам слід уникати пропандіолу, якщо у вас алергія на інгредієнт. Якщо у вас виникла алергія або чутливість, припиніть використання. Проведіть невеликий патч-тест, перш ніж вибрати будь-який новий продукт, щоб уникнути подразнення шкіри та почервоніння.


Висновок

Пропандіол функціонує в багатьох формах, таких як розчинник, зволожувач, пом’якшувач і засіб для зниження в’язкості в різноманітних продуктах по догляду за шкірою. Крім того, пропандіол має перспективний потенціал бути безпечнішим інгредієнтом, ніж пропіленгліколь. Це також робить вашу шкіру чистою, м’якою, гладкою та природно сяючою.