Пробіотики – Як використовувати пробіотики в догляді за шкірою?

Чи знаєте ви, що пробіотики можуть допомогти вам отримати здорову та сяючу шкіру? Так, окрім того, що вони чудово підходять для здоров’я кишечника, пробіотики також можуть творити чудеса для здоров’я вашої шкіри.

Якщо вам цікаво, як, прокрутіть униз, щоб дізнатися більше. У цій статті ми обговорюємо, що таке пробіотики та як їх використовувати для користі для шкіри.

Що таке пробіотики та яку роль вони відіграють у догляді за шкірою?

Пробіотики – це живі мікроорганізми, такі як бактерії, гриби тощо, які мають позитивний вплив на здоров’я. Це дружні мікроби, які природно присутні в нашому організмі, а також у деяких ферментованих харчових продуктах.

Ви будете вражені, дізнавшись про велику кількість мікробів, які живуть у вашій шкірі. Ці мікроби разом утворюють мікробіом вашої шкіри, який відіграє важливу роль у підтримці вашої шкіри здоровою такими способами:

 • Вони створюють конкуренцію хвороботворним мікробам і не дають їм закріпитися на шкірі.
 • Вони виробляють ферменти, які вбивають мікроби.
 • Вони допомагають у синтезі корисних для шкіри сполук.
 • Також вони сприяють швидшому загоєнню ран.

Загальні пробіотичні інгредієнти, що використовуються в догляді за шкірою

Пробіотики можна споживати як добавки або застосовувати місцево залежно від цілей вашої шкіри. Найбільш часто використовувані мікроорганізми в пробіотичних продуктах:

 • Лактобактерії
 • Біфідобактерія
 • Ентерокок

Lactobacillus виробляє молочну кислоту, яка є ефективним відлущувальним і зволожуючим засобом. Це також допомагає підтримувати pH баланс шкіри. Вони зазвичай використовуються в миючих, зволожуючих і антивікових продуктах.

Bifidobacterium виробляє токсин N5, який не тільки знищує шкідливі бактерії, але й допомагає зменшити запальні процеси шкіри. Ентероцин А та ентерокоцин, що виробляється Enterococci, мають схожі сприятливі ефекти.

Переваги пробіотиків для вашої шкіри

1. Поліпшення бар’єрної функції шкіри

Ваша шкіра є не тільки найбільшим органом вашого тіла, але й першою лінією захисту від проникаючих мікробів, хімічних речовин і забруднюючих речовин. Місцеве застосування пробіотиків відіграє багато ролей у посиленні бар’єрної функції вашої шкіри.

1. Антимікробні пептиди, вироблені пробіотиками, вбивають шкідливі бактерії та грибки.

2. Хімічні речовини, що виробляються пробіотиками, допомагають зафіксувати зволоження вашої шкіри.

3. Лізати пробіотичних бактерій захищають шкіру від шкідливого впливу хімічних речовин.

2. Зменшити запалення

Пробіотики модулюють функцію імунної системи, таким чином зменшуючи запальну реакцію, пов’язану з проникненням мікробів на шкіру. Це особливо корисно при лікуванні шкірних захворювань, таких як акне, розацеа тощо.

3. Бореться з ознаками старіння

Пробіотики прискорюють вироблення пептидів, колагену та керамідів у вашій шкірі. Це підвищує еластичність вашої шкіри, що, у свою чергу, зменшує появу ліній і зморшок. Деякі пробіотики також звужують пори та мають відлущувальні властивості, які омолоджують шкіру.

4. Допомагає боротися із шкірними захворюваннями та підвищеною чутливістю

Пробіотики корисні в лікуванні шкірних захворювань, таких як екзема, псоріаз, рак шкіри тощо. Місцеве застосування пробіотиків не тільки заспокоює подразнення та покращує зволоження, але також допомагає зменшити чутливість шкіри до хімічних речовин.


Як використовувати пробіотики для найкращих результатів?

Пробіотики - Як використовувати пробіотики в догляді за шкірою?

Ви можете приймати пробіотики у формі пероральних добавок і йогурту/сиру або використовувати місцеві препарати, що містять пробіотики, для користі вашої шкіри. Пробіотичні препарати можуть містити цілі живі організми або екстракти (лізати) корисних організмів.

Пероральні пробіотичні таблетки зміцнять здоров’я вашого кишечника та модулюють вашу імунну систему, що, у свою чергу, допоможе вам отримати здорову шкіру. Місцеве застосування пробіотичних складів допоможе зменшити запалення, чутливість шкіри та підвищить стійкість вашої шкіри до стресу навколишнього середовища.

Немає універсального рішення, що стосується пробіотиків. Кожна людина має унікальний мікробіом шкіри, і мета полягає в тому, щоб знайти правильну комбінацію пробіотиків, яка б відповідала потребам вашої шкіри. Найкраще проконсультуватися з дерматологом, якщо у вас є якісь специфічні захворювання шкіри.

Особливу обережність слід дотримуватися при зберіганні пробіотиків. Підтримуйте належну температуру зберігання, щоб запобігти денатурації продукту.


Які пробіотики найкраще підходять для шкіри?мікроби


Переваги догляду за шкірою


Використовується в


Lactobacillus delbrueckii, Lactobacillus casei


Зменшує запалення, заспокоює шкіру


Засоби проти акне


Lactobacillus rhamnosus


Запобігає фотопошкодженням, сприяє відлущуванню та зволоженю
Сонцезахисні лосьйони, зволожуючі засоби


Bifidobacterium longum


Знижує чутливість шкіри


Очищаючі засоби, зволожуюча сироватка


Стрептокок термофільний


Допомагає підтримувати pH-баланс, бореться з вільними радикалами
Антивікові засоби, креми під очі

Яка різниця між пребіотиками та пробіотиками? Чи можна їх приймати разом?

Пребіотики схожі на добрива для пробіотиків або дружніх мікробів, присутніх у вашому тілі. Пребіотики в основному отримують з рослинних джерел і багаті клітковиною. Вони сприяють росту та підтримці пробіотичних організмів.

Якщо пробіотичні організми — це як охоронці вашого тіла, то пребіотики — це їжа, яка підвищує їх ефективність. Тому для отримання максимальної користі їх потрібно вживати разом.

Як дізнатися, чи потрібні мені пробіотики?

Пробіотики можуть допомогти вам, якщо у вас є одне або кілька з наступних захворювань:

 • Запальні захворювання шкіри, такі як атопічний дерматит, псоріаз та ін.
 • Сильні акне, лупа, розацеа тощо.
 • Свербіж, подразнення, висипання, підвищена чутливість шкіри
 • Уповільнений обмін речовин або розлади шлунково-кишкового тракту
 • Недавній прийом антибіотиків

Висновок

Пробіотики — це дружні мікроорганізми (бактерії, грибки, віруси або найпростіші), які приносять користь вашій шкірі кількома способами. Ви можете вибрати пероральний або місцевий прийом пробіотиків, щоб покращити здоров’я шкіри. Однак вам потрібно знайти правильну комбінацію пробіотиків, яка найкраще підходить вашій шкірі.