Папули – Які причини папули від прищів?

Прищі з’являються на шкірі в різних формах. У той час як деякі великі і наповнені гноєм, ті, які виглядають як маленькі червоні шишки, називаються папулами. У цій статті ми детально розглянемо папули від прищів – від того, чому вони утворюються, до того, як їх лікувати та запобігати.

Що таке папули від прищів?

Папули - Які причини папули від прищів?

Папули від прищів — це червонуваті ураження, які з’являються на поверхні шкіри внаслідок закупорки пір. Зазвичай вони невеликі за розміром (зазвичай менше 5 мм) і не заповнені гноєм. Якщо вони накопичують гній, вони перетворюються в пустулу.

Пустули – це не що інше, як те, що ми зазвичай називаємо прищами. Вони мають заповнену гноєм жовту або білу голівку і зазвичай більші за розмір, ніж папули.

Папули не є серйозним захворюванням. Для лікування вульгарних вугрів доступна низка лікарських і домашніх засобів . Іноді папули можуть утворювати скупчення, що призводить до появи висипу після початку прийому нового препарату. У такому випадку проконсультуйтеся з лікарем.

Як утворюються папули від прищів?

Тип бактерій під назвою P. acnes мешкає на поверхні нашої шкіри, під якою знаходяться сальні залози. Ці залози виробляють жир під назвою шкірне сало, життєво важливий для підтримки здоров’я шкіри.

Іноді ці крихітні пори забиваються жиром, брудом і бактеріями. Коли організм виділяє хімічні речовини для боротьби з бактеріями, це викликає запалення. Це може призвести до утворення папули, яка згодом може перетворитися на пустулу або типовий прищ.

Що викликає папули від прищів?

Пори, заблоковані брудом, жиром і бактеріями, викликають папули вугрів. Фактори, які можуть спровокувати появу прищів, включають:

1. Дієта

Дослідження показують, що дієта, багата вуглевіодами може сприяти появі симптомів акне. Однак інші дослідження стверджують, що зв’язок між дієтою та появою прищів невідомий.


2. Стрес

Дослідження показують, що стрес може бути основним фактором, що викликає прищі. Дослідження показують, що релаксаційна терапія, яка знижує рівень стресу, може покращити симптоми акне.

3. Гормональні зміни

Підвищення рівня андрогенів у жінок може призвести до надмірного вироблення жиру у вашій шкірі. Надмірне вироблення шкірного сала є одним з основних факторів, що викликають прищі.

4. Гени

Гени є ключовим фактором у визначенні вашого типу шкіри та проблем. Якщо у членів вашої родини є схильна до акне шкіра, ймовірно, вона також є у вас.

Чи можете ви вискочити папулу?

Спроба вискочити папули може пошкодити глибші шари шкіри. Це може збільшити ризик утворення рубців.

Як вилікувати папули від прищів?

Різноманітні засоби в офісі та в домашніх умовах можуть допомогти зменшити кількість прищів. Для зменшення симптомів папули також доступні місцеві безрецептурні креми.

Місцеве лікування

1. Бензоїл пероксид

Перекис бензоїлу визнано одним із найбезпечніших і найефективніших місцевих препаратів, які використовуються для лікування легких та помірних акне. Для зменшення симптомів папульозних вугрів можна використовувати місцеві форми пероксиду бензоїлу.

2. Саліцилова кислота

Саліцилова кислота широко використовується в ряді засобів по догляду за шкірою проти прищів. Він має протизапальні властивості, які можуть допомогти зменшити висипання вугрів.

3. Топічні ретиноїди

Їх часто називають «основою місцевої терапії». Актуальні ретиноїди мають протизапальні властивості, які зменшують ураження акне та покращують текстуру шкіри. Це допомагає підтримувати чисту та здорову шкіру.

Ліки для перорального застосування

1. Пероральні антибіотики

Антибіотики ефективно зменшують висипання вугрів і покращують симптоми папульозних вугрів. Вони працюють, вбиваючи бактерії, що викликають прищі, які значною мірою сприяють виникненню акне. Вони також мають протизапальні властивості, які зменшують набряк і почервоніння. Антибіотики використовуються в поєднанні з місцевими методами лікування для досягнення кращих результатів.Примітка


Антибіотики не можна використовувати місяцями разом. 


Їх ефективність знижується через 5-7 днів споживання. 


Якщо ваша шкіра схильна до вугрів і ви постійно відчуваєте висипання, це може бути не найкращим варіантом для вас.

2. Протизаплідні таблетки

Деякі протизаплідні таблетки, перевірені медичними працівниками, можуть допомогти зменшити появу прищів. Гормональні зміни часто сприяють появі прищів. Деякі протизаплідні таблетки мають гормональний баланс і можуть полегшити симптоми папульозних вугрів.

3. Антиандрогенні таблетки

Гормональні зміни можуть сприяти підвищенню рівня андрогенів у вашому організмі. Це може призвести до утворення вугрів. Антиандрогенні таблетки ефективні для зменшення симптомів акне.

Примітка: проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати пероральний препарат від прищів.

Папули від прищів проти вузликів від прищів

Папули від прищів — це невеликі ураження, які зазвичай вражають лише верхні шари шкіри. Якщо ваша папула має великий розмір, майже як гумка олівця, ймовірність того, що це вузлик, вище. Вузлики також болючі та вражають глибші шари шкіри, зазвичай залишаючи рубці.

Якщо ви вважаєте, що ваша папула перетворилася на вузлик, негайно зверніться до лікаря. Хоча це не серйозний стан, вузлики, ймовірно, спричинять пошкодження тканин, залишаючи після себе шрам.

Поради щодо профілактики папул від прищів

 • Два рази на день мийте обличчя м’яким миючим засобом.
 • Дотримуйтесь щоденного режиму догляду за шкірою.
 • Використовуйте продукти, які відповідають вашому типу шкіри.
 • Зволожуйте щодня.
 • Наносьте сонцезахисний крем щодня і повторюйте кожні дві години.
 • Дотримуйтеся здорового харчування.
 • Щодня випивайте не менше 2 літрів води.
 • Під час миття обличчя використовуйте теплу воду.

Як виглядає папула?

 • Маленькі червоні горбки на поверхні шкіри.
 • Піднятий або плоский на маківці.
 • Червоного або рожевого кольору.

Чи є якісь захворювання шкіри, які можуть викликати папули?

Причина появи вугрової папули відрізняється від звичайної папули. Ви також можете помітити папули через такі захворювання шкіри:

1. Контактний дерматит

Контактний дерматит є результатом алергічної реакції, коли ваша шкіра контактує з агресивними хімікатами або речовинами. Це може призвести до розвитку дрібних папул на ураженій ділянці.

2. Екзема

Екзема або атопічний дерматит – це стан сухості шкіри, при якому ваша шкіра реагує майже на все, до чого вона торкається. Це пояснюється його надзвичайною чутливістю.

3. Себорейний кератоз

Це тип шкірного утворення, який не є шкідливим для вашої шкіри. Однак його поява може бути причиною того, що люди хочуть його лікувати. Цей стан може спричинити невеликі горбки на ураженій ділянці.

4. Актинічний кератоз

Це стан, який зазвичай виникає після певного віку. Це призводить до появи лускатих плям на шкірі, широко відомих як сонячні або вікові плями. Стан може викликати крихітні папули на поверхні ураженої ділянки.

5. Ангіома вишні

Вони поширені серед людей середнього віку. Вони виглядають як маленькі червоні родимки на шкірі. Однак це не є серйозним станом, якщо ви не помітили кровотечу. Вишнева ангіома може призвести до утворення крихітних горбків або папул навколо ураженої ділянки.

6. Куряча шкіра

Як випливає з назви, куряча шкіра викликає появу грубих нерівностей на шкірі. Їх поява може бути єдиною причиною дискомфорту. Куряча шкіра також називається Keratosis Pilaris і не є заразною для організму. Куряча шкіра може спричинити появу дрібних горбків або прищів на ураженій ділянці шкіри.

7. Контагіозний молюск і папули

Контагіозний молюск – це захворювання шкіри, яке проявляється у вигляді червоних безболісних горбків. Їх часто плутають з папулами, але їх причина інша. Ця інфекція спричинена ослабленою імунною системою, тоді як папули виникають через певні захворювання шкіри.

Папули від прищів не є серйозним захворюванням шкіри. Однак вони можуть перетворитися на пустули та спричинити рубці, якщо ви спробуєте їх вискочити. Дотримання регулярного догляду за шкірою може допомогти запобігти та зменшити симптоми акне.