Ознаки через які ви не можете відростити бороду – порада і висновок

Хто не любить приправити свій звичайний образ стильною бородою та вусами? Від акуратно підстриженої цапиної борідки до модної щетини, кожен чоловік із задоволенням пробує новий стиль бороди. Однак для деяких відростити бороду виявляється повільним і майже неможливим завданням.

Кілька факторів можуть вплинути на ріст вашої бороди. У цій статті ми пояснюємо вам кілька причин, чому важко відростити бороду, і способи максимізації росту.

Чи кожен може відростити бороду?

Ознаки через які ви не можете відростити бороду - порада і висновок

Деяким чоловікам може бути важко відростити бороду. У деяких темпи росту волосся на обличчі досить повільні, і здається неможливим мати повністю покриту бороду. На жаль, немає такого перевіреного засобу, який би викликав ріст волосся на обличчі.

Чоловіки з несприятливими генетичними особливостями можуть не мати можливості відростити густу бороду та отримати бажаний стиль бороди.

Існує кілька міфів щодо росту бороди. Багато людей помилково вважають, що після гоління волосся на обличчі стає густішим. Однак підтвердження цієї теорії немає. Гоління не може збільшити кількість волосяних фолікулів під шкірою і навіть не може прискорити ріст волосся.


Ознаки того, що ви не можете відростити бороду

Ознаки через які ви не можете відростити бороду - порада і висновок

Існує багато факторів, які впливають на ріст і вигляд вашої бороди. Ось основні фактори, які вказують на вашу здатність або нездатність відростити бороду.

1. Генетика:

Генетика є одним із головних факторів, що визначають густоту вашої бороди. Якщо ваш батько, дідусь і прадідусь мають рідку бороду або нерівномірний ріст волосся на обличчі або зовсім відсутні, ви, ймовірно, будете мати ту саму тенденцію.

Раніше існувало поширене переконання, що ваша здатність (або її відсутність) відростити бороду контролюється генами вашої матері. Але це була абсолютно хибна концепція. Дослідження 2014 року показало, що генетичний склад людини є випадковим поєднанням ДНК обох батьків.Андрогенні гормони впливають на різні чоловічі риси у чоловіків. 


Фермент 5-альфа-редуктаза вашого тіла перетворює андрогенний гормон тестостерон у дигідротестостерон (ДГТ). 


Цей ДГТ стимулює ріст волосся на обличчі.

2. Вік

Окрім генетики, вік також є дуже впливовим фактором, який визначає ріст вашої бороди. Зазвичай у чоловіків волосся на обличчі з’являється під час статевого дозрівання.

Залежно від генів цей вік коливається від 13 до 19 років.

Деяким людям навіть може знадобитися кілька років, щоб відростити бороду. Це може навіть відкласти до початку 20-х, щоб збільшити покриття волосся на обличчі. І в більшості випадків борода може відрости до 30 років. Отже, вам доведеться дочекатися 30 років, щоб підтвердити, що ви не можете відростити бороду.

3. Етнічна приналежність

Ваша оригінальність може вплинути на характер росту волосся на обличчі. Дослідження “Чоловіча борода та шкіра обличчя – проблеми з голінням” показує, що китайські, мексиканські та індіанські чоловіки, як правило, мають менше волосся на обличчі, ніж кавказькі чоловіки.

Там також зазначено, що в середньому діаметр людського волосся коливається від 17 до 180 мікрометрів. Густота окремого волосся на обличчі сприяє повнішому вигляду бороди.

4. Осередкова алопеція

Вогнищева алопеція, аутоімунне захворювання, може спричинити значне випадання волосся. У цьому стані ваша імунна система атакує волосяні фолікули на шкірі голови та обличчі, що призводить до випадання волосся частинами.

5. Шкідливі звички

Навіть після того, як у вас були бородаті предки, ви можете відчути затримку чи нерівномірність росту бороди. Поряд зі сприятливими генами та віком вам необхідно дотримуватися здорового способу життя, щоб вплинути на ріст вашої бороди.

Важливі збалансоване харчування, регулярні фізичні вправи та глибокий сон. Ці три здорові звички можуть забезпечити ваше тіло достатньою кількістю поживних речовин і енергії, які сприятимуть безупинному росту волосся.

6. Низький рівень тестостерону

Тестостерон – це гормон, який значною мірою впливає на ріст волосся на обличчі. Низький рівень цього гормону означає менші шанси відростити бороду.

Правильне харчування насичує організм необхідними вітамінами та мінералами. 


Крім того, регулярні фізичні вправи можуть допомогти підвищити рівень тестостерону, який також може впливати на ріст волосся.

Як дізнатися, чи можна відростити бороду?

Ознаки через які ви не можете відростити бороду - порада і висновок

1. Бородаті предки

Ваші гени сприяють відрощуванню пишної та густої бороди. Гени обох батьків можуть впливати на ріст волосся залежно від домінантних генів у вашій хромосомі. Зазвичай батьківські гени домінують у структурі росту волосся на обличчі.

Але якщо ваші предки по батьківській лінії належать до популяції, яка, як правило, має менше волосся на обличчі, ніж зазвичай, ваші материнські гени — ваша єдина надія.

2. Волохате тіло

Якщо у вас є волосся всюди (на плечах, грудях, руках і ногах), швидше за все, у вас також виросте волосся на обличчі.

Крім того, якщо ви рано досягли статевого дозрівання, у вас є високі шанси мати добре вкриту та густу бороду. Навпаки, якщо у підлітковому віці у вас буде менше рости волосся, можливо, у вас буде відсутність бороди або її майбутнє буде розбитим.

3. Здоровий спосіб життя

Окрім генів, здоровий спосіб життя має вирішальне значення для росту вашого ведмедя. Їжте здорову дієту, збагачену фруктами, овочами та морепродуктами (особливо багатими Омега-3 жирними кислотами та біотином).

Далі йде фізична активність. Активний спосіб життя з регулярними фізичними вправами та заняттями спортом на свіжому повітрі може підтримувати збалансований рівень гормонів і покращувати рівень тестостерону. Тестостерон може впливати на волосяні фолікули та посилювати ріст волосся на обличчі.

4. Гарна здатність долати стрес

Стрес також може вплинути на ріст вашої бороди. Дослідження 2017 року показало, що люди, які регулярно відчувають стрес , схильні до випадіння волосся, особливо коли їхнє волосся проходить фазу росту.

Як відростити бороду?

Якщо ви хочете відростити стильну бороду, скорочення не існує. Тільки ваші гени вирішують, чи можете ви мати це чи ні. Але це повністю залежить від вас, як ви хочете його доглядати.

Відрощування бороди вперше вимагає терпіння, відданості та керівництва . Незначні зміни у вашому способі життя можуть допомогти вам відростити густу бороду. Ось кілька прикладів зміни способу життя, які можуть максимізувати ваш генетичний потенціал для росту волосся на обличчі:

1. Харчуйтесь здорово

Здорова та збалансована дієта, збагачена Омега-3 жирними кислотами та біотином, допомагає уникнути дефіциту поживних речовин і вплинути на здоровий ріст бороди.

2. Терпіння

Ви можете не мати повноцінної бороди в підлітковому віці або в 20 років. У деяких людей ріст бороди досягає кінця до 30 років. Отже, ви повинні почекати, поки ваша борода стане густішою.

3. Зменшити стрес

Є дослідження, які підтверджують той факт, що стрес може викликати втрату волосся на шкірі голови. Отже, є шанс, що стрес також може вплинути на якість волосся на обличчі. Однак таких доказів немає.

Але стрес також може порушити режим і якість сну. Правильний режим сну необхідний для належного регулювання ваших гормонів і підтримки їх рівня в організмі, що підтримує роботу вашої шкіри та фолікулів на 100%.

4. Уникайте куріння

Дослідження показали, що куріння може вплинути на здоров’я та ріст волосся. Тому варто повністю відмовитися від куріння або хоча б скоротити споживання сигарет.

Ваші гени відіграють ключову роль у зростанні волосся на обличчі. 


Якщо ваші генетичні фактори не узгоджені, жодна зовнішня підтримка чи гормональна добавка не допоможуть вам відростити бороду. 


У таких випадках варіантом може бути імплантація бороди. 


Це дорога хірургічна процедура, яка також містить певні ризики.

З якого віку повна борода приходить?

У середньому чоловік може мати повний ріст бороди приблизно у 18 років. Але для деяких людей час може коливатися до 30 років, щоб повністю відростити бороду. Отже, ви повинні набратися терпіння до 30 років, щоб відчути повний ріст волосся на обличчі.

Чи відсутність бороди означає низький рівень тестостерону?

Це не зовсім так. Тестостерон може впливати на якість волосся на обличчі, але коли ваші гени не сприятливі для виробництва бороди, тестостерон не може допомогти. Більшість чоловіків мають однакові рівні тестостерону, включаючи чоловіків без бороди.

Висновок

Не кожен чоловік може відростити бороду. Зовнішня підтримка може допомогти вам відростити бороду в деяких випадках. Але якщо ваші гени не узгоджені або у вас така хвороба, як алопеція, ви не зможете відростити бороду.