Особиста гігієна – Як підтримувати особисту гігієну?

Сьогодні питання здоров’я викликає найбільше занепокоєння, особливо в умовах пандемії COVID-19. Оскільки люди шукають способи захистити себе та своїх близьких від бактерій і мікробів, головна увага приділяється особистій гігієні.

Крім того, особиста гігієна корисна не тільки для вашого тіла, але й для вашої самооцінки. У цій статті детально розказано про види особистої гігієни, як підтримувати особисту гігієну і чому це важливо робити.

Що таке особиста гігієна і чому вона така важлива?

Особиста гігієна - Як підтримувати особисту гігієну?

Особиста гігієна визначається як спосіб догляду за своїм тілом. Це включає регулярне купання, чищення зубів, прання одягу та дотримання чистоти.

Щодня ваше тіло бомбардують зовнішні мікроби, віруси та бактерії. Вони можуть потрапити у ваше тіло через брудні руки або рот і викликати у вас хворобу. Елементарна особиста гігієна може зменшити ваші шанси піддатися нападу зовнішніх патогенів. У часи, коли важливо зберегти своє здоров’я, особиста гігієна відіграє в цьому ключову роль.

Види особистої гігієни та як її підтримувати?

1. Гігієна порожнини рота

Основою гігієни порожнини рота є підтримання ротової порожнини в чистоті та відсутності захворювань. Хороша гігієна порожнини рота передбачає більше, ніж просто чищення зубів. Здоровий режим також убереже вас від таких проблем, як захворювання ясен і карієс. Це також запобіжить неприємний запах з рота.

Як підтримувати гігієну порожнини рота

 • Розчісуйте вранці, а також перед сном.
 • Використовуйте засіб для чищення язика принаймні раз на день.
 • Використовуйте нитку для очищення міжзубних проміжків.
 • Намагайтеся використовувати рідину для полоскання рота після їжі
 • Регулярно проходьте огляд у стоматолога

2. Гігієна тіла

У вашому тілі багато потових залоз. Коли зовнішні бактерії змішуються з потом, це створює неприємний запах тіла. Миття тіла не тільки допоможе вам боротися з неприємним запахом, але й усуне шкідливі речовини зі шкіри.

Щоденне купання захистить вашу шкіру від зовнішніх бактерій. Це також зменшить ймовірність подразнення шкіри. Крім того, скрабування частин тіла позбавить вас мертвих клітин шкіри, зробивши вашу шкіру гладкою та сяючою.

Як підтримувати гігієну тіла

 • Кожен день приймайте душ з милом або очищувальним гелем. Використання такого продукту, як Restorative Freshwater Body wash від SkinKraft, може бути освіжаючим.
 • Скрабуйте частини тіла, такі як обличчя, ноги, спина, руки принаймні раз на тиждень.
 • Мийте волосся шампунем хоча б раз на тиждень.
 • Кожен день одягайте чистий одяг.
 • Обполосніть обличчя, руки і ноги кожен раз, коли ви приходите додому з вулиці.

3. Миття рук

Ми торкаємося руками різних поверхонь, а також обличчя та рота. Це дозволяє бактеріям, вірусам і мікробам легко проникати в наш організм. Таким чином, миття рук є одним із найважливіших аспектів особистої гігієни, особливо в наш час. Просте миття рук може запобігти серйозним захворюванням.

Як підтримувати гігієну рук

 • Мийте руки до і після приготування їжі.
 • Мийте руки перед тим, як щось їсти.
 • Використовуйте мило для миття рук після відвідування туалету.
 • Якщо ви лікуєте когось, хто блює, страждає на діарею або хворий, переконайтеся, що ви належним чином миєте руки.
 • Завжди мийте руки після поводження з домашніми тваринами.
 • Якщо ви змінюєте дитині підгузок, не забувайте мити руки. Це допоможе і вам, і вашій дитині.

4. Нігті

Брудні нігті можуть легко поширювати мікроби. Люди з довгими нігтями більш сприйнятливі до інфекцій. Коли ви дряпаєте нігтями прищі або горбки, мікроби з нігтів переносяться на шкіру. Це може погіршити стан акне або шишки. Навіть невеликий поріз або рана може отримати сепсис через нігті. Тому дуже важливо підтримувати нігті в чистоті.

Як підтримувати чисті нігті

 • Часто підстригайте нігті і тримайте їх коротко.
 • Вимийте нігті водою з милом. Ви також можете використовувати щіточку для нігтів, щоб очистити їх.
 • Мийте інструменти для чищення нігтів у теплій мильній воді після кожного використання.

5. Гігієна статевих органів

Ваші статеві органи є делікатною частиною вашого тіла і потребують особливої ​​уваги. Якщо ви не очистите територію, у вас можуть виникнути такі серйозні захворювання, як інфекції сечовивідних шляхів.

Як підтримувати гігієну статевих органів

 • Мийте статеві органи кожен раз, коли ви йдете в туалет.
 • Висушіть ділянку м’яким рушником, оскільки волога шкіра може викликати подразнення.
 • Намагайтеся якомога більше уникати громадських туалетів.
 • Щодня міняйте нижню білизну.

6. Гігієна менструального циклу

Менструальна гігієна життєво важлива для кожної жінки. Під час менструального циклу кожна жінка повинна дотримуватися розпорядку, щоб підтримувати себе в чистоті та вберегтися від інфекцій і багатьох смертельних хвороб.

Як підтримувати менструальну гігієну

 • Використовуйте гігієнічні прокладки замість тканини.
 • Не використовуйте одну гігієнічну прокладку більше 4-5 годин.
 • Мийте руки до і після зміни прокладок або тампонів.
 • Завжди загортайте використані гігієнічні прокладки, перш ніж викидати їх.

1. Гризти нігті може бути шкідливо. Це безпосередньо переносить мікроби з ваших нігтів у рот.

2. Використання ватних вушних паличок для очищення вушної сірки також є помилкою. Ви можете подумати, що вони очищають ваше вухо, але вушні вкладиші просто проштовхують сірку всередину.

3. Багато людей забувають мити руки після туалету. Це полегшує бактеріям і вірусам атакувати ваше тіло.

4. Користуватися однією зубною щіткою протягом тривалого часу може бути небезпечно. Стара зубна щітка стає домом для бактерій і мікробів. Це принесе більше шкоди, ніж користі вашим зубам.

5. Неприбирання предметів повсякденного використання може спричинити проблеми. Такі звичайні речі, як простирадло, наволочка, штори, одяг і рушник, потрібно регулярно чистити.

Особиста гігієна - Як підтримувати особисту гігієну?

Які захворювання можуть бути наслідком поганої гігієни?

Дотримання особистої гігієни покращує загальний стан здоров’я. Люди з поганою гігієною можуть страждати від незначних до серйозних захворювань. Незначними побічними ефектами є запах тіла, неприємний запах з рота та тьмяність шкіри.

Серйозні проблеми зі здоров’ям можуть становити загрозу для життя, оскільки ви можете постраждати від багатьох бактерій і вірусів. Ви також можете отримати сильний біль у животі, рожеві очі або інші проблеми зі здоров’ям через брудні руки.

Відсутність гігієни порожнини рота призведе до утворення нальоту на зубах і виникнення багатьох проблем зі здоров’ям, включаючи серцеві захворювання. Інші стани здоров’я, пов’язані з поганою гігієною:

1. Стопка

2. Стригучий лишай

3. Шкірні висипання

4. Гострики

5. Короста

6. Тілесні та волосяні воші

7. Хронічна діарея

8. Карієс

Як створити свій режим особистої гігієни?

1. Намагайтеся регулярно привчати до елементарної особистої гігієни. Таким чином він стане вашою звичайною частиною. Практикуйте, поки особиста гігієна не стане вашою другою натурою.

2. Якщо ви забудькуваті, встановіть нагадування на своєму телефоні.

3. Залишайте винагороди за дотримання завдань особистої гігієни. Цей метод може допомогти вашим дітям навчитися особистої гігієни ще з більшим ентузіазмом.

4. Інвестуйте в засоби особистої гігієни. Купуйте продукти, які можуть запропонувати вам великі переваги, а також створять приємний запах і відчуття.

Висновок

Дотримання особистої гігієни не тільки захистить вас від бактерій і мікробів, але й підвищить вашу самооцінку. Чистий зовнішній вигляд впливає на вашу особистість, соціальне життя, а також на ваше психічне здоров’я. Дотримуватися особистої гігієни дуже легко, якщо просто зробити це звичкою. Наведені вище поради та пропозиції допоможуть вам розробити та підтримувати свій розпорядок особистої гігієни.