Ніацинамід чи гіалуронова кислота – що краще?

Кожен любить мати молоду, красиву та бездоганну шкіру. Але як цього досягти та зберегти? Ніацинамід і гіалуронова кислота — два інгредієнти для догляду за шкірою, які можуть допомогти розгладити шкіру та вирівняти її тон.

Ніацинамід сприяє виробленню колагену, підтримує здоровий шкірний бар’єр, зменшує появу ознак старіння та забезпечує чистий колір обличчя. З іншого боку, гіалуронова кислота допомагає вашій шкірі утримувати вологу, підтримувати молодий вигляд і покращувати еластичність шкіри.

Читайте далі, щоб отримати порівняльні відомості про гіалуронову кислоту та ніацинамід, який з них використовувати та як отримати користь від обох.

Що таке ніацинамід?

Ніацинамід чи гіалуронова кислота - що краще?

Ніацинамід є формою вітаміну B3. Його безпечно використовувати для всіх типів шкіри . Цей вітамін є чудовим варіантом для покращення структури поверхні шкіри, розгладження зморшок та інгібування фотоканцерогенезу старіючої шкіри. Ніацинамід також може забезпечити вам рівний тон і текстуру шкіри для бездоганного кольору обличчя.

У порівнянні з гіалуроновою кислотою, ніацинамід пропонує дуже значні переваги. Цей водорозчинний вітамін може творити магію як активний інгредієнт у вашому догляді за шкірою. Це допомагає помітно зменшити розширені пори, підтягнути шкіру та зменшити тонкі лінії та зморшки. Він покращує нерівний тон шкіри, зменшує тьмяність і зміцнює поверхню шкіри.

Цей вітамін B також може зменшити вплив навколишнього середовища завдяки своїй здатності покращувати шкірний бар’єр. Це також допомагає відновити ознаки минулих пошкоджень. Ось ключові переваги включення ніацинаміду в процедуру догляду за шкірою:

 • Сприяє природному виробленню кераміду, який допомагає сформувати здоровий шкірний бар’єр.
 • Допомагає зменшити розмір пор шкіри.
 • Забезпечує рівний тон і текстуру, а також освітлює шкіру.
 • Зменшує запалення і почервоніння.
 • Зменшує надлишок вироблення шкірного сала та запобігає утворенню вугрів.
 • Відновлює природні ліпіди.
 • Стимулює клітинний метаболізм і впливає на оновлення клітин.
 • Підсилює ефективність інших зволожуючих інгредієнтів.

Що таке гіалуронова кислота?

Ніацинамід чи гіалуронова кислота - що краще?

Хоча гіалуронова кислота не є майстром на всі руки, як ніацинамід, вона є найкращим зволожуючим засобом, подібним до цукру, для вашої шкіри. Це полісахарид, який природним чином міститься в шкірі, очах, суглобах і сполучних тканинах. Прозора липка гелеподібна речовина має вражаючі зволожуючі властивості. Гіалуронова кислота природним чином утворюється у вашому тілі та допомагає шкірі утримувати вологу, роблячи вашу шкіру більш гладкою та пухкою.

Вироблення гіалуронової кислоти у вашій шкірі природним чином зменшується з віком. Потім вам потрібно застосувати його місцево, щоб зменшити ознаки старіння, такі як зморшки та тонкі лінії. Гіалуронову кислоту легко використовувати в домашніх умовах у вигляді місцевого гелю, сироватки або маски. Ця речовина безпечна для всіх типів шкіри, включаючи чутливу.

Гіалуронова кислота набагато ефективніше підтримує зволоженість шкіри, ніж ніацинамід. У воді він може зберігати в тисячу разів більше своєї молекулярної маси. Будучи настільки ефективним зволожувачем (компонентом, який допомагає шкірі утримувати вологу), гіалуронова кислота втягує вологу з дерми в епідерміс і утримує її там. В результаті можна мати більш зволожений і молодий колір обличчя.

Основні переваги гіалуронової кислоти:

 • Відновлює зволоження шкіри
 • Робить шкіру м’якою та еластичною
 • Усуває сухість і тьмяність
 • Допомагає зберегти пухке, молоде сяйво
 • Зменшує появу тонких ліній і зморшок
 • Запобігає вільним радикалам, які можуть спричинити передчасне старіння та подразнення

Гіалуронова кислота проти. Ніацинамід – що краще?

І гіалуронова кислота, і ніацинамід є корисними речовинами для догляду за шкірою. Обидва чудово підходять для лікування старіння та зволоження. Гіалуронова кислота та ніацинамід підходять для всіх типів шкіри, підтримують здоровий шкірний бар’єр і допомагають зволожити шкіру.

Окрім подібності, між ними є значні відмінності. Хімічно гіалуронова кислота є цукровою сполукою [(C14H21NO11)n], яка природним чином виробляється в організмі людини. З іншого боку, ніацинамід є вітаміном групи В (C6H6N2O), який потрапляє в організм людини через такі продукти, як м’ясо, риба, гриби тощо. Існують також відмінності в їх функціональності.


Переваги та властивості кожного з них докладніше описано нижче

Ніацинамід чи гіалуронова кислота - що краще?

1. Зволоження

Гіалуронова кислота та ніацинамід можуть допомогти зберегти вашу шкіру зволоженою. Однак вони використовують різні методи, щоб зберегти вашу шкіру зволоженою.

Загальне зволоження вашої шкіри залежить як від природних зволожуючих факторів (NMF) у клітинах шкіри, так і від суміші ліпідів, які утримують клітини шкіри разом. Гіалуронова кислота є NMF, яка може покращити кількість вологи в клітинах шкіри. З іншого боку, ніацинамід може покращити рівень церамідів, холестерину та жирних кислот у вашій шкірі. Вони сприяють зміцненню шкірного бар’єру та запобігають зневодненню.

Отже, у той час як гіалуронова кислота забезпечує миттєвий ефект зволоження шкіри, ніацинаміду потрібно мінімум чотири тижні, щоб відновити бар’єрні ліпіди.

2. Переваги проти старіння

Ніацинамід і гіалуронова кислота, як антивікові інгредієнти, виявляють різні ефекти. З віком рівень гіалуронової кислоти в епідермісі знижується, що знижує еластичність вашої шкіри.Зовнішнє нанесення гіалуронової кислоти на вашу шкіру може допомогти покращити еластичність шкіри.

Дослідження показало, що використання гіалуронової кислоти може зменшити тонкі лінії та зморшки через 8 тижнів, що може бути спричинено її зволожуючим ефектом. Гіалуронова кислота демонструє унікальний ефект наповнення шкіри.

Порівняно з гіалуроновою кислотою, ніацинамід має більше доказів для підтримки ефекту омолодження. Одне дослідження показало, що ніацинамід може посилити вироблення колагену та зменшити видимість тонких ліній і зморшок.Ніацинамід також може лікувати багато інших ознак передчасного старіння шкіри. 


Він може запобігти перенесенню меланіну від меланоцитів до навколишніх клітин. 


Таким чином, ніацинамід може запобігти гіперпігментації завдяки рівномірному розподілу меланіну.

3. Освітлення шкіри

Освітлення шкіри є одним із основних ефектів ніацинаміду. Він може творити чудеса для сухої та тьмяної шкіри, порівняно з гіалуроновою кислотою.

4. Рівний тон і текстура

Ніацинамід є набагато ефективнішим, ніж гіалуронова кислота, у забезпеченні рівного тону та текстури шкіри.

Як гіалуронова кислота та ніацинамід працюють разом?

Хоча ніацинамід і гіалуронова кислота самі по собі є ефективними інгредієнтами для зволоженої та молодої шкіри, разом вони також можуть творити чудеса. Добре виміряне поєднання цих двох інгредієнтів може сприяти здоровій, зволоженій і молодій шкірі.

Ніацинамід може впливати на синтез церамідів, жирних кислот і холестерину в самому зовнішньому шарі епідермісу. Це також допомагає зменшити трансепідермальну втрату води та зупинити зневоднення шкіри.

Гіалуронова кислота у вашому розчині для догляду за шкірою допомагає шкірі вбирати вологу з внутрішніх шарів і підтримувати верхній шар шкіри зволоженим. Ця комбінація може забезпечити потужне зволоження та антивіковий дует, а також вирівняти тон шкіри.

Щоб використовувати обидва разом,

 • Очистіть обличчя та нанесіть гіалуронову кислоту, оскільки вона найкраще діє на чисту та вологу шкіру.
 • Тепер нанесіть ніацинамід безпосередньо після продукту з гіалуроновою кислотою.
 • Ви також можете вибрати продукт, що містить обидва ці інгредієнти.
 • Не забувайте використовувати сильніший зволожуючий крем після цих двох інгредієнтів, щоб зафіксувати зволоження.Поєднання ніацинаміду та гіалуронової кислоти звужує пори шкіри, сприяє чистоті кольору обличчя, вирівнює тон і текстуру шкіри, а також відновлює вологу.

Висновок

Гіалуронова кислота та ніацинамід є потужними та ефективними інгредієнтами, які використовуються в продуктах по догляду за шкірою. Кожен із них забезпечує унікальні переваги для шкіри без будь-яких значних проблем. Обидва компоненти можна використовувати окремо або разом у продуктах по догляду за шкірою, оскільки ці сполуки можуть зберегти яскравість і здоровий вигляд вашої шкіри.

Критична різниця між ними полягає в тому, що гіалуронова кислота корисна головним чином для зволоження шкіри. Навпаки, ніацинамід допомагає усунути ознаки старіння, лікувати акне та забезпечити рівний тон шкіри. Отже, ви можете спробувати їх окремо або навіть разом відповідно до ваших індивідуальних потреб.