Молитви від пожежі: найсильніші

Купуючи житло, кожен господар дбає про його благополуччя. Стихійні лиха, різні неприємності можуть провокувати безліч переживань. Найруйнівнішим вважається розгул вогненної стихії, особливо якщо у будинку проживає курець і відучити його від шкідливої звички ніяк не виходить. Молитви від пожежі допомагають зберегти будинок, якщо читаються регулярно, бажано, кожним членом сім’ї.

Молитва Богу

Існує православна молитва Творцю від пожеж. Вона читається як за сильної посухи, щоб сонце не опалило врожай, і щоб вогонь минув житло.

Тебе, Бога, Отця Всемогутнього, молимося про цей будинок, що живуть у ньому і про все майно, що в ньому: благослови, освяти силою Святого Хреста, збережи від вогняного полум’я, від удару мого. Благослови, Владико, і освяти цей дім, як благословив Ти дім Авраама, Ісаака, та Якова, і нехай мешкають у ньому Ангели благословення Твого; А тих, що живуть у ньому від розпалювання вогню, блискавки та зловмисництва диявольського, збережи і спаси, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва перед іконою Божої Матері «Неопалима Купина»

Ця ікона має власну історію. Спочатку образ узятий зі Старого Завіту, в якому Мойсей побачив вогнетривкий кущ, перед яким було безсиле полум’я. Зображення Богородиці додає додатковий зміст іконі. Неопалимая Купина береже вдома від пожеж, тому рекомендується її тримати у кожному будинку та читати молитви перед нею.

О, Пресвята і Преблагословенна Мати Найсолодшого Господа нашого Ісуса Христа! Припадаємо й поклоняємося Тобі перед святою і пречесною іконою Твоєю, що дивовижні й преславні чудеса вчиняєш, від вогненного запалення і блискавичного грому житла нашого рятувавши, благо виконуючи. Смиренно молимо Тебе, всесильна порода нашого Заступниці: спроможні ни, немічні й грішні, Твого матірного заступництва і турботи. Спаси і збережи, Владичице, під кровом милості Твоєї Церкву святу, град сей (або: увесь цей, або: обитель цей), всю країну нашу православну і вся нині, що припадають до Тебе з твоїми. заступні просячі. Їй, Пані Всемилостива! Змилосердися на нас, що гріхи багатіють і не мають відваги до Христа Господа просити Його про помилування і прощення: Тобі бо пропонуємо до Нього на уміння, Матір Його сущу. Простри до Нього, о Всеблагая, богоприйнятні руки Твої, і постав за нас перед Його благостю, просячи нам прощення прогрішень наших, благочесного мирного життя, добрі християнські добрі кончі. А в годину грізного відвідування Божого, коли вогнем загоряються будинки наші, якщо блискавичним громом залякаються будем, яви нам милостиве Твоє заступництво і державе допомогу. ами, часового покарання Божого тут уникнемо, вічне ж блаженство райське тамо успадкуємо і со Всіми святими заспіваємо прече і велике ім’я поклоняються Трійці, Отця і Сина і Святого Духа, і Твоє повеління до нас милосердя, на віки віків. Амінь.

Переклад: О, Пресвята і Преблагословенна Матір Найсолодшого Господа нашого Ісуса Христа! Припадаємо й поклоняємося до Тебе перед святою і пречесною іконою Твоєю, якою ти дивні й преславні чудеса робиш, від пожежі та блискавки дім наш рятувала, хворих зціляла і всяке добре прохання наше на благо виконувала. Смиренно молимо Тебе, всесильна рода нашого Заступниця: сподоби нас, немічних і грішних, Твоєї Матерінського заступництва і турботи. Врятуй і збережи, Владичице, під кровом милості Твоєї Церква святу, це місто (або: це село, або: цей монастир), всю країну нашу православну і всіх нас, що припадають до Тебе з вірою і любов’ю і з замилостивими сльозами. О Пані Всемилостива! Змилосердися на нас, які піддаються багатьом гріхам і не мають сміливості до Христа Господа просити Його про помилування і прощення: Тебе пропонуємо до Нього на уміння, істинну Мати Його. Простри до Нього, о Всеблагая, богоприйнятні руки Твої і поставай нас перед Його благостю, просячи нам прощення гріхів наших, благочестивого мирного життя, доброї християнської смерті і доброї відповіді на Страшному Суді Його. У час грізного відвідування Божого, якщо вогнем загоряться будинки наші, або блискавкою будемо залякані, покажи нам милостивий Твій заступ і державну допомогу, нехай рятуються весільними Твоїми до Господа молитвами, тимчасового покарання. усіма святими заспіваємо пречесне і величне ім’я поклоняється Трійці, Отця і Сина і Святого Духа, і Твоє велике до нас милосердя, у віки віків. Амінь.

Молитва перед іконою Божої Матері «Покров Пресвятої Богородиці»

Існує спеціальна молитва від пожежі перед іконою Богоматері «Покров Пресвятої Богородиці». У храмі, де зберігався головний убір та ряса Богородиці, жителі Константинополя перечікували облогу ворогів – сарацин. Коли святий Андрій прочитав молитву, Богоматір явилася йому з покривалом, який символізував покрив.

Так мешканці отримали порятунок, а вороги відступили без кровопролиття. Перед іконою «Покров Пресвятої Богородиці», на честь якої 14 жовтня святкується велике церковне свято, моляться від ворожих навал, бід, нападів.

О, Пресвята Діво, Мати Господа вишніх сил, Небес і землі Цариці, городу і країни нашої Всемогутньої Заступниці! Прийми хвалебно благодарний спів цей від нас, негідних раб Твоїх, і вознеси молитви наші до Престолу Бога Сина Твого, нехай милосердний буде неправдам нашим, і пробачить благодать Своїм і і любові поклоняються чудотворному образу Твоєму. Несми бо гідні від Нього помиловані були, але не Ти милосердний Його про нас, Владичице, як вся Тобі від Нього можлива суть. Тож ради Тебе прибігаємо, як до безперечної і швидкої Заступниці нашої: почуй нас, що моляться Тобі, осені нас вседержавним покровом Твоїм, і випроси у Бога Синахів, градоправителем мудрість і силу, суддям правду і неприйняття , наставником розум і смиренномудрість, чоловіком любов і угоду, дитиною слухняність, скривдженим терпіння, скривджуючи страх Божий, скорботний благодушність, радіючим утримування, усім же нам дух і радість , дух чистоти та правди. Їй, Пане Пресвята, змилосердися на неміжні люди Твої; розсіяні збери, помилки на шлях правий настави, старість підтримай, юні уціломудрі, немовлята виховань, і поглянь на всіх нас привидом милостивого Твого заступу, подвигни нас з глибини гріхи е́нія, милостива нам буди тут і тамо, країні земного пришестя і на страшному суді Сина Твого; А перебуваючи в вірі й покаянні від житія цього, батьки й братію нашу в вічному житті з Ангели і з усіма святими життями створи. Ти бо, Господи, Слава Небесних і Уповання земних. До Тебе ми молимося, і Тобі, як Всемогутній Помічниці, самі собі і друг друга і весь живіт наш зраджуємо, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Переклад: О, Пресвята Діва, Мати Господа вищих сил, Цариця Неба і землі, міста та країни нашої Всемогутня Заступниця! Прийми хвалебно-подяку це спів від нас, негідних рабів Твоїх, і вознеси молитви наші до Престолу Бога Сина Твого, нехай буде милостивий до неправдів наших, і продовжить благодать Своїм шануючим і поклоняючимся і почесно. твоєму образу. Хіба ми гідні від Нього помилування, чи не Ти вмилостивиш Його за нас, Владичице, тому що Тобі все від Нього можливо? Тому до Тебе прибігаємо, немов до безперечної і швидкої Заступниці нашої: почуй нас, що моляться до Тебе, осені нас вседержавним покровом Твоїм, і випроси у Бога Сина Твого: пастирям нашим ревність і бого лу, суддям правду і безсторонність , наставникам розум і смиренномудрість, подружжю любов і злагоду, дітям послух, скривдженим терпіння, кривдять страх Божий, скорботним благодушність, радіючим утримування, усім же нам дух розуму і миліший і миліший і миліший. правди. О Пані Пресвята, стань милосердною до слабкого народу Твого; розпорошених збери, що помиляються на шлях правильний настав, старість підтримай, молодь зрозумій, немовлят виховань, і будь милостивою на всіх нас привидом милостивого Твого заступу, підійми нас з глибини гріхів і просвіти сердечні наші очі, там, у справжньому житті та на страшному Суді Сина Твого; Зроби, щоб померлі у вірі та покаянні батьки та брати наші у вічному житті з Ангелами і з усіма святими жили разом. Тому що Ти, Пані, Слава Небесних і Уповання земних, Ти за Богом наша Надія і Заступниця всіх тих, що вдаються до Тебе з вірою. Ми до Тебе молимося, і до Тебе, як до Всемогутньої Помічниці, самі себе і друг друга і все наше життя зраджуємо, нині і завжди, і на віки віків. Амінь.

Молитва Блаженнішому Василію, Христа заради юродивого

Святий, наділений рідкісним даром прозорливості, вміння відчувати майбутні події. Він жив за Іоанна Грозного. Спочатку Блаженний Василь працював шевцем, проте, зробивши передбачення купцю про смерть, не схибив. Заради Христа Василь прийняв юродство, і робив безліч чудес за свого життя, проте одного разу йому вдалося передбачити пожежу в Новгороді. Коли блаженному налили вино, він тричі вилив його за вікна. Цар запитав, що він робив, потім Василь відповів, що гасить пожежу в Новгороді.

За кілька хвилин гонець приніс звістку про пожежу. Василь Блаженній окроплював будинки святою водою і навіть невеликі краплі втихомирювали полум’я. Також відомий факт, що святий у московському храмі зумів погасити пожежу, бачення, під час якого Богоматір сказала, що залишає місто через гріхи його мешканців. Тим часом татарське військо Мехмет Гірея наближалося до столиці і лише за молитвами Василя Блаженного біду вдалося запобігти.

О, великий угодник Христів, істинний друже і вірний рабі Всетворця Господа Бога, переблажене Василіє! Почуй ні, багатогрішні, нині кричали до Тебе і закликають ім’я Твоє святе, помилуй нас, що припадають сьогодення до пречистого образу Твого, прийми малое наше й недостойне. Їм, і молитвами Твоїми зціли всяку недугу і хворобу душі і тіла нашого грішного, і спроможні течі життя сея неушкоджені від видимих і невидимих ворогів безгрішно перейти, і християнську кончину, непосоромлену, мирну, безтурботну, і небесну. ми у віки віків. Амінь.

Переклад: О великий угодник Христів, істинний друг і вірний раб Всетворця Господа Бога, переблаженний Василю! Почуй нас, багатогрішних, що нині волають до Тебе і закликають Твоє святе ім’я, помилуй нас, що сьогодні припадають до пречистого образу Твого, прийми мале наше і негідне це моління, будь милосердний до всіх дуг і хвороба душі і тіла нашого грішного, і спроможи нас протягом життя цього неушкоджено від видимих і невидимих ворогів безгрішно пройти, і християнську кончину, непосоромлену, спокійну, безтурботну, і небесного Царства наслідування. Амінь.

Молитва святителю Микиті Новгородському

Святий єпископ має особливе благословення берегти людей від блискавки та пожежі. Ще за життя затворника по його молитвах пішла сильна злива, яка зуміла врятувати ціле місто, що горить вогнем.

Перед його іконою читається молитва від пожежі у будинку. Вважається, що святий Микита береже тих, хто молиться не тільки від блискавки, розгулу вогненної стихії, але й допомагає при захворюваннях очей, недбальстві в молитві, якщо християнин починає лінуватися. Святий Микита Новгородський допомагає впоратися зі пристрастю тютюнопаління та запобігти іншим спокусам.

О, архиєрею Божому, святиню Микито, почуй нас, грішних раб твоїх, що стіклися сьогодні в священий храм цей, молящихся тобі і до священної твоєї раки припливають і зворушені. тельства у Великому Новеграді цьому, і одного разу належну бездождю дощ молитвами звів еси, і паки граду цьому, вогненним полум’ям, бо молитвою полум’я вогненний згасив еси. І нині молимо тебе, о святині Христа Микито, молися до Господа, щоб визволити Великий Новгород цей і всі городи та країни християнські від трусу, потопу, гладу, вогню, граду, міді, меча. Як нехай вибраних молитв твоїх радо спасаються, славимо Пресвяту Трійцю, Отця і Сина і Святого Духа, і твою милостиву представництво нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Переклад: О, архієрей Божий, святитель Микита, почуй нас, грішних рабів твоїх, що сьогодні зібралися в цьому священному храмі, і молящихся до тебе і до священної твоєї раки, що прибігають і смиренно вигукують, сидячи на святительському престолі. , дощ звів з неба своїми молитвами, і знову цьому місту, коли він був оточений вогнем, полум’я погасив молитвою. І нині благаємо тебе, о святитель Христів Микита, молися до Господа, нехай визволить Великий Новгород і всі міста та християнські країни від землетрусу, потопу, голоду, вогню, граду, меча та від усіх ворогів видимих та невидимих. Нехай вибраних молитв твоїх спасаємо, славимо Пресвяту Трійцю, Отця і Сина і Святого Духа, і твоя милостива представництво нині і завжди і на віки віків. Амінь.