Молитви про дарування терпіння: найсильніші

Терпіння, смирення та скромність сьогодні можна віднести до найдефіцитніших якостей людей. Гординя захльостує весь світ. Замість того, щоб молитися про дарування сил і терпіння, розуміння Божої волі, віруючі йдуть на поводу у мирського, сподіваючись тільки на свої сили.

Люди бачать, як стрімко розвивається наука, техніка, штучний інтелект, тому не хочуть терпіти жодної хвилини, вимагаючи від життя всього і відразу, якщо йдеться про матеріальні, речові справи. Розуміння про те, що все це дано нам через Боже попущення, і, можливо — на покарання, сьогодні в суспільстві немає.

Проте коли приходять думки про безсмертя душі, про наступний етап її життя, таке розуміння приходить. Але воно виникає досить пізно, коли вже змушені терпіти хвороби, лиха, поразки. І ось тут потрібне таке терпіння, яке може бути дано лише силою Святого Духа.

Молитва 1я, до Господа

Розуміння необхідності терпляче зносити всі поневіряння, що послані у випробування, приходить через вивчення Святого Письма. Прозріти можна через знання того, як Господь добрий і милостивий до нас, упокорюючи нашу гордість і повертаючи до справжніх цінностей.

Хвала Тобі, Отче милосердя і Боже всілякої втіхи, що Ти ніколи не залишаєш муки Твоїх без відвідування і втіхи. Карати – караєш Ти їх, але смерті не зраджуєш їх; хоча Ти часто буваєш для них Богом потаємним, але Ти – усіх їх Спаситель. Ця втіха закарбуй, о Господи, в моєму серці і яви його істинною наді мною, коли лихо близьке, а помічника немає. Будь світлом моїм, коли я сиджу в темряві; Зроби, щоб пізнання гріхів моїх і того, на що вони заслуговують, справляло в мені справжнє смирення і терпіння. Зміцни, коли настане лихо, віру в мене, як в Якові, щоб я боровся і не відпускав Тебе, допоки Ти не благословиш мене. Зроби, щоб я в стражданні не втік від Тебе, о Пастире мій, але щоб бадьорість моя збільшувалася і я ставав ревнішим до молитви та хвалі Твоєї. Відверни мені розум, щоб я розумів Писання, навчився з нього путям Твоїм, і в істинній безмовності серця цілком і повністю вдавався Тобі через Ісуса Христа, Сина Твого, Господа нашого! Амінь.

Молитва 2я, до Господа

Молитви про дарування терпіння і смирення можна приносити Богові вдома або у храмі. Головне — щире бажання прийняти все, що Господь дав нам. Адже терпіти всі випробування означає наближатися за своєю смиренністю до образу Ісуса Христа, який терпів в ім’я нашого спасіння смертельні муки. І це буде крок до того, щоб досягти бодай малої подоби Богу.

Отче милосердя і Боже всякої втіхи! До тебе закликаю я в ім’я Ісуса Христа про дарування мені істинного християнського терпіння. Зброй мене їм проти всякої скорботи, щоб я в ній був терплячий, бо це дуже дорого. Зроби мене готовим підняти на себе хреста Христового, терплячого несення його і твердого перебування під ним до кінця. Отже, від мене всяке ремствування і всяку досаду плоті на тягар хреста і тривалість його часу. Устань, о любий Ісусе, з Твоїм терпінням під хрестом і на хресті, явись очам моїм і серцю моєму, щоб спогляданням Тебе я підбадьорювався і зміцнювався до постійного перенесення всього. Зроби, о терплячий Спаситель, нехай не втомлююсь у моєму дусі, але в терпінні та вниду через страждання і скорботу в Царство Боже. Мені треба мати терпіння, щоб, виконавши Божу волю, отримати обіцяне. Я прошу його у Тебе, благоволі виконати моє прохання!

Молитва 3я, до Пресвятої Богородиці

Богородиця, заступниця перед Богом, завжди чує щирі молитви про дарування терпіння. Вона здатна полегшити ношу, яку Господь поклав на нас. Тому просити у неї допомоги у випробуваннях – найвірніший вихід для отримання смирення. Пресвята Діва нікому не відмовляє у допомозі, якщо молитися щиро та невпинно. Адже молитва – не разова акція, не мантра, яку прочитав, – і все пройшло. Молитися треба багато, досягаючи розуміння і щиросерди в бесіді з Богородицею.

Втамуй хвороби, що багато зітхають душі моєї, що втамувала всяку сльозу від лиця землі. Всім предстаєш, Благая, що прибігаєш з вірою до державного Твого покрову: інакше бо не імами, грішні, до Бога в бідах і скорботах пристойно визволення, обтяжені гріхами багатьма! Тим же Ти припадаємо: ізбави від всякого стану раби Твоя! Ніхто притікай до Тебе, посоромлений від Тебе, іде, Пречиста Богородице Діво, але просить благодати і прийме дарування до корисного прохання. Споконвай, Чиста, веселе серце моє, Твою нетлінну радість, що радує, веселоща Рождша Виновного! Радості моє серце споконві, Діво, що радощі прийняла виконання, гріховний печаль споживаючи!

Псалом 142

Псалтир називають потужним засобом захисту від будь-якого зла, недобрих людей та бісів. Але самі псалми — це не заклинання та не оберігай. Це молитви, звернені до Бога, які у щирості та повноті кожен може застосовувати у важкі моменти життя. 142 псалом читають про дарування терпіння і смирення. У ньому дуже точно описані ті почуття, які обурюють людину, яка спіткала те, за що вона несе всі біди та покарання.

Господи, почуй молитву мою, намовляй моє в правді Твоїй, почуй мене в правді Твоїй, і не прийди до суду з рабом Твоїм, що не виправдиться перед тобою. Яко погнав ворог душу мою: упокорив їсти в землі живе моє: посадив м’я є в темних, як мертві віки. І ти сумуєш у серці моєму, і в мені дух мій. Згадавши дні давнини, повчились у всіх ділах Твоїх, у творіннях рук Твоїх повчалися. Повіт до моїх рук Тебе: душа моя як земля безводна для тебе. Скоро почуй мене, Господи! Почуй мені завтра милість Твою, як на тих уповах: Скажи мені, Господи, хай, в юні ж піду, як до тебе взяв душу мою. Змий мене від моїх ворогів, Господи, до тебе прибіг. Навчи мене чинити волю Твою, як Ти є Бог мій: Дух Твій Благий наставить мене на землю праву. Ім’я Твоєї ради, Господи, живеш мене правдою Твою, і зведи від печалі душу мою, і милістю Твою потребуй вороги моя, і погубиш кожну душу мою.

Переклад: Господи! почуй молитву мою, послухай моління мого за істиною Твоєю; почуй мене за правдою Твоєю і не входь до суду з рабом Твоїм, бо не виправдається перед Тобою жоден із тих, що живуть. Ворог переслідує душу мою, втоптав у землю життя моє, змусив мене жити в темряві, як давно померлих, – і похнюпився в мені дух мій, оніміло в мені моє серце. Згадую давні дні, розмірковую про всі діли Твої, міркую про діла рук Твоїх. Простираю до Тебе руки мої; душа моя до Тебе, як спрагла земля. Скоро почуй мене, Господи: дух мій знемагає; не приховуй лиця Твого від мене, щоб я не уподібнився до тих, що сходили в могилу. Даруй мені рано почути милість Твою, бо я на Тебе надіюсь. Вкажи мені, [Господи,] шлях, яким мені йти, бо до Тебе підношу я душу мою. Визволи мене, Господи, від ворогів моїх; до Тебе вдаюсь. Навчи мене виконувати волю Твою, бо Ти мій Бог; Дух Твій добрий нехай веде мене в землю правди. Заради імені Твого, Господи, оживи мене; заради правди Твоєї виведи з напасті душу мою. І з милости Твоєї вигуби ворогів моїх і погуби всіх, що гноблять душу мою, бо я Твій раб.