Молитви апостолу Пилипу: найсильніші

Почувши це ім’я, багато хто дивується – чи справді існував апостол з таким ім’ям. Так, святий Пилип менш відомий, ніж Петро, Андрій, Лука, Іоанн і Матвій, проте він чимало потрудився для Ісуса. Існує навіть особлива молитва апостолу Пилипу, що допомагає у багатьох справах та починаннях.

Дні пам’яті:

  • 13 липня – Собор славних та всіхвальних 12-ти апостолів
  • 27 листопада

Житіє апостола Пилипа

Апостол Філіп був одним із 12 учнів Ісуса Христа. Про нього не написано окремої історії, проте ім’я апостола згадується у багатьох джерелах. Відомо, що апостол Філіп прибув із Віфсаїди і не був знайомий з учнями Ісуса.

У Євангелії апостол згадується за таких подій:

  • Коли відбувається диво з хлібами та рибами;
  • Коли апостол приводить до Ісуса еллінів;
  • Коли він ставить Учителю запитання: чи можна побачити Бога Отця.

В історії відомо, що Пилип був батьком 4 дочок і за свого життя він зробив безліч добрих справ, проповідуючи не лише християнство, а й дбав про жебраків, допомагав вдовам, сиротам, розпоряджався церковними засобами.

Апостолу Пилипу моляться, щоб стати міцнішим у вірі, особливо якщо є сумнів. Це один з найвірніших, найсильніших і наймудріших учнів Христа, відомих більше своїми добрими справами, ніж проповідями. Вважається, що святий допомагає тим, хто щиро просить його впоратися з переживаннями, відчаєм.

У чому допомагають молитви святому?

Як і багато апостолів, Філіп прийняв смерть за Христа. Йому моляться при збіднінні віри, зневірі, відчутті начебто від тебе всі відвернулися. Самим зневіреним апостол дає благодать і допомагає пережити важкі хвилини. Крім того, безнадійним хворим, які не мають можливості покаяння, апостол допомагає щиро покаятися і стати чистими перед Богом. Саме йому і читають молитви у важкі хвилини, у тому числі на війні, під час нападу, полону, у важких життєвих ситуаціях.

Молитви святому апостолу Пилипу допомагають пережити важкі хвилини, перестати зневірятися і губитися у вірі. Справа в тому, що зневіра вважається одним з тяжких гріхів, оскільки, надіюючись тільки на себе, людина виявляється безсилий перед труднощами. Адже, розраховуючи лише на власні сили і забуваючи про Всевишнього, людина втрачає себе, вкидаючись у вир розпачу, якщо труднощі подолати непросто.

Святий Пилип за свого життя робив безліч добрих справ і в його молитвах згадується про те, щоб позбутися відчаю, переживань і страждань, дарувати християнину мирну кончину, якщо не можна уникнути такого повороту подій. Апостол усіх чує та всім допомагає, хай і не відразу.

Тексти молитов апостолу Пилипу

Тропар, глас 3

Благоприкрашається вселенна,/ Ефіопія тріумфує,/ як вінцем красуема,/ тобою просвітившись,/ світло святкує пам’ять твою,/ Богоглаголіве Філіппе,/ вся бо віруйте йно Євангелія./ Тим сміливо варить Ефіопська рука до Бога,/ / Його моли дарувати нам велику милість.

Благоприкрашається всесвіт, Ефіопія тріумфує, як би вінцем прикрашена; тобою просвітившись, вона світло тріумфує твою пам’ять, Богословесний Пилипе, бо всіх ти навчив вірувати Христу і шлях завершив гідно Євангелія. Тому сміливо простягає Ефіопія руки до Бога; моли Його дарувати нам велику милість.

Кондак, глас 8

Учень, і друг Твій, і наслідувач пристрасті Твоєї,/ всесвітніша Богу Тебе проповідь, Богословний Філіпп;

Переклад: Учень і друг Твій і наслідувач страждань Твоїх, Богословесний Пилипе, Богом Всесвіту Тебе проголосив. Його благаннями і клопотанням Богородиці Церкву Твою і всяке місто Твоє від ворогів беззаконних збережи, Многомилостивий.

Молитва

О, святий апостол Христов Філліпе! Молимо тебе: Збережи і дотримуйся нас молитвами твоїми від спокус диявольських і падінь гріхових і випроси нам, рабам Божим (імена), вищу допомогу в час засмучення, хай не спотикаємося. ним шляхом заповідей Христових, і досягнемо цих блаженних мешканців райських. Їй, апостоле Спасів! Не посороми нас, але будемо нам помічник і покровитель у всьому житті нашому і помізи нам благочесне і богоугодне життя це тимчасове покінчити, християнську кончину отримувати і доброго відповіді сподобатися; нехай прославимо велике ім’я Отця і Сина і Святого Духа у віки віків. Амінь.