Молитви Амвросію Медіоланському: найсильніші

Амвросій Медіоланський – відомий на Православному Заході святий, мудрий праведник та християнський письменник. Він вважається покровителем вчителів, проповідників та співчих. Господь обдарував його даром зцілювати людей, тому молитви Амвросію Медіоланського допомагають хворим, особливо дітям.

День пам’яті: 20 грудня

Житіє святого Амвросія Медіоланського

Амвросій народився у Північній Італії у 340 році. Його батьки були знатні та багаті на римлян. Вони дали синові чудову освіту, яка дозволила йому стати юристом і зайняти високу посаду. Коли йому було 34 роки, він з’явився до храму, де проходили вибори єпископа, для того, щоб вирішити суперечку. І раптом якийсь голос, дзвінкий, мов дитячий, на весь храм промовив «Амвросій — єпископ». І його почув кожен, хто перебував у храмі, у будь-якому його куточку. Усі присутні вважали, що це Боже волевиявлення. І хоча Амвросій був тоді ще серед оголошених, він тільки готувався до Водохреща, його одностайно обрали єпископом. Він всіляко чинив опір такому призначенню, навіть ховався. Але все було марно – незабаром він прийняв Хрещення, пройшов усі церковні ступені протягом 8 днів і був посвячений на єпископа.

Після цього він почав зовсім інше життя. Відразу ж роздав усе своє майно бідним, зайнявся своєю духовною просвітою та вивченням Святого Письма. На той час одним із головних завдань було збереження цілісності Церкви та боротьба з єресями. Єпископ вів постійну роботу у цьому напрямку, виявляючи твердість духу.

Він склав переможний гімн «Тобі Бога хвалимо», який досі використовується у богослужіннях. Молитва Амвросія Медіоланського перед літургією читається священиком, який готується до служіння. Понад 30 гімнів та пісень написав богослов. Він займався перетворенням церковного співу, запровадженням спокійних тактів, правильних ритмів і мелодій. Це робило впорядкованим і милозвучним спів молитов під час богослужінь.

Все життя єпископ Амвросій дав служінню Богу. Для нього не існувало чинів та багатства. Він вів дуже скромний, аскетичний спосіб життя. Навіть імператорів він міг не пустити до храму, якщо вони були обтяжені гріхами.

На схилі років він постійно проводив час у молитві, шанований і шанований народом. Нікому не відмовляв у духовній допомозі.

Амвросій Медіоланський вважається найбільшим богословом свого часу і святим отцем Церкви.

У чому допомагають молитви святому?

Батьки моляться святому про дарування здоров’я їхнім дітям, а також про збереження цнотливості своїх дітей та подолання похоті.

Так як преподобний всю свою діяльність спрямовував на боротьбу з язичництвом, єресями та розколом, то він допоможе відвести людей від сектантства, звернутися до істинної віри.

Тексти молитов Амвросію Медіоланському

Тропар, глас 4

Правило віри, і образ лагідності,/ стриманості вчителя/ яви ти стаду твоєму,/ що речей істина; спастися душам нашим.

Переклад: Правилом віри і образом лагідності, стриманості вчителем явила тебе отару твоїй незмінна Істина. Тому ти придбав смиренністю – високе, злиднями – багатство. Отче, священноначальник Амвросій, моли Христа Бога за спасіння душ наших.

Кондак, глас 3

Божественними догмати облиста, / затьмарив єси Арієву принадність, / священикам і пастирем Амвросії, / чудодіяючи ж силою Духа, / пристрасті різні яві зцілив бо, ся душам нашим.

Переклад: Божественними вченнями сяючи, погасив ти Арієву оману, священнослужитель і пастир Амвросій, здійснюючи ж чудеса силою Духа, різні хвороби істинно зцілив ти, отче преподобний, Христа Бога моли про спасіння душ наших.

Ін кондак, глас 8

Зрідка слово життя здобичів, отче мудре,/ не засумнівшись висоти царські, богопокарні царя обличчя і мудрих. , Амвросії передивне.

Переклад: Чудовий дар слова життя набув, отче мудрий, не засумнівавшись царської висотою, наставляючи Божественним істинам, царя ти викрив і навчив. Тому ти гідно шануєшся, паству людей своїх спрямовуючи до Бога. Тому волаємо до тебе: «Радій, Амвросію пречудливий».

Молитва

О, преславний чудотворче, у скорби скорий помічник і поважний за мир до Бога молитви, отче святий Амвросії! Віми, як наказ до Спаса імаши відваги, стояли горінні Престоли Його, і тепер покірно припадаємо ти: молися Йому, угоднику Божому, дасть народу міді від ворогів видимих і невидимих, від іноплемінних наше, від недуги і глада, від усяких скорбот і смертоносних виразок і від усякого зла; нам же всім, що вірою прапорщим святу пам’ять твою і повсякчасно клопотання твого чаючим, нехай згодом уся благодатна до тимчасового й вічного життя нашого, більше ж залишення міхів, е душам і телесем нашим. Їй, святиню Божий, пастиреві Христів милостивий, покровителю наш готовий! почуй нас, ще одного від тебе просячих: Буди теплий молитвенник і представник до Господа про духовних пастирів і батьків наших (імена), що немочі наші носять і на нас хворіють, Він, всеблагий і вся могутній Владика Дражливі дні життя їх у непорушному світі і фортеці сил духовних і тілесних, нехай приведе нас, негідних рабів Своїх, їхніх обгодуванням і молитвами, твоїм же нескінченні, іде херувими та серафими, святі всі з Богом, і з тобою , Покровителем нашим, безперестанними голоси славлять Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.