Молитва святому Миколаю Чудотворцю про допомогу

На Русі чимало святих, багато людей славили Господа та удостоїлися чудових умінь та шанування іншими людьми. Але лише один із них має особливе шанування і названий Божим Угодником. Саме тому молитва святому Миколаю Чудотворцю про допомогу має такий сильний вплив, саме тому до нього звертаються ті, хто потребує найважчих ситуацій, і отримують підтримку божого угодника.

Чому така сильна допомога Миколи Угодника

Кожен може сам звертатися до Господа і молитва так чи інакше буде почута, тільки ось ефекти можуть бути різними. Того, хто дійсно розвинув у собі віру і самозречення, Господь ближче підпускає до себе, а точніше, вони самі стають ближче до нього. Завдяки цьому і молитви таких святих чути йому краще і своїм наближеним чадам Він допомагає на прохання.

Таким чином молитва Миколі Угоднику про допомогу просить святого самого звернутися про вас чи вашу проблему до Господа. У цьому сенс подібної практики, яка активно використовується на Русі з давніх-давен. Ви просите святого молитися за вас, адже найчастіше ці люди і після того, як спочили, продовжують дбати про віруючих і допомагати у справах насущних.

Насправді важко стати угодником божим, адже стандарти неймовірно високі. Найкращий приклад – Христос, Він догодив Господу, але хто може повторити Його приклад?

З цього факту стає зрозумілим, наскільки своєрідне «звання», яке дано Миколі Чудотворцю, є почесним і високим і чому допомога від цього святого є такою ефективною та втішає віруючих.

Як молитися про допомогу

Для того, щоб завжди мати можливість звернутися до святителя, найкраще знати напам’ять як звучить сильна молитва Миколі Чудотворцеві про допомогу, адже не завжди є можливість подивитися, наприклад, у молитвослів.

Звичайно, є канонічні слова не запам’ятані, цілком припустимо молитись і своїми словами.

Так чи інакше, є багато свідчень про те, як молитва про допомогу святителю Миколі Чудотворцю допомагала:

  • у негоду морякам та льотчикам;
  • у лякаючих ситуаціях;
  • коли була потрібна підтримка і тільки диво могло допомогти;
  • впоратися з пристрастями та поганими помислами.

Крім цього, корисно молиться не тільки за себе і просити про допомогу в житті, але й волати про допомогу людині, яка вам близька і дорога. Таке прохання Миколі Чудотворцю теж є дієвим та ефективним.

Слід згадати про земний шлях святого, який творив безліч чудес і завжди допомагав людям. Також Микола Угодник був священиком, тобто наставляв людей у вірі та займався проповіддю. Тому до нього корисно звертатися регулярно, навіть коли просто потрібна підтримка і є намір зміцнитися у вірі.

Він почує благання щиро віруючого і допоможе стати на вірний шлях. Ось різні варіанти, як шукати допомоги Миколи Чудотворця.

Молитви про допомогу Миколі Чудотворцю

О, всесвятий Миколай, угодник пречудовий Господній, теплий наш заступник, і скрізь у скорботах швидкий помічник! Допоможи мені грішному й похмурому в цьому житті, благай Господа Бога дарувати мені залишення всіх моїх гріхів, які згрішили від юності моєї, у всьому житті моєму, ділом, словом, помислом і всіма моїми почуттями; і під кінець душі моєї допоможи мені окаянному, благай Господа Бога, всієї творіння Творця, визволити мене повітряних поневірянь і вічної муки: нехай завжди прославляю Отця і Сина і Святого Духа, і твоє милосердне заступництво, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

О добрий наш пастирю і богомудрий наставнику, святителю Христу Миколаю! Почуй нас грішних (імена), що моляться тобі і закликають на допомогу швидку твою предстань; бач нас немічних, звідусіль уловлюваних, всякого блага позбавлених і розумом від малодушності потьмарених; потчись, угодниче Божий, не залишити нас у гріховному полоні бути, нехай не будемо на радість ворогом нашим і не помремо в лукавих діяннях наших.

Моли за нас недостойних Творця нашого і Владику, йому ж ти з безтілесними ликами чекай: милостива до нас сотвори Бога нашого в теперішньому житті і в майбутньому віці, нехай не віддасть нам за ділом нашим і через нечистоту сердець наших, але за своєю добротою віддасть нам .

На твоє бо клопотання уповаюче, твоїм заступництвом хвалимось, твій заступ на допомогу закликаємо, і до пресвятого образу твоєго припадаюче, допомоги просимо: визволи нас, угодниче Христів, від лих на нас, і прикрий хвилі пристрастей і бід повстаючих на нас, щоб заради святих твоїх молитов не обійде нас напасти й не погрязнемо в безодні гріховної і в шаті пристрастей наших. Моли, святителю Христа Миколая, Христа Бога нашого, нехай подасть нам мирне життя і залишення гріхів, душам же нашим спасіння і велику милість, нині і повсякчас і на віки віків.

Про великого заступника, архієрея Божого, Миколу преблаженніє, що соняшникову осяяний чудеса, що закликає тебе швидкий почутник, що їх попередньо і рятуєш, і визволяєш, і від бід усіляких вилучаєш, від Бога даною чути!

Почуй мене недостойного, що з вірою ти закликаєш і молебний тобі приносить спів; тобі бо ходата на благання до Христа пропоную.

О горезвісний у чудесах, святитель висото! бо, маючи сміливість, незабаром Владице встань, і преподобні свої руки молебні до Нього простягни про мене грішного, і від Нього щедроти доброти підійми, і прийми мене в свій заступ, і від усіх лих і злих мене визволь, від нашестя ворогів видимих і невидимих. визволяючи, і тих усіх наклепи і злохитрства погубляючи, і тих, що борють мене в усьому житті моєму, відбиваючи; гріхом моїм прощення випроси, і спасена мене Христу представи і Царства Небесного спроможи вилучити за безліч того людинолюбства, Йому належить будь-яка слава, честь і поклоніння, з безпочатковим Його Отцем, і з Пресвятим і Благим і Животворним Духом, нині і століть.